Sto mislite: ko vise zna o nervnom sistemu, psihijatri ili psiholozi?

To sto ti pricas je glupost... Ako je neko medicinska sestra to nikako znak za nevjestost ni za nemanje zelje za vece obrazovanje nije, mozda je znak za nemanje uslova, a na kraju krajeva i kad bi svi imali fakulete neko bi... morao da bude medicinska sestra... cak i da smo jednako obrazovani svi i inteligentni, mada ja i mislim da je svaki covjek jedanko inteligentan.

Čuj, glupost :mazi: Pa nisam ja izmislila sadržaj njihovog posla, prema tome, te utešne splačine njima prosipaj, mene zaobiđi.
 
Čuj, glupost :mazi: Pa nisam ja izmislila sadržaj njihovog posla, prema tome, te utešne splačine njima prosipaj, mene zaobiđi.
Neko mora da radi na injekciono... Ljeti dodje 100 ljudi dnevno da primi i.v. Diazepam 10mg sa Fizioloski rastvor 500mg (nekad 250, ako je u pitanju iskusni narkoaman) u turisticke gradove, mora tu da bude sestra...

Kad i svi bi imali istu pamet i znanje opet bi neki mora radit tu...

Zubaru neko mora da pomaze, pogotovo ako je hirurgiju specijalizirao (stomatolosku), na primjer kad ti vadi truo zub ili kad mora da vadi korijene koji su spiralno zamrseni ili kad mora da vise djelova zubu napravi (rasparcavanje) pa vadi, kad mora da nanosi brzo preparate, kad neko ima "pogresan" broj korijena zuba, itd. Tako da nekad mu cak trebaju 2 sestre... recimo ima nenormalno veliku salivaciju pacijent pa crpaljka ne moze a da se ne zaglavljuje... Ili nestane struje, sto je u CG obicaj, u sred dijela kada ti pritisne zub metalom pa onda taj metal vrti u milimetarskim pomjerajima da bi ga odvalio od vilice... i onda neko mora da ode po stravicna sredstva tretiranja toga da mu zub tako ostane dok ne dodje struja (ako bog da sjutra) trceci, a on mora da ti obavi jos ponesto i da improvizuje...

Kad bi i svi imali istu pamet i znanje opet bi neke 2 sestre morale da budu tu...
 
Poslednja izmena:
Psiholog završi filozofski fakultet ,a psihijatar medicinski i specijalizaciju psihijatrije.
Dakle psihijatar zna da leči jer je medikus,a psiholog ne leči-može samo da objasni...
Pa gde su potrebna objašnjenja ponašanja tamo i rade psiholozi,a gde lećenje bolesne
psihe-psihijatri...
A inače direktan odgovor je da više sa svog aspekta zna onaj koji je bio zainteresovan da skupi više znanja...
To nema veze sa strukom...
 
Psiholog završi filozofski fakultet ,a psihijatar medicinski i specijalizaciju psihijatrije.
Dakle psihijatar zna da leči jer je medikus,a psiholog ne leči-može samo da objasni...
Pa gde su potrebna objašnjenja ponašanja tamo i rade psiholozi,a gde lećenje bolesne
psihe-psihijatri...
A inače direktan odgovor je da više sa svog aspekta zna onaj koji je bio zainteresovan da skupi više znanja...
To nema veze sa strukom...
Kakve gluposti mogu ljudi da pisu...
Psihijatar da tablete, koje ne lijece, jer samo neka mi bilo ko jedan kaze da je jednog vidio izlijecenog, i da je izlijecen od tih ljekova, ili da mu je bilo makar malo bolje. Recimo sa akutnog odjeljenja muskog ili zeskog izlijecenog... Dakle, primjer, inicijale, ili samo "znam ga" nekoga koji je izasao normalniji no sto je bio... A da se pod normalnoscu ne racuna "smirenost" onoga ko zeli da bude nemiran ali od klozapina ili levomepromazina itd. i ne moze. Jung je napravio glupost kada je rekao da psihijatrijski bolesnici sa sizofrnijom crtaju mandale (sisteme koji su kruzni makar bili i kockasti, jer sadrze centar i jer je sistem kruzan) zbog nekih arhetipova (po njemu: ono sto je Bog (samo sto nece da kaze da misli na njega) "zapisao" kao "Ustav psihe" u covjeku, gdje je svaki arhetip clan ustava, a da ne ispadne materijalista i da bi se bolje prodavao rekao je da im je broj neogranicen). Oni to crtaju jer svako normalan pod tim ljekovima jedino i moze... Slikaju sliku toga kako im se od tih ljekova vrti u glavi i kako su pogubljeni... Ja licno bih, da sam vlast, rekao da ubiju Junga, kad bi bilo potrebe. A trenutno bih naredio da se sve njegove knjige spale, da sam vlast...
 
