Quantcast

TORTE: recepti, saveti, ideje...

Slavica09

Početnik
Poruka
25
Pratim vas vec duze vreme. Divne ste i vi i vaše torte. Malo sam se osmelila samo iz ljubavi.

attachment.php

grudva 80

Početnik
Poruka
42
bas, prepodne naruci, sutra u jutro boje su u kod nje.......preporucujem boje iz eurowilta 200 gr prah....ako ti je to puno, onda ove, isto su te, samo manje pakovanje a imas sve nijanse.....https://www.facebook.com/photo.php?...74252513.41093.100003231547139&type=1&theater

jel mozes da mi kazes kakve su ove boje u komletu za sta ih koristis koliko su dobre za fondan ja sam koristila samo gel pa bi da probam ove ali da cujem neko misljenje ko ih je koristio i da li si sencila mozda sa njima jel mogu da koriste i za to :bye:

Ivanin svet slatkiša

Primećen član
Poruka
705
Devojke, treba mi pomoć, znam da neke od vas rade nugat tortu ali ne znam da li je po vom recptu.

Nugat torta
kora: 21 belanac, 30 kasika secera, 300 gr. seckanog lesnika, 6 kasika mlevenog keksa. Od ovoga ispeci 3 kore.
.
fil: 21 zumance, 16 kasika secera, skuvati na pari. 3 pudinga od vanile, 8 kasika secera, skuvati u 1 l mleka. Umutiti 2 margarina,dodati oba fila,umutiti i podeliti na pola. U prvu polovinu staviti 200 gr. topljene bele cokolade,a u drugu polovinu staviti 200 gr. crne cokolade i 200 gr. mlevenog lesnik.

Devojka koja mi je poslala recept hoće da to bude svadbena torta koja se sastoji od 80 kockica ivice 8cm i jedna mala tortica za 20 parčića. I svaka kocica se posebno presvlači fondanom i ukrašava. U dnu recepta piše da se od jedne mere dobija 25 kockica ivice 8cm, što bi značilo da se kore peku u plehu 40x40cm, a da se dbija torta visoka 8cm. Meni to zvuči malo neverovatno sa ovom merom. A sa druge strane piše da ako se parvi ka jedna torta, to bude za 20 parčića. I meni sad tu ništa nije jasno. :dontunderstand: Ako je neka od vas već pravila ovu tortu neka mi napiše koje plehove koristi da bi dobila visinu od 8cm.

b.elly

Primećen član
Poruka
694
Od ovih mera po mom skromnom iskustvu, nema šanse da dobiješ tortu 40x40 a visine 8cm:rtfm:
Ja pravim od 18 belanaca kore za 35x25, fil od 1 l mleka +kornet fil od 400ml slatke pavlake pa mi bude oko 8-9 cm bez šlaga....
Meni se ova debljina kora najviše sviđa, i tome prilagođavam sve moje recepte, osim kod torti koje se rade sa tanjim korama (reforma, esterhazy).. ako mi treba veći pleh, jednostavno preračunam - a ti si stručnjak za to:cmok2:

Ivanin svet slatkiša

Primećen član
Poruka
705
Hvala na odgovoru. :cmok2: I ja sam računala da ako pečem u 35x25 mogu da dobijem tu visinu ali onda od te mere ne mogu da dobijem 25 kocki ivice 8cm. Ne bih da devojka pomisli da izmišljam da bih joj uzela više novca. Poslala sam joj poruku i pitala odakle joj taj recept. A tek mi je nebuloza on da se od iste mere dobija torta za dvadeset parčića, što dodje oko 2kg, ako se radi kao jedna torta, a ovamo ispada da je to torta dimenzija 40x40x8cm. Čekam da mi odgovori odakle joj recept i da li u receptu piše da se od mere dobija toliko kocki ili je sama to nekak zaključila.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.