Опасно упозорење за НАТО: Русија прекинула сателитске комуникације широм балтичких

Ček, stvarno postoje punoljetne osobe koje vjeruju da je Litva 60 sati bila bez GPS-a?
:hahaha:
Da ne veruješ svojim očima, već samo sizifu ....:)

1713731373958.png

A on jadnik veruje samo kešu u svom džepu....to dok ne stigne pred penziju, onda će da postane pristojan Srbin....

Da ne veruješ svojim očima, već samo sizifu ....:)

Pogledajte prilog 1534975
A on jadnik veruje samo kešu u svom džepu....to dok ne stigne pred penziju, onda će da postane pristojan Srbin....
Znači frend iz Vilniusa mi je lagao da mu radi google maps? Dečko vozi kamion po Litvi. Okej, pitat ću ga zašto je lagao

Ček, stvarno postoje punoljetne osobe koje vjeruju da je Litva 60 sati bila bez GPS-a?
:hahaha:
Ne samo to, nego su poverovali da 60 sati nisu leteli civilni avioni.

Onda odeš na sajt sa listom letova za taj dan i vidiš da nijedan let nije otkazan, a kamoli da nijedan nije poleteo.

ako je ovo stvarno istina, ja ne znam, onda taj nato treba da najuri debile koji ga vode, komplet ostavke:

ej, hteli da pokazu zube rusiji, a dva i po dana da nisu mogli da mrdnu sa pisti ni da plove?! pa sta misle u pravom ratu sta bi im rusi uradili za ta dva i po dana? OBRISALI BI CEO BALTIK i flotu i aerodrome sa sve fajterima, ostalo bi jedno OBICNO NISTA OD SVEGA

ovo je jos uvek neopevana sramota nafoa, najbolje da se nafo pakt raspusta, da se ne bruka vise

ipak je ovo fejk njuz, ja ne mogu da verujem i dalje, da je nafo nesposoban, bespomocan, a sami su krenuli da plase mecku s resetom - prosto neverovatno! naucna fantastika za mene, kao da sam otisao u bioskop da gledam film
pre ce biti da su natovci sami sebi dzemovali komunikacije, a ne rusi

pre ce biti da su natovci sami sebi dzemovali komunikacije, a ne rusi
napravise ludim i tihija i srbin.info, a u stvari ce zapad da iskamci jos para za nafo od poreskih obveznika

pazi ovo, ruje porucuju igracke preko interneta da sa njima zezaju nafo
https://www.politico.eu/article/airlines-flying-baltic-region-report-gps-signal-russia-gets-blame/

Easy jamming​

Jamming is considered to be very easy to do because it only takes a very, very weak signal to make a GPS receptor go dark, and tools capable of jamming signals can be bought online.

Sizife , ako bi i malko i potrazio te vesti , oko i sta se desava da sami pirgavci i javljaju o problenmima sa ..letovima.
evo , malko da ti dam ...da bi i mogao i nes nauciti.
Daily Mail
Follow
526.2K Followers

Russia suspected of targeting thousands of British holiday flights​

Story by Natasha Anderson
• 2h
Russia is suspected of launching 'extremely dangerous' electronic attacks against thousands of British holiday flights, aviation sources have claimed.

The planes appear to be suffering from GPS jamming and spoofing, which uses fake signals to trick pilots into believing the aircraft is in a different location than where they actually are.

The European Aviation Safety Agency in January warned that authorities had seen a 'sharp rise' in jamming and spoofing 'attacks', but did not say who was behind them.

But industry experts are now alleging that Putin's forces are behind the attacks with one insider telling The Sun that the 'information from the Russians is spurious'.

The suggestion echoes that of an aide who reportedly blamed Russia for the 'wildly irresponsible' attack that jammed an RAF plane as it flew through Poland while Defence Secretary Grant Shapps was on board.
The number of suspected Russian satnav attacks was more than 350 per week last month, researchers claim, a significant increase from the fewer than 50 attacks per week that were recorded last year.

Between August and March, 46,000 flights reportedly logged satellite navigation (satnav) issues over the Baltic region.

VideoBlue.svg
Related video: ‘Third count
1713757512254.png

Russia is suspected of launching 'extremely dangerous' electronic attacks against thousands of British holiday flights, aviation sources have claimed.
I šta ti misliš o nekome ko uopšte dođe na ideju da napada civilnu avijaciju?

Misliš li da su oni heroji ili teroristi?

jasno engleska posla: rusi em truju ekskluzivno novicokom, em obaraju civilne avione mh17, mh370, pa da ne zaboravimo bliznakinje, pa u pentagon kad srokase onaj...iiiiii

jasno engleska posla: rusi em truju ekskluzivno novicokom, em obaraju civilne avione mh17, mh370, pa da ne zaboravimo bliznakinje, pa u pentagon kad srokase onaj...iiiiii
Nisi odgovorio na pitanje koje važi i za tebe - da li su oni koji napadaju civilne avione heroji ili teroristi?

