Zašto lažemo?

Da li lažete?

Da li poznajete ljude koji lažu?

Kako se osećate kad izgovarate bele laži?

Kako se osećate kada vam bliska osoba laže?

Ima li istine u onoj narodnoj izreci " Istina se, kad tad otkrije" ?
jako retko
znam ih na tone jer numeju da lazu posto ih citam ko otvorenu knjigu
kada slazem ladan sam ko alen delon
nema takve jer zna da joj sledi odyebaus samo li naslutim
pitanje je sta je istina jer ono sto je za tebe mozda nije i za mene
 
primer za post #52...izjava naprimer vucic je tiranin... pola populacije ce da zabalavi i da dokazuje istinitost te izjave na milion nacina od kojih su pola miliona debilni a druga polovina na nacine koji su donekle osnovani.

opet neki drugi ce da postave sasvim opravdano pitanje pa kako je tiranin, nikog nije ubio a da se zna, nema radne prisilne logore, nema vojske na ulicama i policijskog casa, imamo izbore, medije, svako moze da lupeta svasta po netu novinama i tv, nikog iz porodice nije zaposlio na najvise rukovodece mesto, drzava nije vojna uprava da sve mlade tera silom u vosjku, ne tera ljude u rat, svako ko zeli da radi moze bez problema da nadje posao...... itd itd...

znaci dve istine: jedan za jedne, druga za druge. sta je istina, a sta je laz, jer poluistina ne postoji?
 
Moje iskustvo je da vecina ljudi laze kada ih na to „muka“ natera. Gotovo uvek je to neki izraz nemoci koji u tom trenutku treba da pomogne coveku da neku situaciju sto bezbolnije resi. Pogotovo ako veruje da to nece napraviti stetu.
Postoji onaj drugi, manji procenat ljudi, kojima je laganje nacin zivota. I takve ljude ne trpim. Njihovo laganje nije samo prikrivanje ili pokusaj da se izvuku iz nekog problema, vec svesno manipulisanje.
Net dosta „pomaze“ takvim ljudima da o sebi pricaju bajke. I obicno se ne zadrze samo na tome. Kradu se dogadjaji iz tudjeg zivota, tudje slike, identiteti, to je vec bolesno.
 
. Kradu se dogadjaji iz tudjeg zivota, tudje slike, identiteti, to je vec bolesno.

Da, te krađe postoje već dugo na netu. Kradu se i tekstovi sa blogova i priče i pesme. Ranije nije postojao Zakon koji je to sankcionisao.

Sada postoji Služba za visoko-tehnološki kriminal i ona ne nadgleda samo tvitove i poruke na Fejsu.

Rešava problem autorskih prava, ali u slučajevima kada neke "velike" medijske kuće ukradu tekst iz manje poznatog časopisa ( znam to iz "prve ruke" kada je jedan moj poznanik novinar video tekstove iz časopisa u kome je radio na sajtu jedne poznate novinske kuće. Dobio je odštetu na sudu ).

Meni uopšte nije jasno kako se oni koji lažu snalaze u tim svojim lažima. Lažu jednu osobu, drugoj pričaju drugu laž, trećoj novu laž..i tako u krug.

Ne razmišljaju kako će se te laži otkriti i da će ostati bez poznanika i prijatelja..možda i bez neke dalje-bliže rodbine.
 
Da, te krađe postoje već dugo na netu. Kradu se i tekstovi sa blogova i priče i pesme. Ranije nije postojao Zakon koji je to sankcionisao.

Sada postoji Služba za visoko-tehnološki kriminal i ona ne nadgleda samo tvitove i poruke na Fejsu.

Rešava problem autorskih prava, ali u slučajevima kada neke "velike" medijske kuće ukradu tekst iz manje poznatog časopisa ( znam to iz "prve ruke" kada je jedan moj poznanik novinar video tekstove iz časopisa u kome je radio na sajtu jedne poznate novinske kuće. Dobio je odštetu na sudu ).

Meni uopšte nije jasno kako se oni koji lažu snalaze u tim svojim lažima. Lažu jednu osobu, drugoj pričaju drugu laž, trećoj novu laž..i tako u krug.

