Vera je kada veruješ na reč?

Poceli smo sa izd.rkavanjem pojmova za maloumne....

Mislim hajde, to je neka banalizovana filodoxija vere...
Nema tu stete ako se stvarno radi, ali vec prvi utisak o temi je da se tema zaozbiljava , tj trazi se vrednost i logika damo gde je nema, sto od svega pravi nakaradnost...

Dete spava, jer veruje...ajde...Pa nije covek instinktivno bice od mladunceta kao neke druge zivotinje, nije isla tako epigenetika kod coveka....
Da jeste, dete bi itekako razlikovalo miris roditelja tj majke od svih ostalih mirisa...eto npr to bi bilo garantovano...
Ајд једном у животу се окачи на нечији пост ил тему, а не да држиш проповед на катедри коју сви уредно изигноришу...

Само млатиш, ко на митингу...
 
Не млати геополитику у вери...

Имаш гомилу гаравих и жутих који су Хришћани, поготову у тој Индонезији
ima svakojakih vera po čitavom svetu, međutim u 99% slučajeva te određuje teritorija i u nekim slučajevima nacija, kad ti prađedo ošo u australiju i prenosio veru s kolena na koleno. svi koji kažu drukčije je samozavaravanje.
 
Mislis na Ganesa? Time sam samo hteo da ilustrujem kako su sve vere legitimne. Ni jedna nije istinitija od druge.
Ајд мање аутотрипова а више логике...

Буквално лажеш себе, да су легитимне све вера, јер само једна негира све друге, а то је Хришћанство...

Хришћанству не пада напамет да има ишта са старим идолопоклоничким верама, које и дан данас слепце заводе...
 
ima svakojakih vera po čitavom svetu, međutim u 99% slučajeva te određuje teritorija i u nekim slučajevima nacija,
...Опет ''геополитика и племе'' у узроцима, а ниђе Духа као одредница...

Значи немаш духа, већ само секуларију као оквир...

kad ti prađedo ošo u australiju i prenosio veru s kolena na koleno.
Нејасно

svi koji kažu drukčije je samozavaravanje.
И ово... мораш паметније да пишеш...
 
Христу се увек верује на реч...

Он није кваран ко већина људи па да га сумњичиш за било шта...
To nije tacno .....imas lepo napisano da se djavo nekad maskira u milo lice....
I da se ne uzima taj kriterijum fizickog prepoznavanja kao kriterijum prepoznavanja...
A ni dushevno prepoznavanje se ne uzima kao prepoznavanje....jer je korumpirano zeljama, zudnjama i wannabe prividima...

Dakle , izracunajte sami cemu treba da se veruje...duhovnoj proceni...
I tu nastupa muka.....kako jado da verujemo duhovnoj proceni kad smo svi dupeta a retko ko dostigne neki duhovni razvoj.

Tacno , ali niko se naucen nije rodio niti se od juce do danas postaje naucen, sto ce reci uci se i kao malo dete i kao omladinac i kao odrastao covek....

Ako prestanes, naravno onda se vise ne ucis, nego se ucis na greskama, a to onda sugurno vodi do gresaka, a nije sigurno da vodi do zaobilazenje gresaka, tj moze se i ista i slicna greska vise puta ponoviti..
 
Ајд мање аутотрипова а више логике...

Буквално лажеш себе, да су легитимне све вера, јер само једна негира све друге, а то је Хришћанство...

Хришћанству не пада напамет да има ишта са старим идолопоклоничким верама, које и дан данас слепце заводе...
Zabole me šta hrišćanstvu pada ili ne pada na pamet, a mislim da i ostale vere zabole za to. Ako ti kazes da lažem sam sebe onda mora da je tako..
 
Ајд једном у животу се окачи на нечији пост ил тему, а не да држиш проповед на катедри коју сви уредно изигноришу...

Само млатиш, ко на митингу...
Ok, dakle mora samo po nalogu partije.....
Postaje vrlo ogranicavajuci ovaj forum....ajd za mene ali i za ostale koji pucaju negde izmedju .....
Ja sam vec odustao od postova vece duzine...jos da svedem na 3 recenice i jos da su floskule, i onda smo stvarno sve pretvorili u ljis...
 
