Tadicu daj nam mandat!

Lacibg:
И мени се чини да ако Коштуница и сада буде диловао с ДС-ом - неће преживети следеће изборе.

On moze da ne prezivi samo ako udje u koaliciju sa SRSom. Sve ostale opcije mu do daljnjeg daju oko 15% bez nekih vecih problema.

Ovo sto neki pominju da je izgubio 10ak% jer nije bio sa radikalima,nece biti bas tako.
Izgubio je on glasove,jer se lizao sa SPSom i povremeno sa radikalima. Delio im upravne odbore,mislio kao to nije Vlada,pa nece da se vidi gde je ko u upravnom odboru. Ahaaa!
 
urospo:
Naprotiv Laci, naprotiv...posebno ako Toma ostane pri idiotskom stavu da nece sa nikim da formira vladu, a izgleda da hoce. Juce slusam Lazicku, pljuje ga gore nego Tadica, pravi alibi. Naprotiv.
Нисам те Уроше најбоље разумео ? Напротив шта ? Тома није мој идол, то сам већ више пута рекао и мислим да је најслабија карика у СРС. Ако га је Гоца пљувала и треба, што не пусти вођство способнијима. Гордана Поп Лазић је јача од њега пет пута.
 
urospo:
Naprotiv Laci, naprotiv...posebno ako Toma ostane pri idiotskom stavu da nece sa nikim da formira vladu, a izgleda da hoce. Juce slusam Lazicku, pljuje ga gore nego Tadica, pravi alibi. Naprotiv.


ne izvrci . nije toma taj koji nece da formira vladu vec je to ljigavi kostunica. Zar mu nije nudjeno od strane radikala 2003 da formiraju vladu pa je odbio. Isto ko sto je SPO odbio 1997 da formira v ladu sa radikalima pa se posle uvredio kad su ovi nakon par meseci to isto uradili sa SPS-om. E pa kako je prosao SPO ima da prodje i DSS ako se ne opameti. Vratice se u onaj kombi iz kojeg su svi dosli pre 5. oktobra.

svi americki poslusnici zavrse kao isluzene ***** ispod plavog mosta. budu izjebane i odbacene.

Tako je prosao Milosievic, tako je prosao Milan Babic , Biljana Plavsic, Zoran Djindjic, tako ce proci i Vojislav Kostunica.
 
Korner zastavica:
ja bas znam da su DS i DSS imale po 20...ili cak 23% mondata u okviru DOSa i bas sam pre neki dan gledao da su 2000. imale po 45 poslanika.

E jbg, sad se nesto ponovo prisecam, moguce da je tako, ali prilicno sam siguran da sam juce cuo da je ds imao najvise mandata, zato je i Djindjic postao premijer, sutra cu da proverim, mrzi me sada.
Ali svakom slucaju to sam i rekao, da je Ds imao oko 20%, a posle 2003. 12%
 
Korner zastavica:
On moze da ne prezivi samo ako udje u koaliciju sa SRSom. Sve ostale opcije mu do daljnjeg daju oko 15% bez nekih vecih problema.

Ovo sto neki pominju da je izgubio 10ak% jer nije bio sa radikalima,nece biti bas tako.
Izgubio je on glasove,jer se lizao sa SPSom i povremeno sa radikalima. Delio im upravne odbore,mislio kao to nije Vlada,pa nece da se vidi gde je ko u upravnom odboru. Ahaaa!

DSS je izgubio jer se lize sa vama demokratama. I izgubice jos kako bude nastavio da se lize. Na moju veliku radost narod Srbije zna da kazni metiljavce i prevrtljivce.
 
