Vojvodina u novom ustavu: bez državnosti, ekonomska nezavisnost

Evo kako je tekao razgovor između Jominija i Fagyponta povodom novog ustava: 8)

Fagypont:
To je mrtvo slovo na papiru i to nikako nije fino. Vojvodina ne može biti ekonomski nezavisna bez ikakve zakonodavne vlasti.

jomini:
Zašto ne može? Onako prosto mi objasni?

Fagypont:
KO će odlučivati gde pare idu?

U prevodu: Tako je rekao Čeda i Čanak, pa je onda tako... :)

Toliko o poznavanju materije i o stranačkim aktivnostima pojedinaca na ovom sajtu...
 
svetolik trpkovic:
Tako je necemo da nam cacanski seljak Velja i vlaski spekulant Dinkic odlucuju o nasim parama !!!!

da ne bude ko u onom vicu....

-Sta bi vise voleo, Lalo, zenu koja je prava lepotica, ali koja se svalera, ili rugobu, koja bi ti bila verna?-pita Panta.
-Lepoticu!-kaze Lala.-Pa bilo sta bilo.
-A svaleri?
-Bolje je tortu jesti sa svima, neg' pomije sam! :idea:
 
dr hirurg:
da ne bude ko u onom vicu....

-Sta bi vise voleo, Lalo, zenu koja je prava lepotica, ali koja se svalera, ili rugobu, koja bi ti bila verna?-pita Panta.
-Lepoticu!-kaze Lala.-Pa bilo sta bilo.
-A svaleri?
-Bolje je tortu jesti sa svima, neg' pomije sam! :idea:
Misis da je bolje pomije u drustvu nego tortu sami jer to ispada ako pogledamo ekonomsku situaciju u Vojvodini i juznoj i istocnoj Srbiji npr. mada nemam protiv njih nista koliko imam protiv da se u Beograd ulazu milijarde ojra dok cela zemlje propada a kako god okrenes opet je ostao ciganska mahala ko pre 150 godina samo sto je sada obogacen i soc-realisticnim momentom. :mrgreen:
 
svetolik trpkovic:
Tako je necemo da nam cacanski seljak Velja i vlaski spekulant Dinkic odlucuju o nasim parama !!!!

O.K. nećeš da ti o parama odlučuje neko iz vlade Srbije koji je izabran na izborima na kojima si i ti učestvovao u Vojvodini.
To mi liči na one parole iz doba Miloševića koje su glasile otprilike ovako:
Nećemo da dođu stranci i pokupuju nam zemlju, fabrike, firme... daćemo ih našim ljudima na upravljanje...
Pa ti naši ljudi (Karić i Mišković npr.) odnesoše pare iz zemlje gore nego što danas radi ijedan stranac koji je kupio našu firmu.
Šta misliš hoće li 063 mreža biti bolja pod vlasništvom Norvežana ili je bila bolja dok je kajmak kupio Karić i njegova familija...
Šta misliš da li je radnicima u apatinskoj pivari bilo bolje dok je direktor bio lokalni socijalista iz Apatina ili sada kada je direktor stranac???
Mislim, prijatelju, ovamo si demokrata, a na drugu stranu se zalažeš za propale ideje socijalizma i za parole "Tuđe nećemo, svoje ne damo"... 8)
 
PLESsitnihDEMONA:
Pa to je sasvim normalno!
Ne moze vojvodina da daje u budzet Srbije 40%,a da za uzvrat dobija oko 25% cini mi se ili tako nesto.
Ne samo Vojvodina,svaki region treba da bude finansijiski nezavistan.


Ma jasta. Nije bilo dosta sa Kosovom pa ajde jos vise da rasparcamo ovo malo zemlje sto je ostalo. U Srbiji se ponasaju kao da je Srbija velicine Rusije pa treba podjeliti teritorije zbog lakseg upravljanja...Obicni demagozi cije su nas gluposti do sad skupo kostale. Treba imati jednu cjelovitu i centralizovanu Srbiju i onda gomilu opstina. Svakog autonomasa treba slati na poduzu robiju.
 
