Vera - duhovnost - pare

Ima li u veri nesto duhovno - bez para ?

Има пуно тога духовног без пара, али паре су битне свакоме, и теби и мени и свима који читају, тако да не можемо да будемо лицемери и замерамо било коме ако су му паре битне.
 
Има пуно тога духовног без пара, али паре су битне свакоме, и теби и мени и свима који читају, тако да не можемо да будемо лицемери и замерамо било коме ако су му паре битне.
Neka probaju ti kritičari mesec dana da žive bez novca ti pa će vrlo brzo promeniti mišljenje.
 
Neka probaju ti kritičari mesec dana da žive bez novca ti pa će vrlo brzo promeniti mišljenje.

Ма, не само да живе, него, нека узму да раде, али без пара, само за славу.

Мсм...ако сам звао попа да ми светом водицом испрска кућу пред верски празник, и он уредно изврши услугу коју сам му тражио, какво говедо бих ја требао да будем да му за учињену услугу не платим.

Или ако ме венча, крсти ми дете, је л' то треба да ради за славу, а сви други да раде за новац?

Где ћемо да се венчавамо и крстимо дете ако се не сагради црква у којој ћемо да се венчавамо?

Је л' општина венчава на раскрсници или под општинским кровом?
 
Znacu sustina je u parama :)

Ја, да бих овде могао да дискутујем о духовности, морао сам да платим интернет. Морао сам да купим комп, тастатуру, екран. Морао сам да загрејем дом, да ми не буде хладно, морао сам да доручкујем, да не куцам о духовности на празан стомак. Морао сам да купим књигу о духовности, да учим из ње.

А ти?
 
Ма, не само да живе, него, нека узму да раде, али без пара, само за славу.

Мсм...ако сам звао попа да ми светом водицом испрска кућу пред верски празник, и он уредно изврши услугу коју сам му тражио, какво говедо бих ја требао да будем да му за учињену услугу не платим.

Или ако ме венча, крсти ми дете, је л' то треба да ради за славу, а сви други да раде за новац?

Где ћемо да се венчавамо и крстимо дете ако се не сагради црква у којој ћемо да се венчавамо?

Је л' општина венчава на раскрсници или под општинским кровом?
Nek rade neki posten posao a e da prodaju prazne price i da traze da im se vrati koobejagi oteta zemlja
Da nece da je obradjuju mozda ?
 
Nek rade neki posten posao a e da prodaju prazne price i da traze da im se vrati koobejagi oteta zemlja
Da nece da je obradjuju mozda ?
Чекај, шта је непоштено у том послу?

ја га позовем у своју кућу и замолим да освешта славски колач, очита молитву и испрска кућу светом водицом. Он пружи верску услугу коју сам ја тражио. Поштено. Тражио сам услугу, добио сам је. Он не улази непозван у туђе куће да истерује ђавола ако није позван.

Ја закажем крштење, венчање, сахрану, опело. Он дође.

Мислим да би црква требала да има ценовник услуга, а не да они у свом послу зависе од "милостиње", па колико му дамо. После услуге, увек питам које су моје обавезе према цркви (мислим на новац).

Ја кад одем код фризера, не дам му по свом нахођењу милостињу, већ фризер има ценовник својих услуга. И поп треба да има ценовник својих услуга.
 
Nek rade neki posten posao a e da prodaju prazne price i da traze da im se vrati koobejagi oteta zemlja
Da nece da je obradjuju mozda ?
Ако је црква, као правно лице била власник земље (купила, неко поклонио и сл.), ред је да се отето врати. А хоће ли онда сопственик са својом имовином да је обрађује, поклони, направи стадион, зграду, цркву, џамију, да је да у закуп, то зависи од воље власника. И ја са своју непокретност користим како ја желим и нико ми се не меша. Шта има ја другима да се мешам у то како ће да располажу својим некретнинама?
 
Чекај, шта је непоштено у том послу?

ја га позовем у своју кућу и замолим да освешта славски колач, очита молитву и испрска кућу светом водицом. Он пружи верску услугу коју сам ја тражио. Поштено. Тражио сам услугу, добио сам је. Он не улази непозван у туђе куће да истерује ђавола ако није позван.

Ја закажем крштење, венчање, сахрану, опело. Он дође.

Мислим да би црква требала да има ценовник услуга, а не да они у свом послу зависе од "милостиње", па колико му дамо. После услуге, увек питам које су моје обавезе према цркви (мислим на новац).

Ја кад одем код фризера, не дам му по свом нахођењу милостињу, већ фризер има ценовник својих услуга. И поп треба да има ценовник својих услуга.
Mogu li ja da dodjem da ti osvestam kucu, treba li mi licenca ?

Ако је црква, као правно лице била власник земље (купила, неко поклонио и сл.), ред је да се отето врати. А хоће ли онда сопственик са својом имовином да је обрађује, поклони, направи стадион, зграду, цркву, џамију, да је да у закуп, то зависи од воље власника. И ја са своју непокретност користим како ја желим и нико ми се не меша. Шта има ја другима да се мешам у то како ће да располажу својим некретнинама?
Gde si video da obradjuju imanje ?
Mozda negde u nedodjiji......
Traze koobejagi oteto da bi izdavali, otvarali vinarije i sl.
Biznis bato, biznis.....nije im tata to ostavio, nije im dedovina.....oduvek je vera bila biznis:)
 
Mogu li ja da dodjem da ti osvestam kucu, treba li mi licenca ?
Види, кад идем код фризера, идем код онога ко зна да шиша, а не код неког рандом лика са улице.

