Stvari koje muškarci ne razumeju

on recimo ne sfata da kad mi je fitilj osto dug(da ne kazem kratak) 1 mm ne treba da mi bude na dohvat vaze:lol:
isto tako ic ne kapira da kad me uhvati napad da moram da se popnem na njega, da ga istipam, izgrickam i izgilicam ne treba da mi 'vraca' jer cu opako da se iznerviram i plus ce pomahnitalim pretumbavanjem po podu il krevetu neko na kraju obavezno biti povredjen
i
odgovor na drugo pitanje(jos jednom:p)
to me mnogo nervira:)))
 
jedan moj bivši nije razumeo zašto mi treba 10 min da u prodavnici odlučim koji ću sok da kupim :lol:

Zasto ti treba 10min ?
Ja brze izaberem patike.

Zene vole o problemima dosta da pricaju (cesto smaraju) dok muskarci resavaju probleme.
Muskarci zaista ne razumeju potrebu da se prica mnogo, bez da se ista preduzme. Sve u tri reci stane.

Mi ne razumemo zasto morate da probate svake, ali apsolutno svake cipele u butiku (jos kad ih obidjete nekoliko u istom danu) z:shock: z:shock: z:shock:. z:(
Jednom sam pravio devojci drustvo kad je isla u kupovinu i vise nikad......... preko 3h obilaska butika, da bi na kraju kupila samo [B jednu[/B] majicu, a za cipele nije mogla da se odluci z:shock: z:shock: z:shock: ......... sada ide sa drugaricama z;)

Muskarci ne razumeju opterecenost kod devojaka bojama, nijansama, ipak muskarci vide svet u 10 boja. Slaba nam je grafiska kako ne razumete.
 
Poslednja izmena:
Ne razumeju fine signale, nego sve mora da im se nacrta. Uz crtez treba da ide i detaljno objasnjenje koje treba da sadrzi najmanje 1. uvodne napomene 2. detaljan sadrzaj predmetnog izlaganja 3. zakljucak. Sve manje od toga vodi do cuvence recenice "a sto lepo nisi tako rekla"...

Zasto ne prestanete da se folirate i kazete sta mislite. A ne da stalno moramo da tumacimo sta ste htele da kazete.

npr
Draga da li si ljuta ?
- Ne. (naravno da sam ljuta)
- OK. (nije ljuta, ma sve je OK)
 
Zasto ne prestanete da se folirate i kazete sta mislite. A ne da stalno moramo da tumacimo sta ste htele da kazete.

npr
Draga da li si ljuta ?
- Ne. (naravno da sam ljuta)
- OK. (nije ljuta, ma sve je OK)

Pa da ti pojasnim da ne tumacis :lol:

To znaci da je ljuta na tebe (sto ti kao ne znas, pa se jos pravis blesav). A ti si to trebao da vidis (ako te uopste zanima, a ocigledno da ne, jer da te zanima ti bi video)...., a ne da pitas. ( to pitanje dodje kako podyebavanje.... ;))

Elem, kakvo pitanje, takav i odgovor.....:snesko5:

P.S. Ne mora da bude ljuta na tebe, ali ako nije, to je obicno vezano za nekog tebi bliskog..........npr, tvoju mamu
 
potrebzu da se stalno dokaszuje ljubav, makar i verbalno

potrebu za ničim izazvanom nežnošću koja može i da se zadrži na tome - ne mora da dođe do sexa

potrebu da nas oslovljavaju nekim deminutivom čak i u društvu

potrebu da kad kažemo baš izgledam bljak kaže ma ne ...

potebu da kad kažemo da smo debele kažu e ne baš tako žena treba da izgleda

potrebu da smo jedine i jedinstvene


Apsolutno saglasna........kumo, potrefi ga u srž z:)

