Zapaljene dzamije u Beogradu i Nisu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
MaranAta:
Имао сам прилике да упознам и Албанце католике, и Алабанце мухамеданце. Разлика драстична. Погодите који су за избегавање. :wink:

hmm... da pogodim... pa eto, u ovom trenutku, sa ovim stavom, po meni si ti jedini koji je za izbegavanje...

Nemam nista licno protiv tebe, ali sa takvim fasistickim i sovinistickim stavom, sa podelom ljudi na nacije i religije, a ne na razumne i nerazumne, ti sam sebe svrstavas medju one kojih se treba pribojavati, i koje treba izbegavati...

... jer na kraju, takvi kao ti su zapalili crkve na Kosovu, dzamije po Srbiji, i ko zna sta sve ne...

Ako si vec vernik i hriscanin, nosi se njihovim kantonima, a oni su ljubav umesto mrznje!!!

... i posle neko mene pita zasto sam ateista :roll:
 
rdeki:
maleni:
Rdeki, ne zaboravi da je jedan veliki deo albanaca katolicke veroispovesti.
Mozda bi trebalo spaliti i crkvu Hrista Spasa u Beogradu?

Maleni, nemoj to da pominjes molim te. Nisu se setili. Inace, mozda bi i to uradili.
U PRAVILU VOLIM ČITATI VAŠE KOMENTARE I NE KOMENTARISATIALI OVAJ PUT MORAM.

SRETNA SAM ŠTO IMA SRBA KOJI RAZMIŠLJAJU NA OVAKAV NAČIN JER ZASTA NISU SVI LJUDI ISTI.DRAGO MI JE DA STE SVJESNI DA ZBOG SRPSKE SNZIBILNOSTI KOJA SE OSJEĆA U SVEMU, U PJESMI, IGRI, SPORTU, LJUBAVI, U SVEMU I SRPSKE NEODMJERENOSTI KADA JE EMOCIJA BILO KOJE VRSTE UPITANJU , DA ZBOG SENZIBILNOSTI DOLAZE NA LOŠ GLAS. VJERUJEM DA SE POLA NJIH KAJE AL DESI SE I ETO. I NISU MUSLIMANI KRIVI ZA DEŠAVANJA. U BOSNE SU MUSLIMANE NAZIVALI TURCIMA, SADA SU ALBANCI LOŠI SAMO UKOLIKO SU MUSLIMANI. MORA POSTOJATI GRANICA. LJUDI SE MORAJU DIJELITI NA DOBRE I LOŠE.
 
Salima:
rdeki:
maleni:
Rdeki, ne zaboravi da je jedan veliki deo albanaca katolicke veroispovesti.
Mozda bi trebalo spaliti i crkvu Hrista Spasa u Beogradu?

Maleni, nemoj to da pominjes molim te. Nisu se setili. Inace, mozda bi i to uradili.
U PRAVILU VOLIM ČITATI VAŠE KOMENTARE I NE KOMENTARISATIALI OVAJ PUT MORAM.

SRETNA SAM ŠTO IMA SRBA KOJI RAZMIŠLJAJU NA OVAKAV NAČIN JER ZASTA NISU SVI LJUDI ISTI.DRAGO MI JE DA STE SVJESNI DA ZBOG SRPSKE SNZIBILNOSTI KOJA SE OSJEĆA U SVEMU, U PJESMI, IGRI, SPORTU, LJUBAVI, U SVEMU I SRPSKE NEODMJERENOSTI KADA JE EMOCIJA BILO KOJE VRSTE UPITANJU , DA ZBOG SENZIBILNOSTI DOLAZE NA LOŠ GLAS. VJERUJEM DA SE POLA NJIH KAJE AL DESI SE I ETO. I NISU MUSLIMANI KRIVI ZA DEŠAVANJA. U BOSNE SU MUSLIMANE NAZIVALI TURCIMA, SADA SU ALBANCI LOŠI SAMO UKOLIKO SU MUSLIMANI. MORA POSTOJATI GRANICA. LJUDI SE MORAJU DIJELITI NA DOBRE I LOŠE.

Salima, niko mentalno zdrav ne misli da su muslimani krivi. Radi se o ekstremizmu, provincijalizmu, bezobrazluku, niskosti svake vrste, itd. itd.... koji je svojstven mnogim ljudima (na žalost), bez obzira na veru.
 