I kakvo je to je*eno izlecenje ako se zna da se od antipsihotika skoro svih (a sto se prepisivanja tice 99%) gubi zelja ne samo za seksom, vec za svakim oblikom kreativnog ponasanja ili uzbudjenja... Jadnik kome neko da depo injekciju flufenazina ne moze ni da misli o zanimljivim stvarima, a kamo li da ih... on ustvari tad i ne zna sto ta rijec ("zanimljivost") znaci trenutno za njega, a zna sto je znacila prije... I onda se tako stvara atmosfera za uvodjenje antidepresiva, gdje psihijatar obavezno (99% slucajeva) napravi gresku pa da SSRI od koga se seksualna zelja gubi jos vise, ili da nesto sto uspavljuje od cega je uspavljivanje izazvano antipsihotikom (ako je sedativan dosta) jos vece... I onda zamisli zombija koji preko klozapina ili levomepromazina prije trazodon? I lorazepam? Ubili su ga... I onda kazu da su postigli "pozitivnu remisiju" jer je pocela "negativna fenomenologija" koja ukljucuje gubitak volje za svacim prakticnim, a prestala "pozitivna" koja ukljucuje halucinacije, deluzije koje se i kada su tacne definisu kao poremecaji misljenja jer ih nema gluplja od tebe vecina, ili paranoidne ideje, sto je smijesno, jer ako proganjanja i trovanja i udruzena laganja i obmane ne postoje onda ne bi postojale ni rijeci za to. A ovi kojima stvarno treba pomoc su tu samo zato sto im majke ne znaju da ljekova za to nema. I da ce izaci jos ludji.

Lijepo li je nekome ko mozda ima pocetak sizofrenije pa je na muskom akutnom da gleda od drustva ovo: homoseksualace, depresivce sto im fali ruka ili im je slomljen kuk, narkomane, ljude koji tumaraju "tamo-ovamo", vjerske ekstremiste, parafile, tucarose koji to rade kada tehnicari i kako tehnicari ne mogu da primijete, silovatelje, kriminalce, psihopate (ljude koji ne shvataju kako neko moze da osudi zlo ponasanje), prave ludake (manjina), narkodilere koji tu prodaju artane i biperiden (MENDILEX) i travu, lopove koji mu kradu sve cigarete itd. Pogotovo da slusa muzike sa 5 mjesta: 3 muzike sa 2 sprata, jednu sa prizemlja, 2 sa druga dva odjeljenja, jos ako voli pa ukljuci i svoju eto ne znajuci da ce da mu smeta... Onda mu je isto tako bas fino nemanje mogucnosti u dusi psihijatara koji mito primaju da pored dvije na 40 ljudi naprave bar jos dvije kupaonice tj. tusa... To sto neko moze da mu ukrade gace koje je stavio na zid kupaonicu koji dijeli od prostorijice sa soljom pa da mora da ide go...
KAKO OVO DOBRO LIJECI...

Onda je bas lijepo sto ne misli da je nenormalna za sebe pojedina psihijatrinica koja zbog straha opravdanog (jer je ispala djubre) tjera ljude u sobu iz hodnika, pa im na nasilan nacin oduzeta sloboda i tjeranje da budu u tim hodnicima i sobama postaje tjeranje da budu u samim sobama... Jos kad te stave u sobu sa ludakom koji ne da da se izvjetrava (da se otvara prozor) iako je u jakni...
KAKO OVO DOBRO LIJECI...
 
Poslednja izmena:
Mora da ti je u pitanju neki zaostatak u razvoju ili su te još kao embrio nažalost...
Jer kako ti nije jasno da antipsihotici brišu ,baš putem umirivanja libida ,sadržaje koji ti
pobuđuju rascep visokom aktivnošću korteksa...
Umesto da te insulinom spuštaju u dijabetičnu komu i tuku elektrošokovima,sad ti to rade hemijom...
Pobrišu ti te košmarne halucinogene asocijacije,izravnaju ti talase...Ono jeste da te privremeno zombiraju,
ali bar se ne patiš i ne praviš sranja...
Žalosno je to da ne kažem tužno,ali šta da se radi-kriza je...Sve je kriziralo,pa ybg ni vama ne može biti sjajno...
Do kereca svatovi...:mrgreen:
 
Mora da ti je u pitanju neki zaostatak u razvoju ili su te još kao embrio nažalost...
Jer kako ti nije jasno da antipsihotici brišu ,baš putem umirivanja libida ,sadržaje koji ti
pobuđuju rascep visokom aktivnošću korteksa...

