Šta je za vas alkoholičar?

Imaš ljude koji piju svaki dan..pa nisu alkoholičari mada se medicinski računaju...
Psihička tortura koju preživljavaju bliski alkoholičarima je neviđena stvar na svetu...
Dakle nije bitno ni šta ni kolika ni kad ..samo je bitno kako se ponaša kad popije...i ako se ponovi par puta..to je to..odma zmiju u glavu...

Dakle nisam alkos, jer ne pravim haos a pijem stalno? Danke :mrgreen:
 
Немам дефиницију алкохоличара али мислим да је то човек којег сам јуче срео на аутобуској станици и који је свако мало пио ракију из оне мале флашице, зову је чокањ, али није...
Мислио сам да су такви ликови изумрли...
 
Pa valjda zato što je recimo flajka vinjaka deda, a ono su mu unučići, neam pojma, ugl. se vezivala za tako neke deda likove poput (verovatno) tog što si video. Meni je bilo najjače kad sam još radila, pa ujutru u pola 7 svratim usput u neki market u bataji i stojim u redu iza čike koji je za doručak uzeo samo dva unučeta :D u pola sedam ujutru :lol: znači kren'o je na posao, tačno je bio u nekoj uniformi, čini mi se... brate :aha:
 
Ja tek jednu otvorio, dobro je. :mrgreen:

Da ne otvaram novu temu (onda su to vec dve, i zna se sta to znaci :mrgreen: ), sad se setih jedne od najgorih pijanki. Pre dve godine sam polagao neki kurs (vezan za posao koji radim). Ispit je bio pismen i to cudo je trajalo citav dan, s´tim da smo u podne imali pauzu. Ja sam bas na toj pauzi napravio kljucnu gresku. Naime, nisam nista jeo sem supe. Posle ispita smo svi zajedno (15-ak nas je bilo) zaglavili u neku kafanu, da se zalije. E, na prazan stomak sam na brzaka nalio 5-6 piva, da bih nakon toga dosao na genijalnu ideju da nam narucujem rakiju. Na pocetku se narucivala po jedna casica rakijice, ali me to smorilo sto svaka tri minuta moram da zovem konobara, pa sam mu rekao da donese flasu. Secam se samo kako sam pred prekid filma nalivao iz flase, nisam vise ni casicu koristio, zatim pri pokusaju da sednem omanuo stolicu i roknuo onako pred svima na bulju, kako su me dvojica izneli napolje i zvali mi taxi, kako je prvi taksista odbio da me vozi kada me je video :mrgreen: , kako me je drugi primio, ali je nakon pet minuta morao da stane, ja otvorio vrata da povracam (sto sam i ucinio), ali sam se onda izvrnuo i ispao napolje, a tom prilikom sam polomio cvikere. Nekako me je upakovao nazad u taxi i odvezao me do zgrade u kojoj stanujem. Izasao sam, ali nisam dugo stojao, nego sam cetvoronoske pokusao da se snadjem. Video covek da nema od mene nista, parkirao taxi, digao me i odvukao do stana uz reci "kolega, sta si to uradio, joj?". Sutra se budim i nije mi jasno zasto su cvikeri razbijeni i otkud mi cvoruga i ogrebotine na sred cela.
Retko sam se napio tako kao tada. Uzas j*bote, tri dana me bolela glava i mucio mamurluk. Nedelju dana sam na poslu nosio kapu na glavi, dok rane nisu zarasle. :mrgreen:

Kad ovo vidim, uvek se setim...Uzivajte. :mrgreen:


Au :lol: ne mogu ni da zamislim koliko je forumaša pročitalo tvoj post i prećutalo komentar sa mislima: :sad2: o siroti čovek sa problemom :(

Počinjem da se pitam šta ću ja na forumu sve ove godine i da nisam postala nešto sasvim drugo, a što definitivno ne želim u životu :(
 
Није овај био деда...
Ја бих то и очекивао од неког старог човека али овај је имао 50 максимум...

А ја се још питао ко то купује...
Pa ja redovno kupujem unučiće ruma :D
Za kolače i palačinke.
Iz ovih malih mislim da nikada nisam imala zadovoljstvo da pijem. Jao, jesam, votku jednom, pretprošle godine za maskenbal :)))))) niti sam se napila niti sam se provela jer sam sat vremena sa drugaricom čekala red za klonju da bi ona ušla unutra i pola sata (ravno :eek: ) nešto tamo radila, vadeći se na masku. Mislim da bih se udavila da sam tamo ostala toliko.
 
