strašno nizak pritisak

Svako ko ima nizak pritisak zna kako je nama tokom leta.:) meni je bas nizak pritisak ( 85/55) i inace funkcionisem ok al tokom leta sam sva "mrtva",malaksala ,glava mi "pada"i ne znam kako da se izborim sa tim....inace noge me non stop leti bole i pomaze mi jedino kad ih dignem u vis i tako odmaram...zna li jos neko sta pomaze?
 

Imam i ja nizak pritisak i to me uzasava,90/60 mi je obicno,a imam 31 godinu.Pomogne mi jedino lezanje sa podignutim nogama uz tecnost i slatko i slano.Tablete efortil mi ne pomazu. Vrucine jedva podnosim i mrzim leto zbog toga,a tek pred kisu,tada sam poluziva.

To nije "strasno nizak pritisak".

Kod nekih ljudi to je normalan pritisak.

Nizak pritisak nekada stvara probleme, ali nije smrtonosan.

Na protiv, nizak pritisak je predznak dugog zivota.

Ne sekirajte se nista, pite vise crne kafe i jedite malo slaniju hranu.
 
To nije "strasno nizak pritisak".

Kod nekih ljudi to je normalan pritisak.

Nizak pritisak nekada stvara probleme, ali nije smrtonosan.

Na protiv, nizak pritisak je predznak dugog zivota.

Ne sekirajte se nista, pite vise crne kafe i jedite malo slaniju hranu.

Stvarno? Posto kad padne pritisak koji je prirodno nizak kod mene bude manji od 80/50 znaci zivecu dugo ako ne padnem nezgodno kad se onesvestim :lol:

Probleme koje stvara nizak pritisak moze da razume samo onaj ko ima te probleme, umor, malaksalost, nesvestice, glavobolje, mucnina... :( i
Svako resenje je privremeno, i kafa i cips i fizicke aktivnosti i voda, sve radim, sve sam probala i treba konstantno da se pazi, ako sedim samo jedan sat moram da popijem 2-3dl vode inace padam cim ustanem.
 
Слажем се Дина и потпуно те разумем као твоја сапатница. ;)
Ниском притиску свашта може да помогне да се подигне привремено, али на дуже стазе не.
Код мене је помагала физичка активност у једном периоду. У овом моменту не помаже.
Можда ће помагати опет, у неком тренутку...
 
Слажем се Дина и потпуно те разумем као твоја сапатница. ;)
Ниском притиску свашта може да помогне да се подигне привремено, али на дуже стазе не.
Код мене је помагала физичка активност у једном периоду. У овом моменту не помаже.
Можда ће помагати опет, у неком тренутку...

Zahvalite se Bogu da vam se pritisak ne digne, pa da nece da spadne....

Tada cete biti kandidati za prvu ligu....

Ovako su samo male neprijatnosti prolaznog karaktera.
 
Poslednja izmena:
Stvarno? Posto kad padne pritisak koji je prirodno nizak kod mene bude manji od 80/50 znaci zivecu dugo ako ne padnem nezgodno kad se onesvestim :lol:

Probleme koje stvara nizak pritisak moze da razume samo onaj ko ima te probleme, umor, malaksalost, nesvestice, glavobolje, mucnina... :( i
Svako resenje je privremeno, i kafa i cips i fizicke aktivnosti i voda, sve radim, sve sam probala i treba konstantno da se pazi, ako sedim samo jedan sat moram da popijem 2-3dl vode inace padam cim ustanem.

Ja imam uvek nizak pritisak ( doduse ne merim ga svaki dan,mozda jednom mesecno ili kad se setim), ali ja to nikada nisam osecala kao nesto neprijatno.

Vrtoglavice imam povremeno, ali to mislim da nema veze sa niskim pritiskom. Glavobolje ne poznajem,mucninu jako,jako retko, nikada se u zivotu
nisam onesvestila. Mislim da se organizam jako brzo nekako adaptira na taj nizak pritisak.

Nemam naviku da pijem vodu ,barem ne ako nisam stvarno zedna.#

Moguce je da tvoje tegobe dolaze od neke druge "nezgodacije" , ne mora obavezno da bude
nizak pritisak u pitanju.
 