Кад ми треба услуга аутомеханичара, идем код оног ко зна да поправи ауто.

Тако, и за венчање, сахрану, опело, крштење и сл. зовем онога ко зна како се то ради.

Уосталом, зашто би ми ти освештао кућу?


Треба ти лова?
 
Traze koobejagi oteto da bi izdavali, otvarali vinarije i sl.
Biznis bato, biznis.....nije im tata to ostavio, nije im dedovina.....oduvek je vera bila biznis:)
Шта има лоше у отварању винарија и у бизнису?

Да нема људи који раде и стварају, још увек бисмо били у првобитној људској заједници.

Није попу тата оставио земљу, па неће он ту земљу да остави свом сину. Земља припада цркви. Цркви као правном лицу.

Ни земља задруге на којој ради сељак не припада њему, већ задрузи. Кад умре, земља остаје задрузи. А он ради на њој, па је ред да део прихода који се оствари припадне њему. Неће ваљда да ради за Џ?
 
Ако је црква, као правно лице била власник земље (купила, неко поклонио и сл.), ред је да се отето врати. А хоће ли онда сопственик са својом имовином да је обрађује, поклони, направи стадион, зграду, цркву, џамију, да је да у закуп, то зависи од воље власника. И ја са своју непокретност користим како ја желим и нико ми се не меша. Шта има ја другима да се мешам у то како ће да располажу својим некретнинама?
Da. Mora da je taj vlastelin sto je poklonio pola Fruske Gore crkvi posteno zaradio tu zemlju. :roll: Kako uopste neko moze da bude vlasnik planine? :think:
 
Види, кад идем код фризера, идем код онога ко зна да шиша, а не код неког рандом лика са улице.

Кад ми треба услуга аутомеханичара, идем код оног ко зна да поправи ауто.

Тако, и за венчање, сахрану, опело, крштење и сл. зовем онога ко зна како се то ради.

Уосталом, зашто би ми ти освештао кућу?


Треба ти лова?
Uvek treba lova, to je sustina price bato moj

Нигде нисам видео, јер нисам ни гледао. Шта мене брига ко шта ради са својом земљом?

Pa pitam te konkretno pa tako i odgovori.
Imas oci i usi, vidis, cujes......

Шта има лоше у отварању винарија и у бизнису?

Да нема људи који раде и стварају, још увек бисмо били у првобитној људској заједници.

Није попу тата оставио земљу, па неће он ту земљу да остави свом сину. Земља припада цркви. Цркви као правном лицу.

Ни земља задруге на којој ради сељак не припада њему, већ задрузи. Кад умре, земља остаје задрузи. А он ради на њој, па је ред да део прихода који се оствари припадне њему. Неће ваљда да ради за Џ?
Kupice Audi dzip, Mercedes......koji ce ON da vozi i uziva :ok:
Nece Daciju ili Fiat sigurno

Da. Mora da je taj vlastelin sto je poklonio pola Fruske Gore crkvi posteno zaradio tu zemlju. :roll: Kako uopste neko moze da bude vlasnik planine? :think:
Ma nosio ugalj da bi zaradio :lol:
 
Kupice Audi dzip, Mercedes......koji ce ON da vozi i uziva :ok:
Nece Daciju ili Fiat sigurno
Попови нису богати.

Врх СПЦ има скупе аутомобиле. Али они су у врху организације, па имају јака службена кола.

Свака институција за врхушку има јака службена кола, а службеници институције возе обичне аутомобиле.

Ако то не замерамо ни Делти ни Катастру, зашто да замерамо Цркви?
 
https://www.telegraf.rs/jetset/vest...a-sestorica-svestenika-roditelji-nemi-od-bola

Gledam i citam i razmisljam - kako 6 svestenika ako postoji sansa da je bilo samoubistvo?
Cemu uopste 6 popa?
Otac ne ispusta telefon dok ispraca cerku.

Inace cesto kazu kako popovi moraju da naplacuju jer moraju da zive od necega - zato ne rade negde neke obicne poslove a da veru propovedaju sat-dva i vikendom, izricito odbijajuci bilo koje placanje?TO je u duhu nematerijalnog.
 
Ако теби треба, зашто другима замераш што и њима треба?
Zameram prevarantima i varalicama.
Postene podrzavam

Попови нису богати.

Врх СПЦ има скупе аутомобиле. Али они су у врху организације, па имају јака службена кола.

Свака институција за врхушку има јака службена кола, а службеници институције возе обичне аутомобиле.

Ако то не замерамо ни Делти ни Катастру, зашто да замерамо Цркви?
Zamerao im je i Isus, Pavle pokojni......
 
Inace cesto kazu kako popovi moraju da naplacuju jer moraju da zive od necega - zato ne rade negde neke obicne poslove a da veru propovedaju sat-dva i vikendom, izricito odbijajuci bilo koje placanje?TO je u duhu nematerijalnog.
Зато што не желим да ми аматер свети водицу, већ професионалац.

Као што не желим да ми ауто поправља аматер.
 
Зато што не желим да ми аматер свети водицу, већ професионалац.

Као што не желим да ми ауто поправља аматер.
Licenciran ili na poverenje ?

Поп није преварант и варалица.

Мој поп мени поштено свети водицу и поштено очита "Оче наш".
Mogu li ja, bicu posten
Линкуј нам те изјаве Исуса и Павла, да их тумачимо.
Ti kao vernik to treba da znas da ne googlam......
 

Back
Top