To nije tacno .....imas lepo napisano da se djavo nekad maskira u milo lice....
Писо сам о поверењу речима Христовим, а не о Лицима

I da se ne uzima taj kriterijum fizickog prepoznavanja kao kriterijum prepoznavanja...
Писо сам о речи, а не о Лицима

A ni dushevno prepoznavanje se ne uzima kao prepoznavanje....jer je korumpirano zeljama, zudnjama i wannabe prividima...
Писо сам о речи, а не о Лицима

Dakle , izracunajte sami cemu treba da se veruje...duhovnoj proceni...
..Процени на основу Христових речи

I tu nastupa muka.....kako jado da verujemo duhovnoj proceni kad smo svi dupeta a retko ko dostigne neki duhovni razvoj.
Процени на основу Христових речи

Tacno , ali niko se naucen nije rodio niti se od juce do danas postaje naucen, sto ce reci uci se i kao malo dete i kao omladinac i kao odrastao covek....

Ako prestanes, naravno onda se vise ne ucis, nego se ucis na greskama, a to onda sugurno vodi do gresaka, a nije sigurno da vodi do zaobilazenje gresaka, tj moze se i ista i slicna greska vise puta ponoviti..
Сад причаш о искуству, али оно није релевантно за духовно јер се закључци не развијају до духовног закључивања...

Тек кад духовно и тачно поченш да закључујеш о вери, полако стичеш опит, до тад, само машиш поенту (духа)
 
batrgaj se ti koliko hoćeš al od činjenice ne možeš pobeći.
''Геополитка и скрђавање племена'' као чињенице духа - теолога Саше

...тако би некако био наслов сатиричне књиге кроз коју ти закључујеш о Божанској вери, невезаној ни за шта, СЕМ ЗА ХРИСТА И ЦРКВУ...
 
Зато што си оперисан од комуниакције...

Краће и сажетије гађај поенте...
Ne, kad je komunikacija celog drustva zagadjena, krace ne donosi bolje razumevanje, jer mora da se oslanja na podrazumevano...
Tako da moguce je krace naredjivati , i objasniti sta je saobracajni prekrsaj...
Ali ne i ono sto je retko ili neuocljivo od strane uobicajenih flosklularnih pojmova i jezika...

Pravilo svako tumaci na prosecan ili svoj nacin, ne trudi se da rastumaci na nacin na koji je autor izgovorenog ili napisanog iskazao...
 
batrgaj se ti koliko hoćeš al od činjenice ne možeš pobeći.
Тешка глупост брате...

Хришћаснтво је голоруко ''срушило'' Рим (идолослужење) и претворило га у себе (богопоклоњење)...

Да ли схваташ колико је Дух неодољив и невезан ни за шта и никад ни у чему (сем Себе)?
 
Тешка глупост брате...

Хришћаснтво је голоруко ''срушило'' Рим (идолослужење) и претворило га у себе (богопоклоњење)...

Да ли схваташ колико је Дух неодољив и невезан ни за шта и никад ни у чему (сем Себе)?
pa što nije srušilo arape?
i uopšte semite, daleki istok, afriku
 
pa što nije srušilo arape?
Ма не знаш Црквену историју из житија светих...

Све их је поватало...

Палестину је нпр. Порфирије Газки - најупорније дивљаке и идолопоклонике - претворио у најупорније аскете, који су се највише одржали под Мујаџама да се тотално не угасе...

Персијанце свети Симеон... Сиријце, још пре свих Апостоли...

Омирите (Емирате, Саудијаше), 2 од 10 племена у целости (свети Григорије Омиритски)...

Даље да и не идем (јер ни не знам све пецароше племена и дворова) , где год су и књажеви постајали Православци са дворовима, све ти јасно и за буранију на дужи рок...
 
pa što nije srušilo arape?
i uopšte semite, daleki istok, afriku
Африку исто не знаш... За Африку ретко знају и теолози, јер нису капацитет ко некад...

Свети Фрументије је родоначалник (Етиопија)...

Чак у унутрашњости континента имаш наше Православце, што је зачуђујуће, јер су монофизити били тампон зона ка онима доле у централној Африци, па ни појма нисмо имали да су пљунули монофизите јаче него ми...

Од 4тог века, почиње гутање свих у сваког у Православље...

Општи Пад креће од лудих Латина
 

Back
Top