Voleti zlu/zlog

@storm. Takodje se slazem sa Petrom da bi ljudi trebali raditi na sebi, ali takodje ovde je propustena jedna jako bitna stvar. Dobro i zlo su ipak dve suprotnosti koje su neodvojive.
A kada se prica o tome kako je neko zao, kako je to ili ovo zlo, kako su ljudi zli, ja bih radije upotrebio rec rdjavi. Jer pokusaj oslobadjanja i prevazilazenja zla u sebi jeste uzaludan posao jer se time pokusava iscupati koren samog bica.
Licemerje, zajedljivost, dzangrizavost, los postupak, nepromisljeni postupak, ne spada u zle stvari, nego bas u rdjave koje su ljudi pokupili upravo svojim namernim zapostavljanjem samih sebe.
Dobro i zlo jeste neodvojivo, ali i pored toga mi se ponasamo prema svojim unutrasnjim gorecim potrebama ciji je uzrok neverovatni naboj koji ako se gusi, postaje osakacen.
 
vidi pero, ne znam zashto ali postoji i paranoja u tvom sluchaju

to je kad neko jednostavnu iskrenost i iznoshenje mishljenja koje nije u skladu sa tvojim naziva zlobom :shock:


to je vec sluchaj za doktore
 
Ovde ljudi mogu da polude pored onih koji ne shvataju cinjenice.
A sto se tice navodne "paranoje", to je potpuno iskljuceno, jer Petar kao neko ko ipak ima svoj beskompromisni stav jeste u stanju da saslusa druge, pa i da uci od njih, ali ako se ide u pravcu "vec vidjenog" i kompromisnog stava, naravno da ce postati borben, a samim tim i potpuno iskren jer svoju licnost pokazuje do kraja, dok ce se suprotna strana osecati uvredjenom, optuzivace takvu osobu za paranoju, bolest, idiotizam, pljuvace po njemu ili ce ga se plasiti.
Ali se dolazi do sustine koja je jedna : Petar ima Karakter i ne odstupa od svojih misli i ne pravi tupave kompromise samo radi mira.
To moze da se nazove i tvrdoglavost, svojeglavost, kako god.

Ovo je barem moje misljenje o zajedljivim komentarima, i to ne samo na njegov racun, nego i na racun svih drugih koji se iz nerazumevanja pljuju.
 
raindog:
vidi pero, ne znam zashto ali postoji i paranoja u tvom sluchaju

to je kad neko jednostavnu iskrenost i iznoshenje mishljenja koje nije u skladu sa tvojim naziva zlobom :shock:


to je vec sluchaj za doktore
Ja sam vrlo argumentovano rekao zasto to mislim sto mislim...
Takodje se zamisli nad svojim postom... i projektuj ga na sebe...
 
Dont_Break_The_Oath:
Ovde ljudi mogu da polude pored onih koji ne shvataju cinjenice.
A sto se tice navodne "paranoje", to je potpuno iskljuceno, jer Petar kao neko ko ipak ima svoj beskompromisni stav jeste u stanju da saslusa druge, pa i da uci od njih, ali ako se ide u pravcu "vec vidjenog" i kompromisnog stava, naravno da ce postati borben, a samim tim i potpuno iskren jer svoju licnost pokazuje do kraja, dok ce se suprotna strana osecati uvredjenom, optuzivace takvu osobu za paranoju, bolest, idiotizam, pljuvace po njemu ili ce ga se plasiti.
Ali se dolazi do sustine koja je jedna : Petar ima Karakter i ne odstupa od svojih misli i ne pravi tupave kompromise samo radi mira.
To moze da se nazove i tvrdoglavost, svojeglavost, kako god.

Ovo je barem moje misljenje o zajedljivim komentarima, i to ne samo na njegov racun, nego i na racun svih drugih koji se iz nerazumevanja pljuju.



ahhaaahahha , da naravno ta njegova osobina da saslusha i razume ljude, a posebno neshto da nauchi od drugih najuochljivija je u 80% njegovih postova u kojima se on sagovorniku obraca sa :
", ti ne razumesh ", "ti ne shvatash " ," ti pogreshno razmishljash ", "tvoja inteligencija je na nivou dinosaurusa " , "ti si jedan bedni... (pa shta vec )", "ti nisi na mom nivou " ( :lol: ) i sve tako


ja npr mislim da je pera bolid, ne u nekom sad smislu glup ili shta vec, nego je meni jednostavno nesvarljiv, ali nikad mi nije palo na pamet nekom da kazhem da on "pogreshno" razmishlja :shock:, mislim ko sam ja uopshte da ocenjujem da neko ispravno ili pogreshno razmishlja, kakav ja reper treba da budem nechijem zhivotu, da samo svoje mishljenje smatram svetim i jedinim ispravnim ? :shock: i plus da ljude koji se ne slazhu sa mnom nazivam zlim ? :shock:


