Teritorije u titulama Nemanjića

Da je Jireček uradio rekao nešto na uobičajen način, kako se i govorilo i pre i posle njega, zbog ikojeg drugog razloga sem radi rečenične jasnoće.
Нисам те разумео. Јеречек?
Оно што сам помињао то је да је разликовао Србе и Босанце али не само од босанског краљевства већ уопште за њега постоји идентитет Босанци који је различит српском а не постоји идентитет дукљански различит од српског.
То ако мислиш око тајне конвенције да није утицала на наше политичко усмерење је толико бизарно и смешно рекао бих неозбољно причати да није.
Промењена је читава црквена јерархија неутралисан балкански савез бар онако како су га дефинисали Михајло Обреновић и књаз Никола.
Србија је повратила све изгубљене територије у првом турском рату Црна Гора је морала да се одрекне свега освојеног у Херцеговини.
Дакле ширење Србије преко Дунава и Дрине је било недопустиво. Мислим да је и Црна Гора ту отпала он се прогласио за краља Милан Обреновић.
Да ли је то у овом свету икад било бесплстно?
Добијеш твоје територије назад и прогласиш се краљем?
АУ каже то је нама сасвим ок ми не теажимо ништа ми смо српски добротвори?
Ако је неко пооут Јеречека био амбасадор Бугарске под Хабзбургом значи да је обављао политичку фумкцију и да је морао прихватити политику за коју је изсбран и коју представља?

Шта је ту завера извини?
Изаберу те зс ппслсника снс?
Ти почињеш пропагирати политику спс?
То је нормално! Ако те сконе јер не радиш у складу те политике то је завера?

Онско нормално би било слушати од Черчила да пљује по расизму , колонијализму ? бритиш норбле и ско га смене онда је то завера?

ДаклеЛондон тајмс пише џшта ће Михајлу Обреновићу толика војска на милион људи?
Једини разлог је окупација БиХ!

После тајне конвенције , недуго затим.
Британија пушта турско царство низ воду!
Налаже АУ да анексира БиХ.
И то је завера!
Британији је очајнички требао први светски рат и рушење уједињене Немсчке и једина је имала највећи интерес од првог светског рата.

Нисам те разумео. Јеречек?
Оно што сам помињао то је да је разликовао Србе и Босанце али не само од босанског краљевства већ уопште за њега постоји идентитет Босанци који је различит српском а не постоји идентитет дукљански различит од српског.
То ако мислиш око тајне конвенције да није утицала на наше политичко усмерење је толико бизарно и смешно рекао бих неозбољно причати да није.
Промењена је читава црквена јерархија неутралисан балкански савез бар онако како су га дефинисали Михајло Обреновић и књаз Никола.
Србија је повратила све изгубљене територије у првом турском рату Црна Гора је морала да се одрекне свега освојеног у Херцеговини.
Дакле ширење Србије преко Дунава и Дрине је било недопустиво. Мислим да је и Црна Гора ту отпала он се прогласио за краља Милан Обреновић.
Да ли је то у овом свету икад било бесплстно?
Добијеш твоје територије назад и прогласиш се краљем?
АУ каже то је нама сасвим ок ми не теажимо ништа ми смо српски добротвори?
Ако је неко пооут Јеречека био амбасадор Бугарске под Хабзбургом значи да је обављао политичку фумкцију и да је морао прихватити политику за коју је изсбран и коју представља?

Шта је ту завера извини?
Изаберу те зс ппслсника снс?
Ти почињеш пропагирати политику спс?
То је нормално! Ако те сконе јер не радиш у складу те политике то је завера?

Онско нормално би било слушати од Черчила да пљује по расизму , колонијализму ? бритиш норбле и ско га смене онда је то завера?

ДаклеЛондон тајмс пише џшта ће Михајлу Обреновићу толика војска на милион људи?
Једини разлог је окупација БиХ!

После тајне конвенције , недуго затим.
Британија пушта турско царство низ воду!
Налаже АУ да анексира БиХ.
И то је завера!
Британији је очајнички требао први светски рат и рушење уједињене Немсчке и једина је имала највећи интерес од првог светског рата.

Nije to stvar 'kod njega'. Nikakve veze sa njim nema. Pojam Srbi označava državu Srpska zemlja i Pomorska, pod vlašću Nemanjića, a Bosanci državu Kotromanića.

Tako se pisalo i davno pre Konstantina Jirečeka, i tako se piše i danas. U svim studijama i svim knjigama na celom svetu, kod Džona Fajna, Denisa Hapčika, Florina Kurte ili koga god, bilo na zapadu, bilo u Rusiji ili apsolutno ovde.