crow:
e ljudi
onako...
prijatno sam iznenadjen
mislim
ja mislio da sam skoro jedini koji je taj debilizam od paljenja nazvao pravim imenom
srecom ima nas jos razumnih
koji smo bolidi mislim kao nacija globalno
na kosovu siptari vrse etnicko ciscenje i to je tacno
i pale crkve i to je tacno
ali ne rade to na verskoj vec na nacionalnoj osnovi
jer oni jesu zvanicno muslimani i katolici ali su to samo zbog benificija koje slede
da podsetim, sve velike albanske demonstracije su bile ne zbog manjka slobode, vec zbog nedostatka komunizma, mislim na 81 i 87.
oni imaju neku svoju veru, zovu je Besa i ima veoma strog kodex ponasanja, ali je to duga prica za ovaj topik.
paljenjem dzamija mi njima nista nazao nismo ucinili
ali smo pred evropom ispali necivilizovani pavijani
a pred islamskim sveto postali smo neprijatelji
i zato
ako neko cuje da je ovih dana neki mucenik al axe ili hamasa ili cega vec
uso sa rancem na ledjima u Kalcu...
nemojte da se cudite, zasluzili smo
voleo bi da cujem objasnjenje vadikalno boljih ili obraza tako nekog dogadjaja za koji se nadam da se nikad nece desiti,ali...
spanci su jedini osim engleza i amerikanaca napali irak
sa 2-3 aviona
pogledajte madrid ovih dana...


U potpunosti se slazem sa tobom...bas tacno to i ja mislim i pribojavam se...
 
Kao sto obecah...

Zapaljene džamije u Beogradu i Nišu
Protesti u više gradova u Srbiji

Nekoliko stotina građana probilo je poslije ponoći policijski kordon ušlo u dvorište Bajrakli džamije u Beogradu i počelo da je demolira nakon čega su je i zapalili. U sukobu demonstranata i policije, koja je koristila suzavac, bilo je više povrijeđenih na obje strane.

Zapaljeno je i nekoliko automobila ispred džamije. Vatrogasna ekipa došla je brzo u blizinu džamije ali joj demonstranti nisu dozvolili da pokuša da ugasi džamiju. Međutim, nakon što se vatra iz džamije i automobila rasplamsala i nastala opasnost da zahvati okolne zgrade vatrogascima je dozvoljeno da priđu. Između 1 i 2 sata poslije ponoći vatrogasci su uspjeli da obuzdaju vatrenu stihiju unutar džamije.

Poslije ponoći stiglo je i policijsko pojačanje pa su demonstranti potisnuti dalje od džamije pa sada snage reda imaju kontrolu nad prostorom neposredno uz Bajrakli džamiju.

Začuđujuće, što je potvrdio i jedan od zvaničnika gradskih vlasti, je izuzetno mali početni broj policajaca koji je bio raspoređen na obezbjeđivanju džamije i koji su demonstranti nakon kraćeg sukoba lako potisnuli nekoliko stotina metara.

Nešto poslije ponoći Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije došao je ispred ispred džamije i pokušao da smiri okupljene, pozivajući ih da se raziđu. Ministar unutrašnjih poslova, Dragan Jočić, takođe je pozvao putem medija građane da se uzdrže od nasija.

Građani i taksisti koji protestuju zbog zbivanja na Kosovu i koji su ranije blokirali ulicu Kneza Miloša kod zgrade Ministarstva inostranih poslova Srbije i Crne Gore i Vlade Srbije, oko 22 sata blokirali su tu ulicu i kod raskrsnice sa centralnom ulicom Kralja Milana. Okupljeni zahtijevaju od vlasti u Srbiji da Srbima na Kosovu obezbijede sigurnost, a formirali su i petočlanu delegaciju za razgovor sa premijerom Vojislavom Koštunicom. Građanima koji protestuju ispred zgrade vlade poslije 22 sata obratio se ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić. Broj okupljenih, kojih je oko 21 sat bilo nekoliko desetina, do 22.30 povećao se na nekoliko hiljada, dok ih na uglu ulica Kneza Miloša kralja Milana ima više od stotinu.

Na uglu ulica Kosovske i Takovske u centru Beograda spaljena su dva vozila Ujedinjenih nacija, javio je reporter B92.


Zapaljena džamija u centru Niša

U centru Niša večeras je zapaljena džamija, a neposredno prije toga je oko 2.000 ljudi na Trgu Oslobođenja protestovalo je zbog današnjih dešavanja na Kosovu. Reporter Bete javio je da se učesnici protesta nalaze oko džamije, gledaju kako gori i skandiraju "Ubi, ubi Šiptara".

Rušenje upaljenog krova minareta među okupljenima je izavalo oduševljenje i skandiranje. Neki učesnici protesta se slikaju pored upaljene džamije.

Predsjednik Unije raseljenih pokreta za Kosovo i Metohiju Borivoje Ugrinović rekao je ranije agenciji Beta da se gradjani tek okupljaju na Trgu Oslobodjenja u Nišu i da je slična situacija i u ostalim gradovima na jugu Srbije.


