U potrazi za Bogom..

Jasna

Stara legenda
Banovan
Poruka
89.439
sveti justin.jpg


Oni koji su ga pronašli, svedoče da su ga pronašli u sebi. A gde ga
vi tražite?
 
Творац.
Направио нас и отишао.

Сад је негде далеко у космосу.
Он сам, или је то цивилизација цела ?

Можда се врати (врате) једном ?
Логично би било ...?

Да види (виде) докле смо добацили !
 
Све пише како треба да се нађе Бог али до тога није дошло ...
Иако пише, људи нису хтели на исповест, литургију и причешће...
Задовољавају се једним паљењем свећа кад некад уђу у цркву ..
Недостаје усрдност ...
 
Творац.
Направио нас и отишао.

Сад је негде далеко у космосу.
Он сам, или је то цивилизација цела ?

Можда се врати (врате) једном ?
Логично би било ...?

Да види (виде) докле смо добацили !
Sa Einstein sigrom nećemo daleko..
Srećom pa vučići ne vole crvena dugmad.
A vučice nigde....
 
Zapadni svetac st avgystin to rece a ne justin.Pre nego.li postavis temi istrazi malo to o cemu pises.
A sad bi ja njega pitala a i tebe
U tebi je i sta sad.Da brinem sta cu jesti piti jer moze da mi se boza u meni razboli moje telo hram boziji pa odoh u pakao.
 
Zapadni svetac st avgystin to rece a ne justin.Pre nego.li postavis temi istrazi malo to o cemu pises.
A sad bi ja njega pitala a i tebe
U tebi je i sta sad.Da brinem sta cu jesti piti jer moze da mi se boza u meni razboli moje telo hram boziji pa odoh u pakao.
pa zar nije receno da telu treba dati koliko telu treba a duhu koliko duhu treba ...
 
Sto ne bi bilo suprotno....kao kod duhova...

Bog vas napusta kad pokazete da niste vredni niti se ponasate u skladu sa dosaptavanjem koje cini...
Prvo andjeli posle i Bog...

Sta je kod te hipoteze?
Ne bi vam odgovarala hipoteza gde bog napusta sticenika jer nije u skladu sa ekvivalencijom roditelj dete....
I dalje bi pilo vodu sve sto se javno iznosi....mnogi bi imali utisak da je tu bog koji im pomaze, a ustvari su tu efekti drugih koji ih povlace sa sobom...
ali isto tako se desava da vas drugi povlace sa sobom i ka djavolu, ako je drustvo koje vas okruzuje vise u takvom nacinu ponasanja i vrednosti..
 
pa zar nije receno da telu treba dati koliko telu treba a duhu koliko duhu treba ...
Ta bi bila dobra kad bih to video cesce kod ljudi , ali ne vidim....
A da vidim bilo bi zelim da vidim i vidim, a ovako zelim da vidim a ne vidim...
I to mi smeta ali ko sam ja da se namecem ili skrecem njihovu slobodnu volju....a i ne moze skretanje slobodne volje bez trikova....dobrota danas ne privlaci akcijom zeljnu dushu...

Sto bi rekla jedna moja poznanica, depresija je lakse utociste od odluka protiv navika...
 
Zapadni svetac st avgystin to rece a ne justin.Pre nego.li postavis temi istrazi malo to o cemu pises.
A sad bi ja njega pitala a i tebe
U tebi je i sta sad.Da brinem sta cu jesti piti jer moze da mi se boza u meni razboli moje telo hram boziji pa odoh u pakao.
Izvor baš nije pouzdan, s tim se slažem. Ali, ko god da je rekao, nije jedini
da je tako rekao, pa sam se zato usudila da postavim citat.
 
a što se taj vaš bog, i od koga to, KRIJE?!
šta ima da ga TRAŽIŠ?!
što nije OVDE sa svojom decom?
samo neka igranka...cccc!
Pa bio je došao medju nas ... Nije se krio ... Otkrio se :) Hriscanstvo jedina otkrivena religija ... druge religije nisu otkrivene ...
Ništa ti na ovom svetu i van religije a i o ovoj temi sto raspravljamo neće doći na tacni...podrazumeva se mali trud ... otuda i traženje... Ne bi bilo fer da išta dobijes bez imalo truda tj da si lenčuga ...
 
Poslednja izmena:
Творац.
Направио нас и отишао.

Сад је негде далеко у космосу.
Он сам, или је то цивилизација цела ?

Можда се врати (врате) једном ?
Логично би било ...?

Да види (виде) докле смо добацили !
Tvorac je uvek tu sa nama samo treba primetiti i osetiti Njegovo prisustvo.
 
E pa onda nek uživa u depresiji i pije lekiće ...
Ona kaze da to ne zeli ali nema snage da se odupre tome....
Trazi od drugih snagu da to razresi....
To je taj cuveni spin hocu van a necu znojku , hocu pomoc a necu glavobolju , nesto kao lekic a ne bocku...

Sad pogledas arsenal alata...ideja, zelja, naum, volja, zavet, strah, prestravljenost, fobija, psihoza od posledica....
Dokle je mala cena, a kad velika cena alata...?
 
Tvorac je uvek tu sa nama samo treba primetiti i osetiti Njegovo prisustvo.
Isto i Djavo....
Ako tako postavis hipotezu , onda je u Srbiji vise Djavo nego sto je Bog...
Bog cak toliko nije siguran u ljude da ih prvo kazni kad se prikazu kao bogotrudbeni...

Sto bi meni na cistu bus stanicu ujutro u pola 6 Bog slao trojicu momaka koji ce na moj gest dok se prepitujem u sebi neko gradivo i bez razmisljanja pokupim papiric na cistoj stanici , koji je bacio jedan od njih , izazvati tucu sa mnom?

Jel postoji neko objasnjenje koje je malo vise bozansko a malo manje ocajno bozansko i djavolje...
Momci su bili raspolozeni i sa neke zurke kad su stigli na stanicu....Sukob je izbio sa recima, sta sad si ti vredan a mi smo djubrad, na sta sam ja negirao ali nije bilo dovoljno...
Srecom tuce se ne zavrsavaju prebrojavanjem...
 
Ona kaze da to ne zeli ali nema snage da se odupre tome....
Trazi od drugih snagu da to razresi....
To je taj cuveni spin hocu van a necu znojku , hocu pomoc a necu glavobolju , nesto kao lekic a ne bocku...

Sad pogledas arsenal alata...ideja, zelja, naum, volja, zavet, strah, prestravljenost, fobija, psihoza od posledica....
Dokle je mala cena, a kad velika cena alata...?
Bog bi joj pomogao ali izostao je kod nje priziv kao i trud (molitve, odlazak na sluzbe, .. ispovest, pricesca)...
 

Back
Top