strašno nizak pritisak

Ljudi, tema davno mrtva, a ja umirem koliko mi je lose. Jutros sam jedva ustala, cim sam oci otvorila, vrtoglavica, haos. I mucnina kao na ringispilu. Jedva nekako ustanem izmerim pritisak 85/53. Istusirala se hladnom vodom, jela, pijem kiselu, drzi noge podignute, malo se normalizovao 110/70, medutim sat vremena kasnije, opet vrtoglavica. Ne mogu da stojim bez pridrzavanja. Pre par sati kad sam merila 110/43. Uzas zivi, ceo dan tako. Sta jos mogu da uradim, moram da funkcionišem sutra, a ne mogu ni da zaspim koliko mi se vrti

Ljudi, tema davno mrtva, a ja umirem koliko mi je lose. Jutros sam jedva ustala, cim sam oci otvorila, vrtoglavica, haos. I mucnina kao na ringispilu. Jedva nekako ustanem izmerim pritisak 85/53. Istusirala se hladnom vodom, jela, pijem kiselu, drzi noge podignute, malo se normalizovao 110/70, medutim sat vremena kasnije, opet vrtoglavica. Ne mogu da stojim bez pridrzavanja. Pre par sati kad sam merila 110/43. Uzas zivi, ceo dan tako. Sta jos mogu da uradim, moram da funkcionišem sutra, a ne mogu ni da zaspim koliko mi se vrti
Uzmi nešto slano da pojedeš i pij dosta tečnosti , jedi - to se savetuje kod hipotenzije.

Sada pitanje je da li ti se to dešavalo ranije , zbog čega se javio pad tenzije - treba ispitati i ispratiti . Javi se na pregled dežurnoj službi , da te neko pregleda i da infuzioni rastvor - biće ti bolje.

Ako nema ko da je odveze do hitne,slana voda je prva pomoc,da moze posle nekog da pozove.Inace veoma dobro znam kako izgleda kada se pritisci priblize mnogo.Bilo to nizak,ili visok pritisak.
користим и ја нешто слично као прву помоћ, и доведем притисак у нормалу.
код форумашице се подигне, па са након сат времена опет сјурца на доле,
и није јој добро.

једном ми се скоро изједначио, и осећај је био као да у ушима имам чињеле.
пепорука је била да солим парадајз, једем шункице и наливам се течношћу.
мени је супица из кесице и слатка медена вода наизменце, кућна инфузија. :aha:
има још свашта нешто на репертоару, па како сам кад расположена.

и није јој добро.

U čaši vode ,većoj , sipa se recimo kašičica šećera i malo soli , na vrh kašičice.Dobijemo neki tip "infuzionog rastvora " kod dehidratacije naprimer.Pa se polako pijucka.

и није јој добро.

Zato sto je dovoljno slana i to pomaze u tim prilikama.meni kada se desi priblizavanje prietiska,ja se oduzmem skroz i ne mogu mrdnuti.Nemam nikakvog osecaja,niti vidim sta,samo ponesto cujem.Zena zna i odma mi donese slane vode i u roku od 10 minuta polako pocnem da se vracam u zivot.Ranije smo probali sa kockom secera i vodom,ali nista nije pomagalo.za ovo sa slanom vodom mi je rekao jedan komsija koji isto ima te setajuce pritiske.Za sada pomaze.Da i to sto kaze pikax,treba da se pijucka ,a ne da se popije iz cuga.Nisam probao to sa secerom i solju zajedno.probacu kada bude zatrebalo.

јоле, не ваља бре пуно соли.
ови моји кад осоле, то није на вр' кашикице, него спуцају пуно. :fdlan:
ја то не могу, и мислим да не ваља.
овако, уз супицу, или медену воду, кућна инфузија одради посао.
грођжица је исто добра, ко је сме, колу баш не волим, али послужи неки пут. :lol:

јоле, не ваља бре пуно соли.
ови моји кад осоле, то није на вр' кашикице, него спуцају пуно. :fdlan:
ја то не могу, и мислим да не ваља.
овако, уз супицу, или медену воду, кућна инфузија одради посао.
грођжица је исто добра, ко је сме, колу баш не волим, али послужи неки пут. :lol:
Ta kuvana supa je slanija od pola kasicice soli u 2 dcl vode,a ne treba ni toliko,jer je dovoljno,ajde da ne idemo na kasicicu,moze prstohvat soli na casu vode.Inace znam dobro sta su kupovne supe.Nekada bile Knor.Najvise sam voleo sa knedlama.Kada dobro popijem to mi je bio sutradan najomiljeniji dorucak,rucak i vecera.

Bila u urgentnom, kod neurologa, to je sve ok, dobila uput za orl u za internistu, ali je problem sto ne postoji nikakav lek za vrtoglavice, a jezive su i traju vec evo 6 dana

I kako sam ja razumela dr nije nizak pritisak uzrok on je verovatno posledica neceg drugog. Da, i kolor dopler vrata da uradim i to su mi dali, mada to moram privatno. Nocas sam do 4 plakala od muke, niti da lezim niti da spavam, ne znam sta cu sama sa sobom, dali su mi i klometol da pijem, da mi smanji mucninu

Ja sa 70/45 normalno :P
Zuji u usima, al teram :P

Ma sto je najgore, meni je protisak sada normalan, a vrtoglavice ne prestaju. Vise kao osecaj propadanja i jos kao da mi neko steze glavu tako se osecam. Sad cekam ponedeljak da odem kod orl, ali bih nekako samo sama sebi da pomognem, jer sam potpuno disfunkcionalna
Ja sam imao vrtoglavice, kad sam pio entresto + edemid, to srozava pritisak jezivo. Skinula mi je enstresto, i sad je ok.
Pijem dosta caja i kafe...

Back