Uticaj diskusije na forumu na promenu vere

robivek

Ističe se
Poruka
2.940
ne sporim ja da si majstor da sve izokreneš...odavno sam ti rekao da si jako inteligentan...
A sto bi izokrenuo nesto sto je jasno napisano ?
Svako moze videti sta sam ja napisao a sta si ti na osnovu toga zakljucio !

samo što nisi uopšte mudar...još uvek..
Ne znam koje su tvoje kriterije za ocenu mudrosti ili kako je uopste definises ali sto se mene tice,ovo je izuzetno dobra definicija koja definise kako se postaje mudar ili kako mudrost uopste pocinje ( sta je njen pocetak) :

Pr.1,7;
"...Početak je mudrosti strah Gospodnji; ludi preziru mudrost i nastavu..."

robivek

Ističe se
Poruka
2.940
milioni koji nas čitaju će bez sumnje utvrditi da si ti veliki pravednik i žrtva neopravdanog pljuvanja :mrgreen:
Ma ja se uopste se ne zalim na pljuvanje nego samo konstatiram stanje,to si valjda do sada i sam mogao zakljuciti ?
Iskreno,za mene nije iznenadjujuce samo pljuvanje jer je to i za ocekivati...
Inace i ja samo gresnik koji ima puno toga raditi na svom karakteru kako bi opravdao ime vere koju deklariram - hriscanstvo !!!

Poslednja izmena:

RIA77

Poznat
Poruka
7.454
kažem da Biblija naročito Stari Zavet nema veze s Bogom...ako ima nešto blisko Bogu iz Biblije to je ponešto od onoga što je Isus govorio..naročito ono zapisano u Tomasovom gnostičkom jevanđelju koje nije pretrpelo drastične izmene i prilagođavanja novoj religiji poput biblijskih jevanđelja...
Слабо си упознат са садржајем Старог Завета.
Ovde je jasno sto je problematika.
Licemjerna tvrdnja da je biblija bozija rjec a uzimaju se citati koji pašu a koji ne pašu ignoriraš,pa makar bog u prvom licu bio.
Као на пример ?

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
43.331
Evo i ja da postavim jednu temu. :)
Koliko članova ovog foruma je promenilo veru na osnovu diskusije na ovom pdf-u? Ateista postao hrisćanin ili obratno, prešli u Islam, Budizam...? Ili bar promenilo mišljenje o nekoj veri?
U prevodu - koliko članova je prodalo veru za večeru.

Na forumu.

Sa zgodnom forumaljkom.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.707
tako ti je sa svakom temom na Religiji...neskromno mogu da primetim da često doprinesem tome :D
I sad ovo šta je?
Čuj neskromno?
Pa i nije uopšte skromno
Hraniš ego hraniš :D
Inače ništa nije počelo samo ti ukazujem da preteruješ sa tim drugi su ovakvi onakvi a ti kao nisi.
Da je Isus propovedao kao ti, niko ga ne bi slušao.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.874
Ja ne razmisljam o tome.
Ovde sam da diskutujemo.
Ostallo je Bozji posao.
Ne mora neko da se menja.

Vecinom ljudi se jave na pp, ne zele ovde da pokazu interesovanje jer je previse pljuvaca.
Zainteresovanima sam odgovorio ili ih uputio dalje.
Postoje drugi forumi gde sam ucesvovao a gde su neki stvarno promenili.

Nekima treba vreme, kads budu neke stvari, onda ce se ptomeniti.
Da tako je.
Nije nas posao o tome da li neko zeli da se menja.
To je Bozji posao
a nase je da ljudima pprenosimo Bozju rec.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.