Ne razmišljaju kako će se te laži otkriti i da će ostati bez poznanika i prijatelja..možda i bez neke dalje-bliže rodbine.
meni karleusa skidala postove sa politike i predstavljala kao svoje kad je imala fazu da je kao jel ona politicki analiticna, pa kobajagi kuckala sa usb kopirane postove u kurirovoj redakciji :lol:

o kradji sa krstarice, misli, doskocica pa i prica, od drugih korisnika mogu referat da pisem , ali priznajem bernard soovu misao da ako neko i ukrade pa od tri lista napravi detelinu sa cetiri to i nije kradja. nazalost kradja danas, najvise sa neta, puka je resavska skola.
 
Zato što ne znamo istinu. :eek:
napisao ovaj post ispod jos pre nekoliko dan al me mrzelo da ga mecem..mozda ce ti se svideti :lol:


laganje je umetnost ko to ume da radi,ali ovde rade samo paceri i laz se oma provali na keca :lol: dodje dijabola koja ti kaze da si nesto rekao za treca lica a on na to kao bio isprovociran pa ti zato odgovorio, slaze da ne trepne iako sve moze da se proveri.

laz i amateri :lol: ali kad rade profesionalci, to ne mos da provalis jer nikad nisi 100 posto siguran :rotf:

napr kobajagi... kazem bio sam u kini triput, snimao dok.filmove, mod na politici koja inace zivi i radi u kini kaze ahaaaa i cereka se...i ja pocnem da pricam o selima oko sangaja de smo snimali, nacrtam celu ideju oko filmova, spomenem gde te porodice o kojima su snimani filmovi zive, malo dodam kineskog, dodam da je iza filmova osim amerikanaca stala i kina, jos nacrtam da cu da postavim filmove na krstu jer sam dobio dozvolu od amera, a kineskinja mod pobegne u rupu i ko misic gricko samo iz nje trepce :lol:...i niko ne moze da bude siguran. 90 posto njih nikad nije ni bilo u kini, ostali nemaju pojma o dokumetarnom filmu, mozda 0,1 posto ljudi odavde ima jake veze u nasem, kineskom, ili americkom kulturnom establismentu i niko se ne usudjuje da ispadne glup :lol: kada vidim da je proslo, onda dodam novu laz, da sam posetio i nepal, pustao zmajeve, jahao konje i sta sve ne, zato jer sam budista koji je istovremeno i pravoslavac , bude opet aha a mi se iz administracije kopcamo naopako :lol: onda nacrtam proceduru sta je sve potrebno da bi se na katmandu otislo, pisem malo vise o budizmu na religiji, kazem da cu postaviti fotke za blurovanim mojim likom a fotke su napr. od drugara koji je stvarno tamo bio gde se po exifu vidi da nije neko levo foliranje skinuto sa neta i opet muk. tu i tamo neko cacne ko je tamo mozda bio, sa provokacijom da proveri da li lazem i bude ucutkan argumentom da sve sto kazem ima itekako osnova.

a ovo sve sto pisem sada, da li lazem ili vam dajem samo kao ideju za razmisljanje, to samo i jedino ja znam :lol:

sto je kompleksnija i veca laz bolje prolazi, kao ona pre 10tak+ godina da sam bio u glavnom odboru dss-a, da smo voja i ja ortaci i imamo vikendice jedan pored drugog u belanovici :rotf: a onda se raja primi i pocne otvaranje tema koji sam pa to ja iz dss-a, mora da sam bakarec :rotf:

ne lozite se na ovu zaebanciju gde vam pokazah ko vels u istinama i lazima da sve moze biti i jedno i drugo...uzgred sve sto rekoh je ziva istina, samo vam kazem da za laz moras imati odstupnice i dosta planova koje u hodu moras implemenirati ako zelis da laz odrzis u zivotu. to se za politicare uci u protokolu na terazijama, gde je vucic najbolje prosao od svih jos jako davno. danas se toliko ocelicio i izvestio i ne mozes da ga uvatis ni za glavu ni za rep i moz da ga provalis samo ako ga dugo 1 na 1 cackas, a on to izbegava bas iz tih razloga da ne ispadne tocilo u javnosti. zato zida nove i nove lazi jer samo tako moze da pokrije stare, posto ljudi po defaultu mnogo toga zaboravljaju i zadovoljavaju se trenutnim senzacijama koje traju max 3 dana.
 
