U potrazi za Bogom..

Sto bi meni na cistu bus stanicu ujutro u pola 6 Bog slao trojicu momaka koji ce na moj gest dok se prepitujem u sebi neko gradivo i bez razmisljanja pokupim papiric na cistoj stanici , koji je bacio jedan od njih , izazvati tucu sa mnom?
Nisi kažnjen za podizanje nekakvog papirića već zbog nekih drugih tvojih misli ili dela. Jedino mi to ima nekakvog smisla.

Trazeci boga mozes naci samo djavola.
Boga neces naci nego on tebe ako si dobar, posten i iskren covek koji pomaze drugim ljudima.
Ja bih rekao malo drugacije....
Izlazi ti u susret ono sto je dominantno kod sredine u kojoj se nalazis....
Nesto ces izbeci nesto ces odbiti , nesto cete udariti posred cela, ali u svemu tome zavisi bukvalno od svakog trenutka gde si sta ce ti se desiti...ne bukvalno samo nego i mentalno i energetski i atmosferski....
Zato se slazu price.....bas zato...tj odgovor drugih prema tebi zavisi od tvog trenutnog izgleda, od price koju imas, od utiska koji oni imaju , mnogo je tu stvari pre nego sto se umesa ili posle kad se vec umesa bog....

Na tebi je da odradis svoje svojim talentima, a onda ce slucajnost da se odradi preko dosaptavanja ili bez toga, samo usmeravanjem....od strane tog Boga...

Inace ce biti prica o coveku koji sedi na vrhu kuce i moli se da mu bog posalje pomoc da ga poplava ne srusi ili udavi..

Nisi kažnjen za podizanje nekakvog papirića već zbog nekih drugih tvojih misli ili dela. Jedino mi to ima nekakvog smisla.
I tako dolazimo do tumacenja.....a tumacenje je majka zabluda.....

Ako cemo da tumacimo ja bih pre rekao da mi se to desilo zato da mi se pokaze da ne vazi da biti dobar i dobronameran znaci imunitet od dejstva zla i nasilja kad se vec nalazim u zemlji nasilja...
Nego da otvorim 4 oka i uvek racunam na to da postoje ljudi zeljni svojih totema i svojih bogova, a njihovi mogu doci prebrzo i preblizu da me povrede i zavrse me..

Moja obznana dobrog , cistoce je bila shvacena kao napad na vrednosti koje su obznanili oni , a to je lakoca zabave i nebrige prema najosnovnijem a brige ka zabavi ljudskim vezama i uticaju i hijararhiji u ljudskom drustvu....ono sto ce im doneti pitchetinu i porod i nastavak gena...

Njihova reakcija je plitka ali jasna poruka gde se nalazim i koji je osnovni sistem vrednosti.

Poslednja izmena:
Verovanje u Boga bez ljubavi prema Gospodu je dom bez porodice. Jednostavno je isprazno je i nema nikakvog smisla.
mislio je Tadej i na ljubav prema ljudima...nema prave ljubavi prema Kreatoru ako ne voliš kreaciju....ko ne voli ljude ne voli stvarno ni Boga...lako je zamišljati Boga pa voleti savršenu apstrakciju...mnogo je teže voleti ljude znajući da su nesavršeni i prihvatajući tu nesavršenost

mislio je Tadej i na ljubav prema ljudima...nema prave ljubavi prema Kreatoru ako ne voliš kreaciju....ko ne voli ljude ne voli stvarno ni Boga...lako je zamišljati Boga pa voleti savršenu apstrakciju...mnogo je teže voleti ljude znajući da su nesavršeni i prihvatajući tu nesavršenost
Lakše je voleti ljude jer su nesavršeni pa se svi mi ljudi pronalazimo u tome. Teže je voleti boljeg i uzvišenijeg od sebe a pritom i dalje jednim delom nepoznatim i neshvaćenim.

Lakše je voleti ljude jer su nesavršeni pa se svi mi ljudi pronalazimo u tome. Teže je voleti boljeg i uzvišenijeg od sebe a pritom i dalje jednim delom nepoznatim i neshvaćenim.
sujeti smeta ljubav prema boljem i uzvišenijem čoveku....nego Bog je van mogućnosti poređenja...biće beskrajno više kategoriije..Boga čovek ne doživljava kao konkurenciju nego kao svemoćnog zaštitnika...zato ga je lakše voleti

Moze se nekad dobiti i pouka da ne treba biti dobronameran ili dobrica...nego gledati svoje obaveze i posla, tj ne juriti za dobrim delima nego se posvetiti svojim delima...

Narocito ako je okruzenje takvo da je to dominantna atmosfera...nacin ponasanja i shvatanja..
Tada ce svaka aktivnost koja je preterana paznja prema drugima a premalo odgovonrosti prema svojim obavezama doneti gubitak i lose rezultate....
Ako je do rezultata, ali ce doneti i lose medjuodnose, sto je nekad vaznija poruka...

sujeti smeta ljubav prema boljem i uzvišenijem čoveku....nego Bog je van mogućnosti poređenja...biće beskrajno više kategoriije..Boga čovek ne doživljava kao konkurenciju nego kao svemoćnog zaštitnika...zato ga je lakše voleti
Pa nekad je zaštitinik a nekad je Onaj koji nas kažnjava za počinjene grehe. Jer nije se rodio čovek koji nije sagrešio.

