Voleti 2 osobe

Ovo valjda dođe poliamorija?

Situacija:
Osoba A voli osobu B, a voli i osobu C
Postoje dve veze AB i AC + sve je etično tj B i C znaju jedno za drugo (B i C takođe mogu da se vole, ali to se može izuzeti iz ove situacije kako bi se smanjilo komplikovanje).

Nije mi čudno sa se ovako nešto desi tj. da jedna osoba zavoli/voli dve osobe, mada kulturološki je dosta retko da se vidi, plus treba rešiti problem ljubomore kao i potencijalni problem emotivne klackalice tj. da osoba A ne dođe u situaciju da kada je nezadovoljan sa B ili C ide kod C ili B da leči svoje frustracije...

A kad nadjes novu, sad staru odjednom ne volis ni malo? A onig/onu jos pre?
Razlika je samo u hronologiji.
A mozes i da se pogras sa svojim mozgom i uzmes i samo ih spojis sve u isti vremenski period i eto ti gomile.
A sta da se svakom nudi par njih ko u haremu,evo ima primera slazu se zene pored jednog moze da ih hendluje i voli obe,msm ja necu vise volim na max da se posvetimo ,pa zato ne mogu tek tako na on/off puj pike ne vazi

"Ti samo budi dovoljno daleko!"
Kad stigneš ovamo, volela bih da znam nekako, ali nemam način, da bih kupila kartu za neko svoje novo mesto, ma koliko košta. Za toliko ću uvek naći i imati.

Ne smem tu osobu ponovo sresti ikada.
Misliti smem, ali sresti-to je užasna misaona imenica.

Sa ljubavlju se ne šalim, važna mi je, ja od nje živim ali isto tako mogu da volim nekoga i da ga "ostavim" i da ga više nikada ne vidim i ne čujem. Može i mene neko da "ostavi" i da se pomirim sa tim ali možda mogu tu osobu i dalje da volim i više nikada je ne pozovem ili ne vidim. Ljubav je nešto moje, moje osećanje i druga strana ne mora da ima veze sa tim. Ne mora ni da zna šta ja osećam. Isto tako mi nije problem da nekome kažem šta osećam i odgovor ili izostanak odgovora sa druge strane ne menja to moje osećanje.

Voleti 2 osobe koje su tu, u istom momentu, istom vrstom ljubavi me plaši, ne bih volela to da iskusim. Ne želim ni da probam, a ni da zamislim.

A kad raskines jel odmah prestajes da volis?pa ne,mozda si ostavljen mozes da volis mesecima bez prisustva osobe,mozes da volis bez sexa ,kao sto vecina voli u kasnim godinama,onda mesanje ljubavi i zaljubljenosti,pa krenes s drugom pa ne ide,pa vracanje na staro,ima tu tona primera prepletanja emocija,sta ako umre partner ,uvek se voli iako ga nema a nadje drugi
Poenta?

A sta da se svakom nudi par njih ko u haremu,evo ima primera slazu se zene pored jednog moze da ih hendluje i voli obe,msm ja necu vise volim na max da se posvetimo ,pa zato ne mogu tek tako na on/off puj pike ne vazi
Ma lepe su i mono mono ali su rizicne. Retko koja je zrela da shvati da ne treba da joj budes izazov ili projekat.. Ovako kad ih je vise onda se malo bore za paznju, pa ih sve zajedno okupis, izgrlis, izljubis, svakoj kazes sta joj treba da cuje, grl grl i lepota.

Ne moze, ta osoba samo laze sebe.
Cuj da volis dve osobe podjednako...

Ako pocnes da volis drugu ti automatski ne volis prvu vise isto ko nekad i od tog trenutka sve ces manje da volis prvu jer si egoistican smrad koji ne moze da smiri zivotinjske nagone bez empatije zeljan samo da zadovolji svoje nakaradne potrebe.

Ili to ili jednostavno prva osoba nije bila to sto si trazio i mislio.

Danas bre za sve nalaze ljudi opravdanja i to temeljito filozofski razrade za svaku devijaciju i ociglednu losu stvar.

Ne moze, ta osoba samo laze sebe.
Cuj da volis dve osobe podjednako...

Ako pocnes da volis drugu ti automatski ne volis prvu vise isto ko nekad i od tog trenutka sve ces manje da volis prvu jer si egoistican smrad koji ne moze da smiri zivotinjske nagone bez empatije zeljan samo da zadovolji svoje nakaradne potrebe.

Ili to ili jednostavno prva osoba nije bila to sto si trazio i mislio.

Danas bre za sve nalaze ljudi opravdanja i to temeljito filozofski razrade za svaku devijaciju i ociglednu losu stvar.
A mozes da volis neku koja tebe ne voli i nisi s njom?mozes naravno i naravno da ces naci drugu koja te voli a ti nju manje,nema i dalje veze sa sexom

Да је Човек као Бабун, да на 3 жене од 50кг, има 1 мушкарац од 150 кг, па да кажемо да такав може и мора да ожени и воли 3 жене, а не 6.

Moguće je voleti dve osobe istovremeno i to u punom kapacitetu, evo ja sam trenutno u takvoj situaciji

Naime, te dve osobe su
@sir patula i @sir patula
Volim samo moju wifey @letnjekiše. 🥰

Ne da je nemoguće da volim još jednu paralelno, neko ikako, ikad, pod bilo kojim okolnostima. Samo nju. Zapravo, nisam ni znao šta znači voleti u punom smislu dok je nisam sreo.

Neuropsihijatar voli da jede g.ovana.
Drugim riječima, sklopljen je brak bez mog kumstva?

:eek:

Pa ja dođem kao amulet koji štiti od zla, a vi me zaobišli.
Što će biti kada Sotona pokuca na vrata, kada se začuju kopita Zla?
Tko će vas čuvati?

"Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer si ti sa mnom. Tvoj štap i palica tvoja utjeha su meni."

Poslednja izmena:
Davno sam čula od jednog neuropsihijatra kada je govorio da se mogu voleti dve žene istovremeno i to, iako naravno različiti odnosi, sličnog intenziteta.

To sam posle čitala u teoriji o emocijama dr Z Milivojevića.

Ako oni to iz svoje prakse i vrv ličnih iskustava govore, ko smo mi da negiramo? ;)

Šta mislite o ovome i da li ste doživeli? Ili 2 muškarca, svejedno.
2 muskarca nisam nikada :D

Drugim riječima, sklopljen je brak bez mog kumstva?

:eek:

Pa ja dođem kao amulet koji štiti od zla, a vi me zaobišli.
Što će biti kada Sotona pokuca na vrata, kada se začuju kopita Zla?
Tko će vas čuvati?

"Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer si ti sa mnom. Tvoj štap i palica tvoja utjeha su meni."
Izmedju forumasa moze biti samo unholy matrimony, ne treba tome kumovati

Back