U čemu je smisao smrti?

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.313
Znate o čemu sam ja razmišljao
Kako to da duša npr odlazi u raj i kako je uopšte tamo?
Mislim, dočekaš 100 godina, krepaš i podješ u raj. Jesi li ti tamo u tijelu 100godišnjaka?
Znači izgledaš kao odron.

Da li ima sexa u raju? I kako - postoje li neke koorve elitne ili moraš da biraš to što je tamo. Ali opet, imaš 80 godina i ne ličiš ni na što, veći dio je gore otišao u starijim godinama, znači sve raspad.

Imaš super familiju, partnera, ekipu na zemlji, što ako neko od njih završi u pakao, a bzv ti je bez njega.

Taj mi je koncept raja baš nešto čudan, ne znam
Sećam se grafita od pre jedno 20 godina: "U raju je lepo ali je ekipa u paklu", tek to nema logike.

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.313
ništa ne kapiram.

Sad bez zajebancije.
nijesam doktor, ali sam imao prilike da gledam leševe i obdukcije, kad otvore leš pa ga iskidaju da se vide organi.
svaki put kad udjem u mesaru i vidim kako izgledaju one polutke, svinje, goveda što vise - gotovo da nema razlike.
čak sam pročitao nedje da je anatomija svinje najsličnija ljudskoj.

tako da, ne bih se ja nešto zanosio sa dušom, rajevima i carstvima nebeskim.
rodiš se, živiš, krepaš i to je to. ko je ugasio svEtlo...

mada, u poslednjih par godina počeo sam da preispitujem taj moj zaključak, ali to je već duga priča
Slično kao ja. Nastavi da preispituješ.

Војвода

Domaćin
Poruka
4.018
U tome da ti metabolizam kaze aj ti pod zemlju. Ovo sta ce biti posle smrti, neka uzvisena proseravanja su samo puka masta pojedinaca. Tumacenje nekih knjizurina koje su napisali neki blejaci pre ko zna koliko godina, u kojim pojedinci pronalaze utehu. Dakle sine pun gas dok je zivota i snage u tebi, i jedno i drugo gubis iz minuta u minut neprimetno.

Cackalica21

Ističe se
Poruka
2.517
Ja se čitav život borim protiv vlasti. Verujem da je to pisalo i pre 1400 godina, vlast je vlast.
Bog (svejedno da li govorimo o tvom Kuranu ili bilo kojoj drugoj strani) treba da je Bog Otac a NE Bog Vlast.

Bog nije Otac jer ne radja i ne razmnozava se bioloski.

On je Vladar svega, zato i kaze vlast, jer ima moc nad cijelom univerzumom, a kamoli nad zemljom i ljudima.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.845
savrsenstvo je pocetak, vecnost
moze i to. Sto god da kazemo ne mozemo dokazati
Нисам сигуран да је животни век пре две хиљаде година био 40 година, барем код оних који су умирали природном смрћу, а не насилно, у ратовима и сукобима. Ево ти пример познатих грчких филозофа, скоро сви одреда су живели по 80-90 година (наводим њих само као пример јер постоје записи о њима и њиховом животном веку). Тако да, није се продужио људски век, већ се мање убијамо :)
danas na svetu imamo citavu paletu nivoa razvoja civilizacije. Sto je zemlja zaostalija, siromasnija, to je zivotni vek kraci i obrnuto...........sto implicira da je zivotni vek UGLAVNOM povezan sa standardom................a zna se kakav standard bio pre par hiljada godina.

P

Pojela maca

Gost
moze i to. Sto god da kazemo ne mozemo dokazati

danas na svetu imamo citavu paletu nivoa razvoja civilizacije. Sto je zemlja zaostalija, siromasnija, to je zivotni vek kraci i obrnuto...........sto implicira da je zivotni vek UGLAVNOM povezan sa standardom................a zna se kakav standard bio pre par hiljada godina.
Retko ko danas dozivi neku starost a byde kolko tolko zdrav.Na jedvite jade s mukom uspe jos koju godinu da ulovi.Kao doziveo 90 ali kako s pelenu medju noge.I to kao yspeh.

P

Pojela maca

Gost
nema bolesti u Raju, inace to nije raj
Pa nije onakav kakav zamisljate.
Nasred ulica njegovijeh i s obje strane rijeke drvo života, koje rađa dvanaest rodova dajući svakoga mjeseca svoj rod; i lišće od drveta bijaše za iscjeljivanje narodima
I jesces i s i bice neke i bolesti.Savrseno nije al tuge i zalosti nece biti.Samo radost cak i u bolesti jer ozdravljenje je tu i smrti nema.I sta oces vise..