Sa buticima nemam problema jer ni ja ne ulazim samo da pogledam, već da kupim. Iako sam žensko, ne razumem potrebu bazanja po prodavnicama.....nikada nisam to volela. Znači, trebaju mi cipele, pare u tašnu i krenem da kupim.........i muž definitivno ne ide sa mnom. Sa kozmetikom takodje nemam problema jer je jako malo koristim......a kada se putuje, šta njega briga šta sam spakovala i ponela.
Pošto smo oboje jake ličnosti, vremenom smo podelili resore tako da nema sudaranja i konflikta. Ako zajedno nešto radimo, a puno toga radimo skupa, uvek se zna ko je vodja projekta. Onaj drugi je pomagač......i nema problema.
Ovo što sam gore citirala je jednostavna i učestala pojava kod ljudi koji su dugo zajedno i zove se podrazumevanje. Meni smeta osobina muškarca da podrazumeva ženu u svakom pogledu te iz toga proizilazi da nema potreba da joj kaže s vremena na vreme da je lepa, da je voli, da je iznenadi poljupcem.......posle 25 godina braka i 4 godine zabavljanja meni smeta "podrazumevanje". Naravno da mu to stavim do znanja tako što ja njega iznenadim
i on shvati.......samo što posle opet zaboravi hahahahaahaha.......i tako, igramo se :zskace:
 
Iako se sa mm poznajem od sedme godine zivota, imam utisak da on mene u sustini uopste ne poznaje. Hiljadu puta sam ga zatekla kad mu nesto pricam kao slusa a u sustini nije cuo ni reci od onog sto sam mu pricala, da bi sutradan uvredjeno rekao "sto mi nisi rekla". Odavno sam prestala da mu pricam o svojim osecanjima jer ima obicaj da to sto me boli iskoristi protiv mene kad se najmanje nadam. Ljubomoran je na to sto se poveravam prijateljici a ne njemu a nije svestan koliko me pogadja to sto kada mu poverim svoja najdublja osecanja a on mi se smeje i ruga.z:(
 
Pa da ti pojasnim da ne tumacis :lol:

To znaci da je ljuta na tebe (sto ti kao ne znas, pa se jos pravis blesav). A ti si to trebao da vidis (ako te uopste zanima, a ocigledno da ne, jer da te zanima ti bi video)...., a ne da pitas. ( to pitanje dodje kako podyebavanje.... ;))

Elem, kakvo pitanje, takav i odgovor.....:snesko5:

P.S. Ne mora da bude ljuta na tebe, ali ako nije, to je obicno vezano za nekog tebi bliskog..........npr, tvoju mamu
z:shock: z:shock: z:shock:...... :rotf:

A bre mislim tako može da bude ljuta zbog opštinskih izbora na Madagaskaru.... z:shock: z:shock: z:shock:
Nije podjebavanje.... šta ako zaista nije ljuta.... uvek toliko svirate o toj iskrenosti .... što ne kažete da ste ljute kada ste ljute ? z:p Nego vi igrate na staru dobru Catch 22 logiku .... "Ne nisam ljuta" -"Znam da jesi" E onda drži gaće kada krene baraž po tebi.... Tačnije šta god da vam kažemo ne valja....ne valja kada vas iskuliramo ... ne valja kada insistiramo.... daj bre.... ima da unajmim baba Vangu da mi vrača u pasulj kada ste raspoložene.... z:shock: z:shock: z:shock:
 
Zasto ti treba 10min ?
Ja brze izaberem patike.

Zene vole o problemima dosta da pricaju (cesto smaraju) dok muskarci resavaju probleme.
Muskarci zaista ne razumeju potrebu da se prica mnogo, bez da se ista preduzme. Sve u tri reci stane.

