U potrazi za Bogom..

ništa u prirodi ne odgovara principima koje pripisujemo Bogu...u prirodi vlada zakon jačeg bez ljubavi i samilosti....zamisli Boga punog ljubavi koji stvara pauka koji druga bića hvata u mrežu, ili koji stvara krokodila koji izroni iz vode i zgrabi lane koje pije vodu.....pitanje je ko je i zašto stvarao ovaj svet...
To se mislim pripisuje čovekovom padu. U Raju životinje nisu bile krvolicne a u Bibliji se naglašava da bol porodjaja tj.muke pri rađaju je prva osetila Eva kao posledicu nakon što je izbačena iz Raja.

Pogledajte prilog 1534604

Oni koji su ga pronašli, svedoče da su ga pronašli u sebi. A gde ga
vi tražite?
Bog neće doći i šapnuti nam na uvce - ovde sam...
On je odavno uradio što je do njega i ostavio kanal komunikacije sa njim. Na nama je da taj kanal potražimo i iskoristimo ga...

Djela apostolska 17,27Da traže Gospoda, ne bi li ga barem opipali i našli, premda nije daleko ni od jednoga nas;

Jel' Bog u nama?
Ne, dok god ga mi ne oživimo u sebi...

Jakov 4,8Približite se k Bogu, i on će se približiti k vama. Očistite ruke, grješnici, popravite srca svoja, nepostojani.

Približavanje Bogu nosi i neke promene u našem životu, a pismo je u tom pogledu veoma jasno...
Nakon tih promena možemo reći da je Bog u nama...

Korincanima 6,14Ne vucite u tuđem jarmu nevjernika; jer šta ima pravda s bezakonjem? ili kakvu zajednicu ima vidjelo s tamom?

Bog se traži tamo gde ga je Hrist pokazao.

Pogledajte prilog 1534604

Oni koji su ga pronašli, svedoče da su ga pronašli u sebi. A gde ga
vi tražite?
Nije pop hteo da bude direktan, ali za pametne je rekao nešto što može da se protumači između redova- Dajle tražio ga svuda (na nebu, u knjigama, u crkvi...) nije ga bilo tamo jer ga nema, ali ga je našao u sebi, u svojoj glavi, svojoj mašti, jer takvo mitsko biće samo tamo i postoji

Bog nije u nama nego smo mi njhegovo stvarstvo.

Bog nam moze dati svoj Sveti duh i na taj nacin nam pomaze da se priblizimo Bogu , da razvijemo Bozanske osobine koje vec posedujemo stvaranjem.
Ljubav dobrotu itd..
Bog je sam rekao da oni koji ga traze svim srcem i svom dusom da ce ga naci...
i spoznati.

Bog nam je dao Bozju rec da ga mozemo spoznati i pribliziti mu se.

Dela Ap 17:27 Učinio je to da bi oni tražili Boga – da bi ga tražili i zaista našli – iako on nije daleko ni od koga od nas.

5 Mojsijeva 4:29

Ako tamo budete tražili Jehovu, svog Boga, sigurno ćete ga naći, ako ga budete tražili svim svojim srcem i svom svojom dušom.

Psalam 145:18
Jehova je blizu svih koji ga prizivaju,
svih koji ga iskreno prizivaju.

Jakov 4

Dakle, podložite se Bogu, a suprotstavite se Đavolu i pobeći će od vas.
8 Približite se Bogu i on će se približiti vama.

Za mene i stvar logike.

Ako je Bog jedan i put je jedan.
Isto tako sam sasvim siguran... iz mnogo razloga, da nam je jasno taj put i pokazao...
Moja logika je drugačija. Može biti jedan bog i milion puteva do njega. Isto može biti i milion bogova i do svakog po jedan put ili milion puteva. Stvar vere.
To što je to tebi jasno to je tvoja stvar.

Moja logika je drugačija. Može biti jedan bog i milion puteva do njega. Isto može biti i milion bogova i do svakog po jedan put ili milion puteva. Stvar vere.
To što je to tebi jasno to je tvoja stvar.
Kakav bog kojeg si sam smislio.Okle dokaz da ga ima.Sto kaze meclayd masta radi svasta.

Iako se Bog Otac otkrio covecanstvu kroz svog Sina, ljudi su ga odbacili. I nazalost, mnogi od nas nastavljaju da se kriju od Boga.Zivoga boga.

I sa Hristom je stvar vere. Inače se ne bi zvalo verom. Jedna od bezbroj vera tokom ljudske istorije.
Ovo je zapisano beš baš davno a kao u oko gađa u ono što je pred našim očima...ako smo objektivni i hoćemo da vidimo...

2. Timotiju 3,1Ali ovo znaj da će u pošljednje dane nastati vremena teška.
2. Timotiju 3,2Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
2. Timotiju 3,3Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, bijesni, nedobroljubivi,
2. Timotiju 3,4Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
2. Timotiju 3,5Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.

Ovo je zapisano beš baš davno a kao u oko gađa u ono što je pred našim očima...ako smo objektivni i hoćemo da vidimo...

2. Timotiju 3,1Ali ovo znaj da će u pošljednje dane nastati vremena teška.
2. Timotiju 3,2Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
2. Timotiju 3,3Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, bijesni, nedobroljubivi,
2. Timotiju 3,4Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
2. Timotiju 3,5Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.
Šta ja imam sa time?🤔 Ja ne verujem u Bibliju.
Sa nekog delimično istorijskog stanovišta, interesantna knjiga. I to je to što se mene tiče.

Back