Nema Kosstunjavi m**a da ze izjasni,zato i placa cenu.I platice je jos vise sta god da uradi.Hteo je sedi na dve stolice a po svoj prilici ce mu se izmaci obe.I zasluzio je da padne,pun mi je **** tih "nesvrstanih".
Za Srbiju ce biti najbolje da jednog dana imamo dvopartijski sistem "proevropsku" i "nacionalisticku",pa ko dobije vise to je to.Ako narod hoce radikale dobice radikale,ako hoce demokrate dobice demokrate.Nema vise cenzusa i koalicija,ili dobijas preko 50% i vladas ili dobijes ispod pa si opozicija.Nema vise "moralnih pobednika",vlade iz senke,kohabitacije,"nismo mi krivi nego koalicioni partner" i svega ostalog sto sada gledamo.Cista situacija je ono sto sada treba ovoj zemlji.
 
Korner zastavica:
On moze da ne prezivi samo ako udje u koaliciju sa SRSom. Sve ostale opcije mu do daljnjeg daju oko 15% bez nekih vecih problema.

Ovo sto neki pominju da je izgubio 10ak% jer nije bio sa radikalima,nece biti bas tako.
Izgubio je on glasove,jer se lizao sa SPSom i povremeno sa radikalima. Delio im upravne odbore,mislio kao to nije Vlada,pa nece da se vidi gde je ko u upravnom odboru. Ahaaa!
Не наводим ја воденицу на радикале. Причам о чињеници (бар ја тако мислим) да Коштуница не сме с радикалим, а не може да поднесе ДС. Ако направе владу - неће дуго издржати. Погледај шта је било 2000-те ! Одмах су се отцепили. 2003 срећом, успели су да оформе мањинску владу без ДС. Сада бежања нема !
 
JerryRopero:
ne izvrci . nije toma taj koji nece da formira vladu vec je to ljigavi kostunica. Zar mu nije nudjeno od strane radikala 2003 da formiraju vladu pa je odbio. Isto ko sto je SPO odbio 1997 da formira v ladu sa radikalima pa se posle uvredio kad su ovi nakon par meseci to isto uradili sa SPS-om. E pa kako je prosao SPO ima da prodje i DSS ako se ne opameti. Vratice se u onaj kombi iz kojeg su svi dosli pre 5. oktobra.

svi americki poslusnici zavrse kao isluzene ***** ispod plavog mosta. budu izjebane i odbacene.

Tako je prosao Milosievic, tako je prosao Milan Babic , Biljana Plavsic, Zoran Djindjic, tako ce proci i Vojislav Kostunica.


Toma je rekao odmah posle izbora i prvih rezultata da nema sa kim i da nece da pravi kolaciju. Kostunica je rekao da su otvoreni sa svaku saradnju, ako se poklope platforme.

A 2003. je dobro sto DSS nije prihvatio, to bi bilo samoubistvo za drzavu.
 
Lacibg:
Нисам те Уроше најбоље разумео ? Напротив шта ? Тома није мој идол, то сам већ више пута рекао и мислим да је најслабија карика у СРС. Ако га је Гоца пљувала и треба, што не пусти вођство способнијима. Гордана Поп Лазић је јача од њега пет пута.

Naprotiv da ce propasti. A Goca je malo vise pljuvala Kostunjavog nego Tadica.

Nikolic treba da ponudi realnu koaliciju i to je cela sustina, pa da vidimo i posle toga mozemo da pricamo dalje.
 
Lacibg:
Не наводим ја воденицу на радикале. Причам о чињеници (бар ја тако мислим) да Коштуница не сме с радикалим, а не може да поднесе ДС. Ако направе владу - неће дуго издржати. Погледај шта је било 2000-те ! Одмах су се отцепили. 2003 срећом, успели су да оформе мањинску владу без ДС. Сада бежања нема !

