Vojvodina u novom ustavu: bez državnosti, ekonomska nezavisnost

svetolik trpkovic:
Jok more ja zivim u Srpskoj Atini ali kada mi neki majmun iz strane drzave dodje ovde soliti pamet kako ce on nekoga ko je odavde da hapsi onda se jako iznerviram .Tito ih je dovukao ovde sa zakrplenim gacama da budu panduri i udbasi iz onih njihovih vukojebina pa se doticni uziveo u ulogu. :evil:
Ne stvarno znaju da iritiraju, 90% su OK ljudi, ali barabe su im gore i od najgorih ovdasnjih baraba.
 
DraGo70:
Kada danas govore o tome kako je Zagreb lep i velik grad i kako se gradio u celoj istoriji, u jednoj emisiji "Latinica" javio se neki gledalac i upitao ih... "pa kako se gradio i rastao poslednjih 50 godina, ako su sve pare išle u Beograd..." 8)
Tu istu priču pričaju i Vojvođani za Novi Sad ...
Uvek je u tuđem dvorištu lepše, i što je najgore - tamo je obavezno i nešto "tvoje" , oteto.
 
Lacibg:
Sve prihvatam - samo bez Vojvođanske himne, Vojv. ustava i Vojv. grba.
Takođe bez Raške zastave, himne i grba - itd.
Ekonomsake nezavisnosti i najmanje jedinice su OK, onda ako budu pametni udruživaće se sa uspešnima itd - do države Srbije - na dobrovoljnom naravno ekonomskom principu.

Ali - Samo 1 zastava, 1 Grb i jedan Ustav.

Pa , nije valjda da stvarno mislis, da grb , zastava i himna regije, moze da unisti ili sacuva jednu drzavu...........pa valjda je drzava nesto malo jaca od pesme i zastave.......

Sve regije i kantoni po Nemackoj , Italiji, Svici........imaju i svoje grbove , i svoje zastave, i himne.......

Pa ako ce drzava da se raspadne zbog zastava i grbova , brate, ne treba ni da postoji....
 
markovozd:
Pa , nije valjda da stvarno mislis, da grb , zastava i himna regije, moze da unisti ili sacuva jednu drzavu...........pa valjda je drzava nesto malo jaca od pesme i zastave.......

Sve regije i kantoni po Nemackoj , Italiji, Svici........imaju i svoje grbove , i svoje zastave, i himne.......

Pa ako ce drzava da se raspadne zbog zastava i grbova , brate, ne treba ni da postoji....

Prica oko zastve i himne vojvodine kao i oko teme da li je Srbija drzava Srba i ostalih ili svih gradjana je samo prazna prica.
To je cisto zamlacivanje oko toga kakavu ce nesto imati formu a da ne mora da ima veze sa sustinom.
Bitno je sta za drzava ima svojim gradjnina da ponudi a kako ce se nesto zvati i da li ce biti nacrtano ili je je samo mlacenje prazne slame.
 
markovozd:
Pa , nije valjda da stvarno mislis, da grb , zastava i himna regije, moze da unisti ili sacuva jednu drzavu...........pa valjda je drzava nesto malo jaca od pesme i zastave.......

Sve regije i kantoni po Nemackoj , Italiji, Svici........imaju i svoje grbove , i svoje zastave, i himne.......

Pa ako ce drzava da se raspadne zbog zastava i grbova , brate, ne treba ni da postoji....
U krajnjoj liniji Ja ne mogu nikoga da zaustavim da uradi što hoće.
Tako počinje, Zastava, himna, grb - poznat scenario.
A poenta- još jednom ponavljam - je u ukrupnjavanju
To pokazuje udruženost Zapadnog sveta - na svim nivoima.
Otkud, na kraju : Evropska Unija ? Koji moj mi hoćemo tamo a s druge strane u
SAO dečija soba", SAO "kupatilo" ...
 
_Milanche_:
Prica oko zastve i himne vojvodine kao i oko teme da li je Srbija drzava Srba i ostalih ili svih gradjana je samo prazna prica.
To je cisto zamlacivanje oko toga kakavu ce nesto imati formu a da ne mora da ima veze sa sustinom.
Bitno je sta za drzava ima svojim gradjnina da ponudi a kako ce se nesto zvati i da li ce biti nacrtano ili je je samo mlacenje prazne slame.

E, to je to........bas tako........
 
