Voleti zlu/zlog

Petar_Pan:
Posto vidjam na ovom forumu da pojedini oupste ni ne sakrivaju svoju zlobu... Ili kao nesto malo glume dobrotu, pa onda i odustanu od te glume...
I svi kao ocekuju neku ljubav, postovanje...

Da li mislite da biste bili u stanju voleti nekog ko je dokazano zao?
ne znam Petre moj jel ovo mesto da kazemo i pokazemo svoju zlobu zbog ko zna kakvih frustracija, tek ovde procitah vise uvreda od bilo kog mesta na svetu....kao da se utrkuju pojedinci ko ce vise da se iskaze u smislu da nekog ponizi ili uvredi...kad mi se ne svidja tema ili nemam sta da o njoj kazem ja je preskocim i nikada nisam dala nikakav komentar u smislu "ccc" kao sto cine mnogi kad ja otvorim temu...Cemu sve to nemam odgovor...verovatno bi se strucnjaci mogli dogovoriti sta je to u nama pa moramo da nekome iskazemo ono sto bi mogli da precutimo u ime normalnog komuniciranja...nemam razlog da ovde nekog ni volim ni mrzim...Van foruma sam dozivela zlobu kako da ne...ali bolelo je i mene i njega jer smo bili odlicni prijatelji...Ne znam ko je vise ruznih reci rekao a kod kuce sam plakala a on se napio...Kad se sretnemo okrecemo glave...a oboje znamo da smo tvrdoglavi...verovatno se i volimo...al to je vec neka druga prica....
 
GalebDzonatan:
Zena je po prirodi sujetna i zla. Uostalom kao i covek, ali je covek vise glup negoli sujetan i vise rdjav negoli zao. Zena je sujetna na svoju lepotu i pamet. To je ono cime bi se retko koji covek mogao pohvaliti. Iz zenine sujete proizilazi i njena zloba. Jer zena ima izrazeniju potrebu da bude voljena, i kada je voljena ona hoce da bude i jedina. Stoga je i zenska zloba najcesce usmerena ka onome ko je voli, bio to njen muz ili ljubavnik, a cesto i ka drugoj zeni. Inace, svako od nas je u vecoj ili manjoj meri zao ili dobar, bas kao sto je lepo receno da, djavo koji nije sasvim djavo, onda je svetac, a svetac koji nije sasvim svetac, on je djavo.
Откуд си ти толики "стручњак" за жене?
И овде, очигледно, није у питању жена или мушкарац посебно, већ ОСОБА, и не тражи се дефиниција каква је жена по природи, већ како се суочаваш са злом особом. Не треба да будемо превише пристрасни!
 
Milly73:
Откуд си ти толики "стручњак" за жене?
И овде, очигледно, није у питању жена или мушкарац посебно, већ ОСОБА, и не тражи се дефиниција каква је жена по природи, већ како се суочаваш са злом особом. Не треба да будемо превише пристрасни!

Poucen licnim i tudjim iskustvima, te nastojeci da na stvari gledam "nepristrasno", izgradjujem svoj stav, koji eto i ovde izlazem. Kad vec pitas kako se suociti sa zlom, to je pitanje za svakog coveka ponaosob. Cesto ljudi za zlo smatraju da je ono sto njima licno ne prija, a zbog nemogucnosti ili slabosti da i sami sebe sagledaju u celini. Da bi covek prepoznao zlo, mora pre svega poraditi na sebi i biti svestan, kako svojih vrlina tako i svojih nedostataka. Nazalost, postoje i ljudi moralno atroficni koji ne prave razliku izmedju dobra i zla, i takvi su najopasniji.
 
GalebDzonatan:
Poucen licnim i tudjim iskustvima, te nastojeci da na stvari gledam "nepristrasno", izgradjujem svoj stav, koji eto i ovde izlazem. Kad vec pitas kako se suociti sa zlom, to je pitanje za svakog coveka ponaosob. Cesto ljudi za zlo smatraju da je ono sto njima licno ne prija, a zbog nemogucnosti ili slabosti da i sami sebe sagledaju u celini. Da bi covek prepoznao zlo, mora pre svega poraditi na sebi i biti svestan, kako svojih vrlina tako i svojih nedostataka. Nazalost, postoje i ljudi moralno atroficni koji ne prave razliku izmedju dobra i zla, i takvi su najopasniji.
ОК! ;-)
 
'Ајде да кажем нешто озбиљно на задату тему. Мада ме скроз мрзи да куцам... :roll:

Јако је дискутабилно шта се уопште може сматрати злом. Моје мишљење је да на свету постоји занемарљиво мало заиста злих особа, пошто ја под тим појмом подразумевам људе који свесно и намерно, понекад само из забаве или задовољства повређују друге, било физички, било емотивно. Чак бих рекла да ментално здрава особа не може бити стварно зла, па је за мене питање из наслова теме исти што и "Волети ментално поремећену особу".

С друге стране, сви, али подвлачим: СВИ, људи су бар неколико пута били у ситуацији да ураде нешто заиста лоше, неправедно, повредили су некога итд. Убеђена сам да највећи број људи такве ствари ради потпуно несвесно и без намере, а то проистиче из најобичније егоцентричности, што је болест од које сви патимо у мањој или већој мери. Једноставно, ни не примећујемо кад некога повређујемо, већ смо сконцентрисани само на бол који нама други наносе и на личну корист. Већину ствари које човек уради, он ради из личне користи, ма каквим хуманим, вишим циљевима се правдао. Не зато што је човек лош, него зато што му је то у природи.

