Quantcast

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
kako nema kada ima

Mozda da malo bolje vidis u Bibliji.

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo
da bi vladali sa Hristom...

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji. To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.

Prvo uskrsenje je nebesko
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...

Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...

A svi oni sto su umrli pre njega u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
To je predslika onoga sta ce Bog raditi u novom svetu,
kada bude sveopste vaskravanje ljudi na Zemlji.

primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.

Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.

Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle

Poslednja izmena od moderatora:

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.644
kako nema kada ima

Mozda da malo bolje vidis u Bibliji.

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo
da bi vladali sa Hristom...

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji. To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.

Prvo uskrsenje je nebesko
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...

Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...

A svi oni sto su umrli pre njega u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
To je predslika onoga sta ce Bog raditi u novom svetu,
kada bude sveopste vaskravanje ljudi na Zemlji.

primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.

Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.

Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle
Nema odvojenog vaskrsa pravednika:). Svi pravedni vaskrsavaju prilikom Hristovog drugog dolaska i dobijaju preobraženo telo kao i živi koji dočekaju Hrista. To govori apostol Pavle u 1. Solunjanima 4,16...nema dakle dva posebna vaskrsenja za pravedne tipa posebno za 144000 a posebno za ostale.

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.644
Sta ce biti s onim silnim svetom i decom koje je genocidni bog nasredio da se svi do jednog pobviju, da se "omasti mac"?
Misliš u Potopu? Ako na njih misliš Bog zna samo. Svakome je data šansa...međutim Bog zna srce svakoga i sudiće pravo. No, mnogi pravednici su umrli pre Potopa ili uoči Potopa..recimo Matusalem tačno u godini Potopa. Tako i pred Hristov dolazak..mnogi pravednici biti uzeti pre izlivanja sedam poslednjih zala.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
12.763
Neko uvreženo verovanje jeste da će svi ljudi vaskrsnuti u svojoj psiho-fizičkoj punoći.
A to su 33 godine, jer je i Hristos vaskrsao tada.
Godine nemaju veze sa vaskrsnucem, :)

- - - - - - - - - -

Vakrsnuce kakvi su umrli, da bi se medjusobno prepoznali.
U svojim telima.
A onda ce se postepeno vratiti u prvobitni stadijum kao kod stvaranja.
Slicno kao starenje samo unazad.
Ali zdravi.
Bicemo kao andjeli, :)

- - - - - - - - - -

Nema vaskrnuća,nema raja i pakla,nema sv.Petra i sina božijeg Isusa.
Ako postoji raj kao mesto vrhunskog spokoja i mira onda ne može postojati pakao kao nešto totalno suprotno od toga.Ko normalan može da zamisli da je srećan i spokojan u raju dok mu se cela familija dinsta u paklu? Samo bolesnik može da zamisli tako nešto
A ko prica uopste o raju , :?:

fauler

Poznat
Poruka
8.210
Ne nije,to je bog koji sam za sebe kaže da je ljubomoran,koji sam za sebe kaže da stvara zlo i koji sam za sebe kaže da se sveti deci onih otaca koji su se ogrešili o njega sve do trećeg i četvrtog kolena.Sveti se dakle čukununucima sveti se nedužnima.Ali srećom svima je jasno da dotični ne postoji i da su sve to jevrejske bajke i ništa više

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
To je pogresan prevod.

Bog ne moze da stvara zlo, niti ga stvara.

Razmisli malo.

Satana je taj koji je uzrocnik zla i koji stvara zlo.

A trebas razluciti sta je dobro a sta zlo.

Bog stvara samo dobro i unistava zlo.

Dakle nauci prirodu Boga iz Biblije.

Bog je ljubav.

Bog je pravedan.

Dobar.

fauler

Poznat
Poruka
8.210
I u engleskoj verziji biblije stoji isto
7 I form the light, and create darkness: I make peace, and create evil: I the Lord do all these things. - Isaiah 45-
Sad svi su oni budale i vekovima prevode i čitaju pogrešno,dobro može i tako ako je tebi tako lakše

Poslednja izmena:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.147
Sotona je krvnik i ubica
a Bog JHVH je ljubav.

Sotona je krvnik i ubica , a Bog JHVH čini ubistva iz Ljubavi. (???)

Uništavajući zlo Bog JHVH će pobiti sve one koji zlo činiše i misliše (?)

Nije li to “uništenje” zlo samo po sebi, I ne krši li time Bog JHVH svoju prvu zapovijest čovjeku; “NE UBIJ!?

Ili će Bog, da bi u očima oslijepljenih vjerom (Biblijom) iskoristiti Sotonu da Sotona u njegovo ime izvrši ubistva svih zlih i samim tim (Bog) sebe distancirati od zla koje će kroz Sotonu počiniti???

Da li ti uopšte znaš definiciju zla?
Da li ti uopšte znaš šta je Ljubav i kako Ljubav određuje ponašanje, kako Boga tako i čovjeka?

