U čemu je smisao smrti?

aeternum

Elita
Poruka
15.648
Znate o čemu sam ja razmišljao
Kako to da duša npr odlazi u raj i kako je uopšte tamo?
Mislim, dočekaš 100 godina, krepaš i podješ u raj. Jesi li ti tamo u tijelu 100godišnjaka?
Znači izgledaš kao odron.

Da li ima sexa u raju? I kako - postoje li neke koorve elitne ili moraš da biraš to što je tamo. Ali opet, imaš 80 godina i ne ličiš ni na što, veći dio je gore otišao u starijim godinama, znači sve raspad.

Imaš super familiju, partnera, ekipu na zemlji, što ako neko od njih završi u pakao, a bzv ti je bez njega.

Taj mi je koncept raja baš nešto čudan, ne znam
Pa jer je pogresan
Vaskrsavanje je u buducnosti na zemlji i to u savrsenom telu.
Tu je raj.

Scott Isle

Veoma poznat
Poruka
12.495
Znate o čemu sam ja razmišljao
Kako to da duša npr odlazi u raj i kako je uopšte tamo?
Mislim, dočekaš 100 godina, krepaš i podješ u raj. Jesi li ti tamo u tijelu 100godišnjaka?
Znači izgledaš kao odron.

Da li ima sexa u raju? I kako - postoje li neke koorve elitne ili moraš da biraš to što je tamo. Ali opet, imaš 80 godina i ne ličiš ni na što, veći dio je gore otišao u starijim godinama, znači sve raspad.

Imaš super familiju, partnera, ekipu na zemlji, što ako neko od njih završi u pakao, a bzv ti je bez njega.

Taj mi je koncept raja baš nešto čudan, ne znam

Pa zato je srpska crkva uvijek bila kraljevska, da bi isli u srpsku Valhalu. Ides kod svojih, a ne kod tamo nekog svetog Arapa u haljini.

Alpa Cino

Obećava
Poruka
81
ništa ne kapiram.

Sad bez zajebancije.
nijesam doktor, ali sam imao prilike da gledam leševe i obdukcije, kad otvore leš pa ga iskidaju da se vide organi.
svaki put kad udjem u mesaru i vidim kako izgledaju one polutke, svinje, goveda što vise - gotovo da nema razlike.
čak sam pročitao nedje da je anatomija svinje najsličnija ljudskoj.

tako da, ne bih se ja nešto zanosio sa dušom, rajevima i carstvima nebeskim.
rodiš se, živiš, krepaš i to je to. ko je ugasio svEtlo...

mada, u poslednjih par godina počeo sam da preispitujem taj moj zaključak, ali to je već duga priča

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.091
ništa ne kapiram.

Sad bez zajebancije.
nijesam doktor, ali sam imao prilike da gledam leševe i obdukcije, kad otvore leš pa ga iskidaju da se vide organi.
svaki put kad udjem u mesaru i vidim kako izgledaju one polutke, svinje, goveda što vise - gotovo da nema razlike.
čak sam pročitao nedje da je anatomija svinje najsličnija ljudskoj.

tako da, ne bih se ja nešto zanosio sa dušom, rajevima i carstvima nebeskim.
rodiš se, živiš, krepaš i to je to. ko je ugasio svEtlo...

mada, u poslednjih par godina počeo sam da preispitujem taj moj zaključak, ali to je već duga priča
Znas kako, postoje odredjene indicije da svest prezivljava smrt, pa su se razvile i naucne teorije, od ozbiljih naucnika kakav je Penrouz,
a ima i drugih...

Poruka
1.612
pa bas tu je pomak. Pre 2000 godina zivotni vek coveka je bio 40 godina, pre 10 000 godina samo 30................a danas , ipak, 80. Zivelo bi se u proseku i duze al nam prosek kvare alkoholicari, narkomani, vorkaholici, gurmani, politicari.............a evo , aktuelan je i COVID
Нисам сигуран да је животни век пре две хиљаде година био 40 година, барем код оних који су умирали природном смрћу, а не насилно, у ратовима и сукобима. Ево ти пример познатих грчких филозофа, скоро сви одреда су живели по 80-90 година (наводим њих само као пример јер постоје записи о њима и њиховом животном веку). Тако да, није се продужио људски век, већ се мање убијамо :)

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.091
Нисам сигуран да је животни век пре две хиљаде година био 40 година, барем код оних који су умирали природном смрћу, а не насилно, у ратовима и сукобима. Ево ти пример познатих грчких филозофа, скоро сви одреда су живели по 80-90 година (наводим њих само као пример јер постоје записи о њима и њиховом животном веку). Тако да, није се продужио људски век, већ се мање убијамо :)
Pa da nije bilo lekova, paste za zube, i kupanja svaki dan, kako su ziveli preko 40?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.091
У физичком смислу?
Oni imaju neku svoju verziju Biblije.... zapravo, mi da smo savrseni, bili bi bogovi i ne bi bilo toliko nepravde i nesrece, na ovom svetu...
njihovo resenje za to je da ce samo oni preziveti, a da ce svi drugi biti unisteni, a unistenje samo po sebi je dobro, ako unistavas zle...
Problem je samo u tome, sto smo svi zli, ne 100%, ali zlo je u nama samima...

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
69.968
У физичком смислу?
U svakom smislu. Naše telo ima imuni sistem za odbranu od bolesti. Ima
mogućnost samoizlečenja. Strada od negativnih emocija i nerešenih
emotivnih problema.
Obično savršeno vidimo kao neranjivo, nepogrešivo, u fizičkom ili nekom
drugom smislu. Dok je savršenstvo upravo u tome da se iz toga uči.
Jehovini svedoci vređaju Božiju kreaciju time što očekuju poboljšanje.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.091
naravno verujemo da postoji dusha dakle ti si to nesto pogresno shvatio
mi imamo samo duhovno ucenje
A kad umres, umire i dusa? Jel tako? Kako onda verujete u dusu?
Duhovno ucenje, pre svega, mora da bude vezano za dusevne stvari,
dakle nevezano za materiju, koja je suprotnost duhovnom.
Materijalisti veruju da smo samo kompjuteri, i da smo svi
samo programi koji se izvrsavaju, u cemu ih pobija matematika...

aeternum

Elita
Poruka
15.648
A kad umres, umire i dusa? Jel tako? Kako onda verujete u dusu?
Duhovno ucenje, pre svega, mora da bude vezano za dusevne stvari,
dakle nevezano za materiju, koja je suprotnost duhovnom.
Materijalisti veruju da smo samo kompjuteri, i da smo svi
samo programi koji se izvrsavaju, u cemu ih pobija matematika...
lepo verujemo
kako bi razumeo kada ti i ne znas Biblijsko ucenje nego hinduisticko
a izgleda si ti materijalista
ja se bavim duhovnoscu

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.