Protesti u gradovima širom Srbije

Osim u Beogradu i Nišu građani protestuje i u mnogim drugim gradovima u Srbiji. Više hiljada uglavnom mlađih Novosađana demonstrira centralnim ulicama grada. Demonstranti su protestovali ispred sjedišta Lige Socijaldemokrata Vojvodine uzvikujući "Ubij Šiptare", "Čanak ustaša", "Kosovo je Srbija" i "Oružje, Oružje".

Demonstranti su razbili stakla na sjedištu Islamske zajednice u tom gradu i nastavili da se kreću ka kući predsjednika Skupštine Vojvodine Nenada Čanka. Kolonu od oko tri hiljade demonstranata prate malobrojni policajci koji nisu intervenisali kada su polomljena stakla na sjedištu Islamske zajednice.

I pedesetak građana Jagodine blokiralo je poslije 23 sata obje trake auto puta Beograd-Niš kod Jagodine, potvrdila je agenciji Beta saobraćajna policija. Jedan od učesnika protesta Srba Josijević kazao je da su se ti građani spontano okupili, izražavajući nezadovoljstvo zbog nasilja nad kosovskim Srbima.

Oko 200 građana Leskovca, uglavnom mlađih ljudi, posle 23 sata počelo je protest u centru Leskovca, a predvodi ih kolona od 20-tak automobila. Učesnici protesta skandiraju "Ustani Srbijo" i "Kosovo je Srbija".

Građani, takođe, protestuju i u Boru. :cry:
 
Incognito:
MaranAta:
Ako si vec vernik i hriscanin, nosi se njihovim kantonima, a oni su ljubav umesto mrznje!!!

Incognito, Crkvena pravila u pravoslavnoj Crkvi-zovu se KANONI
Pa pošto želiš da glumiš nekog učenjaka po religijskome pitanju,a ti bar savladaj osnove religije o kojoj želiš da diskutuješ...A Kantoni su teritorijalne jedinice... :roll: :roll:
 
Salima:
U PRAVILU VOLIM ČITATI VAŠE KOMENTARE I NE KOMENTARISATIALI OVAJ PUT MORAM.

SRETNA SAM ŠTO IMA SRBA KOJI RAZMIŠLJAJU NA OVAKAV NAČIN JER ZASTA NISU SVI LJUDI ISTI.DRAGO MI JE DA STE SVJESNI DA ZBOG SRPSKE SNZIBILNOSTI KOJA SE OSJEĆA U SVEMU, U PJESMI, IGRI, SPORTU, LJUBAVI, U SVEMU I SRPSKE NEODMJERENOSTI KADA JE EMOCIJA BILO KOJE VRSTE UPITANJU , DA ZBOG SENZIBILNOSTI DOLAZE NA LOŠ GLAS. VJERUJEM DA SE POLA NJIH KAJE AL DESI SE I ETO. I NISU MUSLIMANI KRIVI ZA DEŠAVANJA. U BOSNE SU MUSLIMANE NAZIVALI TURCIMA, SADA SU ALBANCI LOŠI SAMO UKOLIKO SU MUSLIMANI. MORA POSTOJATI GRANICA. LJUDI SE MORAJU DIJELITI NA DOBRE I LOŠE.

Па и ти сама си ПОТУРЧЕНА СРПКИЊА. Од гена се не може побећи, а историјска чињеница је да ти се неки предак потурчио из чистог среброљубља, јер није хтео да плаћа харач. :wink:
 
FARMACEUT:
Incognito, Crkvena pravila u pravoslavnoj Crkvi-zovu se KANONI
Pa pošto želiš da glumiš nekog učenjaka po religijskome pitanju,a ti bar savladaj osnove religije o kojoj želiš da diskutuješ...A Kantoni su teritorijalne jedinice... :roll: :roll:

Znam da se zovu pravila u pravoslavnoj crkvi, i ono je bila cista 'stumparska griska'... Posto se zadnjih dana prica o neophodnoj kantonizaciji Kosova uvrtelo mi se u glavu pa sam umesto 'kanoni' izgleda ne primecujuci otkucao 'kantoni'...

Greske pri kucanju se desavaju, znas?

U svakom slucaju, u MaranAti i tebi ne vidim ni trunku onoga sto hriscanstvo propoveda... jak ste mi vi primer nama ateistima i skepticima da 'predjemo na vasu stranu', kad jedino cime se upravljate je neopisiva mrznja prema svemu sto nije poput vas, i kad hvatate greske u kucanju da bi izbegli odgovor na pitanje: Da li vas hriscanstvo uci da tako mrzite?
 
Није ништа ново ни непознато да адолесценти свако мишљење које се не слаже са њиховим властитим, схватају као "мржњу". Једног Божјег дана, када одрасту, схвате да је "мржња" нешто сасвим друго, а не оно што су мислили да јесте. За покајање никада није касно, пре Страшног Суда. :wink:
 
Incognito:
MaranAta:
Имао сам прилике да упознам и Албанце католике, и Алабанце мухамеданце. Разлика драстична. Погодите који су за избегавање. :wink:

hmm... da pogodim... pa eto, u ovom trenutku, sa ovim stavom, po meni si ti jedini koji je za izbegavanje...