_Milanche_:
Prica oko zastve i himne vojvodine kao i oko teme da li je Srbija drzava Srba i ostalih ili svih gradjana je samo prazna prica.
To je cisto zamlacivanje oko toga kakavu ce nesto imati formu a da ne mora da ima veze sa sustinom.
Bitno je sta za drzava ima svojim gradjnina da ponudi a kako ce se nesto zvati i da li ce biti nacrtano ili je je samo mlacenje prazne slame.
Pa kolege tvoje političke provenijencije se pozivaju često na Kenedija i njegovu plagijat izreku : ...gledaj šta TI možeš da učiniš za svoju zemlju.
 
Lacibg:
U krajnjoj liniji Ja ne mogu nikoga da zaustavim da uradi što hoće.
Tako počinje, Zastava, himna, grb - poznat scenario.
A poenta- još jednom ponavljam - je u ukrupnjavanju
To pokazuje udruženost Zapadnog sveta - na svim nivoima.
Otkud, na kraju : Evropska Unija ? Koji moj mi hoćemo tamo a s druge strane u
SAO dečija soba", SAO "kupatilo" ...

Top Lista Nadrealista :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
To protivljenje regionalizaciji je bolesna paranja radikalskih glasaca koja nema veze sa stvarnosu pa ako pogledamo malo u okruzenju Hrvatska,Rumunija i Madjarska su podeljene na zupanije,Grcka,Austrija,Nemacka na savezne pokrajne Svajcarska i BiH na kantone ,Ceska i Slovcka su takodje podeljene na regione i nikome u tim zemljama ne pada na pamet da od toga pravi neku antaustrijsku ili antigrcku zaveru jednostano je tako efikasnija uprava i to je sve i tu nema mesta nacionalistickoj demagogiji
 
Lacibg:
U krajnjoj liniji Ja ne mogu nikoga da zaustavim da uradi što hoće.
Tako počinje, Zastava, himna, grb - poznat scenario.
A poenta- još jednom ponavljam - je u ukrupnjavanju
To pokazuje udruženost Zapadnog sveta - na svim nivoima.
Otkud, na kraju : Evropska Unija ? Koji moj mi hoćemo tamo a s druge strane u
SAO dečija soba", SAO "kupatilo" ...

Laci , nemoj da se ljutis.........pobrkao si loncice, brate

EU je jedna prica, a decentralizacija drzave sasvim druga, i nemaju veze nikakve jedna sa drugom.........

A sto se tice zastava, i grbova, rekoh...........ako to moze da rasturu jednu drzavu, ta i ne treba da postoji...........
 
Lacibg:
Pa kolege tvoje političke provenijencije se pozivaju često na Kenedija i njegovu plagijat izreku : ...gledaj šta TI možeš da učiniš za svoju zemlju.

valjda je i to tacno ali mora da postoji neka obostrana zainteresovanost i uzajamnost...niti je normalno da neko daje zivot za drzavu koja mu nista ne nudi niti je normalno da imas odnos prema drzavi kao prema tudjoj a ako ona misli na tebe kao svog gradjanina.
Ali sve to prelazi vec u teoretisanje tako da bolje o tome da ne diskutujemo.
 
Lacibg:
Pa kolege tvoje političke provenijencije se pozivaju često na Kenedija i njegovu plagijat izreku : ...gledaj šta TI možeš da učiniš za svoju zemlju.

Malo cu da budem nametnuti advokat odbrane :D :D :D

Bas ovaj decko nikada nije pokazivao da pripada ni jednoj politickoj struji........

A Kenedi........yebes Kenedija, i njegovu glupavu izreku..........
 
svetolik trpkovic:
To protivljenje regionalizaciji je bolesna paranja radikalskih glasaca koja nema veze sa stvarnosu pa ako pogledamo malo u okruzenju Hrvatska,Rumunija i Madjarska su podeljene na zupanije,Grcka,Austrija,Nemacka na savezne pokrajne Svajcarska i BiH na kantone ,Ceska i Slovcka su takodje podeljene na regione i nikome u tim zemljama ne pada na pamet da od toga pravi neku antaustrijsku ili antigrcku zaveru jednostano je tako efikasnija uprava i to je sve i tu nema mesta nacionalistickoj demagogiji

Iz vrlo jednostavnog razloga.............ljudi rade, zaradjuju i nemaju vremena da se bave glupostima.............i zabole ih da li pokrajina ima zastavu ili peskir :wink:
 
markovozd:
Oce li neko , bre da uzme da procita, sta je to regionalizacija, i kako su ustrojene, moderne, evropske drzave, pa i SAD, ako hocete...........