Umesto da te insulinom spuštaju u dijabetičnu komu i tuku elektrošokovima,sad ti to rade hemijom...
Pobrišu ti te košmarne halucinogene asocijacije,izravnaju ti talase...Ono jeste da te privremeno zombiraju,
ali bar se ne patiš i ne praviš sranja...
Žalosno je to da ne kažem tužno,ali šta da se radi-kriza je...Sve je kriziralo,pa ybg ni vama ne može biti sjajno...
Do kereca svatovi...:mrgreen:
(Podvukao DOBAR SISTEM: 26)
PRVOPODVUCENO: Ovo da umanjuju seksualnu zelju, koju on zove libido (Frojdov pojam za sire od seksa: erotiku uopste) je istina samo za neke antipsihotike, i to u vecini a ne svim slucajevima, ali tioridazin recimo povecava "libido" a antipsihotik je.
DRUGOPODVUCENO: Ni "zombiziranje" tj. usporenost i kocenje u pokretima i mislima nije istina za sve antipsihotike, tioridazin bas ne zombizira, nego dovodi covjeka u stanje da se rasplace od emocija zbog necega zbog cega inace ne bi, onda haloperidol ne zombiriza bas mnogo iako koci misice ako se ne da sa biperidenom ili drugim antiparkinsonikom. Zatim: levomepromazin ne zombizira nego samo usporava pokretanje, ali ustvari stimulise, iako se od njega "vrti u glavi". Itd. its.
TRECEPODVUCENO: ELEKTROSOKOVI SE KORISTE DANAS, TO JE TZV. ELEKTROKOVULZIVNA TERAPIJA, I O NJOJ PSIHOLOZI CAK JAKO DETALJNO UCE. Tako da dragoljub laze. To kazem kao neko ko je ucio o njoj...
 
Poslednja izmena:
Elektrošok terapija je možda dozvoljena u Montenegro,ali u Srbiji već dugi niz godina nije dozvoljena!
Nehumanost elektrošokova ,valjda ne treba objašnjavati!
Koji je idiotski sadizam tuči čoveka strujom da bi ga zombirali!
Umobolnost!
Ne daje se to da ga zobmbiraju nego SUPROTNO: da mu izlijece depresiju.
Ne tuce se elektrosokovima nego se daje elektrokonvulzivna tereapija, odaljenim daleko jedinicama vremena.

Druga stvar je to sto ako doktoru kazes da je glup bivas vezivan za krevet tako da ti se na noge stavljaju kozni obicno okovi koji se stezu ekserom kao satovi sa plasticnim narukvicama, onemogucuju da ih pomjeris duze od 4cm, isto tako a ispred tebe na obije ruke, ili nekad "razapinjanje": ruke sa strane...

Zasto je prof. dr. Jelena Vlajkovic predamnom rekla da se koristi i u Srbiji, i svuda? A ti kazes da ne...
 
Poslednja izmena:
Ne daje se to da ga zobmbiraju nego SUPROTNO: da mu izlijece depresiju.
Ne tuce se elektrosokovima nego se daje elektrokonvulzivna tereapija, odaljenim daleko jedinicama vremena.

Druga stvar je to sto ako doktoru kazes da je glup bivas vezivan za krevet tako da ti se na noge stavljaju kozni obicno okovi koji se stezu ekserom kao satovi sa plasticnim narukvicama, onemogucuju da ih pomjeris duze od 4cm, isto tako a ispred tebe na obije ruke, ili nekad "razapinjanje": ruke sa strane...

Zasto je prof. dr. Jelena Vlajkovic predamnom rekla da se koristi i u Srbiji, i svuda? A ti kazes da ne...
Ako još neki manijakalni psihijatar koristi,po zakonu ga treba uhapsiti!
Ovo se smatra u EU nehumanom metodom koja i nema nekih evidentnih rezultata...Srbija je ukinula kad je potpisala SSP.
Montenegro je pod monitoringom EU (posmatranjem:mrgreen:) možda i zbog toga...Takođe je vezivanje dozvoljeno samo u izuzetnim
slučajevima i odluka mora biti konzilijarna,koliko znam o tom iz razgovora s tim specijalistima...
Sad moguće je,kakva smo mi inače ponekad stoka,da je neka klinika zadržala opremu za elektrošokove,ali otkriče bi napravilo strahovitu aferu o
sadistima u redovima lekara,tako da ne verujem mnogo u tu priču...Moguće da te zastrašivala...:mrgreen::hahaha:
 
