Svim snajama je početno slovo imena sjajna svekrva. Ipak, u braku, ta žena postaje neprijatelj po nepisanom pravilu, a zašto?

Zato što im prvo te svekrve bude dobre, jer im očuvaju decu, to jest svoje unučiće.
Ali,...vremenom postaju loše, jer svaka snaja potajno sanja, da prostor u kome živi postane njen, iako gazdarica te kuće nikada nije bila, niti to može postati.
To je jedno "vrcino", kola iz doba patrijarhata, koje ne rađa ni zdrave odnose, niti bilo kakvu zahvalnost. Čast retkim izuzecima.
Moja je pametna žena, na vreme je svoja dva odrasla sina, "katapultirala", da se snalaze u životu. Ljudi su morali da u međuvremu postanu sami. To uskoro čeka i mene. "Katapult"! 😁
 
Odnosi izmedju ljudi su komplikovani, i licno 1 na 1 a jos komplikovaniji cim je grupa, a sto je veca grupa to je kriterijum nizi (mudrost kaze: masa je gluplja od najglupljeg pojedinca)

Ko god da su u grupi: Mladi, stari, zene, muskarci, supruznici, familije.

Kad je neko lepo vaspitan, postovace one druge - koji god da su od gore. Samo tako moze da se postigne neka skladna ravnoteza, kad se ljudi bolje upoznaju.

Nazalost previse je onih koji nisu lepo vaspitani, ne postuju nekog ili nikog, a o ostalim osobinama da ne govorimo. Nema tu velike mudrosti - na brodu uvek mora da ima makar jedan d*k*dzija - to je zivotna zakonitost, ne praksa ili zelja.
 
Moja keva i otac su prema svakoj mojoj devojci koju sam dovodio kuci bili super sa njima i sve su se odusevile i pohvalile ih.
Sa bratovom zenom su super i perfektno saradju takodje...

Jedini uslov sto moji krisom zameraju je to da slucajno nije neka koja vara i da im deluje kao neka sponzorusa ili droca...
 
Da kojim slucajem zivimo sa mojom majkom i ocem, brak ne bi potrajao ni 6 meseci. Osnovni zadatak pre braka
mi je bio nezavisan zivot i odvojenost od roditelja. I eto skoro 19 godina u braku :heart:
al dzaba ako zivi u isti grad,....................ko da zivi u tvoju kucu, stalno je tu.
 
Dešava se da žene imaju potrebu da dominiraju.
Kod dobrog domaćina u kući se zna ko dokle sme da ide u tom procesu.
Najbolje je kad u kući ima dovoljno testosterona, onda sve šljaka bez problema.

Problemi nastaju usled nedostatka muške vis vitalis.

Pravi čovek ume da udesi da ni majke ni snajke ne pomišljaju da "nose brkove"
 
Pitam se..., gde osoba koja je rodila i vaspitala mog voljenog čoveka počinje da bude moj neprijatelj, te da se dešava da snaje čak misle da im majke njihovih izabranika bacaju nekakve magije, mrze, postaju ogavne žene?
Poražena sam jer očekujem da mi žena koja je rodila i vaspitala mog omiljenog čoveka među svima-bude drugo ime za majku, moja najbolja saradnica, a ne neko od koga treba da se plašim. :(

Onog momenta kada njena ljubav prema svom sinu predje u posesivnost, a njen sin pocne da vise paznje poklanja tebi a ne njoj, ti postajes njen neprijatelj.
 
Pitam se..., gde osoba koja je rodila i vaspitala mog voljenog čoveka počinje da bude moj neprijatelj, te da se dešava da snaje čak misle da im majke njihovih izabranika bacaju nekakve magije, mrze, postaju ogavne žene?
Poražena sam jer očekujem da mi žena koja je rodila i vaspitala mog omiljenog čoveka među svima-bude drugo ime za majku, moja najbolja saradnica, a ne neko od koga treba da se plašim. :(
Nije to pravilo.
Meni je moja svekrva češće majka od one koja me rodila. Toliko podrške, razumevanja i ljubavi mi je pružila, da je ne bih menjala ni za šta na svetu. Uvek mogu da računam na nju. Hvala nebesima što je imam.
Edit: Živimo u istom dvorištu, ali različitim kućama, da ne pomisli neko da je tamo negde na kraj sveta.
 

Back
Top