Nigde vise, nema centralisticke drzave, sem , mozda Sudana, S.Koreje, i Tunguzije......i naravno Belorusije..........

Sta se odma tresete, te oce ovi da beze, oce oni da se odcepe.......
gde ce???

Kantoni, drzave, republike, regije. podrucja.............sve su to modeli decentralizacije u Svici, Americi, Rusiji, Nemackoj, Spaniji, Italiji.............koji vam je??????????

Ne damo , pa ne damo.........sta bre, ti ne das , onome , ko zivi u npr, Zajecaru da odluci kako ce da trosi svoje pare, i sta ce da gradi sa njima????
Isto vazi i za Vojvodinu, Rasku oblast, Juznu prugu................Beograd


Јел' може конструктивно и без препуцавања.
Спомињао си нпр. САД.
Хајде ми нађи неку од држава у САД која је по величини и броју становника приближна Србији и покажи ми какве регионе има та држава и колико је децентрализована и како се тамо одлучјуе где иду паре...
Или узми за пример Словачку или Бугарску. Да ли оне имају регионе...
Наравно, сада ми можеш контрирати Чешком, Шпанијом или Швајцарском... али поента је у томе да то немају све државе и да то није никакво правило, као што си се ти ухватио рецимо оних које си поменуо...
 
Ama ljudi kakve veze imaju zastava, grb i himna sa otcepljenjem? O cemu vi pricate? Raspitajte se malo kako je to regulisano u ostalim evropskim drzavama pa ce vam neke stvari mozda biti jasnije. Radikali tu pricu prodaju da bi skupljali glasace takve kao sto ste vi koji se palite na tu izmisljotinu. Pa sta bi oni drugo mogli da kazu? Cudite me vi koji ste toliko zasleoljeni.
 
DraGo70:
Јел' може конструктивно и без препуцавања.
Спомињао си нпр. САД.
Хајде ми нађи неку од држава у САД која је по величини и броју становника приближна Србији и покажи ми какве регионе има та држава и колико је децентрализована и како се тамо одлучјуе где иду паре...
Или узми за пример Словачку или Бугарску. Да ли оне имају регионе...
Наравно, сада ми можеш контрирати Чешком, Шпанијом или Швајцарском... али поента је у томе да то немају све државе и да то није никакво правило, као што си се ти ухватио рецимо оних које си поменуо...

Pa, bar sa tobom se nisam prepucavao........mnogo :wink:

kada sam pomenuo SAD, mislio sam na decentralizaciju SJEDINJENIH DRZAVA....upravo po drzavama...........Dakle, ne odlucuje Vasington, sta ce da rade u Juti ili Nju Hempshiru sa parama.............iako i mnoge od Americkih drzava, i unutra njih samih imaju pokrajine, kao npr. Kalifornija...( county )

Za Slovacku ne znam, ili za Bugarsku........iskreno ne znam.........

Ali, poenta je da najrazvijenije , i najdemokraticnije , i najnaprednije zemlje Evrope imaju potpuno decentralizovanu drzavu.........napokon, to je nesto o cemu se u Evropi i razvijenijm zemljama sveta , odavno ne diskutuje..........centralizacija je umrla sa SSSRom...........
 
markovozd:
Laci , nemoj da se ljutis.........pobrkao si loncice, brate

EU je jedna prica, a decentralizacija drzave sasvim druga, i nemaju veze nikakve jedna sa drugom.........

A sto se tice zastava, i grbova, rekoh...........ako to moze da rasturu jednu drzavu, ta i ne treba da postoji...........
Naslov teme je Vojvodina u novom ustavu: bez državnosti, ekonomska nezavisnost,
pa u tom smislu i govorim.
Na kraju šta će njima državnost ako imaju ekonomsku nezavisnost ?
I ako je to tako (odnosno biće) - sve ingerencije i odgovornost prema građanima (i seljacima)(šalim se) u ekonomskom smislu imaće pokrajinska vlada ?
I šta onda nas zabole što hoće i državnost ? Yebi ga to ne može. Mislim, Ja nisam da se to dozvoli a to ne dozvoljava ni Ustav !
 
sunflowerv:
Ama ljudi kakve veze imaju zastava, grb i himna sa otcepljenjem? O cemu vi pricate? Raspitajte se malo kako je to regulisano u ostalim evropskim drzavama pa ce vam neke stvari mozda biti jasnije. Radikali tu pricu prodaju da bi skupljali glasace takve kao sto ste vi koji se palite na tu izmisljotinu. Pa sta bi oni drugo mogli da kazu? Cudite me vi koji ste toliko zasleoljeni.