Nemam nista licno protiv tebe, ali sa takvim fasistickim i sovinistickim stavom, sa podelom ljudi na nacije i religije, a ne na razumne i nerazumne, ti sam sebe svrstavas medju one kojih se treba pribojavati, i koje treba izbegavati...

... jer na kraju, takvi kao ti su zapalili crkve na Kosovu, dzamije po Srbiji, i ko zna sta sve ne...

Ako si vec vernik i hriscanin, nosi se njihovim kantonima, a oni su ljubav umesto mrznje!!!

... i posle neko mene pita zasto sam ateista :roll:

Bre konacno neko razuman. Incognito, ti si moj covek!
jos samo da dodam:
A sta ce tek biti kad nam AlKaidini fanatici dodju sa kamionima punim home-made dinamita da osvete DZamije? Mislim na one monstume kojima je neko od rodjenja deformisao mozak idejom da ce, kad poginu za Alaha dobiti(naravno na onom svetu) 70 devica.
 
DusanB:
Incognito:
MaranAta:
Имао сам прилике да упознам и Албанце католике, и Алабанце мухамеданце. Разлика драстична. Погодите који су за избегавање. :wink:

hmm... da pogodim... pa eto, u ovom trenutku, sa ovim stavom, po meni si ti jedini koji je za izbegavanje...

Nemam nista licno protiv tebe, ali sa takvim fasistickim i sovinistickim stavom, sa podelom ljudi na nacije i religije, a ne na razumne i nerazumne, ti sam sebe svrstavas medju one kojih se treba pribojavati, i koje treba izbegavati...

... jer na kraju, takvi kao ti su zapalili crkve na Kosovu, dzamije po Srbiji, i ko zna sta sve ne...

Ako si vec vernik i hriscanin, nosi se njihovim kantonima, a oni su ljubav umesto mrznje!!!

... i posle neko mene pita zasto sam ateista :roll:

Bre konacno neko razuman. Incognito, ti si moj covek!
jos samo da dodam:
A sta ce tek biti kad nam AlKaidini fanatici dodju sa kamionima punim home-made dinamita da osvete DZamije? Mislim na one monstume kojima je neko od rodjenja deformisao mozak idejom da ce, kad poginu za Alaha dobiti(naravno na onom svetu) 70 devica.

Onda ce ovi koji su sada najglasniji i ovi teoloski najglavniji da uhvate put pod noge pa u beli svet. Raja neka gine, vratice se oni kad se sve smiri.
 
MaranAta:
Salima:
U PRAVILU VOLIM ČITATI VAŠE KOMENTARE I NE KOMENTARISATIALI OVAJ PUT MORAM.

SRETNA SAM ŠTO IMA SRBA KOJI RAZMIŠLJAJU NA OVAKAV NAČIN JER ZASTA NISU SVI LJUDI ISTI.DRAGO MI JE DA STE SVJESNI DA ZBOG SRPSKE SNZIBILNOSTI KOJA SE OSJEĆA U SVEMU, U PJESMI, IGRI, SPORTU, LJUBAVI, U SVEMU I SRPSKE NEODMJERENOSTI KADA JE EMOCIJA BILO KOJE VRSTE UPITANJU , DA ZBOG SENZIBILNOSTI DOLAZE NA LOŠ GLAS. VJERUJEM DA SE POLA NJIH KAJE AL DESI SE I ETO. I NISU MUSLIMANI KRIVI ZA DEŠAVANJA. U BOSNE SU MUSLIMANE NAZIVALI TURCIMA, SADA SU ALBANCI LOŠI SAMO UKOLIKO SU MUSLIMANI. MORA POSTOJATI GRANICA. LJUDI SE MORAJU DIJELITI NA DOBRE I LOŠE.

Па и ти сама си ПОТУРЧЕНА СРПКИЊА. Од гена се не може побећи, а историјска чињеница је да ти се неки предак потурчио из чистог среброљубља, јер није хтео да плаћа харач. :wink:
NISAM POTURČENA -ROĐENA SAM KAO MUSLIMANKA I TO PRIHVAĆAM KAO STO IMAM SMEĐE OČI ILI SAM VISOKA 165. JEDNOSTAVNO JE TO TAKO.NE INTERESUJE ME PROŠLOST, PRECI I SLIČNO. STA MENE BRIGA STA JE ON BIO, KOJU VJERU JE PRIHVATIO, MENE INTERESUJE MOJA BUDUĆNOST I BUDUĆNOST MOG SINA. A NIKO OD NAS NE BIRA U KAKVOJ VJERI ĆE SE RODITI.
 