Ako još neki manijakalni psihijatar koristi,po zakonu ga treba uhapsiti!
Ovo se smatra u EU nehumanom metodom koja i nema nekih evidentnih rezultata...Srbija je ukinula kad je potpisala SSP.
Montenegro je pod monitoringom EU (posmatranjem:mrgreen:) možda i zbog toga...Takođe je vezivanje dozvoljeno samo u izuzetnim
slučajevima i odluka mora biti konzilijarna
,koliko znam o tom iz razgovora s tim specijalistima...
Sad moguće je,kakva smo mi inače ponekad stoka,da je neka klinika zadržala opremu za elektrošokove,ali otkriče bi napravilo strahovitu aferu o
sadistima u redovima lekara,tako da ne verujem mnogo u tu priču...Moguće da te zastrašivala...:mrgreen::hahaha:
HAHAHHAHAAHAHA ZNAS LI TI STO JE KONZILIJUM, HAHAHAHAH "ODLUKA MORA BITI KONZILIJARNA" HAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHH
Koristi se svuda u svijetu, a u izuzetnim slucajevima kada bi trebao biti prepisan na 20 dana kokain (jedan od najjacih antidepresiva, testirano da 20 dana koristenja (nakon koga je skoro nemoguce ne produziti ilegalno) ne steti mozgu) ali je to zabranjeno prepisati... Ili kada se proba stvar jaca od kokaina (necu imenovati radi nenarkodilerovanja dilera) a ne pomaze iz jednog puta...
 
Poslednja izmena:
HAHAHHAHAAHAHA ZNAS LI TI STO JE KONZILIJUM, HAHAHAHAH "ODLUKA MORA BITI KONZILIJARNA" HAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHH
Koristi se svuda u svijetu, a u izuzetnim slucajevima kada bi trebao biti prepisan na 20 dana kokain (jedan od najjacih antidepresiva, testirano da 20 dana koristenja (nakon koga je skoro nemoguce ne produziti ilegalno) ne steti mozgu) ali je to zabranjeno prepisati... Ili kada se proba stvar jaca od kokaina (necu imenovati radi nenarkodilerovanja dilera) a ne pomaze iz jednog puta...
Samo na TO misliš...:evil:
Idi po metadon pa smiri se...:manikir:

- - - - - - - - - -

ima u srbiji EKT - tih elektrosokova - rade se na vma
uspavaju te pre toga
Od SSP-a (Potpisivanjem sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s EU smo prihvatili da se
ne koristi zbog nehumanosti-u EU tog nema...Slovenija odavno ukinula,Hrvatska tek ove godine...)
Za VMA me ne iznenađuje-svi generali ,uključujući i Dikovića mi deluju šokirano!:mrgreen:
Videli smo i sami-država u državi!:evil:
 
Samo na TO misliš...:evil:
Idi po metadon pa smiri se...:manikir:

- - - - - - - - - -


Od SSP-a (Potpisivanjem sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju s EU smo prihvatili da se
ne koristi zbog nehumanosti-u EU tog nema...Slovenija odavno ukinula,Hrvatska tek ove godine...)
Za VMA me ne iznenađuje-svi generali ,uključujući i Dikovića mi deluju šokirano!:mrgreen:
Videli smo i sami-država u državi!:evil:
Ja samo kažem činjenice... o kokainu. Frojd je uveo to liječenje kokainom pacijenata, i ono je jedno vrijeme bilo legalno u psihijatriji, dok ga isti nije zabranio drugom knjigom gdje za razliku od prve kritikuje kokain, ali samo ako se koristi ušmrkavanjem, ali tada se nije znali da li oštećuje čulo mirisa na primjer ako se (zna se da se to radi) brizga u venu, a onda su ga zabranili. Kasnija istraživanja pokazala su da ne šteti ni mozgu ni psihi ako se da 20 dana, a Svetska Zdravstvena Organizacija nema ni izgovor zašto ga ne odobri. Sve se ono što je ovdje rečeno vrlo lako za 5 minuta može provjeriti po internetu. A za EKT pričam ono što imam u ubžbenicima i skriptama, a neću ti dati skriptu prof. dr. Jelene Vlajković eto zato što treba da i ona uzme pare za stvari koje piše... Imam i prevod (neću reći ko je preveo, jer je protivzakonito raditi to) Alan Baddely (čuveni) (2002): Human memory — Theory and Practice (Revised Edition (eng. Prepravljeno izdanje), gdje se uče efekti toga na pamćenje.
 