Eto...........i ovo je tacno
 
sunflowerv:
Ama ljudi kakve veze imaju zastava, grb i himna sa otcepljenjem? O cemu vi pricate? Raspitajte se malo kako je to regulisano u ostalim evropskim drzavama pa ce vam neke stvari mozda biti jasnije. Radikali tu pricu prodaju da bi skupljali glasace takve kao sto ste vi koji se palite na tu izmisljotinu. Pa sta bi oni drugo mogli da kazu? Cudite me vi koji ste toliko zasleoljeni.

Podrzavam! Sedite bre za racunarima, citate raznu stampu, pratite verovatno jos neke forume. Cim ste stigli do foruma niste budale i totalni idioti. Ali zastupate neke teze koje nemaju veze sa pamecu. A vode vas gluplji od vas, politicari su najnizi soj ljudi, bez obzira na stranku svi podjednako, jedini im je cilj da budu na vlasti. A mi se ovde ubismo pomazuci im da nas guze do kraja.
 
Lacibg:
Naslov teme je Vojvodina u novom ustavu: bez državnosti, ekonomska nezavisnost,
pa u tom smislu i govorim.
Na kraju šta će njima državnost ako imaju ekonomsku nezavisnost ?
I ako je to tako (odnosno biće) - sve ingerencije i odgovornost prema građanima (i seljacima)(šalim se) u ekonomskom smislu imaće pokrajinska vlada ?
I šta onda nas zabole što hoće i državnost ? Yebi ga to ne može. Mislim, Ja nisam da se to dozvoli a to ne dozvoljava ni Ustav !

Laci, nema prave autonomije , bez samostalnog odlucivanja ..............

Dakle, da bi imao instrumente , samostalnosti, potrebni su ti sudstvo, policija, i skupstina.

odnosno, sudska, izvrsna, i zakonodavna vlast........sve tri , moraju biti u skladu sa saveznim ustavom drzave, cija je AP ili regija ( pre sam za regije ) clan...........

Ekonomska samostalnost, bez ova tri elementa, je laz........prazna prica, izduvani balon,
Ne postoji, i nije izvodljiva...........to je samo mazalo za oci ljudima, nista vise
 
Lacibg:
A, priča pojedinaca da će Vojvodina da CEPA s cenama je trula.
Uvek se mogu uvesti žitarice povoljnije nego što to može da ponudi VOjv.

I čuo sam da recimo u Japanu, da bi podržali svoje poljoprivrednike Japanci iz pre svega nacionalnih
osećanja kupuju domaći pirinač koji je 7 puta skuplji od uvoznog ?!?!

Neka Vojvodina cepa koliko hoce, ali Beograd, Nis, Leskovac to nece da kupe.........
Dobro si rekao......drzava ce da uveze , jeftinije.........

A to za Japance , verovatno je i tacno........ja znam da Nemci odavno, od sezdesetih, kupuju skoro iskljucivo domacu hranu, bas iz tih razloga......iako je cesto skuplja.......
 
markovozd:
Laci, nema prave autonomije , bez samostalnog odlucivanja ..............
Što ? Neće moći Kikinda da napravi fabriku šećera ako im dune? Ko če da im zabrani ?
Koštunjavi?

markovozd:
Dakle, da bi imao instrumente , samostalnosti, potrebni su ti sudstvo, policija, i skupstina.
odnosno, sudska, izvrsna, i zakonodavna vlast........sve tri , moraju biti u skladu sa saveznim ustavom drzave, cija je AP ili regija ( pre sam za regije ) clan...........
Nisam nikad otvarao privatnu fabriku pa ne znam detalje ... ali mislim da za to nije potrebno ništa od navedenog osim kinte i mozga.

markovozd:
Ekonomska samostalnost, bez ova tri elementa, je laz........prazna prica, izduvani balon,
Ne postoji, i nije izvodljiva...........to je samo mazalo za oci ljudima, nista vise
Da ova vlast meže oči ljudima - slažem se, rade nas - nema šta.
Problem je da ako postoji ustavna odredba ili zakon onda on treba i da se sprovodi
 

Back
Top