Vrlo je opasno što čovečanstvo misli da bi Rusija isto kilavo vodila rat sa NATO kao sa Ukrajinom

Nikada moj i tvoj narod nije bio na istoj strani.I nece.
Pa moj stric je poginuo u Valjevu,rodjak na Sutjesci itd a jedan rodjak karadjordjevu zvijezdu i nacionalnu penziju Srbije bogami dobio. Tako da su moji sa dijelovima tvog naroda bili na istoj strani. A ja sam na istoj strani sa mnogim Srbima tako da za mene dovoljno.
 
Kakav si ti ložač... pa nuklearno oružje ima i Nato. Plus je mnogo bliži. Plus imaju godine i godine iskustva u gađanju na daljinu.

A što se tiče konvencionalne vojske, Rusija je potrošila sve profesionalce. Isto i Ukrajina. Tamo sad ratuju magacioneri, prodavci, pekari, taksisti... šta ti misliš da kad se Evropa uključila sa par stotina hiljada profi ljudi i ozbiljnom tehnikom, da to ništa ne bi značilo. Daj malo batali vlažne snove.

To što Nato ćuti i neće da se duva i puva, ne znači da su slabi, nego da ozbiljno pristupaju situaciji i neće da dolivaju benzin na vatru. A veruj da imaju mnogo benzina.
Глупости, са било каквим "званичним " мијешањем и директном конфронтацијом нато трупа са Русијом, било у самој Русији или Украјини, фактички би значило објаву рата и самим тим све Нато базе широм свијета би постале легитимне мете за Русе.
 
Pa moj stric je poginuo u Valjevu,rodjak na Sutjesci itd a jedan rodjak karadjordjevu zvijezdu i nacionalnu penziju Srbije bogami dobio. Tako da su moji sa dijelovima tvog naroda bili na istoj strani. A ja sam na istoj strani sa mnogim Srbima tako da za mene dovoljno.
Nisam govorio o pojedincima.
Mozda si ti iz ovoga shvatio da ja mrzim tvoj narod.Ja sam rodjen i do 20.godine zivio u Zenici.Moji prijatelji su i Hrvati i muslimani (Bosnjaci).Ali mi politicki nismo na istoj strani.A sada su izmedju nas jos i zlocini iz 90-ih.Obostrani.
 
Pa moj stric je poginuo u Valjevu,rodjak na Sutjesci itd a jedan rodjak karadjordjevu zvijezdu i nacionalnu penziju Srbije bogami dobio. Tako da su moji sa dijelovima tvog naroda bili na istoj strani. A ja sam na istoj strani sa mnogim Srbima tako da za mene dovoljno.
a bogami i sa mnogim šiptarima...cela antisrpska ekipa....još po neki bugarin fol iz makedonije...
 
Nisam govorio o pojedincima.
Mozda si ti iz ovoga shvatio da ja mrzim tvoj narod.
Nikako . A i generalno mislim da ne postoji mrznja izmedju balkanskih naroda. E sad sto se pojedinci upecaju na politiku i imaju makropoglede kojima se jasno distanciraju od drugih naroda boze moj ovo su takva vremena.
Ja sam rodjen i do 20.godine zivio u Zenici.Moji prijatelji su i Hrvati i muslimani (Bosnjaci).Ali mi politicki nismo na istoj strani.A sada su izmedju nas jos i zlocini iz 90-ih.Obostrani.
interesantan pogled. Eto ja ne mislim da niti moj niti tvoj narod ima svojom voljom formiranu politicku stranu tako da to sto ti kazes mi je kao pricam ti pricu. A zlocini iz 90 tih su izmedju nas iskljucivo zaslugom politicara a ne voljom naroda. Nijedan narod nece da stiti zlocinca ali politicar hoce da mobilise podrsku putem aktuelizacije tih zlocina jer ne moze da ponudi dobre poslove pa se mora predstaviti kao zastitnik nacionalnih interesa.
 