Moja majka ima nizak pritisak ceo zivot i evo malopre joj je bilo jako lose. Procitao sam postove na pocetku teme o kafi, crnom vinu, slanim stvarima... Svi uglavnom savetuju veliku kolicinu vode...

E sad jedno pitanje. Moja majka popije jednu ili dve casice viskija uvece, jel to dobro ili lose za ljude sa niskim pritiskom? Preneo sam joj sve informacije za podizanje nogu kad joj se slosi, ona uzme malo meda i vode...
Unapred hvala :)
 
ja sam imala problema sa jako niskim pritiskom,i sve pratece simptome vrtoglavicu,zujanje ,mucninu ponekad,osecaj nestabilnosti,cak sam jedno vreme pocela i da dobijam panicne napade..jer mi se desilo da kolabiram usred prepunog autobusa..(mnogima ce delovati smesno)al eto ,ne znam dal je iko ikada imao slicnu situaciju ako jeste javite se da razmenimo iskustva...
 
Dokazano je da ljudi sa niskim pritiskom imaju dosta tegoba, mada ne kriticnih kao kod onih sa visokim krvnim pritiskom. Te tegobe su uglavnom hronican umor, neispavanost, malaksalost, mrzovolja.... Sta mislite utice li nizak pritisak na karakter, da li utice na nasu licnost i u kojoj mjeri?
Kako se boriti protiv simptoma koje izaziva nizak pritisak i kako poboljsati kvalitet zivota, te ima li uopste smisla kad se nekim manama prepisuje kao razlog nizak pritisak?
 
Vidiš, o tome nisam razmišljao, ali sad kad malo vratim film, primećujem zanimljive koincidencije.
Nekada sam, u periodu od više godina imao nizak pritisak povremeno. I može se reći da sam vodio prilično usporen, dosadan, jednoličan život.
Zadnjih nekoliko godina imam problem sa visokim pritiskom, a život mi je prepun stresova, neizvesnosti, aktivnosti, promena, ...
Sad, da li je način života izazivao odreženi krvni pritisak ili obrnuto, ne znam. Ali neka veza izgleda da postoji.
 
Pripadam grupi sa baš niskim pritiskom, ali od navedenih simptoma nemam ništa. Istina, ne mogu da istrčim maraton, ali spavam spavam normalno i baš treba mnogo toga da se poklopi da bih se osećala mrzovoljno.
Jedino što mi se po nekad dešava to je užasna potreba za solju, ili glavobolja ako preskočim kafu celog dana. Kažu da je to u vezi sa tim niskim pritiskom. Ne znam.
Jednom sam čula i ja da nizak pritisak donosi dugovečnost (objašnjeno mi je da srce manje pumpa, pa duže traje). Ni to nemam pojma.
 
Pripadam grupi sa baš niskim pritiskom, ali od navedenih simptoma nemam ništa. Istina, ne mogu da istrčim maraton, ali spavam spavam normalno i baš treba mnogo toga da se poklopi da bih se osećala mrzovoljno.
Jedino što mi se po nekad dešava to je užasna potreba za solju, ili glavobolja ako preskočim kafu celog dana. Kažu da je to u vezi sa tim niskim pritiskom. Ne znam.
Jednom sam čula i ja da nizak pritisak donosi dugovečnost (objašnjeno mi je da srce manje pumpa, pa duže traje). Ni to nemam pojma.

e tako i meni ovo za so i ako preskocim kafu desi se da me boli glava.
Inace, smanjila sam kafu, cini mi se ranije sam i po dve tri soljice dnevno znala da popijem, sad sam krenula mnogo vode da pijem pa sam smanjila kafu na 1 soljicu dnevno i nikakvih problema sa pospanoscu nemam :)
inace meni je samo to problem sa niskim pritiskom bio, pospanost i mnogo mi trebalo da se skoncentrisem, otkad sam krenula sa vecim unosom vode sve je ok. Btw.da napomenem da nisam malaksala, hronicno umorna, prilicno sam hiperaktivna i ne drzi me mesto. Retko kad stvarno sednem i nista ne radim, odmaram samo.
 

Back
Top