Au :lol: ne mogu ni da zamislim koliko je forumaša pročitalo tvoj post i prećutalo komentar sa mislima: :sad2: o siroti čovek sa problemom :(

Počinjem da se pitam šta ću ja na forumu sve ove godine i da nisam postala nešto sasvim drugo, a što definitivno ne želim u životu :(

Kojim problemom? Pa ne desava se meni ovako nesto svaki dan, svake nedelje, svakog meseca - hvala Bogu. Skoro dve godine je proslo od tog dogadjaja - jubilej jos malo. :mrgreen:
Ja bih inace pre rekao da su mnogi procitali ovo i setili se svojih najgorih situacija u alkoholisanom stanju. Samo cute p*cke, nece da pisu nista o tome. :mrgreen:

Sta si postala, ne kapiram. :eek:
 
predlazem da ostvarimo jedan projekat:da se svi napijemo i dodjemo na temu:D
:D

Mada ih je sve manje, odlazeći i dalje u bioskop mi činimo mnoge od ovih francuskih ili holivudskih producenata, režisera ili glumaca jako bogatim. Oni prave milione dolara na veoma lak način - izvlačeći je'beno teško zarađeni novac iz naših ionako već plitkih, gastarbajterskih džepova - venčavaju se jedni sa drugima, žive u palatama (sve to vreme mi plaćamo enormno visoke kirije), a jednom godišnje, na dodeli Zlatne palmice i Oskara, obasuti su pohvalama, zadivljenim pogledima i frenetičnim aplauzima, i sve ih to navodi da veruju kako su u suštioni uradili nešto jako važno.
Ali samo maloumna publika gleda i guta njihovu bljutavu kašicu, i čini ih tako bogatim, pretvara neke od njih u takozvane legende (čast jako retkim izuzecima), što još više naduvava njihov jadni talenat.
Budale pretvaraju alkoholičare (gotovo svi glumci su u jednom periodu života bili, a neki i ostali alkoholičari) u idole. Ljudi traće svoj gastarbajterski duh (globalizacija tipa EU i razni tzv. bez-vizni svetski ek./pol.režimi načiniće uskoro od većine nas gastarbajtere) sedeći u mraku. Dok se sve više i više glumaca radja, dok se sve više i više filmova snima.
 
Kojim problemom? Pa ne desava se meni ovako nesto svaki dan, svake nedelje, svakog meseca - hvala Bogu. Skoro dve godine je proslo od tog dogadjaja - jubilej jos malo. :mrgreen:
Ja bih inace pre rekao da su mnogi procitali ovo i setili se svojih najgorih situacija u alkoholisanom stanju. Samo cute p*cke, nece da pisu nista o tome. :mrgreen:

Sta si postala, ne kapiram. :eek:
Pade mi na pamet da sam i ja postala takva gunđava baba dok sam ovde, a one preovlađuju
Setila sam se :mrgreen: moja najgora situacija mi je vrlo dobro poznata :mrgreen: i to stvarno ne želim da se ponovi ikada više jer imam rupe. Ustvari nemam rupe, imam jednu ogromnu rupu :lol: Rupe su loš trip skroz :/ i nije se ponovilo od te nove godine, ne sećam se ni koje, malo sam porasla :rumenko:
Al' kad vidim koliko se zgražavaju ovde na sam pomen alkohola, onda može biti da im ovakve priče baš ne trebaju u životu i da traumiraju.
 
Juce sam, pred odlazak na proslavu Bozica u firmi, otisao na par piva sa jednim bivsim kolegom. Slozili smo se da zivot bez alkohola nema smisla. Znaci, obojica smo vec uspesno probali da neko vreme ne pijemo nista (ja zadnji put pocetkom godine, neka dva meseca nisam pio), ali obojica se nismo osecali bolje-naprotiv. Znaci, to nije resenje. Isto tako smo se slozili da ne valja svaki dan iskrivljen od alkohola dolaziti na posao. Zlatna sredina je resenje. :mrgreen:
 

Back
Top