mada ok vidim da se izmedju vas dvojica javlja ljubav, poshtujem i milsim da je to bash lepo :lol:
 
raindog:
ahhaaahahha , da naravno ta njegova osobina da saslusha i razume ljude, a posebno neshto da nauchi od drugih najuochljivija je u 80% njegovih postova u kojima se on sagovorniku obraca sa :
", ti ne razumesh ", "ti ne shvatash " ," ti pogreshno razmishljash ", "tvoja inteligencija je na nivou dinosaurusa " , "ti si jedan bedni... (pa shta vec )", "ti nisi na mom nivou " ( :lol: ) i sve tako

ja npr mislim da je pera bolid, ne u nekom sad smislu glup ili shta vec, nego je meni jednostavno nesvarljiv, ali nikad mi nije palo na pamet nekom da kazhem da on "pogreshno" razmishlja :shock:, mislim ko sam ja uopshte da ocenjujem da neko ispravno ili pogreshno razmishlja, kakav ja reper treba da budem nechijem zhivotu, da samo svoje mishljenje smatram svetim i jedinim ispravnim ? :shock: i plus da ljude koji se ne slazhu sa mnom nazivam zlim ? :shock:

mada ok vidim da se izmedju vas dvojica javlja ljubav, poshtujem i milsim da je to bash lepo :lol:

Zasto nisam dobio neki argumentovaniji odgovor. Covek sa jakim Karakterom upravo tako silovito i nastupa, kao i ja takodje, samo sto je Petar mnogo direktniji i brutalniji sto sasvim pozdravljam. Braniti nemilosrdno svoj stav po svaku cenu: odraz jakog beskompromisnog Karaktera.
Da si imala neki jaci argument, nesto u njegovom postu sto je izvuceno iz njegovih misli da repliciras, to bi bila druga prica.

A sto se tice "ljubavi" i eventualnih simpatija prema njemu, pa bas nas dvojca hodamo po toj ivici da se na smrt posvadjamo, i to u mnogo tezem obliku nego sto se ovde izbegava sustina i udara se po povrsinskoj formi.
Tesko da se ja i on slazemo po necemu, ali ja barem postujem njegovu iskrenost bez maski i tih prokletih lazi i kompromisa prema kojima ste svi skloni cisto iz kukavicluka.
Zato se zapravo i uzima forma za kritiku, da bi se odbranila mirna savest.

Du kan ikke forstå meg, Regnt blæ?
 
Dont_Break_The_Oath:
Zasto nisam dobio neki argumentovaniji odgovor. Covek sa jakim Karakterom upravo tako silovito i nastupa, kao i ja takodje, samo sto je Petar mnogo direktniji i brutalniji sto sasvim pozdravljam. Braniti nemilosrdno svoj stav po svaku cenu: odraz jakog beskompromisnog Karaktera.
Da si imala neki jaci argument, nesto u njegovom postu sto je izvuceno iz njegovih misli da repliciras, to bi bila druga prica.

vazhi oath, ako nishta drugo zajednichka vam je sveopshta neshvacenost od strane nas zlih povshnih bezkarakternih forumskih malih spodoba

a za taj tvoj "odraz jakog beskompromisnog karaktera " postoje i drugi termini bez tako 'romantichnog' prizvuka ,kao npr . extremni egocentrizam, samozhivost i sl.
 
raindog:
ahhaaahahha , da naravno ta njegova osobina da saslusha i razume ljude, a posebno neshto da nauchi od drugih najuochljivija je u 80% njegovih postova u kojima se on sagovorniku obraca sa :
", ti ne razumesh ", "ti ne shvatash " ," ti pogreshno razmishljash ", "tvoja inteligencija je na nivou dinosaurusa " , "ti si jedan bedni... (pa shta vec )", "ti nisi na mom nivou " ( :lol: ) i sve tako


ja npr mislim da je pera bolid, ne u nekom sad smislu glup ili shta vec, nego je meni jednostavno nesvarljiv, ali nikad mi nije palo na pamet nekom da kazhem da on "pogreshno" razmishlja :shock:, mislim ko sam ja uopshte da ocenjujem da neko ispravno ili pogreshno razmishlja, kakav ja reper treba da budem nechijem zhivotu, da samo svoje mishljenje smatram svetim i jedinim ispravnim ? :shock: i plus da ljude koji se ne slazhu sa mnom nazivam zlim ? :shock:


mada ok vidim da se izmedju vas dvojica javlja ljubav, poshtujem i milsim da je to bash lepo :lol:
Zlo je vredjati druge ljude...
Zlo je stavljati svoje reci u tudja usta...
Zlo je svoje zlo nametati drugima...
Zlo je zeleti se svadjati i prepucavati...
Zlo je ne uvazavati tudja razmisljanja...
Zlo je podsmevati se drugome...
Zlo je nazivati nekog pederom kad si svestan da to nije tako..
Zlo je koristiti duhovitost u zle svrhe...
Zlo je biti cinican ...