svetolik trpkovic:
Misis da je bolje pomije u drustvu nego tortu sami jer to ispada ako pogledamo ekonomsku situaciju u Vojvodini i juznoj i istocnoj Srbiji npr. mada nemam protiv njih nista koliko imam protiv da se u Beograd ulazu milijarde ojra dok cela zemlje propada a kako god okrenes opet je ostao ciganska mahala ko pre 150 godina samo sto je sada obogacen i soc-realisticnim momentom. :mrgreen:

Iz tvojih usta u božije uši :)
E, ovo se već zove demagogija, i to teška... 8)
 
UofC:
Ma jasta. Nije bilo dosta sa Kosovom pa ajde jos vise da rasparcamo ovo malo zemlje sto je ostalo. U Srbiji se ponasaju kao da je Srbija velicine Rusije pa treba podjeliti teritorije zbog lakseg upravljanja...Obicni demagozi cije su nas gluposti do sad skupo kostale. Treba imati jednu cjelovitu i centralizovanu Srbiju i onda gomilu opstina. Svakog autonomasa treba slati na poduzu robiju.
Prvo nauci srpski majmune jedan jer se ne kaze cjeloviti nego celoviti i drzi se svoje Bosne i Hrvatske a ne ti iz ***** materine da nekog ovde hapsis vancago kamenjarska izduvali ste tamo sve ratove pa si ovde dosao da se kurcis nesreco jedna. :evil:
 
DraGo70:
Iz tvojih usta u božije uši :)
E, ovo se već zove demagogija, i to teška... 8)
pa nemam ja nista protiv da se ulazu pare u Beograd ali ako si izasao iz Beograda u bilo koji drugi grad osim mozda Novog Sada i Subotica video bi kakva je razlika izmedju zivota u Nisu koji nema jednu diskoteku ili klub ,Leskovca ,Kragujevca i prestonice .Naravno da glavni grad treba da izgleda lepo ali toliku disproprciju nisam video nigde u Evropi a bio sam i u okolini i malo dalje.
 
UofC:
... Svakog autonomasa treba slati na poduzu robiju.
Ova ti je dobra ! :wink:

Zamislite kako bi izgledala Amerika kad bi se podelila na 50 država ...??? (Daj Bože)
ALi, ne, ovde svaka šuša oće svoju prćiju, da kroji vlast i da bude faca.
Yebote, kad pomislim kolko morona ovde živi, ne vidim budućnost.
Izgleda da nas čeka ono "ispod jedne šljive"...
 
UofC:
Ma jasta. Nije bilo dosta sa Kosovom pa ajde jos vise da rasparcamo ovo malo zemlje sto je ostalo. U Srbiji se ponasaju kao da je Srbija velicine Rusije pa treba podjeliti teritorije zbog lakseg upravljanja...Obicni demagozi cije su nas gluposti do sad skupo kostale. Treba imati jednu cjelovitu i centralizovanu Srbiju i onda gomilu opstina. Svakog autonomasa treba slati na poduzu robiju.

Jeli bre!! Ispod kog kamena si ti ispuzao, jel sa crnice sigurno nisi. Jesi ti onaj pre ili posle oluje?
 
svetolik trpkovic:
Prvo nauci srpski majmune jedan jer se ne kaze cjeloviti nego celoviti i drzi se svoje Bosne i Hrvatske a ne ti iz ***** materine da nekog ovde hapsis vancago kamenjarska izduvali ste tamo sve ratove pa si ovde dosao da se kurcis nesreco jedna. :evil:
Ovolika doza nepristojnosti i iskazane mržnje stvarno je za banovanje.
Pomišljam da živiš u nekoj zabiti, gde nema ni K od kulture. (ne kurc*a)
 
Oce li neko , bre da uzme da procita, sta je to regionalizacija, i kako su ustrojene, moderne, evropske drzave, pa i SAD, ako hocete...........

Nigde vise, nema centralisticke drzave, sem , mozda Sudana, S.Koreje, i Tunguzije......i naravno Belorusije..........

Sta se odma tresete, te oce ovi da beze, oce oni da se odcepe.......
gde ce???

Kantoni, drzave, republike, regije. podrucja.............sve su to modeli decentralizacije u Svici, Americi, Rusiji, Nemackoj, Spaniji, Italiji.............koji vam je??????????

