Svim snajama je početno slovo imena sjajna svekrva. Ipak, u braku, ta žena postaje neprijatelj po nepisanom pravilu, a zašto?

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
14.783
Moja sestra je zetovljevu majku zavolela više nego svoju rođenu majku, išla da meša džem, sama od sebe volela da joj pomaže u kućnim poslovima. Ta žena je bila pametnija od svih nas skupa sa njene strane, parametar kako smo svi ovamo glupi, neposobni i nedati da išta kažemo, pomislimo. Žena koja je rodila njenog čoveka je pametna, sposobna, dobra.

Odjednom, otkako su u braku, mamica stupa na snagu, i ta žena, zetovljeva majka, je sve više neprijatelj, veštica, bezobrznica, sram je bilo da pita moju sestru da neki dan zajedno sede napolju kad je sunčano i krcaju orase. Nije to nikad moja sestra radila ni kod kuće, njoj odmah treba da kaže da NEĆE, da se svekrva ne ponada mnogo i ne navikava.
Gde unazad seže netrpeljivost između snaje i svekrve? Gde to počinje, gde mlada osoba poželi da starijoj ne bude više od pomoći?

Pitam se..., gde osoba koja je rodila i vaspitala mog voljenog čoveka počinje da bude moj neprijatelj, te da se dešava da snaje čak misle da im majke njihovih izabranika bacaju nekakve magije, mrze, postaju ogavne žene?
Poražena sam jer očekujem da mi žena koja je rodila i vaspitala mog omiljenog čoveka među svima-bude drugo ime za majku, moja najbolja saradnica, a ne neko od koga treba da se plašim. :(

Da kojim slucajem zivimo sa mojom majkom i ocem, brak ne bi potrajao ni 6 meseci. Osnovni zadatak pre braka
mi je bio nezavisan zivot i odvojenost od roditelja. I eto skoro 19 godina u braku :heart:
Zašto, šta misliš da je sa njihove strane neprihvatlljivo za neku tvoju, Bože zdravlja, izabranicu? :(

Pitam se..., gde osoba koja je rodila i vaspitala mog voljenog čoveka.počinje da bude moj neprijatelj, te da se dešava da snaje čak misle da im majke njihovih izabranika bacaju nekakve magije, mrze, postaju ogavne žene?
Poražena sam jer očekujem da mi žena koja je rodila i vaspitala mog omiljenog čoveka među svima-bude drugo ime za majku, moja najbolja saradnica, a ne neko od koga treba da se plašim. :(
Svekrve okrecu, muza protiv zene, to im je zadatak...

Mišljenja sam da je zetovljeva majka žena i po', da ne zaslužuje ničim da je iko šikanira i pravi vešticom. Relativno mlada je ostala bez muža, i sad je ogoljena, nezaštićena, predmet svih da prema njoj budu koliko god ko hoće-bezobraznim. Snaje treba da imaju osećaja-koliko bilo za majke svojih ljudi.

U pitanju je primitivizam koji se kod nas pretvorio u tradiciju...
Naročito kad je to osoba od velikih i pravih kvaliteta...
Kako može da se zaboravi išta?
Lično sanjam o svekrvi sa kojom mogu da se zagrlim, pijem kafu svaki dan, pitam gde mogu da pomognem, da sam srećna kad mogu da pomognem...
Zašto je postala moda da se sa majkama svojih ljudi, koje valjda volimo, obavezno ne slažemo dobro i lepo? Kako to može ikome da bude cilj?

Poslednja izmena:
Mišljenja sam da je zetovljeva majka žena i po', da ne zaslužuje ničim da je iko šikanira i pravi vešticom. Relativno mlada je ostala bez muža, i sad je ogoljena, nezaštićena, predmet svih da prema njoj budu koliko god ko hoće-bezobraznim. Snaje treba da imaju osećaja-koliko bilo za majke svojih ljudi.
Mišljenja sam da snaje žele da vladaju svojim izabranicima i da se svojski trude da ih odvoje od porodice po rođenju..
To su nesigurne, primitivne, mlade oštrokonđe koje su dobile status da to i mogu da urade...
U mojoj porodici neka snaja je čak manipulisala dotle da ni novorođenu decu ostatak porodice nije
mogao da vidi...
Samovažnost primitivne osobe je u pitanju...
Bar u mojoj porodici...