Eto raindog ovo sve ima u ovom tvom postu... verovatno i vise... Pa se ti slozi ili nemoj sloziti sa mojim misljenjem... to je tako...
 
pa pero koliko sam ja upucena u tvoj lik i delo ti si onda jedna vrlo zla osoba i to po sopsvtenim kriterijumima :lol:

znachi radishe sve i jednu do poslednje stvari sa svog spiska ok jedino mozhda ne umesh biti duhovit i cinichan al ajde oprashtam ti to :lol:

evo npr ti mene otkad ja znam za tebe nazivash ruzhnom debelom lezbejchurom :lol:

to bi po tvojim stavkama bilo zlo na osnovu :
"Zlo je vredjati druge ljude.."
"Zlo je podsmevati se drugome..."
"Zlo je nazivati nekog pederom kad si svestan da to nije tako..."
"Zlo je ne uvazavati tudja razmisljanja..."

itd
 
raindog:
vazhi oath, ako nishta drugo zajednichka vam je sveopshta neshvacenost od strane nas zlih povshnih bezkarakternih forumskih malih spodoba

a za taj tvoj "odraz jakog beskompromisnog karaktera " postoje i drugi termini bez tako 'romantichnog' prizvuka ,kao npr . extremni egocentrizam, samozhivost i sl.

ååååååh, vær så snill.
Dosta mi je tih glupih prica o nekom "neshvatanju". Naslusao sam se tih gluposti sasvim dovoljno za sve ove godine zivota.

Odraz jakog beskompromisnog karaktera jeste izraz koji se ne moze uporedjivati sa egoizmom, egocentricnoscu ili samozivosti jer se u ovom odrazu karaktera uvek tezi i bori u zivotu za ono sto ti pripada, znaci sto je samo tvoje i nicije vise.
Egoizam, egocentricnost i samozivost ne znaju za potpuno davanje sebe necemu sasvim beskompromisnom, vec suprotno.
Osim sto si pocela da mi se svidjas tako "zla", ne postoji sebicnost u trazenju i zahtevanju Svojega. Zato se ja toliko i borim i dajem sebe i po cenu samog zivota, ne stedim sebe.
 
Dont_Break_The_Oath:
Odraz jakog beskompromisnog karaktera jeste izraz koji se ne moze uporedjivati sa egoizmom, egocentricnoscu ili samozivosti jer se u ovom odrazu karaktera uvek tezi i bori u zivotu za ono sto ti pripada, znaci sto je samo tvoje i nicije vise.
Egoizam, egocentricnost i samozivost ne znaju za potpuno davanje sebe necemu sasvim beskompromisnom, vec suprotno.

u ovom konkretnom sluchaju gde smo se nashli oko autora ove teme, shta on to tako nesebichno daje i pruzha ( po tebi ) ?
 
Ne znam ja da li on kao licnost to pruza i to ne mogu da zakljucim na osnovu nekoliko postova, ali posto ima jak nastup, beskompromisan stav koji ostavlja jak utisak na mene, svakako da je vredan postovanja, barem za sada.
A sve ono sto sam rekao o egoizmu u prethodnom postu, sve sam rekao za sebe, kakva sam ja licnost, i sto je ipak smesno, kada bi me poznavala licno mislila bi sasvim drugacije o meni.
Ne bi izgledao toliko negativno kao sto je to ovde.
 
lolla:
Ne znam, ja se vishe jezim onih bezgresnih. Vise sam od takvih prepatila nego od zlih.

iz iskustva znam da su ti koji se izdaju za bezgresne, ustvari najzlobniji ....
ta prezentacija sebe kao sveca je samo maska kojom sakrivaju, ondosno pokusavaju da sakriju prave sebe...
niko sebe ne prikazuje kao "bezgresnog" ako nema neki veliki razlog....
uvek se jako dobro cuvam od ljudi koji su u konstantnom fazonu " ja pa ja", "ja sam dobar, ja sam moralan, ja sam savrsen..." i slicno.....
obicno se ispostavi da su ustvari najgora ljaga od ljudi.
 

Slične teme


Back
Top