Све о бебама 0-12 месеци

i kod nas svako u svom krevetu i svi srecni i zadovoljni

uz iznimne situacije, kada je bolestan, kada ga nesto muci itd, kada je bio bas bebac pa grcevi i to, ali nikada nije zaspivao na nasem krevetu i provodio celu noc tu, prebacim ga kad kad u toku noci i vratim nazad prvom prilkom, i to sve proslo do prvog rodjendana negde, od tada nema ni toga, nego ujutru u 6-7h kada se probudi dodje kod nas pa se mazimo, ljubimo, grlimo, vucemo za ruku i udaramo papucom po glavi : ))

i iskreno mislim da ta potreba za zajednickim spavanjem, posebno kasnije, prositice vise iz potrebe i zelje mame a ne dece, al se mame vade na potrebu dece : )
 
i kod nas svako u svom krevetu i svi srecni i zadovoljni

uz iznimne situacije, kada je bolestan, kada ga nesto muci itd, kada je bio bas bebac pa grcevi i to, ali nikada nije zaspivao na nasem krevetu i provodio celu noc tu, prebacim ga kad kad u toku noci i vratim nazad prvom prilkom, i to sve proslo do prvog rodjendana negde, od tada nema ni toga, nego ujutru u 6-7h kada se probudi dodje kod nas pa se mazimo, ljubimo, grlimo, vucemo za ruku i udaramo papucom po glavi : ))

i iskreno mislim da ta potreba za zajednickim spavanjem, posebno kasnije, prositice vise iz potrebe i zelje mame a ne dece, al se mame vade na potrebu dece : )
Mislis da mame ne vole same da spavaju sa tatama pa im je dete tampon zona?
Hmmmmm...
 
Mislis da mame ne vole same da spavaju sa tatama pa im je dete tampon zona?
Hmmmmm...

После студија сам радила све и свашта па сам чак и туђу децу чувала.

Углавном - мала је имала девет и по година и још увек је спавала са мајком. Отац - на каучу на развлачење у дневној соби.

Још онда ми је то било ненормално. Какав је то брак, какви су то обичаји...???
 
Sara mnogo bolje spava u krevecu nego kad spava sa nama, mirnije i ne budi se, kad spava sa nama (to se desava ako se nesto uplasi nocu, pa krene da place i slicno, prebacim je kod nas) ali to je haos, mlati rukama i nogama, ja se sva iskrivim, pazim da je ne zgnjecim, ona se vrti kao sestar, gledam da ne padne sa kreveta, vucem je dole, ona se pentra do zida..ma haos totalni. U svom krevecu koji je tik do naseg kreveta uziva i lepse spava i ne moram da brinem hoce li pasti :)

Inace se uspavljuje uvece tako sto lezi i prica i pevusi a mi lezimo isto, u nasem krevetu, i trudimo se da se smejemo tiho, koliko je slatka i blentava sta sve ponavlja, kako sumira ceo dan dok se uspavljuje, i kako cvrkuce..
 
ne ispada, to sto si ti to tako shvatila negativno to je tvoj problem...ja sam iznela svoj stav, ne mislim da je tudj pogresan, svako zna svoje.... ja volim da spavam sa nekim i nisam videla svrhu treniranja bebe za samostalno uspavljivanje (iako su me sa prvim detetom ubedjivali da to tako treba)...pa i kod zivotinja beba spava uz mamu....kao sto ne vidim svrhu treniranja na noshu, treniranja hodanja....sve se to namesti u svoje vreme....

pa svrha je ta da nesto obavim kada dete stavim da spava...tipa da na miru jedem...ili operem sudove....ili gledam tv....ili popijem kafu i odgledam seriju
ili jednostavno da buljim u tacku na plafonu i odmorim mozak
ili da citam...ili muza da spopadnem...ili on mene
:mrgreen:

hodanje nismo trenirali
ni noshu...to je sve obavila kad je bila spremna, dok si rekla keks
a spavanje smatram da je vazno da beba ume da se umiri i zaspi sama...
mazenje ne izostaje, bez obzira na uspavljivanje
 
i sigurnije je
tako bar strucnjaci kazu
ja ne bih znala stvarno
ja samo radim kako meni odgovara a ne vidim da se deca bune :)

Хвала богу. Шта, јел требам целе ноћи да будем напета и да размишљам да ли ћу некога да лупим или придавим.

Ма иди бре, ако сам мајка није ми мозак исцурео.
 
pa ako ne bude druge
mi cemo se prebacit u dnevnu, al ona ce imat svoju sobu kad za to dodje vrijeme : )

tako smo mi uradili
s tim da je jedno 10 meseci Irina spavala u bracnom krevetu sa mnom a mm u dnevnoj(bila je velika i ritala se ko magare i neko je morao da se iseli iz kreveta jer nismo mogli da se odmorimo, jer nismo imali krevetac, vratili smo ga...al ona je imala vise od 2 godine tada
do tada je spavala u krevecu al se prebacivala kod nas oko 4, 5 ujutru...nekad kad pije mleko a nekad se tako probudi samo i kuka(kad je bila mladja ...ispod godinu ipo) pa je prebacim
onda smo uzeli namestaj i presli u dnevnu a njoj namestili deciju
sad su ona i beba u decijoj a ja isto kao padobranac na fotelji u decijoj cekam, da beka "dozvoli" da predjem u dnevnu opet :)

- - - - - - - - - -

a vrata od sobe su otvorena dok ne zaspi Irina pa zatvorim....pa kad polegamo,otvorim ih...tj sad ne, al kad ja ne spavam u decijoj, vrata su nocu otvorena...da se ne uplasi ako se probudi i da moze da dodje

al ne pamtim kada je Irina dosla kod mene ili tate u krevet
 
mi jednom prispali na kaucu, mm zamalo spljeska dete :zima:
srecom, ja reagistrujem svaki njegov sum
a imali smo nedavno scenu kod rodjaka, ponela za vikend bebi alarm
i uvek ga palila kada uspavam bebu
to jutro nije hteo da zaspi, neko ga uzeo nosati a ja se upustila u veoma ozbiljan razgovor
i samo u po frke panika- setila se da nisam upalila bebi alarm kada sam izasla iz sobice a bebu ne vidim :eek:
vristali su mi od smeha
 
tel mi nije mnogo zvonio, ali je jedno vreme bila ludnica sa sveki
ja ne mogu da mrdnem sa kreveta o bebe- neko seo na tel kao manijak
ja imam govornu postu koja se relativno brzo ukljucuje
pogledam, nije mm, hebe mi se za sve ostalo
krene poziv sa drugog broja, sa treceg ....

pa sam pocela da iskljucujem tel
 
sad smo se vratili iz savetovalista 4800, 56 dugacak, nikad tuznije nije plakao, sad spavka
inace sofi spava sa mnom u krevetu a bebac u krevecu, kada se probudi nocu podojim ga sedeci i vratim u krevetac, retko kad ga stavim u krevet al opet samo da jede pa ga vratim u krevetac..mm spava u sofijinoj buducoj sobi ne zato sto ne moze sa nama nego zato sto nece, ustaje svako jutro u 5 da ide na posao pa bi da se odmori a ne beba da ga budi...eto toliko :)
 

Back
Top