Sto mislite: ko vise zna o nervnom sistemu, psihijatri ili psiholozi?

Ja mislim psiholozi, sto ce svakako izazvati da vecina misli da sam glup. Cuo sam da se u Americi vode borbe oko toga oce li im biti dozvoljeno da prepisuju ljekove. (Ljekova prepisivanje dozvoljeno je samo psihijatrima.) Samo cu spomenuti da ostecenja nervnog sistema i to kako radi mozak ne testira ni u Psihijatrijskim bolnicama psihijatar, nego: 1. klinicki/"neuro-"/obicni/drugi psiholog, i opcionalno (samo po potrebi) 2. neurolog koji i ne dolazi tu nego se pacijent odvodi u opstu bolnicu kod njega.

Neuropsihijatrija vise ne postoji, postoje odvojene specijalisticke sudije (dakle, nakon Osnovnih studija, a to je u ovom slucaju Opsta medicina): neurologija i psihijatrija. Cuo sam da je tako bolje od jedne neuropsihijatrinice i psihoterapeutkinje psihodinamske orijentacije, medjutim, mislim da je tako gore.

Upalom tzv "podrepne" znojne žlezde njenom iritacijom postižemo nezaustavljivu potrebu za momentalnim mokrenjem.
Nisam siguran da ovo mogu sprečiti ni psiholozi ni psihijatri.
Donekle mogu hirurzi ali prave novu štetu.
 
Upalom tzv "podrepne" znojne žlezde njenom iritacijom postižemo nezaustavljivu potrebu za momentalnim mokrenjem.
Nisam siguran da ovo mogu sprečiti ni psiholozi ni psihijatri.
Donekle mogu hirurzi ali prave novu štetu.
Jesi probao putem autogenog treninga da radis onda poslije njega autokatalepsiju a onda citas zidni natpis "NEKA MI TO PRSTANE SA MOKRENJEM..." da ti to prstane... izgleda kao vracanje ali nije... SAmo ne smijes zalit, u hipnozi je fora da iznenadis sebe, zrtvuj zid plati krecenje to te kosta 5 Eura pa napisi na njega to... ako znas da se uvedes u autokatalepsiju, a ako ne znas onda pokusavaj, potrebna ti je i najmanja moguca hipnotizerska knjiga napisana od hipnotizera koji je poznat kao hipnotizer a ne neke uobicajene budale... Time se moze ja mislim i menstrualni proces regulisati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top