TORTE: recepti, saveti, ideje...

A koliko placate kutije za torte? ja sam uzimala u jednoj firmi iz Zeleznika, kockaste su super od onog cvrsceg kartona ali pravougaone su od tanjeg pa cu morati da ih menjam. I nervira me sto su iz jednog dela, moram uzeti sa odvojenim poklopcem. Vidim da se dosta vas snabdeva iz MACE DIV ambalaze.

Ove sto uzimam minimum je 25 kom sto mi je ok, kockaste 33X33X20 su 66 din sa PDV-om, tacna 33 precnik 42 din
 
Poslednja izmena:
jedna ne tako dobra piramida od mene
attachment.php
 
Auuu, sto na ovoj temo niko nije dugo pisao.
Mene zanima da li na tortu od 3 sprata, od kojih je najveci oko 35-36cm, srednji sprat sme biti kinder torta od nekih 25-26cm precnika.
Prvi sprat ce biti neka cokoladna, drugi bi trebalo kinde bueno i poslednji moskva.
Ona je specificna zbog filova na mleku i da su filovi tipa sl. pavlaka ne bi bilo problema.
eto ja se raspisah...
Pozdravljam vas i hvala unapred...
 
Ma stavicu ja sigurno nevidjlivu tacnu u to nema sumnje. A nece krenuti da curi od duzeg stajanja. (Mogli bi ste mi poslati i taj Vas recept ;-) )
Torte isporucujem u petak a svatovi su u subotu.
Ocekujem da ce ih izneti u subotu tek oko 10 ako ne i kasnije.
Hvala na pomoci!
 
Dacina kinder ima sigurno ovde medju receptima ali evo jos jednom, copy/paste :)

Dacina Kinder bueno

________________________________________
7 belanaca,16 kas. secera,1 kas.sirceta_za koru.Pre toga pleh posut seck.orasima ili lesnicima.Osusenu koru premazi sa300 gr eurokrema.Fil:1l mleka skuvati sa 14 kas secera dodati umucena zumanca sa 4 pudinga od vanile.Ohladjeno umutiti sa 1 margarinom i podeliti na pola u jedan deo ide 200 gr cokolade.Kora,eurokrem,zuti fil,plazma natopljena u mleko coko fil,slag.
 
A znam taj recept i ja sam ga delila. Mozda sam i njoj dala. ;-) U svakom slucaju hvala s.and.i
Ubaci se kora na 250C i odmah se smanji na 150C i tako pola sata da bi se nakon toga smanjila na 100C i jos sat vremena.
Jel tako ili je drugacije pravite
Sto se tice skrivenih tacni ja ih imam od prohroma. Ali sam imala prilike da vidim da se koristi i masan karton, zatim plastificiran karton... Snalaze se ljudi ;-)
 
Evo kako su prošle torte sa šlagom - uveče ih lepo namazala šlagom (kupila u Eriksonu njohov šlag, pošto sam već išla tamo, naručiću iz Hanija sledeći put), ostavila u frižideru i otišla kući (inače, torte pravim kod mame u kući). Ujutru poranila, pošto je trebalo da krenu oko 9h, kad me negde usput zove mama - frižider se pokvario, sva sreća primetila je uveče i premestila torte ali je malo kapljalo po njima pa je na par mesta šlag istopljen i tacne su mokre :dash: :dash:
Imam samo jednu rezervnu tacnu i nemam više šlaga, jer sam, biser, kupila samo dve kesice, a sve se dešava u nedelju u 7h ujutru :dash::dash:

Sve u svemu, ono šlaga što se nije istopilo je odlično izgledalo :mrgreen:, tako da za ubuduće znam da može. Tacnu sam jednu improvizovala, šlag kupila novi i sve premazala ponovo, stavila slike i super su izgledale :) Slavljenice bile zadovoljne, što mi je i najvažnije :)
 

Slične teme


Back
Top