Quantcast

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi

Nifont

Ističe se
Poruka
2.090
Ne mogu Adam i Eva i evolucija zajedno neko tu laže aj pogodi ko tu baroniše i fantazira
Prvo, mi uopste ne moramo da prihvatimo evoluciju od A do S kako pricaju naucnici. Bog uzima prah zemaljski a to su svi elementi koji postoje u prirodi ukljucujuci i zivotinje jer su one takodje prah zemaljski. Zatim Bog vrsi oblikovanje koristi se rec Jacar. Naivno bi bilo verovati da je Bog to uradio kao grncar kada oblikuje lonac. Zato sveti Atanasije Veliki kaze da ruka onoga koji je stvorio Adama stvara iznova ljude.

Drugo, ovo nije tema vezana za evolucionizam, kreacionizam, inteligenti dizajnizam i druge izme. Ovo je tema o vaskrsenju i to ne tema da li ce da se dogodi ili ne, i da li je Isus vaskrsao ili ne, jer i o tome ima dovoljno tema. Ovo je pre svega tema za vernike i odredjena razmisljanja na datu temu.

fauler

Poznat
Poruka
8.210
Tema vaskrsenja je besmislena ako se slažemo da bog nije stvorio svet za 6 dana,da bog nije stvorio čoveka po svome obličiju,da svet nije star 6000 godina,da čovečanstvo nije nastalo od Adama i Eve,da je Nojeva barka tj Potop bajka za decu do 6 god.starosti itd itd itd...

Nifont

Ističe se
Poruka
2.090
Tema vaskrsenja je besmislena ako se slažemo da bog nije stvorio svet za 6 dana,da bog nije stvorio čoveka po svome obličiju,da svet nije star 6000 godina,da čovečanstvo nije nastalo od Adama i Eve,da je Nojeva barka tj Potop bajka za decu do 6 god.starosti itd itd itd...
Prvo, Bog je iz svoje perspektive stvorio sve odjednom. Zato se kaze za prvi dan jom e had ili dan jedan. Time pisac pokazuje neograniceni vremenski period. Dan Jom u kombinaciji sa drugim recima uopste ne podrazumeva 24h. Bog jeste stvorio coveka po svome obliciju udahnuvsi mu duh zivotni. Pitanje Adama i Eve je dosta slozeno jer oznacavaju konkretne licnosti ali i covecanstvo u isto vreme. U prevodu koji je RPC radila sa originala stoji: Da stvorimo coveka po svome obliciju da vladaju zemljom. Nojev potop se jeste desio najverovatnije u predelu Mesopotamije gde je Noje ziveo. Koristi se rec sveopsti jer je za pisca tadasnji svet bio ceo svet.

No sve to spada u domen Staroga zaveta. Kada pricamo o vaskrsenju govorimo o Novom zavetu. Govorimo o Isusu Hristu koji jeste postojao kao istorijska lcnost. Koji jeste cinio cuda i zasta postoje pisani dokazi u svetoj zemlji. Vaskrsenje se bazira izmedju ostalog na dokazima da je Hristos razapet, da to nije preziveo, da jeste bio sahranjen u grob, da je grob na vaskrsnje jutro bio przan sa svim propratnim teorijama koje su to pokusale da objasne. I da je naravo bio vidjen nakon vaskrsenja. Naravno tu ima i posrednih drugih dokaza.

Ali, kao sto sam vec istakao ova tema se ne bavi tim stvarima jer vec postoje teme o tome.