Naravno da se ne pominju nikakvi Dukljani, kada nije bilo u 1326. godini nikakve dukljanske države. Njena teritorija je bila pod vlašću srpskog kralja; a zašto bi se uopšte i pominjali u ovom slučaju.

Tajna konvencija ili Austrougarska imaju veze sa tom prilično uobičajenom Jirečekovom rečenicom jednako koliko i kolumnista NIN-a Dragan Jovanović ili istoričar Srđan Graovac.

Tako se pisalo i davno pre Konstantina Jirečeka, i tako se piše i danas. U svim studijama i svim knjigama na celom svetu, kod Džona Fajna, Denisa Hapčika, Florina Kurte ili koga god, bilo na zapadu, bilo u Rusiji ili apsolutno ovde.

Vazno je napomenuti: poserem se ja na Dzona Fajna, Denisa Hapcika i Florina Kurtu.

Nije to stvar 'kod njega'. Nikakve veze sa njim nema. Pojam Srbi označava državu Srpska zemlja i Pomorska, pod vlašću Nemanjića, a Bosanci državu Kotromanića.

Naravno da se ne pominju nikakvi Dukljani, kada nije bilo u 1326. godini nikakve dukljanske države. Njena teritorija je bila pod vlašću srpskog kralja; a zašto bi se uopšte i pominjali u ovom slučaju.

Tajna konvencija ili Austrougarska imaju veze sa tom prilično uobičajenom Jirečekovom rečenicom jednako koliko i kolumnista NIN-a Dragan Jovanović ili istoričar Srđan Graovac.
Неће бити Михајла и дукљанско краљевство зове српским.
Објашњава за време дикљанских краљева јачало је католичанство за време рашких православље.
Дакле користи термин Срби из Дукље.
Дукља није била интегрални део Србије и стигла до круне и Срби!
Босна је била интегрални део Србије стигли до круне и Босанци и Хрвати под круном Драгутина.
Што се тиче објашњења тсјне конвенције дотитичних господина објашњење као твоје трговачки уговор са Дубровником ништа више!

Па хајде, објасни нам шта је то 'Романија'? Само немој да ми кажеш да је планина...
Па Васелевс Романије је византијски цар у Константинопољу нема везе са Црном Гором и неким пределима које си поменуо.

Па Васелевс Романије је византијски цар у Константинопољу нема везе са Црном Гором и неким пределима које си поменуо.
Тачно, и влада докле год да су границе 'Романије', а оне су некад даље а некад ближе Цариграду.

Па чекај, јел има везе с Атосом, јел има везе с Солуном, јел има везе с Драчом...

Неће бити Михајла и дукљанско краљевство зове српским.
Објашњава за време дикљанских краљева јачало је католичанство за време рашких православље.
Дакле користи термин Срби из Дукље.
Дукља није била интегрални део Србије и стигла до круне и Срби!
Босна је била интегрални део Србије стигли до круне и Босанци и Хрвати под круном Драгутина.
Што се тиче објашњења тсјне конвенције дотитичних господина објашњење као твоје трговачки уговор са Дубровником ништа више!

Bosna i Srbija su dve države. Srbi gube dobar deo Huma 1326. godine, kada Bosna i dobija izlaz na more.

I to je sve.

Е, ако је народ у питању, онда нећу. Што да се секира кад им је супер; имају и пирамиде у Босни и Троју у 'неком Сомбору', има све, што да се квари, има и тетка на трапезу...

Bosna i Srbija su dve države. Srbi gube dobar deo Huma 1326. godine, kada Bosna i dobija izlaz na more.

I to je sve.
Овако ово није тема и бесмислено водимо разговоре ако Дукљане од почетка 11. века до 19. сматрају Србима а Босну која се почетком 12. века одваја од Србије страним телом.
Дакле и Дукља се осамосталила падом српске царевине и повремено вратила под власт Стефана Лазаревића делимично Ђурађа Бранковића.
Дакле босанска краљевина је готово прешла у унију и покушала дасе уједини са деспотовином када је босанска краљевина пала Приштина и делови Косова су били у њиховим рукама.

Небитно да ли се радило о Јеречеку или руској академији наука или било којој институцији разлог издвајања босанског краљевства из српске сфере и баштине је граница велике шизме низ Дрину и разлози су тотално геополитичке природе не историјски.
Једини аргумент који је пружио могућност за тако нешто је већинско муслиманско становништво у њој.