Nisi odgovorio na pitanje koje važi i za tebe - da li su oni koji napadaju civilne avione heroji ili teroristi?
ko te bre napada? verujes englezima, verujes u zvanicnu verziju svih ovih aviona koje sam naveo?
verijes da moze preko neta da se poruci spravica za ometanje aviona? pa mala deca bi bila teroristi onda.
Jamming is considered to be very easy to do because it only takes a very, very weak signal to make a GPS receptor go dark, and tools capable of jamming signals can be bought online.
ah. da ti verujes u sletanje na mesec, znaci rusi su krivi, jer oni nisu krocili na mesec - e to je tvoja logika.
plus verujes u mrna vakcine, e, a za mene ste svi vi zombirani, pa ako cemo tako da diskutujemo, neka bude.

ja sam ti lepo rekao da pumpaju strah da se vise uplacuje za nato, nema nikakvih rusa koji ometaju civilne avione, zasto bi? what's the point?
radi se o zaveri, nema terorista, nema heroja, nema rusa koji ometaju i ruse avione, sve to prosto nije istina, pa pitaj sam prosecnog amera ko je srokao i sta u bliznakinje

Poslednja izmena:

GPSom se navode napadi na rusku teritoriju ATAMCS HIMARS I drugim raketama da ti to nije mozda palo na pamet?

Ovako blokiranjem GPS-a napada na Rusiju nema.

Ako vam se ne svidja blokada GPS-a uvek ste slobodni da putujete volovskim zapregama ili nekom slicnom gps resistant tehnikom.

4f0a427bd5cddc791e0006e5.jpg

GPSom se navode napadi na rusku teritoriju ATAMCS HIMARS I drugim raketama da ti to nije mozda palo na pamet?
ma jes bas, vidis da je iznad nemacke, tamo baltika, ovamo turske, kipra, samo zaobisli bas litvaniju, pa da je satelit valjda znajy rusi da sruse pisljivi satelit koji ce im moj onda naziv kosmicke sile?
i bas imaju pik na ryanair i wizzair? nista lufthanzu british airlines? seru englezi eto sta je u pitanju.

Poslednja izmena:

A englezi idu na odmor u estoniju i letoniju dok traju vežbe kojima se ograničava letenje civilne avijacije....nije vežba nad londonskom regijom (tamo se čeka raketla) nego nad litvancima i estoncima....i njihovim morem....

Dakle, prazno nebo nad baltikom je zato što je u toku zabrana letenja, a vojska ne može da leti zbog vezanosti sofisticirane opreme za gps....(i ne džemuje se komunikacija nego satelitska gps tačka) ovi sto imaju google mape nemaju pojma da se pozicija odredjuje i preko zemaljskih predajnika mobilne telefonije, ali avioni lete po gps predajnicima na satelitu....

uzmi u obzir da sa teroristima , koji oni i cine ,
ovo sto im se vraca je
normalno
ustvari , to mu se kaze
vidite , sta vam se moze i dogoditi.
no , poenta je da , nako skriveno i kazu da su ponajvise Vijno i bili pogodjeni a to znaci , vojne vezbe nisu mogli i biti i uradjene .
u porukama koje sada i objavljuju , normalno i da su i civilni avioni , pogodjeni.
ali sto se mene tice ,
Rusija je demonstrirala svoju moc .
a to i je vazno , zar ne Sizife

ma kako moc bas samo na RYANAIR I WIZZ-AIR, a druge avio-kompanije nista?
lazu bre englezi
i gde je logika da preskoce litvaniju, ajd belorusiju ona je njihova?
sve vesti koje i izbacuju imaju i pozadinu. na ovaj nacin su i pokazali da su imali i imaju probleme sa GPS a sva njihova tehnika i je usmerena na navodjenje sa GPS. Odavno su to Rusi i zakljucili i napravili svoj GLONAS.
da se ne zaboravi da je , a i bilo i je zvanicno da su Kaljingrad , zastitili sa sistemom za elektronsko ometanje GPS i da su i Poljska i Nemacka i te male zemljice i bili bez GPS.
Tada su im Rusi , nako i na fin nacin i rekli ,
ajde deco , budite dobri , inace ima da se igrate samo sa auticima a bez GPS

sve vesti koje i izbacuju imaju i pozadinu. na ovaj nacin su i pokazali da su imali i imaju probleme sa GPS a sva njihova tehnika i je usmerena na navodjenje sa GPS. Odavno su to Rusi i zakljucili i napravili svoj GLONAS.
da se ne zaboravi da je , a i bilo i je zvanicno da su Kaljingrad , zastitili sa sistemom za elektronsko ometanje GPS i da su i Poljska i Nemacka i te male zemljice i bili bez GPS.
Tada su im Rusi , nako i na fin nacin i rekli ,
ajde deco , budite dobri , inace ima da se igrate samo sa auticima a bez GPS
to za kalinjingrad stoji,. ali englezi baronisu, kakve veze kipar ima? mislim da je ova mapa, plakat [ANTI]reklama za RYANAIR I WIZZAIR, jer zasto bi Rusi ometali let za Kipar? BRITISH-AIRWAYS koristi ruse da sredi konkurenciju sa cijim cenama oni ne mogu da se uporede

Back