Šta kuvamo danas 9

Zakasnila sam za sliku, al može i ovako. I dalje ne umem da je slikam sa jačim svetlom.
 

Prilozi

  • IMG_20240429_142230_698.jpg
    IMG_20240429_142230_698.jpg
    107,2 KB · Pregleda: 19
Crni luk, mleveno mešano, šargarepa. seckana mešavina za supu, šampinjoni, bukovače, paradajz kuvani, so, biber, čili, origano, bosiljak, lovor, na kraju obareni tortelini u sve to. Malkice sam se zaigrala pa sad imam ručak za 3 dana i kijam od bibera serijski. :mrgreen:
Немој да се мучиш 3 дана, ево ја ћу да се жртвујем :whistling:
 
Данас ништа, велико спремање, сад смо селе. Госпођица ионако излази са друштвом на ручковечеру, а ми шта дохватимо ...
 
Da li je neko pravio Alva tortu?
Videla sam u Svetoforu alvu, a znam da je lepa, pa možda napravim za Đurđevdan.
Ја први пут чујем за то. Алву обожавам, али госпођица баш и не. Не знам да ли да ризикујем...колико алве иде у тај рецепт?
 
Ја први пут чујем за то. Алву обожавам, али госпођица баш и не. Не знам да ли да ризикујем...колико алве иде у тај рецепт?
A ne znam, ima raznih varijacija. Uglavnom, ide šlag, alva, keks i kisela ili mleko. Pa sad ili sve po 600 gr, kisela 400 ml. Ili po 500 gr šlaga i kisele, a po 400 keksa i alve. Ali mene samo zanima koliko je veliko to sve. Mislim, meni trebaju tri veeeelike torte, a ne neke ko tacnica, to nema ni za mene. :lol:
 
Poslednja izmena:
За доручак кукурузни уштипци, за ручак бело пилеће, печурке, павлака, сенф...зашто том јелу нико није дао име :evil:
 

Back
Top