Zašto nas neki drugi tako često krive?

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Što je to što neke ljude,,tjera" da vas okrivljavati?

Što mislite zašto su, zašto nastaju i możda zaśto će nastajati te ,,potrebe"?

Je li u pitanju i ,, naslijeđe" od roditelja - pośto većinu nas kad tad jesu roditelji krivili za neśto?


Kako ojaćati sebe - u smislovima da nas krivnje ne pogađżaju tako jako ili da dio iz njih naućimo, ali i da se kvalitetno obranimo?
 
Što je to što neke ljude,,tjera" da vas okrivljavati?

Što mislite zašto su, zašto nastaju i możda zaśto će nastajati te ,,potrebe"?

Je li u pitanju i ,, naslijeđe" od roditelja - pośto većinu nas kad tad jesu roditelji krivili za neśto?


Kako ojaćati sebe - u smislovima da nas krivnje ne pogađżaju tako jako ili da dio iz njih naućimo, ali i da se kvalitetno obranimo?
Odgovor je ovde.
Krive te jer ti ponasanje odstupa od njihovih ocekivanja
Ja sam imala suprotan problem. Krivila sam neke ljude. Ali kao što kaže Serafim nisu reagovali kako sam ja očekivala.
Možeš da menjaš samo sebe, druge ljude ne. Raščistiš u glavi ko ti je bitan u životu a ko ne.
I tako se ponašaš.
Moguće i to, a możda i zbog ljubomore ili zavisti?

Ja sam.primjetio da neki su dosta zavidni kada sam.bolje volje, kada ja imam dobre ideje i postupke
Ovo sam i ja primetila. U stilu, kako se usudjujem da budem raspoložena a sve je crno oko nas.
 
Odgovor je ovde.

Ja sam imala suprotan problem. Krivila sam neke ljude. Ali kao što kaže Serafim nisu reagovali kako sam ja očekivala.
Možeš da menjaš samo sebe, druge ljude ne. Raščistiš u glavi ko ti je bitan u životu a ko ne.
I tako se ponašaš.

Ovo sam i ja primetila. U stilu, kako se usudjujem da budem raspoložena a sve je crno oko nas.
Svaka cast na iskrenoj introspekciji, ne moze to svako :D :heart:
 
Odgovor je ovde.

Ja sam imala suprotan problem. Krivila sam neke ljude. Ali kao što kaže Serafim nisu reagovali kako sam ja očekivala.
Možeš da menjaš samo sebe, druge ljude ne. Raščistiš u glavi ko ti je bitan u životu a ko ne.
I tako se ponašaš.

Ovo sam i ja primetila. U stilu, kako se usudjujem da budem raspoložena a sve je crno oko nas.

Чекај ?! Које/ји су битни(ји) ..

тамо где даш нешто ..

а) и добијеш шта ти фали ..

б) или добијеш два пута што даш .....


ц) или добијаш па добијаш ... и добијаш ...

д) не добијеш па научиш зта то твоје што мислиш да вреди уствари не вреди
 
Чекај ?! Које/ји су битни(ји) ..

тамо где даш нешто ..

а) и добијеш шта ти фали ..

б) или добијеш два пута што даш .....


ц) или добијаш па добијаш ... и добијаш ...

д) не добијеш па научиш зта то твоје што мислиш да вреди уствари не вреди
Skocko, skocko, pik, duga?
 
Чекај ?! Које/ји су битни(ји) ..

тамо где даш нешто ..

а) и добијеш шта ти фали ..

б) или добијеш два пута што даш .....


ц) или добијаш па добијаш ... и добијаш ...

д) не добијеш па научиш зта то твоје што мислиш да вреди уствари не вреди
Bitna mi je porodica . Trudim se da prema njima imam najviše tolerancije.
Da se ne lažemo ni ja nisam cveće, i oni mene trpe po nekim pitanjima i ponašanju.
Najbolja drugarica. I to je to. Ostali (komšije, poznanici, kolege) to sve treba kulturno ali na odstojanju.
 
Bitna mi je porodica . Trudim se da prema njima imam najviše tolerancije.
Da se ne lažemo ni ja nisam cveće, i oni mene trpe po nekim pitanjima i ponašanju.
Najbolja drugarica. I to je to. Ostali (komšije, poznanici, kolege) to sve treba kulturno ali na odstojanju.

... а после Вам АВ неваља... А ОН исти као Ви
 
Чекај ?! Које/ји су битни(ји) ..

тамо где даш нешто ..

а) и добијеш шта ти фали ..

б) или добијеш два пута што даш .....


ц) или добијаш па добијаш ... и добијаш ...

д) не добијеш па научиш зта то твоје што мислиш да вреди уствари не вреди
Aha, i ja sam ćorava. :mrgreen:
 
Јеси ти @gospodja čuknuta ... Нијеси ....

бај тх евеј тачан одоговор
I Hate You Reaction GIF by All Creatures Great And Small
 
Kako ojaćati sebe - u smislovima da nas krivnje ne pogađżaju tako jako ili da dio iz njih naućimo, ali i da se kvalitetno obranimo?
Tako što ćeš prestati da tražiš validaciju od drugih. Prosto te ne interesuje da li te neko smatra za budalu ili genija. Ti sam budi svestan onoga što jesi jer niko osim tebe to ne može znati bolje.
Pročitaj nešto o stoicizmu, koristiće ti.
 

Back
Top