Inače... ja sam svoju svekrvu obožavala... a i ona mene...
Poštovala i obožavala... Nije u tom odnosu bilo rivalstva, samo velikog poverenja i poštovanja...

Naročito kad je to osoba od velikih i pravih kvaliteta...
Kako može da se zaboravi išta?
Lično sanjam o svekrvi sa kojom mogu da se zagrlim, pijem kafu svaki dan, pitam gde mogu da pomognem, da sam srećna kad mogu da pomognem...
Zašto je postala moda da se sa majkama svojih ljudi, koje valjda volimo, obavezno ne slažemo dobro i lepo? Kako to može ikome da bude cilj?
Tango je igra za dvoje... pa kada ga igraju primitivna snaja i primitivna svekrva, sve pršti i svi stradaju... jer, nisu ni sve svekrve baš mirišljavi cvetići, hahahah... ima primitivki mozak da ti stane...

Inače... ja sam svoju svekrvu obožavala... a i ona mene...
Poštovala i obožavala... Nije u tom odnosu bilo rivalstva, samo velikog poverenja i poštovanja...
Na sve kasnim, pa i na ovo. Ili ću u majci svog čoveka imati majku i doživotnog prijateja, ili od toga nema ništa.
Prvi put mislim da je dobro da nemam majku... iako je ona bila čista duša.
jer, nisu ni sve svekrve baš mirišljavi cvetići, hahahah... ima primitivki mozak da ti stane...
Well.. živim prilično dugo. Sleduje me neka ekstra verzija svekrve, moja će biti najbolja!.Sve ili ništa!

Ženi koja je rodila i vaspitala čoveka kog volimo-dugujemo makar hvala za tu jednu stvar-dala nam je čoveka vednog naše ljubavi. Ispoštujte te žene, žene su-kao i ti, kao i ja. Nađite se, interesujte se kako da pomognete, vreme leti. Neće kruna pasti nikome sa glave, bre, nisu to veštice... ružno je, ako ništa drugo, te žene doživljavati kao neprijatelje. Ne.. nisu nam to neprijatelji! :(
Mamica je veći neprijatelj.

Moja sestra je zetovljevu majku zavolela više nego svoju rođenu majku, išla da meša džem, sama od sebe volela da joj pomaže u kućnim poslovima. Ta žena je bila pametnija od svih nas skupa sa njene strane, parametar kako smo svi ovamo glupi, neposobni i nedati da išta kažemo, pomislimo. Žena koja je rodila njenog čoveka je pametna, sposobna, dobra.

Odjednom, otkako su u braku, mamica stupa na snagu, i ta žena, zetovljeva majka, je sve više neprijatelj, veštica, bezobrznica, sram je bilo da pita moju sestru da neki dan zajedno sede napolju kad je sunčano i krcaju orase. Nije to nikad moja sestra radila ni kod kuće, njoj odmah treba da kaže da NEĆE, da se svekrva ne ponada mnogo i ne navikava.
Gde unazad seže netrpeljivost između snaje i svekrve? Gde to počinje, gde mlada osoba poželi da starijoj ne bude više od pomoći?

Ako nije do oraha nek rade nesto drugo zajedno. Orasi nek krcka sin tj muz.

Tesko pitanje. Pojma nemam, ali sam cuo ovo:

- Snajka, jesi nahranila stoku jutros?
- Majka, sin vam jos nije ustao.
Na selu, je zenama gadno, jer tamo svi zive na gomili, i ona ide kod muza uglavnom. Zbog toga, ako hoce da se emancipuje,
bolje da ni ne razmatra takve varijante...

Svekrva se našla u najtežem vremenu. Nikad neću zaboraviti-Korona, svi bolesni i potencijalno zarazni, tata nije mogao da vidi bebi-ko je prvi pomogao? Upravo svekrva!
Kako se drži beba? Svakrva je pomogla.
Kako se kupa beba, kako se uspavjuje? Svekrva je pomogla.
U pola dana i noći-svekrva je bila prva osoba da se pita, i sad je svekrva obična veštica. Fuj!
Grozim se i nadam da neću i sama napraviti takav film. Bog dao da ne budem tako nezahvalna i bezobrazna!

