Tadicu daj nam mandat!

Torrente-BG:
Ma DSSje najgora od svih.Ne znaju ni sami sta hoce.Katastrofa.J_ebali bi se al da im ne udje.


Slusaj, iskreno mene zabole i za DSS i za Kostunjavog, ja ne glasam za njih zbog njih samih vec jer smatram, a to se i potvrdilo, da oni mogu da zastite neke drzavne i nacionalne interese jer MOGU i HOCE da vrse vlast.

Ja posle ove tri godine znam zasto sam 2003.glasao za DSS.
Glasao sam da se ucini sve da se sacuva KiM, glasao sam da se sto vise povezemo i saradjujemo sa Republikom Srpskom i bracom preko Drine, glasao sam da se zastiti i ocuva tradicija i istorija ove zemlje i ovog naroda, glasao sam da Vojvodina ne postane drzava u drzavi itd. i pored svega toga da privredno i ekonomski napredujemo i idemo ka Evropi....i oni su ispunili vecinu onoga sto sam ocekivao, iako nisu sami vrsili vlast, vec sam znas sa kime.

O tome ja pricam.

A zasta si ti glasao?
 
JerryRopero:
a glas LDP-u je dobro iskoristen? Ili DS-u? Ili DSS-u?

Eto te partije su na vlasti vec 7 godina i kako stojimo? Jel smo vratili Kosovo? Ujedinili se sa Republikom Srpskom? Bolje zivimo? Povecala se zaposlenost? Natalitet mozda?

Pricam ti pricu...

radikali su takvi, ti prvi, da mi od njih pridev srpski ili srpsko na prvi mah izaziva gadjenje iako sam pripadnik tog naroda. jednostavno ste oblatili i zagadili rec srbija i srpsko.
oskrnavili ste. ljudi se gnusaju kada vide 4 ocila nacrtana negde, jer to sada daleko jace asocira na radikalsku indoktriniranost i njihov nacional-socijalizam, umesto na jednostavno grb drzave u kojoj zivimo.
radikale ustvari treba tuziti za skrnavljenje i zloupotrebu srbije i srpstva.

vratili kosovo? jeli a ko ga je to izgubio? ajde kazi sad ko je izgubio kosovo?
 
gica:
Besmisleno je razgovarati sa Radikalom, Cedistom ili Espeesovcem.
c014.gif
 
Tito je stvorio uslove za gubitak istog a to je dovoljno.
Ali ako zagrebemo jos dublje izgubili su ga sami Srbi.Ko ih j_ebe kada su hteli Jugoslaviju i bratstvo i jedinstvo i da ih vodi tamo neki kome se ni poreklo ne zna (Tito)
 
Torrente-BG:
Tito je stvorio uslove za gubitak istog a to je dovoljno.
Ali ako zagrebemo jos dublje izgubili su ga sami Srbi.Ko ih j_ebe kada su hteli Jugoslaviju i bratstvo i jedinstvo i da ih vodi tamo neki kome se ni poreklo ne zna (Tito)
Тачно.
Али, ако ћемо тако, да "гребемо дубље", онда не бисмо смели заборавити ни претходно, краља Александра Карађорђевића. Да ли се и у то време на прави начин, и довољно учинило за Косово и Метохију? Дакле, изгледа да свако има удео кривице.

Ипак, мислим да је највећа одговорност на СМ. Он је могао највише, а учинио најмање.
 
Norma Kampl:
Тачно.
Али, ако ћемо тако, да "гребемо дубље", онда не бисмо смели заборавити ни претходно, краља Александра Карађорђевића. Да ли се и у то време на прави начин, и довољно учинило за Косово и Метохију? Дакле, изгледа да свако има удео кривице.

Ипак, мислим да је највећа одговорност на СМ. Он је могао највише, а учинио најмање.

SM nije mogao najvise, kada je on dosao na vlast vec je bilo 90% Albanaca koji su i pre toga u onakvoj diktaturi divljali, demonstrirali i trazili republiku.
Najvise se moglo posle II sv. rata i tada je to pitanje lagano moglo da bude reseno, ali svi znamo zasto nije.
 
Norma Kampl:
Тачно.
Али, ако ћемо тако, да "гребемо дубље", онда не бисмо смели заборавити ни претходно, краља Александра Карађорђевића. Да ли се и у то време на прави начин, и довољно учинило за Косово и Метохију? Дакле, изгледа да свако има удео кривице.

Ипак, мислим да је највећа одговорност на СМ. Он је могао највише, а учинио најмање.

U da! Taj Karadjordjevic nas je urnisao i sad onaj njegov hoce za kralja a ni jezik nije mogao da nauci za 17 godina koliko se vec trpa da postane kralj.
 
urospo:
A sta ce im mandat?

Sve vise verujem da je tacno ono sto neki ljudi pricaju, SRS je jednostavno kontraproduktivna po srpske nacionalne interese.
Glas sa SRS je bacen glas, bacen je glas nacionalno svesnih ljudi koji su za njih glasali, a time gubi srpstvo, niko drugi. Nikolic glumi seka persu i radi u korist zutaca i ostalih anacionalnih partija, ostaje pitanje jel to radi svesno ili nesvesno.
Тачно.
А ово болдовано и мени је стално питање, за све претходне године, па и деценије.

Увек се питам шта је последица неспособности и глупости, а шта свесне намере код политичара, државника, владара.

(Конкретно највише наших, јер ме они, природно највише занимају).
 
urospo:
SM nije mogao najvise, kada je on dosao na vlast vec je bilo 90% Albanaca koji su i pre toga u onakvoj diktaturi divljali, demonstrirali i trazili republiku.
Najvise se moglo posle II sv. rata i tada je to pitanje lagano moglo da bude reseno, ali svi znamo zasto nije.

itekako je mogao najvise. mogao je izvrsiti invaziju na kosovo, pocistiti. tada bismo opet bili krivi kao i sada sto smo. samo sada ne bi imali status kosova pod znakom pitanja.
ovako smo krivi a i dalje imamo problem. tu je njegova greska, lekcija koju nije naucio ni iz ratova 91-95 koje je izgubio.
 
urospo:
SM nije mogao najvise, kada je on dosao na vlast vec je bilo 90% Albanaca koji su i pre toga u onakvoj diktaturi divljali, demonstrirali i trazili republiku.
Najvise se moglo posle II sv. rata i tada je to pitanje lagano moglo da bude reseno, ali svi znamo zasto nije.
Наравно да је главни проблем направио Тито.

Али ја ипак мислим да је СМ доста тога могао. Вратио је "Србију из 3 дела да буде цела", како се тад говорило. Имао је све инструменте у својоим рукама. Од репресивних, до разних других, врло перфидних, играти на карту раздора међу Шиптарима, и слично. А као један од највећи пропуста стално помињем невраћање имовине СПЦ. Одбио је да потпише тај закон, сетимо се.

Друга је ствар, што ја лично мислим да он - није ни хтео. Имао је тај, на жалост, овде неке друге задатке, управо противне српским интересима. Сем тога, и за опстанак на власти, највише му је и тактички одговарало то - нерешено стање, сталне напетости.
 
Ма не него треба да му је драго што је ушао са Вуком и Динкићем у коалицију.
Е па с ким је био - тако је данас и прошао - заједно са комплетном фолк коалицијом мање него 2003. А ако опет уђе са досовцима на следећим изборима доживљава судбину СПО-а.
 

Back
Top