Mi ne razumemo zasto morate da probate svake, ali apsolutno svake cipele u butiku (jos kad ih obidjete nekoliko u istom danu) z:shock: z:shock: z:shock:. z:(
Jednom sam pravio devojci drustvo kad je isla u kupovinu i vise nikad......... preko 3h obilaska butika, da bi na kraju kupila samo [B jednu[/B] majicu, a za cipele nije mogla da se odluci z:shock: z:shock: z:shock: ......... sada ide sa drugaricama z;)

Muskarci ne razumeju opterecenost kod devojaka bojama, nijansama, ipak muskarci vide svet u 10 boja. Slaba nam je grafiska kako ne razumete.

MM je taj koji po celi dan prica o problemima a uz to nista ne resava, dok sam ja ta koja mora da menja sijalice, osigurace i otpusava kanalizacione cevi. Kad treba da se zove majstor onda ja zovem, a kad majstor dodje on nije kod kuce. Nisu zene te koje su neodlucne i ne resavaju probleme , vec se muskarci ponasaju kao razmazena deca.z:poz:
 
z:shock: z:shock: z:shock:...... :rotf:

A bre mislim tako može da bude ljuta zbog opštinskih izbora na Madagaskaru.... z:shock: z:shock: z:shock:
Nije podjebavanje.... šta ako zaista nije ljuta.... uvek toliko svirate o toj iskrenosti .... što ne kažete da ste ljute kada ste ljute ? z:p Nego vi igrate na staru dobru Catch 22 logiku .... "Ne nisam ljuta" -"Znam da jesi" E onda drži gaće kada krene baraž po tebi.... Tačnije šta god da vam kažemo ne valja....ne valja kada vas iskuliramo ... ne valja kada insistiramo.... daj bre.... ima da unajmim baba Vangu da mi vrača u pasulj kada ste raspoložene.... z:shock: z:shock: z:shock:

Pa unajmi :rotf:. Ko ti brani.

Kome je stalo i ima mozga, ne treba mu baba VangLa (ni njemu, ni njoj)

O iskrenosti necu da komentarisem, pogotovo ne na forumu sa svim virtuenlim licnostima i double... triple clonovimaz:girl:
 
Mnogi su digli ruke od razumevanja jer kod mnogih zena nema sta da se razume. Ni one same ne razumeju-nerazumljivo. Istinito i zalosno sto mnoge zene traze laz, laz, laz... samo ih lazite i dobicete sve. I neke od Vas su laz predlagale- ako sam debela kazi da nisam, ako sam ruzna kazi da jesam, ako kasnim reci da ne kasnim...ma jos mnogo bljuvotina. Istina boli ali kada shvatite njen znacaj bice Vam mnogo lakse.
 
Da se muskarci ne bi mucili da razmisljaju....lepo zvuciz:mrgreen:
Kada mi vama dajemo taj luksuz zašto ne bi bilo i obratno....?z:hm:
P.S. I sad je zasto a malopre je bilo, da li je uopste ljuta z;) Mozemo beskonacno tako...
Da možemo...to i jeste ženska taktika....prvo nam iskidate živce dokle nam priznate da ste ljute....pa onda malo kidate....dokle saznamo zašto ste ljute....pa još malo....kako to da ispravimo....z:shock: z:shock: z:shock: I tako u krug..... z:p
 
Mnogi su digli ruke od razumevanja jer kod mnogih zena nema sta da se razume. Ni one same ne razumeju-nerazumljivo. Istinito i zalosno sto mnoge zene traze laz, laz, laz... samo ih lazite i dobicete sve. I neke od Vas su laz predlagale- ako sam debela kazi da nisam, ako sam ruzna kazi da jesam, ako kasnim reci da ne kasnim...ma jos mnogo bljuvotina. Istina boli ali kada shvatite njen znacaj bice Vam mnogo lakse.