Što više majka voli sina to će više biti protiv snaje. Neko nepisano pravilo. Majčinska ljubomora.
E sad to treba prevazići... Mada nije lako... U suštini muž je tu glavni koji mora da im kaže da moraju da se slažu zbog njega i da moraju da budu okej.
To je ono lupanje šakom o sto: " Ne možete vi jedna drugoj oči da vadite kad ste mi obe najvažnije nešto što postoji. Morate zbog mene i porodice da se podnosite i volite." I obe to shvate obično. Jedino ako su baš nadžaci ili ako je on slabić i smotanko pa ne zna da zavede red u kući.

Kod mene je tako bilo vidim da će da izbije rat i pogledam ljutito i šokirano mamu i kažem:"Nemoj da si se više tako ponašala. TO ne sme da ti se dešava."
Bilo je dovoljno samo to. Zna žena da ako pokvari odnos sa njom da će i sa mnom.

I još jedno nepisano pravilo je da nema prebacivanja svojih obaveza na druge. Znači nema situacija da majka zove nju da krckaju orahe već:"Idem ja da krckam orahe, a ti snajka kako si raspoložena..."
Dakle majka mora da poštuje tuđi integritet zna da je snajka zauzeta i ima i svoje obaveze i da nije uvek rada da se bavi njenim stvarima.
Dakle poštovanje granica je vrlo važno.

Što više majka voli sina to će više biti protiv snaje. Neko nepisano pravilo. Majčinska ljubomora.
E sad to treba prevazići... Mada nije lako... U suštini muž je tu glavni koji mora da im kaže da moraju da se slažu zbog njega i da moraju da budu okej.
To je ono lupanje šakom o sto: " Ne možete vi jedna drugoj oči da vadite kad ste mi obe najvažnije nešto što postoji. Morate zbog mene i porodice da se podnosite i volite." I obe to shvate obično. Jedino ako su baš nadžaci ili ako je on slabić i smotanko pa ne zna da zavede red u kući.

Kod mene je tako bilo vidim da će da izbije rat i pogledam ljutito i šokirano mamu i kažem:"Nemoj da si se više tako ponašala. TO ne sme da ti se dešava."
Bilo je dovoljno samo to. Zna žena da ako pokvari odnos sa njom da će i sa mnom.

I još jedno nepisano pravilo je da nema prebacivanja svojih obaveza na druge. Znači nema situacija da majka zove nju da krckaju orahe već:"Idem ja da krckam orahe, a ti snajka kako si raspoložena..."
Dakle majka mora da poštuje tuđi integritet zna da je snajka zauzeta i ima i svoje obaveze i da nije uvek rada da se bavi njenim stvarima.
Dakle poštovanje granica je vrlo važno.Sve to jeste, razumem, ali se i dalje mora razaznati ko je stariji iu porodici. Šta bi koga koštalo? Majka mog izabranika-ima da se poštuje.Poštovanje kreće od mene. Uostalom, poštujući njih, mi produžavamo sopstveni život.

Dakle poštovanje granica je vrlo važno.Sve to jeste, razumem, ali se i dalje mora razaznati ko je stariji i u porodici. Šta bi koga koštalo? Majka mog izabranika-ima da se poštuje.Poštovanje kreće od mene. Uostalom, poštujući njih, mi produžavamo sopstveni život. Lično, granice bi mi bile malo izvan granica. Da se moja svekrva pohvali time jer sam deo porodice-Bože, šta drugo da poželim?

@Samsonight
Dakle poštovanje granica je vrlo važno.Sve to jeste, razumem, ali se i dalje mora razaznati ko je stariji iu porodici. Šta bi koga koštalo? Majka mog izabranika-ima da se poštuje.Poštovanje kreće od mene. Uostalom, poštujući njih, mi produžavamo sopstveni život.
Plemenit pogled, ali često to nije tako u većini porodica. Ne znam kakva je tačno situacija sa tvojom sestrom i ko je tu sve kriv.
I ne priznajem ni pravilo da stariji moraju da budu glavni. Tom logikom bi oni otišli čak i da biraju tvog budućeg muža ili meni ženu kao što je bilo nekad davno i šta sve ne bi pokušali pošto znamo kakvi su mnogi ljudi inače.:roll:

Ja nisam neki veliki ljubitelj nekog velikog poštovanja starijih. Ne mislim da su bolji od nas mlađih. Često su daleko daleko gori. Obično mislim da su svi oni polupani šašaći koji ništa nisu naučili u životu čiji životi su prepuni kompleksa i frustracija. Izvini ako te ovo pogađa što pišem, ali je iskreno.:lol:
Naše novije internet generacije su po meni daleko normalnije i opuštenije i ne robuju malograđanskom mentalitetu dokazivanja i ostalim glupostima kojima oni robuju...