Ne damo , pa ne damo.........sta bre, ti ne das , onome , ko zivi u npr, Zajecaru da odluci kako ce da trosi svoje pare, i sta ce da gradi sa njima????
Isto vazi i za Vojvodinu, Rasku oblast, Juznu prugu................Beograd
 
D-Devil:
Jeli bre!! Ispod kog kamena si ti ispuzao, jel sa crnice sigurno nisi. Jesi ti onaj pre ili posle oluje?
Čovek ti govori ono što je njihovo iskustvo trebalo da nauči NAS ovde u Srrbiji.
Šta tu ima loše. Srbiju ne treba dalje deliti - to je jasno kao dan.
Opštine, regioni, ima načina da se ostvari (a već i rade) lokalne samouprave.
 
Lacibg:
Čovek ti govori ono što je njihovo iskustvo trebalo da nauči NAS ovde u Srrbiji.
Šta tu ima loše. Srbiju ne treba dalje deliti - to je jasno kao dan.
Opštine, regioni, ima načina da se ostvari (a već i rade) lokalne samouprave.

Opstine su nesto sasvim deseto
Regioni u Srbiji , sem geografski ne postoje......
Lokalna samouprava??? :D :D :D :D :D :D .......ni reci o tome........ :D :D :D
 
svetolik trpkovic:
pa nemam ja nista protiv da se ulazu pare u Beograd ali ako si izasao iz Beograda u bilo koji drugi grad osim mozda Novog Sada i Subotica video bi kakva je razlika izmedju zivota u Nisu koji nema jednu diskoteku ili klub ,Leskovca ,Kragujevca i prestonice .Naravno da glavni grad treba da izgleda lepo ali toliku disproprciju nisam video nigde u Evropi a bio sam i u okolini i malo dalje.

Pa da, ali da li ti razmišljaš možda ovako: Beograd ima skoro dva miliona stanovnika, a sa širom okolinom i preko dva miliona.
U Beogradu se nalaze mnoge fabrike koje još rade, mnoštvo prodavnica, predstavništava, ambasada, banaka, svih drugih institucija.
Beograd zarađuje više nego celi jug Srbije ili možda koliko i cela Vojvodina. Nisu pare samo u poljoprivrednoj proizvodnji.
Tačno je da je Vojvodina žitnica i da nas hrani, ali se zato u usporedbi sa Beogradom (po broju stanovnika i solventnih preduzeća) možda u celoj Vojvodini gradi više nego u samom Beogradu.
I mene je svojevremeno interesovala ta podela novca. Gledao sam neko "prepucavanje" na TV-u i tamo su istaknuti stručnjaci i ekonomisti rekli da ne postoji ni jedan validan dokaz da Beograd uzima od drugih i ulaže u sebe.
Tako su svojevremeno govorili u Hrvatskoj, kako oni navodno zarađuju pare od turizma, a te pare se onda koriste za izgradnju Beograda.
Kada danas govore o tome kako je Zagreb lep i velik grad i kako se gradio u celoj istoriji, u jednoj emisiji "Latinica" javio se neki gledalac i upitao ih... "pa kako se gradio i rastao poslednjih 50 godina, ako su sve pare išle u Beograd..." 8)
 
markovozd:
ko zivi u npr, Zajecaru da odluci kako ce da trosi svoje pare, i sta ce da gradi sa njima????
Isto vazi i za Vojvodinu, Rasku oblast, Juznu prugu................Beograd
Sve prihvatam - samo bez Vojvođanske himne, Vojv. ustava i Vojv. grba.
Takođe bez Raške zastave, himne i grba - itd.
Ekonomsake nezavisnosti i najmanje jedinice su OK, onda ako budu pametni udruživaće se sa uspešnima itd - do države Srbije - na dobrovoljnom naravno ekonomskom principu.

Ali - Samo 1 zastava, 1 Grb i jedan Ustav.
 
Lacibg:
Ovolika doza nepristojnosti i iskazane mržnje stvarno je za banovanje.
Pomišljam da živiš u nekoj zabiti, gde nema ni K od kulture. (ne kurc*a)
Jok more ja zivim u Srpskoj Atini ali kada mi neki majmun iz strane drzave dodje ovde soliti pamet kako ce on nekoga ko je odavde da hapsi onda se jako iznerviram .Tito ih je dovukao ovde sa zakrplenim gacama da budu panduri i udbasi iz onih njihovih vukojebina pa se doticni uziveo u ulogu. :evil:
 

Back
Top