Quantcast

Šta trenutno čitate - utisci i preporuke II

Songweaver

Zainteresovan član
Poruka
138
E ovako, ne znam koliko cu dobro opisati ono sto zelim, mozda zato sto ni sam ne znam sta je to 😃 jel ima neko da preporuci neku knjigu koja moze izazvati osecanja poput onih da budes zahvalan na sitnicama, videti lepotu zivota u najobicnijim stvarima, i slicno 😃
Ceo komplet poznat kao "Zvoneci Kedri Rusije" . Ima 10 knjiga, svaka knjiga broji oko 180 stranica, teske su knjige, treba ih razumeti, ali ako je to ono sto trazis, neces se razocarati.

Truman

Elita
Poruka
15.549
Conan the Avenger by Howard, Nyberg, de Camp

С времена на време вратим се причама/романима о Конану. Иако ми више лежи стрипско представљање овог јунака, и читање фикције у оригиналу добро дође. У овом случају имамо роман базиран на недовршеној причи оснивача херојске фантастике Роберта И. Хауарда. Конан је већ владар, у средњим је годинама али опет га сусреће невоља када му отму младу жену. Немају ова дела неку велику уметничку вредност, али добро дође да човек мало одмори.

Poruka
3.224
Conan the Avenger by Howard, Nyberg, de Camp

С времена на време вратим се причама/романима о Конану. Иако ми више лежи стрипско представљање овог јунака, и читање фикције у оригиналу добро дође. У овом случају имамо роман базиран на недовршеној причи оснивача херојске фантастике Роберта И. Хауарда. Конан је већ владар, у средњим је годинама али опет га сусреће невоља када му отму младу жену. Немају ова дела неку велику уметничку вредност, али добро дође да човек мало одмори.
Jel postoji izdanje na srpskom..?Mislim da ne...Dolazak Konana simerijanca sam citao I EXTRA jE!

Poruka
3.224
Не постоји, нису превођене те разраде његових прича...има разних серијала на енглеском. Оригиналне приче су наравно најбоље.
Verujem...Ali ne znma da li bas toliko dobor znam engleski...Ali mozda ne bi bilo lose bas za vezbu...Inace gorepomenuti autor je genijalan, ja kad sam citao ovo od njega bio sam odusevljen...Koliko je truda ulozeno u gradnju tog lika, koliko je cela ta Konan saga ustvari jedno remek delo...Mislim da je Konan arhetip za sve ostale, kasnije "Mac I magija" serijale, bilo knjige ili igre, serije.. Konan je nekako poseban...

Truman

Elita
Poruka
15.549
Да, мада је Хауард створио и још неке ликове које желим у некој даљој будућности да читам. Права је штета што је извршио суицид, да није колико би само фантастичних прича још настало.

Baudrillard

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.130
Radojka Vukčević - Istorija američke književnosti
Radi se o obuhvatnom pregledu istorije američke književnosti od početaka u kolonijalno doba Severne Amerike do današnjeg dana.
Za svakog značajnijeg pisca dat je prikaz života i dela.
Mislim da bi svaki ljubitelj američke književnosti ili književnosti uopšte, trebao da pročita ovo delo ili barem prelista.

Karen_Souza

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.232
Пре једно месец дана, можда и више, частила сам себе романима Меше Селимовића. Пет романа за 1000 динара. Џабе.
Тишине су ме погодиле емотивно. Дервиш и смрт изгледа нисам читала са довољно пажње. Тврђава ме је одушевила. Острво исто. Остао ми је само Круг.
Генерално ми одговара како Селимовић пише. Једноставан је и питак за неки мој укус, али са довољно тежине у речима. Романи одишу гомилом мудрости и савета за живот. Много тога сам почела и да примењујем. Толико већ познатих цитата сам нашла у романима, значајнијих када се читају у тим околностима када иза њих стоји одлична прича.
Жао ми је што никада раније нисам читала овог писца, није се дало некако.