Šta ustvari hoće feministkinje?

Šta je cilj feminističkog pokreta u svetu i ovde kod nas? Da li u pitanju iskrena borba za prava i ravnopravnost žena ili je to samo povod za pokazivanje otvorene mržnje i netrpeljivosti prema muškom rodu? Koje je vaše mišljenje o tome koji je zapravo cilj feminističkog pokreta?

shutterstock_1333445996.jpg

Nekako je svaka borba uvek na stetu zena.

I to neretko od drugih zena a ne samo od muskaraca.

Znas, kada sam mnogo i to bas mnogo radila pricali su mi da treba dete da nunam.
Kada sam nunala dete zamerali su sto ne radim.
Kada nisam bila udata bunili su se sto sve na sebe trosim.
Kada sam se udala okretali su oci sto muzevljeve pare trosim.

A ja se sve vreme pitam, sto svako sebe ne gleda i svoje dvoriste ne cisti. Ima sta da se pocisti, to je sigurno.

Od zena se ocekuje ili da se zabrade ili da zavrse pet fakulteta i desetoro dece da rode, sefice da postanu, da piju rakiju ali da se ne napiju, da kuvaju rucak ali da na isti ne smrde, da tracare ali da ne ogovaraju, da sede u kafani ali u isto vreme i kucu da ociste, decu da vaspitaju da sebe ne obrukaju, da udovolje drugim zenama da ih ne ogovaraju, da se malo razvedu ili makar u braku pomuce jer kakva je to zena ako se ne muci. E, tu je kvaka.
I dalje se od zena ocekuje da se MUCE.

Ako ne drugacije ono da budu hobotnice i da zavrsavaju deset obaveza istovremeno.


To je uvrnuto jer od muskarca bas niko ne ocekuje da kolicina njihove muke bude srazmerna postovanju koje dobija.
Ali zeni ce se traziti mana manica. Ha! Ima tri mrcice na tepihu u zadnjoj sobi, c c c prljavusaaa...tako da, zenama bi trebalo objasniti da su ljudi.
Nisu samo muskarci ljudi dok je zena samo neka zena, prica kao zena, ogovara kao zena, kvoca, zvoca, laje...i sve tome slicno.

Da kazem nije rob, nije sluga, niko joj ne sudi i ima pravo da uredi sebe kako ona smatra da treba a ne da zadovoljava svacije zahteve a najmanje svoje.

To je onako, u ovom delu sveta dok postoje daleko siromasniji i kategoricniji delovi koji jos uvek seku delove tela svojim cerkama.
 
Tema je otvorena iskljucivo sa ciljem da se raspiruje mizoginija.

Kao i sve teme takvog tipa.

Postavljac teme je iskazao otvorenu mizoginiju jedno trista puta na ovon forumu, pa je njegov cilj jasan.

A i za ostale clanove se zna ko kakvo misljenje ima o feminizmu kao pokretu.

Dakle tema je nepotrebna osim da jos dublje razdere postojece podele i siri mrznju.
 
Tema je otvorena iskljucivo sa ciljem da se raspiruje mizoginija.

Kao i sve teme takvog tipa.

Postavljac teme je iskazao otvorenu mizoginiju jedno trista puta na ovon forumu, pa je njegov cilj jasan.

A i za ostale clanove se zna ko kakvo misljenje ima o feminizmu kao pokretu.

Dakle tema je nepotrebna osim da jos dublje razdere postojece podele i siri mrznju.

A koja je tema potrebna na forumu?

Vala bih volela da vidim takvu.

Vec duze vreme sticem utisak da je svet bas ruzno mesto puno demona iz senke koji kruze oko nas oblizivajuci se dok se mi koprcamo.

Ne secam se da sam skoro videla temu bez neke patetike i otvaranja ociju.
 
Не, не, није о томе реч, родитељи нису на позицији, дечак је много добро дете, ради се о перцепцији у нашем друштву.
Verujem da u konkretnom slučaju nije, ali se ipak na osnovu jednog/par slučaja ne može izvesti zaključak da je baš svuda tako. Da dečaci obavezno imaju privilegije u nagrađivanju u školama, kao ni ono o čemu sam pisala, da svuda uticajni roditelji pomažu i guraju svoju decu na štetu ostalih.

Znam za devojčicu koja je ove godine đak generacije, isto u Srbiji. Priznali su da je najbolja. I sigurno nije jedina takva. Kad sam išla u školu, davno je to bilo, ni onda nikada nisam pomislila da kao devojčica nemam iste šanse za uspeh kao i dečaci. Na fakultetu isto. Na poslu, tamo se već javlja problem, ali to je vezano za majčinstvo i dobrovoljno ispadanje iz trke za pozicije.

Tu ima prostora za pomoć ženama, na društvenom nivou. Priznanje i nagrada u vidu raznih poreskih olakšica, povoljnijih uslova za penziju, i slično.
 
Interesantno je da kada država pokuša da donekle raznim povlasticama pomogne ženama u tim godinama kada su "sputane" sitnom decom, javljaju se neke feministkinje koje traže da država njih ne posmatra kao mašine za rađanje, i neka politika prestane da odlučuje šta će one da rade sa svojom matericom. Kao da je imati decu/porodicu neka kazna. U njihovim očima izgleda jeste. Ne žele da budu žene. Nego samo radna snaga.
 
A koja je tema potrebna na forumu?

Vala bih volela da vidim takvu.

Vec duze vreme sticem utisak da je svet bas ruzno mesto puno demona iz senke koji kruze oko nas oblizivajuci se dok se mi koprcamo.

Ne secam se da sam skoro videla temu bez neke patetike i otvaranja ociju.

Meni je svet lep.

