Šta trenutno čitate - utisci i preporuke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Apsurdne priče" Danila Harmsa.

Prilično sam oduševljen delom. Jedno od najneobičnijih koja sam ikad čitao. Sa blagom dozom humora, i prilično velikom dozom apsurda.
Iako se nekad čini da priča nema veze s vezom, svaka nosi prilično duboku misao... Doduše, nešto od toga sam možda i sam u sebi stvorio, ali je definitivno preporučujem za čitanje jer, ako ništa drugo, ostavlja utisak svojom originalnošću. :)
 
Kad ste već pomenuli Selenića, kod njega u "očevi i oci" ima čitav jedan dijalog maznut od Rebeke Vest. Kada sveštenik na Oplencu optužuje Engleze da su izveli boljševičku revoluciju. Bukvalno par pasusa prepisanih od slova do slova.

Čuo sam da su Krležu isto ootuživali da je iz pojedinih knjiga prepisivao dijaloge ili pasuse i stavljao u svoje romane, ali o tome ne znam ništa konkretno, a na ovo kod Selenića sam slučajno naleteo čitajući.
 
Kad ste već pomenuli Selenića, kod njega u "očevi i oci" ima čitav jedan dijalog maznut od Rebeke Vest. Kada sveštenik na Oplencu optužuje Engleze da su izveli boljševičku revoluciju. Bukvalno par pasusa prepisanih od slova do slova.

Čuo sam da su Krležu isto ootuživali da je iz pojedinih knjiga prepisivao dijaloge ili pasuse i stavljao u svoje romane, ali o tome ne znam ništa konkretno, a na ovo kod Selenića sam slučajno naleteo čitajući.

Sjećam se da je bilo priče da je i Ubistvo s predumišljajem plagijat. Neka žena se javila (ne sjećam se imena, mislim da nije poznata spisateljica) čiji je roman (ranije objavljen) neobjašnjivo sličan Selenićevom. Ubrzo je Selenić umro, pa je s pričom, valjda iz pijeteta, prestalo. Možda može nešto da se izgugla o tome.
 
Kad ste već pomenuli Selenića, kod njega u "očevi i oci" ima čitav jedan dijalog maznut od Rebeke Vest. Kada sveštenik na Oplencu optužuje Engleze da su izveli boljševičku revoluciju. Bukvalno par pasusa prepisanih od slova do slova.

Čuo sam da su Krležu isto ootuživali da je iz pojedinih knjiga prepisivao dijaloge ili pasuse i stavljao u svoje romane, ali o tome ne znam ništa konkretno, a na ovo kod Selenića sam slučajno naleteo čitajući.
Takvih pozajmica ima kod svih svetskih pisaca samo neki to bolje kriju od ostalih...Teško je biti potpuno originalan...
 
Izum Igoa Kabrea – Brajan Selznik, Laguna 530 str. 10/10
Roman u reci i slici

Roman je za… recimo mladje tinejdzere i tinejdzere, i prelep je. Najpre je to lepa i bogato opremljena knjiga vizuelno. Tvrde korice, prelepa naslovna strana, odlicne crno-bele strip-ilustracije koje cine vise od polovine knjige… Lepo je imati je bukvalno kao ukras na polici.
A sadrzaj je tek prica za sebe. Vratila sam se u detinjstvo, bajke, Oliver Tvist…
Divno sam se provela uz ovu knjigu i mislim da bi se svaki decak (ali i devojcica) koji vole da citaju jaaaako obradovali ovakvoj knjizi.

Inace joj je puna cena 1 290,00 din, a sada je na akciji u Delfiju cena bila 390,00 din.
Cena je vise nego smesna za ovakvu knjigu, pa eto ako nekome treba ideja za poklon za NG...

http://www.laguna.rs/n1073_knjiga_izum_igoa_kabrea_laguna.html
 
k1i356v4r12_lovac_u_zitu_delfi_knjizare.jpg
 
Erlend Lu "Dopler"...Norvežanin mene starog naturalistu još jače gura u prirodu u antisocijalizaciju...
Nisam dovoljno divljak...z:mrgreen:
Pazi...Ulovio losa i celu zimu ga jede i ima još i za trampu,a onima iz osla ****** zinula na losovinu ko našim
jagnjećim brigadirima na srnetinu... MA ISTA SMO BAGRA ! ! !z:lol:

Ja sam prvo procitala da je ulovio lososa pa ga jede celu zimuz:D
I zaboravila sam ima tih losova. To irvas?
 
I meni je bila bolja:D
Jesi li znala da je po Luovoj ' Prohujalo sa ženom' snimljen film ( možda sam to već i rekla, mnogo ja smaram i pričam o njemu, ne znam više kome sam šta pričala pa ko pokvarena ploča):D
Knjiga je odlična a film je onako, osrednji. Nema šanse da Luov otkačeni tok misli prenesu na film ali dobro, makar su pokušali:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top