Pa ako Kostinja sebe vidi i predstavlja se kao neki drzavnik i to jos i veliki,neka predje preko tog svog LICNOG animoziteta prema DSu.
Neka pusti da DS odradi sve "prljave stvari" oko Haga,kada su se vec prijavili za to i neka nakrivi kapu.
Ali ne,Kostinja misli da je Bogom dan da bas on na svoj nacin resi sve probleme. Da sav vez on opere i to rucno,pa kad bude bice. A to sto idemo goli u sred zime,nema veze.
Sva sreca,pa je 15 stepeni. :D:D
 
fortes:
Nema Kosstunjavi m**a da ze izjasni,zato i placa cenu.I platice je jos vise sta god da uradi.Hteo je sedi na dve stolice a po svoj prilici ce mu se izmaci obe.I zasluzio je da padne,pun mi je **** tih "nesvrstanih".
Za Srbiju ce biti najbolje da jednog dana imamo dvopartijski sistem "proevropsku" i "nacionalisticku",pa ko dobije vise to je to.Ako narod hoce radikale dobice radikale,ako hoce demokrate dobice demokrate.Nema vise cenzusa i koalicija,ili dobijas preko 50% i vladas ili dobijes ispod pa si opozicija.Nema vise "moralnih pobednika",vlade iz senke,kohabitacije,"nismo mi krivi nego koalicioni partner" i svega ostalog sto sada gledamo.Cista situacija je ono sto sada treba ovoj zemlji.

tu se slazem . dosta nam je politickih prostituki i hermafrodita vreme je da se stvari rasciste
 
JerryRopero:
DSS je izgubio jer se lize sa vama demokratama. I izgubice jos kako bude nastavio da se lize. Na moju veliku radost narod Srbije zna da kazni metiljavce i prevrtljivce.

Da,da ne znam kome je Kostinja morao da pushi da bi ostvario svoj decacki san o novom Ustavu. DSu ili SRSu?

Na kraju krajeva taj DSS i Kostinju je upravo DS i dovela na vlast.
A ti se drzi svoje avlije u Raski i Gorice Gajevic i njene sestre kasirke koja je za rascanske uslove "strasna riba".
 
urospo:
Naprotiv da ce propasti. A Goca je malo vise pljuvala Kostunjavog nego Tadica.

Nikolic treba da ponudi realnu koaliciju i to je cela sustina, pa da vidimo i posle toga mozemo da pricamo dalje.
Види, мени је Коштуница много дражи од ДС-а. Чак мислим да је компатибилан с радикалима ... Једино би могао да се одрекне НАТО-а и послушничког односа с Американцима. Али њега је страх да "не изгуби" демократски префикс. То је проблем. Насилна подела која је направљена : демократски блок и онај не демократски - или две Србије - коштаће га врло брзо.
Ако се стопи с ДС-ом, више никад неће моћи да их пљује, у тој ситуацији његови гласачи ће се расути, поделити, што за ДС што за радикале. Ако не пукне потпуно, постаће станка са 5-10%. Минорна.
 
Lacibg:
Види, мени је Коштуница много дражи од ДС-а. Чак мислим да је компатибилан с радикалима ... Једино би могао да се одрекне НАТО-а и послушничког односа с Американцима. Али њега је страх да "не изгуби" демократски префикс. То је проблем. Насилна подела која је направљена : демократски блок и онај не демократски - или две Србије - коштаће га врло брзо.
Ако се стопи с ДС-ом, више никад неће моћи да их пљује, у тој ситуацији његови гласачи ће се расути, поделити, што за ДС што за радикале. Ако не пукне потпуно, постаће станка са 5-10%. Минорна.


Jel znas sta je poenta a koju mnogi ne shvataju.

DSS je vise uradio za drzavne i nacionalne interese sa Vukom i Dinkicem, nego sto bi to uradio sa SRS-om, takve su okolnosti bile. Ko to ne shvata nema pojma o politici.
 
urospo:
Jel znas sta je poenta a koju mnogi ne shvataju.

DSS je vise uradio za drzavne i nacionalne interese sa Vukom i Dinkicem, nego sto bi to uradio sa SRS-om, takve su okolnosti bile. Ko to ne shvata nema pojma o politici.

mozes li nam reci sta je to DSS uradio za ove 4 godine koliko je bio na vlasti za drzavne i nacionalne interese Srbije?
 
urospo:
SM nije mogao najvise, kada je on dosao na vlast vec je bilo 90% Albanaca koji su i pre toga u onakvoj diktaturi divljali, demonstrirali i trazili republiku.
Najvise se moglo posle II sv. rata i tada je to pitanje lagano moglo da bude reseno, ali svi znamo zasto nije.
Mogao je itekako, ali ko nije hteo da priča s Vlasijem, posle je morao s UČK.
 