The Zodiac

Aktivan član
Poruka
1.130
Čak je i papa Franja pritisnut dokazima pre par godina priznao da je evolucija istina i da ne treba boga zamišljati kao čarobnjaka sa štapićem jer se takav utisak stiče kad se čita kniga postanja tj.biblija. Samo se ovi šišmiši iz nevladine organizacije SPC ne daju i po svaku cenu žele da ostanu u mračnom srednjem veku zatrovani budalaštinama,predrasudama,kletvama i urocima.Neka ih što se mene tiče ali su urnebesni ovako sa strane kad ih gledam.
Papak je jezuit ,arhijeretik to sve govori

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
12.763
U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi? Da li u 33 godine ili u uzrastu u kojima su preminuli? Ako je u uzrastu od 33 godine to mi je onda onako malo bez veze da mi otac i majka budu kao vrsnjaci. Ako je u godinama u kojima je covek preminuo onda ja ako dozivim 78 na primer bicu stariji od mog oca.

Isto pitanje vazi i za dusu. Kada dusa napusti telo da li ona ima izgled od 12 ili 33 godine? Da li dusa uzima oblik ljudskog tela?
U carstvu Svevisnjega, bicemo kao andjeli, :)

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Kakvo je to "savršeno ljudsko telo"?
Mi smo danas nesavrseni i zato starimo oboljevamo i umiremo.

Savrseno telo je ono koje nije podlozno propadljivosti - bolesti, starosti i smrti.

Dakle sa savrsenim telom covek moze da zivi vecno.

Bez bolesti starosti i smrti.

Otkrivenje 21:3,4

Otkrivenje 21
1 I video sam novo nebo i novu zemlju, jer su prethodno nebo i prethodna zemlja nestali,
a ni mora više nije bilo.
2 Video sam i sveti grad, Novi Jerusalim, kako silazi s neba od Boga, pripremljen kao nevesta
ukrašena za svog muža.
3 Tada sam začuo snažan glas sa prestola kako govori: „Evo Božjeg šatora među ljudima!
Bog će prebivati među njima i oni će biti njegov narod i sam Bog biće s njima.
4 On će obrisati svaku suzu s njihovih očiju
i smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni bola više neće biti,

Nestalo je ono što je nekad bilo.

Poslednja izmena:

coco bill

Poznat
Poruka
7.513
Mi smo danas nesavrseni i zato starimo oboljevamo i umiremo.

Savrseno telo je ono koje nije podlozno propadljivosti - bolesti, starosti i smrti.

Dakle sa savrsenim telom covek moze da zivi vecno.

Bez bolesti starosti i smrti.

Otkrivenje 21:3,4

Otkrivenje 21
1 I video sam novo nebo i novu zemlju, jer su prethodno nebo i prethodna zemlja nestali,
a ni mora više nije bilo.
2 Video sam i sveti grad, Novi Jerusalim, kako silazi s neba od Boga, pripremljen kao nevesta
ukrašena za svog muža.
3 Tada sam začuo snažan glas sa prestola kako govori: „Evo Božjeg šatora među ljudima!
Bog će prebivati među njima i oni će biti njegov narod i sam Bog biće s njima.
4 On će obrisati svaku suzu s njihovih očiju
i smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni bola više neće biti,

Nestalo je ono što je nekad bilo.
Je l' to znači da neće više biti ni starenja, a ni rađanja, odnosno razmnožavanja...ljudi će biti kao plastične lutke koje uvek isto izgledaju?

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Je l' to znači da neće više biti ni starenja, a ni rađanja, odnosno razmnožavanja...ljudi će biti kao plastične lutke koje uvek isto izgledaju?
Ljudi ce biti kao prvi ljudi savrseni kao Adam i Eva sto su bili a ne lutke.

pa ako Bog kaze da nece biti onda nece biti.

a za razmnozavanje ne pise nista.

Pise da Zemlja treba da bude napunjena.

a ne prepunjena.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
kako ne stoji Adam i Eva su stvoreni savrseni prvenstveno.

a da znas Bibliju znao bi da sam napisala sve kako je u Bibliji :)

nece valjda Bog da vaskrsava u nesavrsenom stanju :lol:

Dakle nauci da rezonujes malo na temelju Biblije.

Sve sto Bog stvara je savrseno.

To su osnovne stvari o Bogu.

A vaskrsenje je sto i ponovno stvaranje.