Nikako . A i generalno mislim da ne postoji mrznja izmedju balkanskih naroda. E sad sto se pojedinci upecaju na politiku i imaju makropoglede kojima se jasno distanciraju od drugih naroda boze moj ovo su takva vremena.

interesantan pogled. Eto ja ne mislim da niti moj niti tvoj narod ima svojom voljom formiranu politicku stranu tako da to sto ti kazes mi je kao pricam ti pricu. A zlocini iz 90 tih su izmedju nas iskljucivo zaslugom politicara a ne voljom naroda. Nijedan narod nece da stiti zlocinca ali politicar hoce da mobilise podrsku putem aktuelizacije tih zlocina jer ne moze da ponudi dobre poslove pa se mora predstaviti kao zastitnik nacionalnih interesa.
Nisi svjestan kako narod stiti svog zlocinca iako zna da je zlocinac.
Ja kazem ko je god okrvario ruke nevinim zrtvama neka odgovara.Makar mi bio i rodjeni brat.
 
Ракета лансирана са америчког тла би врло брзо имала већ формирану путању. Електроника нема више сврху, мотори се гасе доста пре него што ракета превали и пола путање, а навигација је већ усмерила путању.
Мислиш да ракета тешка неколико тона може превалити хиљаде километара по инерцији и погодити циљ? ;)

Тако да, Руси могу да изазову ЕМП удар на америчкој територији, или да оборе ту ракету са својим одбрамбреним системима. Свака част ако могу да оборе ракету која се креће 24 хиљаде километара на сат.
Најбрже руске ракете достижу брзину од 10 маха, што је негдје половина од брзине коју си ти навео, а амери уопште нису развили технологију хиперсоничних ракета, тако да су њихове ракете много спорије од руских, тако да је брзина коју си навео за њих у домену научне фантастике.;)
 
Nisi svjestan kako narod stiti svog zlocinca iako zna da je zlocinac.
Priznajem nijesam jer sve koje ja poznajem misle kao sto ti pises dolje
Ja kazem ko je god okrvario ruke nevinim zrtvama neka odgovara.Makar mi bio i rodjeni brat.
Naravno poznata mi je balkanska zaslijepjenost i sirovost ali nije to spontana narodna volja vec je manipulacija koju politicari da zele mogu u pola godine da iskorijene
 
No sta no sam na strani i sa mnogim siptarima. Bogami su i Bugari nasa braca samo sto si ti lokalan pa ti tesko to da shvatis
Istina, čist lokalac, naročito kada vas vidim kao praistorijske familijarne naoružane lovce na divljač zvanu Srbi....udružene u zajedničkom lovu, sa porodičnom podelom plena....
 
Zasto Rusija ratuje sa 15 posto kapaciteta? Sa koliko to posto Kapaciteta bi Rusija pobijedila Ukrajinu? Da je velesila i te 15 posto bi bile dovoljne da umlati nekoliko puta slabijeg protivnika. I zasto Rusija ne podigne kapacitet potreban zA pobjedu ? Samo mi ne reci cuva se za Jaceg protivnika jer je jaci protivnik ni nece napati sve dok ima nuklearke.

Budi ti na necijoj strani a nemas razloga biti ali sanjati da Rusija moze (sem nuklearnom zastitom )da se nosi sa NATO-om je smijesno.
Ако упоредимо Украјину и помоћ у логистици коју добија са једним Вијетнамом, шта мислиш на чијој страни би била предност, а ипак се Амери вратише подераних гаћа.
Ваљда си и сам свјестан колико је лако или тешко успоставити контролу над толиком територијом!?
Немој да си наиван и да мислиш да Русија не може да се носи са Нато савезом, наравно ту мислим на одбрану њихове територије, не на ратовање на другом континенту, већ искључиво одбрану властите територије.
 
Priznajem nijesam jer sve koje ja poznajem misle kao sto ti pises dolje

Naravno poznata mi je balkanska zaslijepjenost i sirovost ali nije to spontana narodna volja vec je manipulacija koju politicari da zele mogu u pola godine da iskorijene
Na pocetku rata zlocin cine bolesnici i zli ljudi.Poslije i normalni ljudi u spirali osvete.
 
