Quantcast

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi

Nifont

Ističe se
Poruka
2.090
U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi? Da li u 33 godine ili u uzrastu u kojima su preminuli? Ako je u uzrastu od 33 godine to mi je onda onako malo bez veze da mi otac i majka budu kao vrsnjaci. Ako je u godinama u kojima je covek preminuo onda ja ako dozivim 78 na primer bicu stariji od mog oca.

Isto pitanje vazi i za dusu. Kada dusa napusti telo da li ona ima izgled od 12 ili 33 godine? Da li dusa uzima oblik ljudskog tela?

fauler

Poznat
Poruka
8.210
Nema vaskrnuća,nema raja i pakla,nema sv.Petra i sina božijeg Isusa.
Ako postoji raj kao mesto vrhunskog spokoja i mira onda ne može postojati pakao kao nešto totalno suprotno od toga.Ko normalan može da zamisli da je srećan i spokojan u raju dok mu se cela familija dinsta u paklu? Samo bolesnik može da zamisli tako nešto

Poslednja izmena od moderatora:

N3Wz

Domaćin
Poruka
3.836
Nećeš imati doživljaj ''tela'' već astralnog bića koje će na telo i materiju posmatrati kao na nešto što je zagušljivo, sputava, skučeno, obuzima i uništava u startu. Kada umreš, nećeš želeti da se vratiš, gledaćeš na telo kao na nešto što želiš da odbaciš i da nikada ponovo ne uđeš.

A možda ćeš morati, samo u nekom drugom obliku. To je ono što je bitno. I onda ćeš opet da otvoriš nalog na forumu i da pitaš stvari o duši i duhu.

svesnaglista

Legenda
Poruka
53.806
ne sa 33 nego sa 30

30 je optimalno
To Brena I slicni vec rade.
Tako im je bas optimalno.

Samo ne vidim kakve veze s mozgom to ima, a kamo li sa duhovnoscu.

- - - - - - - - - -

Nećeš imati doživljaj ''tela'' već astralnog bića koje će na telo i materiju posmatrati kao na nešto što je zagušljivo, sputava, skučeno, obuzima i uništava u startu. Kada umreš, nećeš želeti da se vratiš, gledaćeš na telo kao na nešto što želiš da odbaciš i da nikada ponovo ne uđeš.

A možda ćeš morati, samo u nekom drugom obliku. To je ono što je bitno. I onda ćeš opet da otvoriš nalog na forumu i da pitaš stvari o duši i duhu.
Sto si se onda sada vratio?

Ili..
Sto odmah ne napustis telo ako ti je visak?

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.644
U novom telu koje nije raspadljivo..nije podložno raspadu. Sa aspekta nauke i biologoje telo kome ćelije ne propadaju pa tako ni telo ne može da bude podložno propadanju. I danas nauka pokazuje da postoji tzv. ključ u dnk ili tzv. zipovanje gena po kome je zaključana besmrtnost. Ali kada se to ukloni i vrati u prvobitno stanje besmrtnost tela će postati realnost.

goranbeograd

Poznat
Poruka
7.182
U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi? Da li u 33 godine ili u uzrastu u kojima su preminuli? Ako je u uzrastu od 33 godine to mi je onda onako malo bez veze da mi otac i majka budu kao vrsnjaci. Ako je u godinama u kojima je covek preminuo onda ja ako dozivim 78 na primer bicu stariji od mog oca.

Isto pitanje vazi i za dusu. Kada dusa napusti telo da li ona ima izgled od 12 ili 33 godine? Da li dusa uzima oblik ljudskog tela?
човек мож свашта бидне...
неки с обожу...
већине постаје магарац ил мајмун.

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.644
A kako ce bebe? Osobe sa deformitetima,nekim tumorima,anencefalne bebe i sl...
Doći će na nivo savršenog tela...zato služi i ono lišće za isceljenje narodima:)..na mladine svakoga meseca..usred Raja Božijega:)

"Nasred ulica njegovijeh i s obje strane rijeke drvo života, koje rađa dvanaest rodova dajući svakoga mjeseca svoj rod; i lišće od drveta bijaše za iscjeljivanje narodima",Otkrivenje 22,2

Arianna

Buduća legenda
Poruka
43.452
Doći će na nivo savršenog tela...zato služi i ono lišće za isceljenje narodima:)..na mladine svakoga meseca..usred Raja Božijega:)

"Nasred ulica njegovijeh i s obje strane rijeke drvo života, koje rađa dvanaest rodova dajući svakoga mjeseca svoj rod; i lišće od drveta bijaše za iscjeljivanje narodima",Otkrivenje 22,2
Da u novom svetu Bog ce ljude dovesti do savrsenstva i telesno i duhovno.

fauler

Poznat
Poruka
8.210
Čak je i papa Franja pritisnut dokazima pre par godina priznao da je evolucija istina i da ne treba boga zamišljati kao čarobnjaka sa štapićem jer se takav utisak stiče kad se čita kniga postanja tj.biblija. Samo se ovi šišmiši iz nevladine organizacije SPC ne daju i po svaku cenu žele da ostanu u mračnom srednjem veku zatrovani budalaštinama,predrasudama,kletvama i urocima.Neka ih što se mene tiče ali su urnebesni ovako sa strane kad ih gledam.

Nifont

Ističe se
Poruka
2.090
Čak je i papa Franja pritisnut dokazima pre par godina priznao da je evolucija istina i da ne treba boga zamišljati kao čarobnjaka sa štapićem jer se takav utisak stiče kad se čita kniga postanja tj.biblija. Samo se ovi šišmiši iz nevladine organizacije SPC ne daju i po svaku cenu žele da ostanu u mračnom srednjem veku zatrovani budalaštinama,predrasudama,kletvama i urocima.Neka ih što se mene tiče ali su urnebesni ovako sa strane kad ih gledam.
Papa Franja je inace mnogo relevantan lik da bilo sta prica hriscanima. Bog je u samom pocetku stvorio nebo i zemlju, dakle vasceli vidljivi i nevidljivi svet. Izvestaj o stvaranju samo govori o oblikovanju vidljivog sveta bez ulazenja u detalje kako se proces odvijao.