Искуство ми каже да људи који се највише жале на туђу злобу и поквареност, у ствари највећи егоисти, што их чини јако добрим кандидатима да бескрупулозно повређују друге, пошто нису тога ни свесни. Највеће емотивне "жртве" које познајем су најчешће окорели себичњаци који мисле само како своје комлексе да излече на другима. Свако ко има здраву логику и ко је иоле свестан себе, морао би да буде свестан и тога колико његови поступци повређују друге људе. Довољна доза самокритике би помогла тим "жртвама" да се прилагоде свету у ком живе, а не да живот проводе вечито увређени и повређени и да иду около и кукају како су сви осим њих зли.

Све што сам написала су моји закључци из мог личног искуства. Од када јасније видим своје грешке, туђе ми се чине много мање и живот ми је генерално много лепши. Поред тога, пуно сам посматрала друге људе и године и године провела у чуђењу како то да људи које видим као лоше исто кукају да су други лоши, све док нисам схватила да истина има много више од једне.
 
Ok. A kako ces da prevazidjes egoizam i egocentrizam, ako ga prvo ne osvestis u sebi samom?
Polazim od toga da smo svi egoisti, jer jesmo. Pojedini su ga svesni, a pojedini ne. U tvojoj prici ja vidim samo ove druge, zato sam morala da napravim razliku.
 
divlja u srcu:
Ok. A kako ces da prevazidjes egoizam i egocentrizam, ako ga prvo ne osvestis u sebi samom?
Polazim od toga da smo svi egoisti, jer jesmo. Pojedini su ga svesni, a pojedini ne. U tvojoj prici ja vidim samo ove druge, zato sam morala da napravim razliku.

Па о томе ја само и причам, постанеш свестан свог егоизма, па ти лакше падне туђи. Или се ипак не разумемо? :?
 
Mislim da ne postoji „dokazano” zla osoba. Cak i na sudu se presudjuje za konkretno delo a ne za „osobinu”. Razliciti su povodi da neko ruzno odreaguje. To moze biti neuzvracena ljubav, borba za vlastiti interes (kako reagujemo kada smo mi „na tapetu”) i milion drugih situacija. U svakom slucaju, treba se sklanjati od osoba sa negativnom energijom, ali prodreti i u svoju dusu... da se ne bi iznenadili kad nama neko kaze da smo zli.
 
AntunTun:
aha!.....pero ti si ovde samo da yebesh!....shto smatram da je skroz ok....chak pozdravljam....sretjno majstore....
Stavljati svoje reci u tudja usta bi se moglo okarakterisati kao zloba...
U svakom slucaju treba da prosiris svoje vidike... po drugim temama... A ako i dalje budes imao dilemu otvori temu...
 
InCogNito NinjA:
Ko kaze neshto loshe za gazdaricu i blondi nek umre u najstrashnijim mukama .

Pero previshe chisto gledash na stvari ne shvatajuci ljude kakvi su skotovi u stvari.

da moguce je voleti zlu osobu.......inache to su uglavnom inteligentne osobe tako da pravu istinu retko da cesh i saznati .....
Latinska poslovica "i od najjaceg ima jaci" ili u ovom slucaju "i od najinteligentnijeg ima inteligentniji".
Bar da umu da glume... ni ne trude se...
 
Samantha Jouns:
Ja tebe ne razumem sta si hteo da kazes,....Zasto bi neko voleo nekoga ko je zao????
I ko je ovde na forumu takav? Ko glumi...ajde meni mozes sve da kazes ;)
Naravno da mogu...sve da ti... kazem... :lol:
Ali ipak za to treba dosta vremena... nadam se da ce ga biti... i ruznog i lepog... :wink: :lol:
 
@Storm
Da trebali bi "ljudi" da rade na sebi... slazem se...
Da sad ne ulazim u dublju filozofiju tvojih postova... jer se plasim da bi se samo zestoko posvadjali nista drugo... Inace ima x stvari u njima sa kojima se ne slazem...
 
petrof:
Mislim da ne postoji „dokazano” zla osoba. Cak i na sudu se presudjuje za konkretno delo a ne za „osobinu”. Razliciti su povodi da neko ruzno odreaguje. To moze biti neuzvracena ljubav, borba za vlastiti interes (kako reagujemo kada smo mi „na tapetu”) i milion drugih situacija. U svakom slucaju, treba se sklanjati od osoba sa negativnom energijom, ali prodreti i u svoju dusu... da se ne bi iznenadili kad nama neko kaze da smo zli.
Pazi ako neko ucini neko zlo delo... ajd da kazemo iz nehata... nesvesno... to kao mogu da progutam...
Cak i da ne shvati da je ucinio to zlo delo... ali samo jednom... Ako su takve zle radnje ucestale... sa tim nesto nije u redu... I ako ne zeli da prizna svoje dokazane mu zlobe... taj je opet neki "slucaj"...
A ako se jos i smeje na tu svoju zlobu... i dalje cak iz nastavlja sa njom cisto zbog nekog nasladjivanja... Taj brale ne moze biti dobar ni u pismu.... Taj je zao do srzi... daklem dokazano zao...
 

Slične teme


Back
Top