Odakle ti ideja da u Ljubavi može postojati sud i pravednost?
Odakle ti ideja da je Bog Ljubav?
Ali ako Bog i jeste Ljubav onda se biblijski Bog ne slaže sa biblijskom definicijom Ljubavi.

Poslednja izmena:

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.444
Bog ne vrsi ubistva nego unistava zlo.

To su dva razlicita pojma.

Ako biljku napadnu stetocine unistices ih jer volis biljke.

Tako i Bog unistava zlo jer voli ljude.

Da li t iznas sta je zlo? i kako je nastalo?

Kako odakle mi to da je Bog ljubav.

To se zna.

imas u Bibliji

1. Jovanova 4:8
Ko ne voli, nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav.

7 Voljeni, volimo jedan drugoga, jer je ljubav od Boga,

i svako ko voli rođen je od Boga i poznaje Boga.

8 Ko ne voli, nije upoznao Boga, jer Bog je ljubav.

9 Po ovome se pokazala Božja ljubav prema nama:

Bog je poslao svog jedinorođenog Sina u svet da preko njega dobijemo život.

10 Ljubav je u ovome: nismo mi voleli Boga, nego je on voleo nas i poslao svog Sina kao žrtvu pomirenja

za naše grehe.

11 Voljeni, ako je Bog tako voleo nas, onda smo i mi dužni voleti jedni druge.

12 Boga nikada niko nije video.

Ako volimo jedni druge, Bog ostaje u nama i njegova je ljubav savršena u nama

Jovan 3:16
16 Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko verujec u njega ne propadne,
nego da ima večni život.

A moras znati prirodu ljubavi, ljubav mora da je pravedna.

Poslednja izmena:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.147
Nije u izvornim spisima tako.

I ne moze biti.

Big ne moze da stvara niti da cini zlo.

Jer je Bog.

Bog je Ljubav, pravedan je i dobar.

Bog nije niti dobar niti pravedan.
Bog je neutralan, ne sudi i ne odlučuje u ime stvorenja kojima daje slobodnu volju. Slobodna volja znači da jedinka sama za sebe odlučuje kojim putem se kreće i kakvu realnost za sebe stvara.

Ideja da je Bog dobar i pravedan dolazi iz razuma jedinki. Jedino u razumu postoji polarizacija na dobro i zlo, a pošto jedinka koja je zatvorena u razumu (ego) nema pristup Bogu, a to čini slobodom volje, ona nema predstavu o neutralnosti Boga. Ona iz razuma svemu daje polaritet, tako i Bogu. To nema nikakve veze sa istinom o Bogu.

Bog NIJE Ljubav.
Bog je apsolut koji ima Svijest-o-sebi-apsolutu, a Ljubav je stanje koje proizilazi iz bezuslovnosti davanja. U Bogu sve se daje svemu bez uslova. To omogućava apsolutnost postojanja Boga. Dakle, Bog je ono-što-jeste (postojanje-apsolut) koje ZNA sebe.

Da Ljubav nije Bog dokaz je Ljubav koju apsolut dosegne u sebi-čovjeku. Ljubav je posledica povjerenja, otvaranja koje omogućava bezuslovnost davanja. Kroz Ljubav apsolut iz čovjeka doseže Boga. Kada je apsolut kao čovjek u Ljubavi on je u direktnoj vezi sa Bogom, jer se tad kao i u Bogu bezuslovno (pre)daje svemu-što-jest.
Ljubav se tad u njemu uzdiže kao fantom osjećanje. Zatvoril li se u ego, apsolut kao čovjek prestaje da se bezuslovno (pre)daje svemu-što-jest, a Ljubav kao fantom iz njega isčezava kao što se i uzdigla, nestaje bez traga. I jedno i drugo, i uzdizanje u Ljubav i pad iz nje, su u čovjeku posledica korišćenja slobode izbora.

Poslednja izmena:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.147
Voljeti i biti u Ljubavi je sasvim suprotno jedno id drugog.
“Voljeti” znači htjeti prisvojiti, odobravati ono u što vjeruješ da je u skladu sa tvojim ubjeđenjem, viđenjem “dobra”.

Odatle “ne voliš” zlo, jer je zlo ono što po tvom sudu nije u skladu sa tvojim ubjeđenjima.

Biti u Ljubavi je bezuslovno (pre)dati sebe svemu-što-jest.

Bezuslovna predaja i stoga davanje sebe znači da onaj koji sebe daje ne sudi, ne polarizuje postojanje na sebe i sve-drugo, već se daje svemu-što-jest, uključujući i taj centar (sebe) iz kojega se otvara. U drugim riječima, u Ljubavi onaj koji sebe daje postaje Jedno sa svim-što-jeste... a i njegova bit jeste dio Jednote.

- - - - - - - - - -

Da, tako je... džaba ti oči kad ne vidiš. Oči su ti prekrivene ubjeđenjima. :)