Дакле Коле011 је поменуо Јеречека како одваја Босну @АнаиванГорд је реплицирао да одваја државе а не народ мислећи да их Јеречек сматра Србима.
Ја сам на то додао да према ономе што је Јеречек написао не може се закључити да Босанце сматра Србима.
Нисам чак рекао да је једини већ је то доктрина 19. века како и зашто је дошло до тога једноставно политички.
Бизмарк је анексирао Аустрију створио је немачко царство са колонијама до Рутеније ,Румуније ,Пољске и свашта још нешто.(Аустроугарска)
Босна се нашла у сфери интереса и сукобу између Србије и двојне монархије или немачке империје.

Рећи да Немци ,Британци па од средњег века од ГРС-а нису индоктринирали и истицали право на територије и нису користили пропаганду зарад политичких циљева и освајања територија је неозбиљно тотално!

Ако је ово теорија завере онда је друго објашњење теорија индоктринисане ретардације људи.

Дакле Коле011 је поменуо Јеречека како одваја Босну @АнаиванГорд је реплицирао да одваја државе а не народ мислећи да их Јеречек сматра Србима.
Да, тако је писано...
Ја сматрам да се Босна политички одвојила и конкретно потпала под угарског краља. То не значи да се народ изменио већ да је потпао под власт другог владара. Ја искрено не видим који би неки други народ могао живети у Босни. Не кажем да је тамо апсолутно свака јединка била 'Србин' али из нашег времена посматрано ја не знам ко би други могао тамо да живи.
Од народа који су овде дошли ми знамо за Србе и Хрвате. Једино да именом измислимо још неког. Опет кажем, вероватно је било и других словенских племена али им се име није одржало.

Да, тако је писано...
Ја сматрам да се Босна политички одвојила и конкретно потпала под угарског краља. То не значи да се народ изменио већ да је потпао под власт другог владара. Ја искрено не видим који би неки други народ могао живети у Босни. Не кажем да је тамо апсолутно свака јединка била 'Србин' али из нашег времена посматрано ја не знам ко би други могао тамо да живи.
Од народа који су овде дошли ми знамо за Србе и Хрвате. Једино да именом измислимо још неког. Опет кажем, вероватно је било и других словенских племена али им се име није одржало.
Ја такође заступам твоје мишљење у потпуности само сам истакао да су историчари 19. века жестоко одвајали Босну затим Југословени краља Александра још горе стварали хрватско-босанско краљевство у нашим уџбеницима затим комунисти који су ту доктрину наставили можда ублажили дајућу Босни српско-,хрватски карактер али Твртка као првог југословена ујединитеља јужних Словена претеча Титу.
Kole011 можда има ближи став теби са другачијом методологијом али пошто због свог хаоса и лоших међуљудских односа то не може да се види већ се ствара антагонизам и контрирање и постане неважно шта је неко написао и да ли је то тачно или не одговор мора бити у негацији и контрирању и антагонизму у ширим хоризонтима од ових поменутих.

Да, тако је писано...
Можемо рећи да издвајањем Рима и анексирањем Италије почев од Пипина и Карла и Луја де налазе 2 савеза Српси и Панонска кнежевина или доња Лапонија кско већ и настаје под Францима војводство од Далмације јер Франци обнављају птовинцију Далмацију коју тад већински држе Срби.
Видимо да Абодрити и Срби у Панонији ,Морсвци ,Боеми ,Љутићи се налазе у савезу са Аварима или се чак придружују Францима зарад заштите од Бугара.
Лапонија пада под власт војводства од Далмације стварасе протохрватска држава.
Од ових свих племена они се прикључују српском савезу или одтају под Бугарима укључујући и Тимочане које нисам поменуо.
Пирфирогенит ДАИ користи податке од 824 или можда деценију касније од кад постоји провинција Далмација можда тад већ Хрватска и Србија.
Мит о Хрватима је мит о великој Бугарској и њихов родонсчелник је Кубрат или Хробатос.
Исто тако Хробати не значи на словенском они који имсју много земље али Кубати значи на турском они који освајају много земље.

мислећи да их Јеречек сматра Србима
Ne, ne, Jireček kaže Bosanci i Srbi. Dakle Bosance ne svrstava u Srbe. Jasno kao dan.
Mi kao narod i dana danasnjeg, tri ipo decenije kasnije, prihvatamo ovakve nakaradnosti i perverzije. Zamisli u srednjem veku da odeš u Bosnu i nekome kažeš da nije Srbin :D

BTW, pošto oni neće da odgovore, a verujem da bi te zanimalo, Bosna se nikada nije našla u latinskoj titulaciji srpskog ili ugarskog vladara. Za Bosnu je korišćen termin Srbija u srednjem veku.
Recimo dok je Dragutin imao vlast, Milutin je bio kralj Raške. Kada je Milutin vladao i Bosnom, onda je Srbija ulazila u njegovu titulaciju.
Isto važi za Ugare.