MaranAta:
Salima:
U PRAVILU VOLIM ČITATI VAŠE KOMENTARE I NE KOMENTARISATIALI OVAJ PUT MORAM.

SRETNA SAM ŠTO IMA SRBA KOJI RAZMIŠLJAJU NA OVAKAV NAČIN JER ZASTA NISU SVI LJUDI ISTI.DRAGO MI JE DA STE SVJESNI DA ZBOG SRPSKE SNZIBILNOSTI KOJA SE OSJEĆA U SVEMU, U PJESMI, IGRI, SPORTU, LJUBAVI, U SVEMU I SRPSKE NEODMJERENOSTI KADA JE EMOCIJA BILO KOJE VRSTE UPITANJU , DA ZBOG SENZIBILNOSTI DOLAZE NA LOŠ GLAS. VJERUJEM DA SE POLA NJIH KAJE AL DESI SE I ETO. I NISU MUSLIMANI KRIVI ZA DEŠAVANJA. U BOSNE SU MUSLIMANE NAZIVALI TURCIMA, SADA SU ALBANCI LOŠI SAMO UKOLIKO SU MUSLIMANI. MORA POSTOJATI GRANICA. LJUDI SE MORAJU DIJELITI NA DOBRE I LOŠE.

Па и ти сама си ПОТУРЧЕНА СРПКИЊА. Од гена се не може побећи, а историјска чињеница је да ти се неки предак потурчио из чистог среброљубља, јер није хтео да плаћа харач. :wink:


Smucilo mi se ,i to kao velikom Srbinu,da slusam ovakva naturanja,nabijanja na nos...a narocito kada se na poznaje proslost.Sta ti mislis,da je pod turcima bilo lako?!Da su se Srbi prosto utrkivali u prelasku na islam?Ne lupajte vise gluposti,ako vec ne poznajete materiju;a pogotovo svoje zle jezike,a vasu pravovernost zadrzite za sebe!Zar niko nije pomislio da se tako samo udaljavamo od nase brace po krvi?I pored strahota u zadnjem ratu,ma bas upravo zbog toga,da li se neko zapitao da Srbi nisu mozda previse nabijali na nos svojoj braci zbog njihovog prelaska na islam ?Da li bi imali ovo sto imamo da toga nije bilo?Da li bi se ti ljudi ,vremenom,uz pravi pristup,bez zameranja,i da se nije dogodilo odrodjavanje unutar porodica,da li bi se ti ljudi vratili pravoslavlju?Pa da li vi mislite da je moguce ikakvo zblizavanje kada nekom samo naturate na nos konvertitstvo,a taj se neko zrtvovao prelaskom u islam,da bi spasio ostali deo pravoslavne porodice od bede i zuluma?Pa oni imaju isto takav zadrt ponos i inacenje kao i mi,pravoslavni Srbi,jer smo ista krv!I normalno je da ce odgovoriti istom merom,ako ne i vecom,na ovakva nabijanja na nos!!
Pogledajte kako su Srbi u slavoniji i ostalim delovima sadasjne Hrvatske presli u katolicizam!Katolici su,i sada mislim na period pre stvaranja kraljevine Jugoslavije, imali razradjen program u pristupu,koji je na kraju doneo rezultat!Pokusajmo da makar izvucemo pouku iz svega toga:da Srbima islamske vere treba prici drugacije,ako ih nekada u nekoj buducnosti zelimo videti sa nama...Dakle,menjajmo sebe,ako zelimo da menjamo druge...
 
No Limit:
Jeste li culi da su zapaljenje dzamije u Beogradu i Nisu? Pa samo mi recite da li su ljudi koji su to uradili dobri Hriscani? Da li misle da je Bog zadovoljan onim sto su uradili?? :cry: Bice vise informacija kasnije.

:D

Zelim da ukazem na sledece: postoje pravi i kvazi hriscani!

Pravi hriscani to nisu i nikada ne bi uradili!
Ili mozda ti mislis da bi Isus Hrist to uradio?Ja sam uveren da to Hrist ne bi uradio, tako da oni koji se izdaju za hriscane a to rade, sigurno nisu hriscani.
Tako se pravi hriscani raspoznaju-po delima(Jovan 13:34,35).

Svako dobro!

:D
 
NISAM POTURČENA -ROĐENA SAM KAO MUSLIMANKA I TO PRIHVAĆAM KAO STO IMAM SMEĐE OČI ILI SAM VISOKA 165. JEDNOSTAVNO JE TO TAKO.NE INTERESUJE ME PROŠLOST, PRECI I SLIČNO. STA MENE BRIGA STA JE ON BIO, KOJU VJERU JE PRIHVATIO, MENE INTERESUJE MOJA BUDUĆNOST I BUDUĆNOST MOG SINA. A NIKO OD NAS NE BIRA U KAKVOJ VJERI ĆE SE RODITI.[/quote]


Na zalost,veruj mi,nije tako jednostavno.A tebi i tvom sinu zelim sve dobro,da u ljubavi odrasta,i da ne deli ljude po veri,a narocito da se ne odvraca od Srba,iako bi ,mozda,za to imao najvise razloga...
 