Okej ima pametnih starijih ljudi, ali pošto sam se naslušao njihovih političkih priča kao klinac i vidimo i situaciju u državi nisam nešto ubeđen u njihovu pamet. Često suprotno. Tako da ih neću ni slušati nešto mnogo. To što kažem da mislim da su tupavi šašaći ne znači da ih ne poštujem i da ću biti nepristojan prema njima već jednostavno da ih neću mnogo slušati pošto i mislim da ništa ne znaju, a često vole da se mešaju u živote mladih i sve im određuju.

Opet kažem ne znam kako je sa tvojom sestrom, ali integriteti i granice moraju da se znaju. Ne može dakle majka da ne poštuje snajkin integritet i da joj na primer prebacuje što ona nakon posla ode sa drugaricama u bioskop ili tržni centar, kafić ili restoran, a neće sa njom da peče paprike ili slično.

To dakle kod mene ne bi smelo... :nono3:

@Samsonight

Plemenit pogled, ali često to nije tako u većini porodica. Ne znam kakva je tačno situacija sa tvojom sestrom i ko je tu sve kriv.
I ne priznajem ni pravilo da stariji moraju da budu glavni. Tom logikom bi oni otišli čak i da biraju tvog budućeg muža ili meni ženu kao što je bilo nekad davno i šta sve ne bi pokušali pošto znamo kakvi su mnogi ljudi inače.:roll:

Ja nisam neki veliki ljubitelj nekog velikog poštovanja starijih. Ne mislim da su bolji od nas mlađih. Često su daleko daleko gori. Obično mislim da su svi oni polupani šašaći koji ništa nisu naučili u životu čiji životi su prepuni kompleksa i frustracija. Izvini ako te ovo pogađa što pišem, ali je iskreno.:lol:
Naše novije internet generacije su po meni daleko normalnije i opuštenije i ne robuju malograđanskom mentalitetu dokazivanja i ostalim glupostima kojima oni robuju...

Okej ima pametnih starijih ljudi, ali pošto sam se naslušao njihovih političkih priča kao klinac i vidimo i situaciju u državi nisam nešto ubeđen u njihovu pamet. Često suprotno. Tako da ih neću ni slušati nešto mnogo. To što kažem da mislim da su tupavi šašaći ne znači da ih ne poštujem i da ću biti nepristojan prema njima već jednostavno da ih neću mnogo slušati pošto i mislim da ništa ne znaju, a često vole da se mešaju u živote mladih i sve im određuju.

Opet kažem ne znam kako je sa tvojom sestrom, ali integriteti i granice moraju da se znaju. Ne može dakle majka da ne poštuje snajkin integritet i da joj na primer prebacuje što ona nakon posla ode sa drugaricama u bioskop ili tržni centar, kafić ili restoran, a neće sa njom da peče paprike ili slično.

To dakle kod mene ne bi smelo... :nono3:
Imamo različite perspektive.
Da mi majka moje drage osobe traži da krcamo orase (u moje slobodno vreme), pokrcala bih sve orase u okolini. Šta? Još bih kuvala kafu kad god mi se ćefne.
To je majka mog čoveka-čoveče!
Treba da joj napravim poseban spomenik jer mi je dala takvog čoveka, za mene, mog posebnog muškarca!

Ja nisam neki veliki ljubitelj nekog velikog poštovanja starijih. Ne mislim da su bolji od nas mlađih. Često su daleko daleko gori. Obično mislim da su svi oni polupani šašaći koji ništa nisu naučili u životu čiji životi su prepuni kompleksa i frustracija. Izvini ako te ovo pogađa što pišem, ali je iskreno.
Nije me niko od starijih posavetovao ružno. Neka su i naopaki bili kroz život, ne znam, savetovali su me na ispravno. Mudrost je skupa. Svako bi radije bio mudar konačno, svako bi svoju decu na mudrost usmeravao ako može.

Back