Šta ustvari hoće feministkinje?

U Duhovnom smislu radikalni feminizam ponekad prelazi u sotonski feminizam (satanic feminism).Neke feministkinje toliko zabrazde u mrznji prema muskarcima da se moze reci kako su djavolski nastrojene.

Takvih "sotonskih feministkinja" (satanic feminists) ima u mnogim drzavnim ustanovama a posebno u centrima za socijalni rad.One cine sve da napakoste muskarcima.Mnogi su zato i primetili da je feminizam "destilisovano zlo" (destilled evil)..

Citao sam knjige o tome i dosta toga saznao.Mnogi pametni ljudi i akademici nauka su strucno objasnili tu tematiku, a ima i dosta naucnih radova na tu temu.
Ок, али шта ти мислиш о теми, нећемо сад овде да представљамо истраживања једне или друге стране...

Ja mislim da je svaki feminizam zlo. Toliko je diskreditovao sebe da ja na svaki feimizam gledam kao na nešto loše.
Мало се дискредитовао, а мало су га и дискредитовали.
И стоји то да је изједначен са нечим лошим.

Да, као покрет више немају јасно дефинисане циљеве, као да су остваривањем неких права изгубиле компас и расуле пажњу, а борба за права жена ни близу није завршена.
Притом су успеле да на себе навуку епитет јако негативног покрета којим управљају и чије су чланице ружне жене.
Мина, ти си разборита жена.
Је л' можеш да ми објасниш која су права женама у Србији ускраћена?
Питам без трунке цинизма јер ја сам расла у средини где су жене високо вредноване и нисам никад имала прилике да схватим или осетим са каквим се тегобама жене у Србији срећу.
Први мој сусрет с том темомом се десио у школи психотерапије кад је једна од полазница испричала како јој је омиљени цртани филм био "Мулан" јер ту где је она расла (Смедерево или можда само њена породица) жене су биле подцењене до мере да је она желела као Мулан да оде у војску премаскирана у мушкарца, да буде мушкарац.
Тамо одакле су моји родитељи тога никад није било. И нисам никад нешто слично осетила. Искрено ме је погодила њена прича.

Mislim da na zapadu radikalni feministički pokreti izmišljaju (ili bolje umušljaju) veliki broj problema koji su rešeni još pre mnogo godina uvođenjem u legislaturu (i za koje u svim zakonima postoje odredbe koje štite njihovo kršenje i sankcionišu svaku diskriminaciju). Polovi su danas, bar na papiru jednaki, ako žene nemaju i više zakonom priznatih prava od muškaraca. To što je u praksi negde drugačije, i što još u pojedinim sferama društva ima šovinizma i ljudi koji se tako ponašaju - to je pitanje koje se rešava jedino kroz vaspitanje novih i budućih generacija, a nikako nešto što može da se desi preko noći. Mada je pitanje i dokle treba da ide takav uticaj, jer feminizam, ako se ne svodi isključivo na jednakost između polova (jednake šanse - jednaki/srazmerni učinak - jednaki/srazmerni rezultati i nagrade) nije ništa drugo do šovinizam.

Mada ja mislim da ćemo pre svi u neku idiokratiju da zaglibimo, pa će nam biti svejedno 😁

Back