ovo svakako ne bih da mi kaže hahahahaha .....šalim se

Ne radi se o tome da treba da govori da sam lepa ili da nisam debela stalno.....sve mi dobro znamo kakve smo i kao izgledamo, baš kao i muškarci. Ne radi se o toj vrsti laži, već o tome da udeli kompliment, da sa te 3-4 reči pokaže da je obratio pažnju na ženu, da je video njen umor ili neraspoloženje........radi se o obraćanju pažnje na drugu osobu a ne da me ubredjuje kako sam kao manekenka. Ta pažnja od par sekundi je potrebna ženi da se oseti jedinstvenom i posebnom. Zar je to prevelik zahtev......nije, ali tokom godina ta pažnja kod muškarca popušta dok se kod žene potreba za njom pojačava. Govorim o prirodnim različitostima koje treba na neki način prevazići da ne bi i kod jedne i kod druge osobe izazivali nezadovoljstvo..kod žene zato što želi pažnju a ona izostaje, a kod muškarca jer vidi da je žena namrgodjena i nezadovoljna i da zvoca.
 
ovo svakako ne bih da mi kaže hahahahaha .....šalim se

Ne radi se o tome da treba da govori da sam lepa ili da nisam debela stalno.....sve mi dobro znamo kakve smo i kao izgledamo, baš kao i muškarci. Ne radi se o toj vrsti laži, već o tome da udeli kompliment, da sa te 3-4 reči pokaže da je obratio pažnju na ženu, da je video njen umor ili neraspoloženje........radi se o obraćanju pažnje na drugu osobu a ne da me ubredjuje kako sam kao manekenka. Ta pažnja od par sekundi je potrebna ženi da se oseti jedinstvenom i posebnom. Zar je to prevelik zahtev......nije, ali tokom godina ta pažnja kod muškarca popušta dok se kod žene potreba za njom pojačava. Govorim o prirodnim različitostima koje treba na neki način prevazići da ne bi i kod jedne i kod druge osobe izazivali nezadovoljstvo..kod žene zato što želi pažnju a ona izostaje, a kod muškarca jer vidi da je žena namrgodjena i nezadovoljna i da zvoca.

potpisujem...svako slovce z:)
 
Pa moguce su tolike podudarnosti zato sto jednostavno nismo isti.
Priroda nas je takvima odredila i ne vredi se tu mnogo nervirati.
Teskoca je u tome sto zene cesto ne zele da rese problem, nego samo da beskrajno pricaju i pricaju i pricaju o njemu, sto muskrace izuzetno nervira.
A u zajednickom zivotu cesto ne vidimo probleme na isti nacin, niti im dajemo istu vaznost, posebno problemom ne smatramo kad zene umisle da nesto sto smo rekli ili uradili ima neko peto, potpuno drugacije znacenje od onoga koje je ocigledno.
Muskarci uglavnom ne umeju da govore u rebusima i izokola. To sto smo rekli uglavnom bas to i znaci.

teskoca je u tome, sto zena kad ima problem, najcesce zeli samo da se pozali, i da bude saslusana..a ne da joj se odmah skace za vrat sa instant resenjima koje najcesce nemaju veze sa mozgom, ili da joj se prebacuje kako je nesposobna ili nesigurna.
:zgrudvanje:
a ono sto niste rekli?
 
Pa da ti pojasnim da ne tumacis :lol:

To znaci da je ljuta na tebe (sto ti kao ne znas, pa se jos pravis blesav). A ti si to trebao da vidis (ako te uopste zanima, a ocigledno da ne, jer da te zanima ti bi video)...., a ne da pitas. ( to pitanje dodje kako podyebavanje.... ;))

Elem, kakvo pitanje, takav i odgovor.....:snesko5:

P.S. Ne mora da bude ljuta na tebe, ali ako nije, to je obicno vezano za nekog tebi bliskog..........npr, tvoju mamu
To je bio samo primer. Poenta je da devojke kazu sta imaju, a ne da moram da tumacim svaku rec.

Ako je rekla NE. To je muskarcima NE. z:lol:
Zasto da zapocinjem raspravu ?????????? Nema potrebe da komplikujem situaciju.
:zjelka2: :snesko5:

 

Back
Top