Hoce reci da samo produhovljeniji mogu da se na taj nacin probaju....ako nema razvoja od detinjstva pa kasnije i mladosti takvih spoznaja i vaspitanja, onda ne treba to probati...

Npr u Srbiji nema mnogo ljudi koji znaju sta je poniznost, jer je nikad nisu videli...
Onaj ko to otkriva mora biti obazriv jer je bukvalno kao seljak sa prazilukom u dupetu koji je dosao u grad, tj promenio je fenotip karaktera ali ne i genotip.....

Tek oni koji su rasli uz takve primere znaju sta je poniznost, slicno je i kod drugih retkih osobina...ta produhovljenost bez sujete prema partneru..

Tvorac je uvek tu sa nama samo treba primetiti i osetiti Njegovo prisustvo.

Да, баш нема друга посла ...

Сећам се да ме је пок бака плашила кад сам био мали
да Бог неће знати за мене 7 дана
ако будем прдео за столом.

То сам превазишао тек много касније
кад сам схватио да је Творац много већи од контролора
ко прди за столом ...

Boga prvo treba traziti u malim prostim stvarima pa tek onda u visokim. Recimo ako neko boravi u cistoj i uredjenoj prostoriji moze se reci da tu na neki nacin boravi Bog na suprot ako neko boravi u prljavoj i zapustenoj . Ako neka kreacija iz prirode ne odgovara principima koje poseduje Bog to onda nije njegovo delo i slobodno mozemo da stavimo primedbu da to ne valja i da treba promeniti.

ко прди за столом ...
Kralj prdenja:pop2::hahaha1:

Znaci pristup kao da igras igricu i skupljas poene pali?
Ides redom i sto imas vise vremena za skupljanje poena, to veci rezultat....ides i cinis jeftina dela a pravis skupe isplative grehe....
Ktitor metodologija..
Да, баш нема друга посла ...

ко прди за столом ...
Banalizovanje religije i samog Boga sa vaše strane ne doprinosi da samog Gospoda i spoznate. Grehovi su minus a pokajanje i dobra dela su plus u Božjim očima. Sama logika govori da da je bolje imati na svojim plećima više pluseva nego minusa jer samo tako čovek može zaslužiti milost Božju.

Boga prvo treba traziti u malim prostim stvarima pa tek onda u visokim. Recimo ako neko boravi u cistoj i uredjenoj prostoriji moze se reci da tu na neki nacin boravi Bog na suprot ako neko boravi u prljavoj i zapustenoj . Ako neka kreacija iz prirode ne odgovara principima koje poseduje Bog to onda nije njegovo delo i slobodno mozemo da stavimo primedbu da to ne valja i da treba promeniti.
ništa u prirodi ne odgovara principima koje pripisujemo Bogu...u prirodi vlada zakon jačeg bez ljubavi i samilosti....zamisli Boga punog ljubavi koji stvara pauka koji druga bića hvata u mrežu, ili koji stvara krokodila koji izroni iz vode i zgrabi lane koje pije vodu.....pitanje je ko je i zašto stvarao ovaj svet...

Пази народе,
није Бог у вама,
али вас је направио и ви функционишете по неким правилима
које је произвођач (тј Он) задао.

Сетимо се чега смо ми људи творци (бог).
Произвели смо рецимо аутомобил.

Ако не сипаш гориво - неће да ради,
ако не сипаш уље - зарибаће,
ако не сипаш воду - прегрејаће се.

Фабрикант није у аутомобилу,
али јесу његова правила тамо.

Јел сад јасније како ствар функционише ?

ništa u prirodi ne odgovara principima koje pripisujemo Bogu...u prirodi vlada zakon jačeg bez ljubavi i samilosti....zamisli Boga punog ljubavi koji stvara pauka koji druga bića hvata u mrežu, ili koji stvara krokodila koji izroni iz vode i zgrabi lane koje pije vodu.....pitanje je ko je i zašto stvarao ovaj svet...
U tom slučaju čuo bi samo ružnu melodiju a ne i lepu, cveće ne bi imalo miris i hrana bi bila bljutava. Mislim da si ipak otišao iz jedne u skroz drugu krajnost.

Пази народе,
није Бог у вама,
али вас је направио и ви функционишете по неким правилима
које је произвођач (тј Он) задао.

Сетимо се чега смо ми људи творци (бог).
Произвели смо рецимо аутомобил.

Ако не сипаш гориво - неће да ради,
ако не сипаш уље - зарибаће,
ако не сипаш воду - прегрејаће се.

Фабрикант није у аутомобилу,
али јесу његова правила тамо.

Јел сад јасније како ствар функционише ?
Pa da, Bog nas stvorio sa dva oka a mi ne pravimo aute sa tri fara nego sa dva ..ipak ima nekih naznaka.

Ono bog u meni i na kraju i ja i boza u pepeo haha

Back