Uticaj diskusije na forumu na promenu vere

Imaš li malo bliže uvide u to kako Duh Sveti može nekom staviti do znanja da treba potražiti nešto drugo ili nešto potpuno novo?.
Bog ima razne arsenale kakao bi osvedocio ljude koji je zaista pravi put po koji trebaju koracati...nekad to moze da bude kroz neko specificno licno iskustvo,nekad kroz obican razgovor sa prijateljima,nekad cak i na ovakvim forumima se moze stecii neko saznanje ili primetiti neka misao koju ce Duh Bozji adekvatno iskoristiti kako bi delovao kroz lsavest pojedinca.
 
Bog ima razne arsenale kakao bi osvedocio ljude koji je zaista pravi put po koji trebaju koracati...nekad to moze da bude kroz neko specificno licno iskustvo,nekad kroz obican razgovor sa prijateljima,nekad cak i na ovakvim forumima se moze stecii neko saznanje ili primetiti neka misao koju ce Duh Bozji adekvatno iskoristiti kako bi delovao kroz lsavest pojedinca.
Bog je i prevarant kuša ljude daje im lazne odredbe.
To ima u starom zavjetu u knjizi Ezekiela.
 
Ma nista,njemu trenutno nisu bitne cinjenice nego meta gde bi mogao trenirati pljuvanje u raznim verbalnim disciplinama... :D
jesam ti poklonio spit shield? Šta se sad buniš?
Evo i jedan isti za Glasnika..pošto ste u istom timu...
1660826935923.png
 
A u NZ-u ima izvestaj da se Juda obesio na drvo...e sad kako vidim,ti iz ovakvih izvestaja izvlacis teoloske zakljucke i licnu praksu...
...nadam se da neces potraziti neko drvo kako bi navodno "ispostovao"Bibliju ...!? :D
vrlo hrišćanski i s puno ljubavi si mu sugerisao da se ubije...šta ako je pre toga bio na ivici samoubistva i falila mu samo jedna kap da prelije čašu? o tome nisi razmišljao...
 
vrlo hrišćanski i s puno ljubavi si mu sugerisao da se ubije...šta ako je pre toga bio na ivici samoubistva i falila mu samo jedna kap da prelije čašu? o tome nisi razmišljao...
Ma jok,nije mi palo na pamet...ali ako se resio covek ubiti kako bi bio "dobar vernik"onda mu ja ne trebam,on ce u Bibliji naci "puno razloga"da izvrsi takvo zlodelo...poruka je da se Biblija shvaca ozbiljno i da se upravo tako istrazuje e ne u stilu donosenja zakljucka kao sto je on uradio...( iskreno,nista mi bolje i ti ne delujes jer ako si iz mog komentara stekao takav zakljucak...)
 
Ma jok,nije mi palo na pamet...ali ako se resio covek ubiti kako bi bio "dobar vernik"onda mu ja ne trebam,on ce u Bibliji naci "puno razloga"da izvrsi takvo zlodelo...poruka je da se Biblija shvaca ozbiljno i da se upravo tako istrazuje e ne u stilu donosenja zakljucka kao sto je on uradio...( iskreno,nista mi bolje i ti ne delujes)...
Biblija je ozbiljna to je tocno.
Bog u prvom licu kaze da je varao ljude.
Da ga se boje.
Sto je i kompatibilno s tezom da donosi zlo i dobro.
 
Ma jok,nije mi palo na pamet...ali ako se resio covek ubiti kako bi bio "dobar vernik"onda mu ja ne trebam,on ce u Bibliji naci "puno razloga"da izvrsi takvo zlodelo...poruka je da se Biblija shvaca ozbiljno i da se upravo tako istrazuje e ne u stili donosenja zakljucka kao sto je on uradio...( iskreno,nista mi bolje i ti ne delujes)...
poruka je da se ljubav između ostalog manifestuje tako što vodiš računa o tuđim osećanjima...da pratiš šta čovek piše znao bi da mu je otac umro pre dva meseca i da ga sad drma egzistencijalna kriza i da traži izlaz u religijama..a takvi za čas mogu da se ubiju ako ih neko podstakne...
 
poruka je da se ljubav između ostalog manifestuje tako što vodiš računa o tuđim osećanjima...da pratiš šta čovek piše znao bi da mu je otac umro pre dva meseca i da ga sad drma egzistencijalna kriza i da traži izlaz u religijama..a takvi za čas mogu da se ubiju ako ih neko podstakne...
Daj mani se toga.
Mene to ne dotiče uopce.
Sto ti kazes na to da Bog u prvom licu otvoreno kaže da je donosio lažne zakone ljudima da ih zastrasi.
Konkretno djecu u vatru ritual.
Molok je ocito on sam izmedju ostalih lica koje ima.
U knjizi Ezekiela.
 
poruka je da se ljubav između ostalog manifestuje tako što vodiš računa o tuđim osećanjima...da pratiš šta čovek piše znao bi da mu je otac umro pre dva meseca i da ga sad drma egzistencijalna kriza i da traži izlaz u religijama..a takvi za čas mogu da se ubiju ako ih neko podstakne...
Pa sto ga ti onda potstices kada je jasno da je moja poruka bila u sasvim drugom pravcu ???
...ocito nisu razmisljao o ovome jer ti tvoja zelja za pljuvanje zatvorila "um i srce"...
 
Daj mani se toga.
Mene to ne dotiče uopce.
Sto ti kazes na to da Bog u prvom licu otvoreno kaže da je donosio lažne zakone ljudima da ih zastrasi.
Konkretno djecu u vatru ritual.
Molok je ocito on sam izmedju ostalih lica koje ima.
U knjizi Ezekiela.
kažem da Biblija naročito Stari Zavet nema veze s Bogom...ako ima nešto blisko Bogu iz Biblije to je ponešto od onoga što je Isus govorio..naročito ono zapisano u Tomasovom gnostičkom jevanđelju koje nije pretrpelo drastične izmene i prilagođavanja novoj religiji poput biblijskih jevanđelja...
 
kažem da Biblija naročito Stari Zavet nema veze s Bogom...ako ima nešto blisko Bogu iz Biblije to je ponešto od onoga što je Isus govorio..naročito ono zapisano u Tomasovom gnostičkom jevanđelju koje nije pretrpelo drastične izmene i prilagođavanja novoj religiji poput biblijskih jevanđelja...
Pazi eksperta za Bibliju,nije procitao to sto tamo ima ali je zato punim ustima spreman reklamirati knjigu koja se tamo ne nalazi... :D
 
kažem da Biblija naročito Stari Zavet nema veze s Bogom...ako ima nešto blisko Bogu iz Biblije to je ponešto od onoga što je Isus govorio..naročito ono zapisano u Tomasovom gnostičkom jevanđelju koje nije pretrpelo drastične izmene i prilagođavanja novoj religiji poput biblijskih jevanđelja...
Ima veze s bogom no ne onakvim kakav bi ti htio.
Semitski mentalitet je drugaciji od tvog.
Ovde je u pitanje licemjerje koje vi svi prezentirate,mjenjate ono sto je u textu.
 

Back
Top