Ako radikali prihvate mandat za vladu oni ce imati veliku odgovornost pred svojim biracima a jedna od odgovornosti je gubitak Kosova.Nakon tog eventualnog dogadjaja radikalima bi pretio krah i raspad.Toma Nikolic to dobro zna i on je siguran da mu je lakse da djeluje kao opozicija zbog svojih biraca. ;)
 
urospo:
E jbg, sad se nesto ponovo prisecam, moguce da je tako, ali prilicno sam siguran da sam juce cuo da je ds imao najvise mandata, zato je i Djindjic postao premijer, sutra cu da proverim, mrzi me sada.
Ali svakom slucaju to sam i rekao, da je Ds imao oko 20%, a posle 2003. 12%

Imali su podjednako, po 45 i DS i DSS
Zoran je postao premijer jer je tako bilo dogovoreno pre izbora, Koštunica predsednik, on premijer

Elem
Koštunica je imao na ovim izborima lagodnu poziciju, niti vino, niti voda. Dovoljno nacionalan i narodnjački da nešto uzme od radikala, dovoljno evropski i prozapadan da uzme od demokrata. Pokazalo se, ljudi se opredeljuju ili za jedne ili druge i da ta opcija baš ne pije vode. Velika je verovatnoća da će na sledećim izborima izgubiti još glasova, bez obzira kome se priklonio. Možda od njega zavisi ova vlada, ali politika niti levo niti desno će dovesti do osipanja birača.
Ako uđe sa DS, nacionalno tvrđi će na sledećim izborima glasati za radikale i tu će biti veće osipanje birača sa te strane, bez obzira što se na tom polju Koštunica mnogo bolje snalazi nego na polju evroatlanskh integracija.
Ako uđe u koaliciju sa SRS, neminovno mu odlazi ovaj umereniji deo koji su konzervativniji, ali ne toliko i koji žele u EU
Kako god okrenuo, sa ovi 16.4%, na sledećim se vrti oko 10%
 
nesha taxista:
Mogao je itekako, ali ko nije hteo da priča s Vlasijem, posle je morao s UČK.

aha. a sta je mogao da se dogovori sa vlasijem? O datumu priznanja nezavisnog Kosova?

Pa Albancima je uvek isti bio cilj bez obzira ko im od lidera bio na vlasti. Jedina razlika izmedju njihovih vodja je u tome da li cilj nezavisnog i etnicki cistog Kosova bez Srba treba odraditi mirnim putem ili nasilno.
 
urospo:
Naravno da je mogao sve to i jos dosta toga, ali smo pricali o tome ko je mogao najvise, i dalje smatram da je Tito mogao najvise.




Da pricamo realno, pocetak invazije bi odmah izazvao vojnu intervenciju zapada, kao i 99...dakle, isto bi bilo i `91, `93 ili `96. Cak mozda i gore jer Albanci tada jos nisu poceli sa otvorenim terorizmom. A imamo i primere nato bombardovanja i u rs i rsk, dakle to ne bi proslo.
E sad, mozda i bi da nije bio zatucan kao sto jeste i da nije gurao prst u oko celom svetu.
Da se slizao sa Amerima i dao im par baza, pustili bi ga, jos bi mu i pomogli.

izazvao bi vojnu intervenciju naravno. ali ne moze nato sutra doleti sa avionima, vec treba neko vreme da se to isplanira i okupi naoruzanje i zavrsi formalna birokratija. a za to svo vreme je mogao da oprasi jedan blitzkrieg preko kosova. DA onda bi nas nato rokao kao sto vec i jeste,
ali danas bi kosovo bilo nedvosmisleno deo srbije, jer bi vise od pola aljbanaca odande i otislo pa bi svakako imali manji problem nego sada
 

Back
Top