Vojvodina u novom ustavu: bez državnosti, ekonomska nezavisnost

markovozd:
Pa, bar sa tobom se nisam prepucavao........mnogo :wink:

kada sam pomenuo SAD, mislio sam na decentralizaciju SJEDINJENIH DRZAVA....upravo po drzavama...........Dakle, ne odlucuje Vasington, sta ce da rade u Juti ili Nju Hempshiru sa parama.............iako i mnoge od Americkih drzava, i unutra njih samih imaju pokrajine, kao npr. Kalifornija...( county )

Za Slovacku ne znam, ili za Bugarsku........iskreno ne znam.........

Ali, poenta je da najrazvijenije , i najdemokraticnije , i najnaprednije zemlje Evrope imaju potpuno decentralizovanu drzavu.........napokon, to je nesto o cemu se u Evropi i razvijenijm zemljama sveta , odavno ne diskutuje..........centralizacija je umrla sa SSSRom...........

O.K. poštujem.
Ja sam hteo da napišem ili kažem da je potpuno besmislena ova rasprava oko ustava ili nečeg drugog, a da je još bespredmetnije navoditi primere jer primera ima i jednih i drugih. Lično ne verujem u priču kako Beograd "uzima" pare od Vojvodine i da se te pare troše na "izgradnju" Beograda. Pri tome mislim i na one silne male opštine ili regione gde ništa ne radi, ali postoje domovi zdravlja, škole, putevi, policija...
Mislim i da je isforsirano ovo "pitanje" Vojvodine i da bi bilo bolje i svrsishodnije napraviti nešto drugo (regione, okruge, opštine) sa pravom autonomijom nego ponovo praviti silnu administraciju u Novom Sadu da bi se za par godina čulo kako se žale Vrščani ili stanovnici Bele Crkve ili Pančeva kako im je Novi Sad daleko i kako sve pare od njih idu na izgradnju Novog Sada...
Toliko.
:)
 

Back
Top