Incognito:
Radije bih voleo da vidim ljude kako gore umesto tih dzamija, crkvi na Kosovu, srpskih kuca i sta sve ne... Da vidim ljude koji ih pale kako gore... Nikad nikome nisam zeleo zlo, ali ovakvim, vise i ne znam kako da ih nazovem, je zaista tesko pozeleti nesto bolje...

E kad mene to pogadja kao totalnog ne vernika mogu samo da zamislim kako je onima koji u sve to veruju. Meni je zao svih tih starih gradjevina, kakve god da su i cije god bogomolje da jesu, jer to je deo nase istorije i deo nase tradicije...

Opet smo uradili najgluplju stvar koju smo mogli, tj. nismo mi, vec neki od nas kojima je mesto u ustanovi Laza Lazarevic, jer su toliko okupani besom i zudnjom da isti ispolje na sve sto im stane na put. A posto Albanaca nije bilo u blizini, oni nasrnuli na sopstvene - policiju.

A onda zapalili dzamiju iz 16-og veka... A to lepo snimile kamere, i bila to prva udarna vest na BBC-u jutros... E... GLUPI SMO KOLIKO SMO TESKI!

Iskreno me je sramota sto pripadam narodu koji je sposoban uciniti bilo sta poput ovoga. Isrkeno mi se gadi sve ovo... Danas sticajem okolnosti morao da skoknem do banke... Izadjem i imam sta da vidim, pored ljudi koji su tu da mirno izraze protest, stoje majmuni, napaljeni klinci i kakvi sve ne, koji u najvece vicu 'ubi, ubi, ubi, siptara' ... jedan kreten nosi transparent: '... do poslednje dzamije'. A CNN-ov kamerman u najvece snima... Eto kakvu sliku mi saljemo u svet...

Krenem dalje, imam sta da vidim... neki idioti oborili novo-podignutu spomen plocu Zoranu Djindjicu na istoimenom platou (to sam i slikao doduse lose ispalo). Vracam se kasnije, prolazim pored ambasada, vidim demolirali one kucice cuvara ambasada. Bio u taksiju, inace bi slikao i to... kao i par likova koji gadjaju kamenicama pandure...

I jos se pitam sta policija radi... 'necemo da upotrebljavamo silu jer ce biti jos gore'... da, daj da pustimo da sruse Beograd, pa kad nemaju sta vise da ruse valjda ce se smiriti...

Ma necu vise o tome... Ovo je za svaku osudu... I prosto se pitam gde smo mi to krenuli u Evropu... Ovakve nas ne bi primili ni u predratni Irak...

'... putuj Evropo, super smo se druzili,
Nama je dobro... taman kako smo zasluzili...'

to je to :wink:
 
Liberal:
Incognito:
Radije bih voleo da vidim ljude kako gore umesto tih dzamija, crkvi na Kosovu, srpskih kuca i sta sve ne... Da vidim ljude koji ih pale kako gore... Nikad nikome nisam zeleo zlo, ali ovakvim, vise i ne znam kako da ih nazovem, je zaista tesko pozeleti nesto bolje...

E kad mene to pogadja kao totalnog ne vernika mogu samo da zamislim kako je onima koji u sve to veruju. Meni je zao svih tih starih gradjevina, kakve god da su i cije god bogomolje da jesu, jer to je deo nase istorije i deo nase tradicije...

Opet smo uradili najgluplju stvar koju smo mogli, tj. nismo mi, vec neki od nas kojima je mesto u ustanovi Laza Lazarevic, jer su toliko okupani besom i zudnjom da isti ispolje na sve sto im stane na put. A posto Albanaca nije bilo u blizini, oni nasrnuli na sopstvene - policiju.

A onda zapalili dzamiju iz 16-og veka... A to lepo snimile kamere, i bila to prva udarna vest na BBC-u jutros... E... GLUPI SMO KOLIKO SMO TESKI!

Iskreno me je sramota sto pripadam narodu koji je sposoban uciniti bilo sta poput ovoga. Isrkeno mi se gadi sve ovo... Danas sticajem okolnosti morao da skoknem do banke... Izadjem i imam sta da vidim, pored ljudi koji su tu da mirno izraze protest, stoje majmuni, napaljeni klinci i kakvi sve ne, koji u najvece vicu 'ubi, ubi, ubi, siptara' ... jedan kreten nosi transparent: '... do poslednje dzamije'. A CNN-ov kamerman u najvece snima... Eto kakvu sliku mi saljemo u svet...