Forum je bio nkada lep, sad mnogo manje jer se tolerise svakakva boleština poput mizoginije, fasizma, rasizma, nacizma...

Ne znam o kakvom otvaranju ociju pises, ne kapiram jel ironija ili ne.

A i nebitno je.
 
Meni je svet lep.

Forum je bio nkada lep, sad mnogo manje jer se tolerise svakakva boleština poput mizoginije, fasizma, rasizma, nacizma...

Ne znam o kakvom otvaranju ociju pises, ne kapiram jel ironija ili ne.

A i nebitno je.

Tebi mozda i drago mi je ali istina je da je svet pun nepravde za solidan procenat ljudi na planeti. Takav je uvek i bio.

Zato i ne treba praviti probleme gde istih nema vec negovati okolinu koliko mozemo.

Razvijeni svet je u nekoj vrsti destruktivne stagnacije. Nicim i nikad umereno zadovoljni.
 
dzaba, moze da se prica sto godina
istina je uvek tu gde jeste a to je cinjenica da su feministkinje u stvari neprijatelj svakog normalnog ljudskog bica
muskarca zene i deteta

i zato je logicno sto je narod progledao i provalio sta se krije iza ideje feminizma i stoga slozno nastupa protiv njihove agende a to je unistenje porodice pre svega
 
U seksualnom smislu radikalni feminizam je isto sto i lezbijski feminizam (lesbian feminism) .Vecina radikalnih feministkinja su lezbijke i otvoreno isticu mrznju prema muskarcima (man hating).One svakog muskarca dozivljavaju kao rivala,konkurenta,oponenta,neprijatelja koga treba unistiti.

U emotivnom smislu radikalni feminizam je neuroticnost i agresivnost.Mnoge feministkinje otvoreno iskazuju neuroticni bes i mrznju prema muskarcima (man hating).
 
U seksualnom smislu radikalni feminizam je isto sto i lezbijski feminizam (lesbian feminism) .Vecina radikalnih feministkinja su lezbijke i otvoreno isticu mrznju prema muskarcima (man hating).One svakog muskarca dozivljavaju kao rivala,konkurenta,oponenta,neprijatelja koga treba unistiti.

U emotivnom smislu radikalni feminizam je neuroticnost i agresivnost.Mnoge feministkinje otvoreno iskazuju neuroticni bes i mrznju prema muskarcima (man hating).
i na to sve ako uzmemo u obzir cinjenicno stanje a to je da je vecina tih zena izrazito fizicki neprivlacna i odbojna da ne kazem ruzna muskom polu
to nam dodatno otkriva motive za mrznju i za frustraciju vlastitom seksualnoscu koja nikada nije imala priliku da se ispolji na prirodan nacin

odatle i napadi na zene koje brinu o svom fizickom izgledu kako one navodno to ne treba da rade jer na taj nacin udovoljavaju kriterijumima muskaraca

a umesto toga plasiraju trendove u kojima se forsira preterana maljavost i gojaznost i generalno zapustenost zena

generalno da kazemo ozbiljna bolest koja se da vrlo lako objasniti
 
znaci kad je nece niko onda ona postane feministkinja i da svrhu svom postojanju :)

i okej, bolest ne bira

al nemoj da smaras normalne lepe pametne obrazovane voljene ispunjene zene da one treba da budu kao ti samo zato sto ti ne mozes da budes kao one zbog neke vlastite nesposobnosti i hendikepa
 
Морам ово да окачим, јако ми се допало :heart:
Сада ће феминисткиње да ме разапну али нека.
"И да се потуче ако треба."

Ја ову жену обожавам, али овде негде мора да се нађе и отац.
Жене су се бориле за равноправност полова.
У свему.
Не само у праву на рад и гласање.
Дакле, родитељи подједнако треба да негују децу, да раде кућне послове, да иду на родитељске састанке, да иду у набавку, да заједно спремају славу.
Свака жена или мушкарац могу сами ако морају, ја сам више за то да не морамо већ да све радимо заједно.
Нажалост, некако смо успеле да се изборимо само делимично и тиме натоваримо само још више обавеза за врат.
 
i na to sve ako uzmemo u obzir cinjenicno stanje a to je da je vecina tih zena izrazito fizicki neprivlacna i odbojna da ne kazem ruzna muskom polu
to nam dodatno otkriva motive za mrznju i za frustraciju vlastitom seksualnoscu koja nikada nije imala priliku da se ispolji na prirodan nacin

odatle i napadi na zene koje brinu o svom fizickom izgledu kako one navodno to ne treba da rade jer na taj nacin udovoljavaju kriterijumima muskaraca

a umesto toga plasiraju trendove u kojima se forsira preterana maljavost i gojaznost i generalno zapustenost zena

generalno da kazemo ozbiljna bolest koja se da vrlo lako objasniti
Najbitnije sto se nikad nece desiti da se zabrani usvajanje dece takvima
 
U seksualnom smislu radikalni feminizam je isto sto i lezbijski feminizam (lesbian feminism) .Vecina radikalnih feministkinja su lezbijke i otvoreno isticu mrznju prema muskarcima (man hating).One svakog muskarca dozivljavaju kao rivala,konkurenta,oponenta,neprijatelja koga treba unistiti.

U emotivnom smislu radikalni feminizam je neuroticnost i agresivnost.Mnoge feministkinje otvoreno iskazuju neuroticni bes i mrznju prema muskarcima (man hating).
Pa ja sam rekla da feministkinje hoce da odseku muskarcima peniste i da ih isprze na zaru u soku od pomorandze (mann essen, ne mogu u kurzivu s telefona, prastajte) ali mi izbrisase post.
 

Back
Top