Ne, ne, Jireček kaže Bosanci i Srbi. Dakle Bosance ne svrstava u Srbe. Jasno kao dan.
Mi kao narod i dana danasnjeg, tri ipo decenije kasnije, prihvatamo ovakve nakaradnosti i perverzije. Zamisli u srednjem veku da odeš u Bosnu i nekome kažeš da nije Srbin :D

BTW, pošto oni neće da odgovore, a verujem da bi te zanimalo, Bosna se nikada nije našla u latinskoj titulaciji srpskog ili ugarskog vladara. Za Bosnu je korišćen termin Srbija u srednjem veku.
Recimo dok je Dragutin imao vlast, Milutin je bio kralj Raške. Kada je Milutin vladao i Bosnom, onda je Srbija ulazila u njegovu titulaciju.
Isto važi za Ugare.
Имаш угарску титулу Рама која представља у ужем смислу и данас област. Ту титулу Раме су Угари проширили на читаву Босну.

Имаш угарску титулу Рама која представља у ужем смислу и данас област. Ту титулу Раме су Угари проширили на читаву Босну.
Kasnije da. Govorimo o periodu 12-14 vek. Srbija u latinskim titulacijama je Bosna.
I u dokumentima naravno.
Prvobitna Rama se vezuje za teritoriju Huma. Nju su Ugari uključili već početkom 12 veka kada su dosavsi iz Hrvatske zauzeli dalmatinske gradove, i tada su se prosirili i na zaledje.
Danasnj Bosnu a tadasnju Srbiju uzimaju pod svoje vek kasnije.

Ево Вуканове жалбе папи да угарском краљу скрене пажњу на Босну , бана Кулина и појаву јеретика....
Demum vero paternitatem vestram nolumus latere quia haeresis non modica in terra regis Ungariae, videlicet Bessina pullulare videtur, in tantum quod peccatis exigentibus, ipse Bacilinus cum uxore sua et cum sorore sua, quae fuit defuncti Mirosclovichemensi, et cum pluribus consanguineis suis seductus, plusquam decem millia Christianorum in eamdem haeresim introduxit. Unde rex Ungariae exacerbatus, illos ad vestram praesentiam compulit venire a vobis examinandos. Illi autem simulatis litteris redierunt, dicentes a vobis concessam sibi legem. Unde rogamus ut regi Ungariae suggeratis ut eos a regno suo evellat, tanquam zizania a tritico.

И у овом писму помињу неку Босну...
Instrumentum quo Bosniae monachi schismatici promittunt servare constitutiones Ecclesiae Romanae. (In insula Regia, II Kal. Maii.) [In nomine Dei aeterni, Creatoris omnium, et humani generis Redemptoris, anno ab ipsius Incarnatione 1203, domini vero Innocentii papae III anno sexto. Nos, priores illorum hominum, qui hactenus singulariter Christiani nominis praerogativa vocati sumus in territorio Bosnae, omnium vice constituti, pro omnibus qui supra de nostra societate fraternitatis, in praesentia domini J . . . . de Casem. Capellani summi pontificis et Romanae Ecclesiae, in Bosna propter hoc delegati, praesente patrono, Bano Culino, domino Bosnae, promittimus coram Deo et sanctis ejus stare ordinationi et mandatis sanctae Romanae Ecclesiae, tam de vita et conversatione nostra, quam ipsius obsecundare obedientiae et vivere institutis, obligantes nos pro omnibus qui sunt de nostra societate, et loca nostra cum possessionibus et rebus omnibus, si aliquo tempore deinceps sectati fuerimus haereticam pravitatem.

Овде ваљда кажу да је у угарском краљевству...
Actum apud Bosnam, juxta flumen, loco qui vocatur Bolino Poili, sexto Id. Aprilis. Dragite, Lubin, Brageta, Pribis, Luben, Rados, Bladosius, Banus Culinus, Marinus, archidiaconus Ragusii, subscripsimus. Deinde nos, Lubin et Brageta, ex voluntate omnium fratrum nostrorum in Bosna, et ipsius Bani Culini, cum eodem Domino J. capellano, ad H. illustrem Ungariae et Christianissimum regem, euntes, in praesentia ipsius regis, et venerabilis . . . Colocensis archiepiscopi, et Quinquecclesiensis episcopi, et aliorum multorum, in persona omnium juravimus haec statuta servare, et si qua alia Ecclesia Romana super nos ordinare voluerit, et secundum fidem catholicam constituere.

Back