Da, simpatični su ti filmovi koje drugima možemo pustiti, pa oni poveruju ili ne,
međutim, ono što je zaista opasno je da mi sami u te filmove poverujemo i
zaboravimo ko smo.
Laganje sebe je najveći problem čoveka.
upravo to i govorim... najgora forma koju covek moze da dozivi je ako nevezano od ovoga sto rekoh poveruje u neku laz i zivi u tom verovanju..da je lep, da je zgodna, da je neodoljiv, da je dobra majka, da je ceo svet njegov, da niko ne radi vise od nje ali je ljudi mrze...i slicno.

zato psiholozi imaju posla i traze korene.

a filmovi postoje, naravno da postoje, nisam valjda tolko dokon da za forum pravim tako viseglasje kroz vivisekcije istine ko da pisem fugu jbt. :lol:
 
filmovi su sjajni uzgred... pracenje jedne porodice pre promena u kini, za vreme promena i posle odlaska amera iz kine...sta su doziveli, kako zive i kaki su njihovi utisci kada je bilo bolje. kinezi su jako zanimljivi ljudi, zanimljiviji od japanaca, koji su svi ludi 100 gradi...to mi veruj na rec :lol:
 
inace kojice....trenutak istine :lol:

kolko se secam za ovih 18 god, samo sam jednom ovde slago nesto al bilo je masno jer se jedna volina od dva+ metra nakacila na mene iz meni zaista neznanih razloga :rotf: i pocela tako da me vredja na sve moguce i nemoguce nacine, da sam resio da mu nateram belo pranje na usta a bila je neka prica kad sam stvarno putovao za new york pa presedao iz razloga da ne objasnjavam i u tom interludu na aerodromu dok sam bio u vip salonu video chester benigtona iz linkin parka, nazalost danas pokojnog a bio je ljudina i lik kao retko ko.

a laz je bila da sam, dok sam sedeo u salonu sa njim odvalio zvaku i svasta pricali o muzici najvise o dzezu koji mu je bio blizak i u znak prijateljstva dobio njegovu fotku na poklon sa sve zivim potpisom.... koju sam uzgred posle dao elvinu da pokloni njegovoj simpatiji sa krste i da je time kupi i uspelo je sto mi dodje da sam kumovao vezi dva divna mlada bica...osim sto je fotka bila sa elvinovog kolor stampaca i skinuta sa neta, a on je sam potpisao al to nije bitno, bitno da je ona poverovala jer sam je ubedio da je original :lol:

elem taj kome je prica bila upucena je zaista dobio belo pranje i povileneo kao niko... :hahaha:

aj odo reko da napunim 600 postova, red da zaokruzim boravak.
 
Laž je samo ono što je izgovoreno ili prećutano s namerom manipulacije.
Sve ostalo nije laž, čak ni onda kada izgleda očigledna. Mešati laž sa "belim" žutim, plavim lažima je samo maskirannje manipulacije, pa da li je nešto slučajno, namerno ili smo tako zamislili to nema veze sa ozbiljnim manipulativnim lažima...Sasvim je druga stvar da li to nekome smeta jer je nešto planirao, pa mu nije po volji....to je već njegova stvar nije stvar onoga ko je rekao...
 
Laž je samo ono što je izgovoreno ili prećutano s namerom manipulacije.

Да, ако се мисли о јавним личностима и политичарима и медијима.

Како манипулишем ако комшиници кажем да јој је фризура ок, а објективно није? Могу да наведем још сличних примера из наше свакодневице. И не мислим да је ту реч о манипулацији.
 
Да, ако се мисли о јавним личностима и политичарима и медијима.

Како манипулишем ако комшиници кажем да јој је фризура ок, а објективно није? Могу да наведем још сличних примера из наше свакодневице. И не мислим да је ту реч о манипулацији.
pa naravno da nije laž...nije laž ni sasvim drugačije shvatanje odredjenog dešavanja, pa ga neko vidi na jedan neko na drugi način...
 
Ima ljudi koji svet doživljavaju onakvim kako ih vode njihova osećanja, ako je danas lep dan imaju lepu sliku, ako ih neko čini nervoznim izlazi ružnija slika, a ako su uplašeni onda je sve krik....i to nije laž...
 
Да, ако се мисли о јавним личностима и политичарима и медијима.

Како манипулишем ако комшиници кажем да јој је фризура ок, а објективно није? Могу да наведем још сличних примера из наше свакодневице. И не мислим да је ту реч о манипулацији.
Manipulacija je svesna radnja kojom se postiže odredjeni cilj, a bitna je odrednica, namera, pozitivna ili negativna...
 

Back
Top