Krenem dalje, imam sta da vidim... neki idioti oborili novo-podignutu spomen plocu Zoranu Djindjicu na istoimenom platou (to sam i slikao doduse lose ispalo). Vracam se kasnije, prolazim pored ambasada, vidim demolirali one kucice cuvara ambasada. Bio u taksiju, inace bi slikao i to... kao i par likova koji gadjaju kamenicama pandure...

I jos se pitam sta policija radi... 'necemo da upotrebljavamo silu jer ce biti jos gore'... da, daj da pustimo da sruse Beograd, pa kad nemaju sta vise da ruse valjda ce se smiriti...

Ma necu vise o tome... Ovo je za svaku osudu... I prosto se pitam gde smo mi to krenuli u Evropu... Ovakve nas ne bi primili ni u predratni Irak...

'... putuj Evropo, super smo se druzili,
Nama je dobro... taman kako smo zasluzili...'

to je to :wink:

ne vrijeđaj mi rod,nesrećo :evil:
 
Neka je hvala Uzvisenom Allahu, Gospodaru svih svjetova, i neka je selam i salavat na posljednjeg poslanika Muhammeda, neka je mir i blagoslov na njega, kao i na Isaa ( Isusa ) sina Merjeminog ( Marijinog ).

A zatim vas selamim i pozdravljam, muslimane rijecima - Dzennetskim pozdravom, esselamu alejkum ( Mir sa vama ), i izrazavam postovanje nemuslimanima.

Javih se, nakon procitani ovih komentara, da samo iskazem svoje misljenje a ujedno i islamski stav o ovome sto se desava na Kosovu, Beogradu, Nisu, Novom Sadu, Bugojnom, Banja Luci, i ostalim gradovima.

Ostro osudjujem paljenje dzamija u Nisu, Beogradu i nasrtaje na Islamske prostorije u Novom Sadu. Takodje osudjujem ostro hlupanje stakla zgrade Islamske zajednice u Banja Luci.

Zatim, osudjujem ostro paljenje pravoslavnih crkava sirom Kosova i paljenje sprski kuca kao i ubijanje neduzni ljudi. Osudjujem one bitange, huligane,ahmake, za podmetanje pozara u crkvi pravoslavnoj u Bugojnom, BiH, (Srednjo-bosanski kanton). U ovom pozaru izgorio je krov kako sam cuo ili manje od toga, ali su vatrogasne jedinice uspjele odma da ugase pozar, a ne kako sto je slucaj bio u Beogradu da nisu uspjeli ugasiti pozar podmetnut u dzamiji Bajrakliji i kao sto je slucaj s bio u Nisu, gdje su vatrogasne jedinice dosle i samo gledale kako gori dzamija, i to takodje osudjujem.

Zelim sad da vam kazem jedno. Zelim da vam kazem stav Islama, i njegovog zakona Serijata prema paljenju crkava. Islam kao univerzalna i prirodna vjera od Uzvisenog Boga, STROGO ZABRANJUJE paljenje crkvi i sinagoga! Znaci ono sto se je desilo i sto se desava na Kosovu, je nacionalizam a ne vjera, jer Albanci nazalost ne poznaju ili ne postoju Islamske zakone i Serijat koji ih obavezuje na ono sto ih obavezuje. Islam nema nista ni s onim u Madridu, Spanija, jer je to uradila org ETA, a da su i uradili " muslimani " opet nema veze s Islamom jer takve stvari islam NE dozvoljava!

Islam NE podrzva nasilje ni prema kome, kako kaze Allahov Poslanik Muhammed savs, " onaj ko bude uznemiravao zimmiju-sticenika u islamskoj drzavi - jevreja ili krscanina, ja cu mu na Sudnjem danu biti prvi protivnik-protiv njega, .... " Znaci Islamska drzava stiti nemuslimane i njihova je cast zasticena od bilo kakvog vrijedjanja, pogleda mrkoga, ponizavanja, nasrtaja ili sl. Imetak im je zasticen kao i njihove crkve ili sinagoge.

Pozivam sve ljude, ma koje vjere bili, da se drzi granica dozvoljenog, da ne pretjeruje i da ne nazivamo jedni druge ruznim nadimcima, vec trazimo istinu jer nas ovdje ima koji smo razlicitih vjera, a jedna je vjera ispravna samo, sta s tim sad ?

Postovat cemo se naravno,a moje zadnje rijeci ce biti Allaha Uzvisenog, Inne dine indellahi-l-islam-Kod Allaha je samo Islam priznata vjera

Neka je hvala Uzvisenom Bogu, i neka je selam na posljednjeg Poslanika a.s
 
Abdurrahman:
Neka je hvala Uzvisenom Allahu, Gospodaru svih svjetova, i neka je selam i salavat na posljednjeg poslanika Muhammeda, neka je mir i blagoslov na njega, kao i na Isaa ( Isusa ) sina Merjeminog ( Marijinog ).