Zasto bi navijao za Rusiju protiv Ukrajine? Nije utakmica vec su tu u pitanju ljudski zivoti . A bas me interesuje tvoje misljenje , Putin je star covjek, sta ako on sjutra umre , da li bi se Rusija ovako angazovala u ratu protiv Ukrajine ili bi bila spremnija da okonca rat
Zato sto je istina na strani Rusije. Jesu li ukrajinski nacionalisti/nacisti 2014-e , zajedno sa CIA napravili puc i skinuli legalnog predsednika Ukrajine? Jesu. Jesu li iste godine u Odesi Ukro nacisti jurili ko divljac rusku mladez po ulicama i na kraju zive zapalili njih pedesetak? Jesu. Je li iko uhapsen za to? Nije. Jesu li Azov i Desni sektor pravi neskriveni nacisti koji paradiraju sa zastavama sa kukastim krstom? Jesu. Jesu li ti nacisti bili deo REGULARNIH oruzanih strana Ukrajine? Jesu. Je li Ukrajina puna spomenika Banderi , hitlerovom saradniku i masovnom ubici Jevreja, Poljaka i Rusa u toku WW2? Jeste. Jesu li Ukri pobili na hiljade Rusa, granatirajuci Donbas iz dana u dan? Jesu.

Pa sta bi ti vise hteo? Ameri bi napali za samo jedan deo od toga, da je to neko ucinio njihovom narodu. Putin je po meni predugo bio nezan i civilizovan.
 
Мислиш да ракета тешка неколико тона може превалити хиљаде километара по инерцији и погодити циљ? ;)


Најбрже руске ракете достижу брзину од 10 маха, што је негдје половина од брзине коју си ти навео, а амери уопште нису развили технологију хиперсоничних ракета, тако да су њихове ракете много спорије од руских, тако да је брзина коју си навео за њих у домену научне фантастике.;)
Наравно да може.
39662462_905.png


Интерконтинентални балистички пројектили се лансирају у свемир. Математички се може израчунати путања и одредити место удара тог пројектила. Наравно, прецизност неће бити у метар, али са обзиром да је у питању нуклеарна бомба, небитно је да ли ће детонирати на месту које си очекивао, или 100 метара даље. :D
Они заправо имају своје навођење, које ће их довести тачно на свој циљ, али разговор је био о томе колики би утицај имао ЕМП удар на ту путању.
Такође, са обзиром да ови пројектили започињу своју силазну путању из свемира, они постижу орбиталну брзину, која износи колико сам навео у мом коментару.
По потпуно истом принципу функционише и руски систем.
 
Zato sto je istina na strani Rusije. Jesu li ukrajinski nacionalisti/nacisti 2014-e , zajedno sa CIA napravili puc i skinuli legalnog predsednika Ukrajine? Jesu. Jesu li iste godine u Odesi Ukro nacisti jurili ko divljac rusku mladez po ulicama i na kraju zive zapalili njih pedesetak? Jesu. Je li iko uhapsen za to? Nije. Jesu li Azov i Desni sektor pravi neskriveni nacisti koji paradiraju sa zastavama sa kukastim krstom? Jesu. Jesu li ti nacisti bili deo REGULARNIH oruzanih strana Ukrajine? Jesu. Je li Ukrajina puna spomenika Banderi , hitlerovom saradniku i masovnom ubici Jevreja, Poljaka i Rusa u toku WW2? Jeste. Jesu li Ukri pobili na hiljade Rusa, granatirajuci Donbas iz dana u dan? Jesu.

Pa sta bi ti vise hteo? Ameri bi napali za samo jedan deo od toga, da je to neko ucinio njihovom narodu. Putin je po meni predugo bio nezan i civilizovan.
I ti zbog istine na strani rusije ! A da je istina na strani Ukrajine ti bi bio za Ukrajina je l? E bogami te ne vjerujem .
 

Back
Top