Voleti zlu/zlog

@storm. Takodje se slazem sa Petrom da bi ljudi trebali raditi na sebi, ali takodje ovde je propustena jedna jako bitna stvar. Dobro i zlo su ipak dve suprotnosti koje su neodvojive.
A kada se prica o tome kako je neko zao, kako je to ili ovo zlo, kako su ljudi zli, ja bih radije upotrebio rec rdjavi. Jer pokusaj oslobadjanja i prevazilazenja zla u sebi jeste uzaludan posao jer se time pokusava iscupati koren samog bica.
Licemerje, zajedljivost, dzangrizavost, los postupak, nepromisljeni postupak, ne spada u zle stvari, nego bas u rdjave koje su ljudi pokupili upravo svojim namernim zapostavljanjem samih sebe.
Dobro i zlo jeste neodvojivo, ali i pored toga mi se ponasamo prema svojim unutrasnjim gorecim potrebama ciji je uzrok neverovatni naboj koji ako se gusi, postaje osakacen.

:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:

@Rubi i ti podize temu samo da to izjavis...:D
 
Zxene nemaju osetjaj za zlobu dobrotu, tako da je tema iskljuciwo werowatno za muskartze. Zxeni mozes serwirati kakwu god pricu, a u zawisnosti od objektiwnih motji tje to protji ili ne. Tipa izgled, motj, wera, univerwazlni osetjaj snage itd.
Inacxe ja se trudim da budem sto wishe zao, nesxto mi i ne ide. ali radim na tome da budem sxto ljigawiji i pokwareniji. i narawno da se uwek obracxunam sa swojim neprijateljima-zasto?
Nemam pojma. Dosadno mi :D. Ai dobrota smara, niti uspewa.
Inacxe kao sto rekoh za zxene ne postoji dobro losxe, tako da je tema besmislena. Jedino muskartzi su majstori dobrote ili zlobe. A neka zxena ako je, onda ona wishe nije zxena
 
Posto vidjam na ovom forumu da pojedini oupste ni ne sakrivaju svoju zlobu... Ili kao nesto malo glume dobrotu, pa onda i odustanu od te glume...
I svi kao ocekuju neku ljubav, postovanje...

Da li mislite da biste bili u stanju voleti nekog ko je dokazano zao?

Ne,mislim da ne bih...Nema sanse...ja od njega verovatno ne bih napravila dobricu,a on mene ne bi mogao pretvoriti u zlocu,pa bi to bio samo teoretski pokusaj,koji bi se u praksi pokazao,kao neuspeli eksperiment...:mrgreen: Ne,ne...Sta ce meni tamo neka zloca? Ja begam od zloca i negativnih ljudi...:):):):)
 
Posto vidjam na ovom forumu da pojedini oupste ni ne sakrivaju svoju zlobu... Ili kao nesto malo glume dobrotu, pa onda i odustanu od te glume...
I svi kao ocekuju neku ljubav, postovanje...

Da li mislite da biste bili u stanju voleti nekog ko je dokazano zao?

Nikako, ne bih ga poštovala, volim dobre ljude koji se trude da ulepšaju
planetu i odobrovolje, svojim rečima delom potpomognu sebi
i drugima radošću ispunjeniji život.
 

Slične teme


Back
Top