Vera - duhovnost - pare

Evo napisaćemo peticiju da SPC vas dvojicu krsti za džabe.
Ovo je vec dobar predlog,vredan razmatranja...
...uuuups,samo sto se setih da sam vec prosao tu proceduru dok sam bio beba,samo se ne secam koliko su platili moji...znam da sam protestirao,nisam bio zainteresovan za taj postupak ali su mimo mog opiranja ipak sproveli njihovu nameru...
...jel ih mozes pitati dali je moguce da mi nekako vrate taj novac uz kamatu proracunatu za svaku godinu do dana fdasnjeg a ja cu potpisati da ih necu tuzitisto su sve to obavili silom,suprotno mojoj jasno iskazanoj volji ???
 
Ovo je vec dobar predlog,vredan razmatranja...
...uuuups,samo sto se setih da sam vec prosao tu proceduru dok sam bio beba,samo se ne secam koliko su platili moji...znam da sam protestirao,nisam bio zainteresovan za taj postupak ali su mimo mog opiranja ipak sproveli njihovu nameru...
...jel ih mozes pitati dali je moguce da mi nekako vrate taj novac uz kamatu proracunatu za svaku godinu do dana fdasnjeg a ja cu potpisati da ih necu tuzitisto su sve to obavili silom,suprotno mojoj jasno iskazanoj volji ???
Može da se pare vrate tvom tati da bi bio sahranjen kako priliči
pravoslavnom verniku.

Ti se kao i tvoj kolega buniš da besplatno bude nešto što ti
uopšte ne treba. Vrlo neobično.. Jesi li video nekada ljude
na protestu da traže nešto što im ne treba?
 
...pa onda lepo plati.
a i neci da se krstim.
Jel zbog toga sto se placa ili zbog toga sto neces djaba ?
Pa onda lepo plati,sto da samo ti imas i vozikas se nekim luksusznim kolima kad bi to mozda hteli i neki skromni sluzbenici te zajednice ?
a imam zato sto nisam bacao na veru i slicne gluposti
...hmmm,interesantna teza...a to je dakle razlog zasto su neki siromasni,jel su se luksuziraju razbacujuci pare na veru i sliucne "gluposti"...!?
Mozda bi najbolje resenje bilo da se u Africi zakonom zabrani trosenje novca za takve gluposti i valjda ce za par godina ekonomski parametri tog kontinenta nadmasiti Severno Americke...a Evropa ce kratko nakon toga kaskati iza Africkog prosperiteta.., :D
 
Može da se pare vrate tvom tati da bi bio sahranjen kako priliči
pravoslavnom verniku.
Jel mi mozes detaljnije objasniti ovaj postupak,kako to pravoslavlje vraca dugove mrtvima ?
Ti se kao i tvoj kolega buniš da besplatno bude nešto što ti
uopšte ne treba.
Tako je.
Vrlo neobično.. Jesi li video nekada ljude
na protestu da traže nešto što im ne treba?
Naravno da sam video,to se zove humana solidarnost !
 
Jel mi mozes detaljnije objasniti ovaj postupak,kako to pravoslavlje vraca dugove mrtvima ?
Tako što kad umru u vjeri poslije smrti ne dožive neke "neprijatnosti".

Meni licno niko nista ne uzima ali ako imas saznanja da nekima uzimaju i to bez ikakvog Biblijskog osnova - evo pridruzujem se protestu,to zaista jeste nepravda !
Ne daš 10% Eleninoj crkvi? Pametno.
 
Tako što kad umru u vjeri poslije smrti ne dožive neke "neprijatnosti".
...hmmm,a da to nije katolicka inovacija,oni su je vec davo patentirali i sproveli u praksu prodajom oprostajnica...!!
Dakle uzmu ti novac dok si ziv a vracaju ti ga tako sto garantiraju da su ti vec resili probleme koje si sebi stvarao u proteklom zivotu pa si nakon toga - cist kao suza,bez ikakvih mogucih posledica po tvoju buducnost nakon smrti. :D

Ne daš 10% Eleninoj crkvi? Pametno.
Prvi put cujem da ima takvu crkvu a jos manje takvoj nesto dajem !
 
...hmmm,a da to nije katolicka inovacija,oni su je vec davo patentirali i sproveli u praksu prodajom oprostajnica...!!
To mi više liči na onih adventističkih 10% svaki mjesec što ide Adv. crkvi.

Dakle uzmu ti novac dok si ziv a vracaju ti ga tako sto garantiraju da su ti vec resili probleme koje si sebi stvarao u proteklom zivotu pa si nakon toga - cist kao suza,bez ikakvih mogucih posledica po tvoju buducnost nakon smrti. :D
Ne radi se o parama. Radi se o vjeri i životu u Crkvi.

Prvi put cujem da ima takvu crkvu a jos manje takvoj nesto dajem !
https://www.hacbg.org/
Evo čak i veb sajt imaju.
 
Meni licno niko nista ne uzima ali ako imas saznanja da nekima uzimaju i to bez ikakvog Biblijskog osnova - evo pridruzujem se protestu,to zaista jeste nepravda !
Svake dve nedelje istu priču žvaćete i to je ozbiljno dosadno. Ne znam
koliko puta je ovde objašnjeno da prosečan pravoslavni vernik daleko
manje para da za krštenja, venčanja i sahrane nego bilo ko ko plaća
redovne mesečne priloge ili porez od deset posto.
 
Svake dve nedelje istu priču žvaćete i to je ozbiljno dosadno. Ne znam
koliko puta je ovde objašnjeno da prosečan pravoslavni vernik daleko
manje para da za krštenja, venčanja i sahrane nego bilo ko ko plaća
redovne mesečne priloge ili porez od deset posto.
Kako bi onda pljuvali? Njihova vjerska zajednica ima milionske prihode ali SPC im smeta. SPC nisu samo popovi lopovi kojih svakako ima i bilo bi suludo praviti se da nema, nisu samo popovi koji idu u Mercedesima već su to i sveštenici koji su na Kosovu i kojima je svaki dan glava u torbi, igumani koji sami čuvaju srpske manastire tamo dole i koji su prvi na udaru.
 
Svake dve nedelje istu priču žvaćete i to je ozbiljno dosadno. Ne znam
koliko puta je ovde objašnjeno da prosečan pravoslavni vernik dalekoneve
manje para da za krštenja, venčanja i sahrane nego bilo ko ko plaća
redovne mesečne priloge ili porez od deset posto.a
Svake dve nedelje istu priču žvaćete i to je ozbiljno dosadno. Ne znam
koliko puta je ovde objašnjeno da prosečan pravoslavni vernik daleko
manje para da za krštenja, venčanja i sahrane nego bilo ko ko plaća
redovne mesečne priloge ili porez od deset posto.
Zapusite usta nevernicima tako sto cete uvesti clanarinu SAMO za vernike i da SPC placa porez kao i ostali poreski obvenici.
Kao u Nemackoj npr


nek probaju ovi što vole pare da ne uzimaju lekove za smirenje
Ko uzima lekove za smirenje majke ti
 

Back
Top