Poslednja izmena:
Kako voliš o drogicama i hemiskim mućkarijama...:lol:
I prosto ti milo što je i čika Frojd bio malo đanki...:mrgreen:
Ajd sad lepo po metadom,danas rade skraćeno
-slavi se voskresenije jednog verovatnog đankija...Kako bi inače preživeo onu Golgotu...Da ti je znati na
čemu je on bio pa da se malo i ti proslaviš a?:per::lol:
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče,ja sam se jedne napasti rešio-duvana...
Ponekad mi smotaju đokavac pa povučem koji dim...Ništa posebno,ja sam najčešće dobro
raspoložen i oran za zajebanciju,tako da mi taj thc i ne treba...Treba depresivnim,koji se leče od
teških bplesti s malim izgledima za izlečenje...Sad je u modi neko ulje kanabisa (ako nije prevara!:mrgreen:)
i najbolje mušterije su babe...Lakše se živi,a nema zavisnosti...
Tako da upotreba psihoaktivnih supstanci itekako ima budućnost,ali tačno dozirano i s mogučnošču kreiranja raspoloženja ,čak i misli...
Kako sam već pomenuo...(Inače serum istine je dosta star-natrijum tiopental i uglavnom je davno korišten...)
Za par decenija ćemo verovatno kupovati "osmeh","tugu" "ljubavni napitak" i sl.u apotekama i biće bezazlene psihoaktivne supstance...;)
 
Što se mene tiče,ja sam se jedne napasti rešio-duvana...
Ponekad mi smotaju đokavac pa povučem koji dim...Ništa posebno,ja sam najčešće dobro
raspoložen i oran za zajebanciju,tako da mi taj thc i ne treba...Treba depresivnim,koji se leče od
teških bplesti s malim izgledima za izlečenje...Sad je u modi neko ulje kanabisa (ako nije prevara!:mrgreen:)
i najbolje mušterije su babe...Lakše se živi,a nema zavisnosti...
Tako da upotreba psihoaktivnih supstanci itekako ima budućnost,ali tačno dozirano i s mogučnošču kreiranja raspoloženja ,čak i misli...
Kako sam već pomenuo...(Inače serum istine je dosta star-natrijum tiopental i uglavnom je davno korišten...)
Za par decenija ćemo verovatno kupovati "osmeh","tugu" "ljubavni napitak" i sl.u apotekama i biće bezazlene psihoaktivne supstance...;)
Ti nisi rekao ime lijeka ili kombinacije ljekova (eventualno dopunjeno dozama i tezinom tjelesnom onoga na kome eksperiment vrsis zamisljeni) koja moze da upravlja mislima... Ja kazem da ne moze nijedna. Natrijum amital mislis (amobarbital), posto je on cesce koriscen? To su gluposti. On nije "pravi" nego se, danas, koristi kao "serum istine u pokusaju"; jer "pravi" ne postoji. U terapiji disocijativnih poremecaja, kao narkoanaliza sto ti govori da pacijent ne prica istinu nuzno, nego nekad i slaze.
 
Poslednja izmena:
U svakom slučaju -psihijatri,obzirom da su medikusi te i taj organ moraju odlično poznavati...
Na Filozofskom se ne uči o mozgu kao organu,već samo o manifestacijama njegovih funkcija...
COVJEK OCE DA KAZE DA SE NA FILOZOFSKOM: ODSJEK PSIHOLOGIJA NE UCI O MOZGU KAO ORGANU, A MI TAMO UCIMO I O PROTOZOAMA... A ja mu vec pokazivao slike iz udzbenika... Pa ovo je apsolutno nepodnosljivo, sad od 3600 slika moram da biram najbolju...
 
To su studije iz prošlog veka u Podgorici...:manikir:
DA LI SI TI NORMALAN pitam jer u Podgorici nema fakulteta psihologije, u Nikšiću su me učili najpoznatiji Beogradski profesori, koji predavaše istovremeno i u Beogradu. Neću sad imena... Stvarno te pitam da li si normalan? Jer ti izgleda imaš ideologiju koja se zasniva na toma da lažeš... mi po 1.000 evra plaćamo godinu, jer država neće da plati te ljude da dolaze, a dolaze avionima i plaćen im je hotel. Dakle, fakultet nije na budžetu države.
 
Poslednja izmena:

Back
Top