A zatim vas selamim i pozdravljam, muslimane rijecima - Dzennetskim pozdravom, esselamu alejkum ( Mir sa vama ), i izrazavam postovanje nemuslimanima.

Javih se, nakon procitani ovih komentara, da samo iskazem svoje misljenje a ujedno i islamski stav o ovome sto se desava na Kosovu, Beogradu, Nisu, Novom Sadu, Bugojnom, Banja Luci, i ostalim gradovima.

Ostro osudjujem paljenje dzamija u Nisu, Beogradu i nasrtaje na Islamske prostorije u Novom Sadu. Takodje osudjujem ostro hlupanje stakla zgrade Islamske zajednice u Banja Luci.

Zatim, osudjujem ostro paljenje pravoslavnih crkava sirom Kosova i paljenje sprski kuca kao i ubijanje neduzni ljudi. Osudjujem one bitange, huligane,ahmake, za podmetanje pozara u crkvi pravoslavnoj u Bugojnom, BiH, (Srednjo-bosanski kanton). U ovom pozaru izgorio je krov kako sam cuo ili manje od toga, ali su vatrogasne jedinice uspjele odma da ugase pozar, a ne kako sto je slucaj bio u Beogradu da nisu uspjeli ugasiti pozar podmetnut u dzamiji Bajrakliji i kao sto je slucaj s bio u Nisu, gdje su vatrogasne jedinice dosle i samo gledale kako gori dzamija, i to takodje osudjujem.

Zelim sad da vam kazem jedno. Zelim da vam kazem stav Islama, i njegovog zakona Serijata prema paljenju crkava. Islam kao univerzalna i prirodna vjera od Uzvisenog Boga, STROGO ZABRANJUJE paljenje crkvi i sinagoga! Znaci ono sto se je desilo i sto se desava na Kosovu, je nacionalizam a ne vjera, jer Albanci nazalost ne poznaju ili ne postoju Islamske zakone i Serijat koji ih obavezuje na ono sto ih obavezuje. Islam nema nista ni s onim u Madridu, Spanija, jer je to uradila org ETA, a da su i uradili " muslimani " opet nema veze s Islamom jer takve stvari islam NE dozvoljava!

Islam NE podrzva nasilje ni prema kome, kako kaze Allahov Poslanik Muhammed savs, " onaj ko bude uznemiravao zimmiju-sticenika u islamskoj drzavi - jevreja ili krscanina, ja cu mu na Sudnjem danu biti prvi protivnik-protiv njega, .... " Znaci Islamska drzava stiti nemuslimane i njihova je cast zasticena od bilo kakvog vrijedjanja, pogleda mrkoga, ponizavanja, nasrtaja ili sl. Imetak im je zasticen kao i njihove crkve ili sinagoge.

Pozivam sve ljude, ma koje vjere bili, da se drzi granica dozvoljenog, da ne pretjeruje i da ne nazivamo jedni druge ruznim nadimcima, vec trazimo istinu jer nas ovdje ima koji smo razlicitih vjera, a jedna je vjera ispravna samo, sta s tim sad ?

Postovat cemo se naravno,a moje zadnje rijeci ce biti Allaha Uzvisenog, Inne dine indellahi-l-islam-Kod Allaha je samo Islam priznata vjera

Neka je hvala Uzvisenom Bogu, i neka je selam na posljednjeg Poslanika a.s



Zar i ptice sa grane već neznaju ko je pobio nedužne ljude u Španiji....A rušenje dve male džamije NE ODOBRAVAM,OSUĐUJEM,ali razumijem opravdani revolt prognanih ljudi radi rušenja NAJVEĆIH PRAVOSLAVNIH SVETINJA!!!! :D
 
Zar i ptice sa grane već neznaju ko je pobio nedužne ljude u Španiji....A rušenje dve male džamije NE ODOBRAVAM,OSUĐUJEM,ali razumijem opravdani revolt prognanih ljudi radi rušenja NAJVEĆIH PRAVOSLAVNIH SVETINJA!!!! :D[/quote

sramota sta ovaj covek prica...
sve moje simpatije Incognitu
 
Nikodim Ljutic:
Salima:
A NIKO OD NAS NE BIRA U KAKVOJ VJERI ĆE SE RODITI.
То је тачно, али ипак, може се изабрати... у којој вери умрети!

Kaze Boziji Poslanik Muhammed a.s: " Svi ljudi se radjaju u prirodi Bozije vjere-islama, a poslije ga roditelji njegovi ucine ili medzisijom, ili jevrejom ili krscaninom...." Hadis je jasan da se svako dijete radjana u prirodi Islama, prirodne vjere :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top