Šta je za vas alkoholičar?

Ne mora da znaci. Recimo, ja imam drustvo, volimo popiti, bilo je mjeseci kad smo pili svaki dan, ali nismo problematicni, pijemo iz zabave, idemo na zurke, volimo festivale itd.
misliš da ako posećuješ festivale , da nisi alkoholičar?:dontunderstand:
Nisu svi alkoholičari problematični... ;)

pa ti :heart:
i ja
i u principu pola foruma
majka mi rekla prosli put kad je dolazila u posetu,bukvalno ovim recima(sem imena,dobro sad :roll: ) "linda je l si ti pijanica?"
onda je mm razuverio i rekao da se samo malo drogiram ali lake droge :lol: nista problematicno

predlazem da ostvarimo jedan projekat:da se svi napijemo i dodjemo na temu:D
evo vidi šta je iskusan alkoholičar...
dr.mr.pr. Linda Li...:mrgreen:
Baš tako...i da dodam alkoholičari u najavi oni koji ne umeju nikad da se provedu ako se ne napiju...:roll:
joj bre, pa ovo sam ja kad izađem u grad... i mm... :rumenko:
poludela bi od gužve, guranja, muzike, dima... da ne cugnem koju da me opusti...:zper::mrgreen::rumenko:

Neka vrsta lične definicije.
Aj čisto da vidimo kako ko razmišlja na ovu temu, nači slobodno pišite šta zaista mislite ono neće vas niko pojesti :D

Uživajmo :cool:

crna LEXO...
buddi mi devojka

inače mislim da i medicinski i po meni zavinost karakteriše kada osoba ne može da isunjava redovne životne aktivnosti (socijalne, emotivne, egzitencijalne)... nije stavr ni u količini ni u ponašanju ni u učestalosti...
znači kad se neko posveti samo piću i zapostavi društvo, porodicu, obrazovanje, posao...

Neka vrsta lične definicije.
Aj čisto da vidimo kako ko razmišlja na ovu temu, nači slobodno pišite šta zaista mislite ono neće vas niko pojesti :D

Uživajmo :cool:

Ako na Krsti otvoris vise od 2 teme o alkoholizmu - to ti je to!
Nema sta da se pitas i razmisljas. :mrgreen:

predlazem da ostvarimo jedan projekat:da se svi napijemo i dodjemo na temu:D

Dobra ideja.:ok:
Samo ja kad se uletvim n' umem da potrefim ni kucu, a kamo li temu. :mrgreen:

Def: Vise volE flajku,
neg' rodjenu majku. :mrgreen:

Ako na Krsti otvoris vise od 2 teme o alkoholizmu - to ti je to!
Nema sta da se pitas i razmisljas. :mrgreen:

Ja tek jednu otvorio, dobro je. :mrgreen:

Da ne otvaram novu temu (onda su to vec dve, i zna se sta to znaci :mrgreen: ), sad se setih jedne od najgorih pijanki. Pre dve godine sam polagao neki kurs (vezan za posao koji radim). Ispit je bio pismen i to cudo je trajalo citav dan, s´tim da smo u podne imali pauzu. Ja sam bas na toj pauzi napravio kljucnu gresku. Naime, nisam nista jeo sem supe. Posle ispita smo svi zajedno (15-ak nas je bilo) zaglavili u neku kafanu, da se zalije. E, na prazan stomak sam na brzaka nalio 5-6 piva, da bih nakon toga dosao na genijalnu ideju da nam narucujem rakiju. Na pocetku se narucivala po jedna casica rakijice, ali me to smorilo sto svaka tri minuta moram da zovem konobara, pa sam mu rekao da donese flasu. Secam se samo kako sam pred prekid filma nalivao iz flase, nisam vise ni casicu koristio, zatim pri pokusaju da sednem omanuo stolicu i roknuo onako pred svima na bulju, kako su me dvojica izneli napolje i zvali mi taxi, kako je prvi taksista odbio da me vozi kada me je video :mrgreen: , kako me je drugi primio, ali je nakon pet minuta morao da stane, ja otvorio vrata da povracam (sto sam i ucinio), ali sam se onda izvrnuo i ispao napolje, a tom prilikom sam polomio cvikere. Nekako me je upakovao nazad u taxi i odvezao me do zgrade u kojoj stanujem. Izasao sam, ali nisam dugo stojao, nego sam cetvoronoske pokusao da se snadjem. Video covek da nema od mene nista, parkirao taxi, digao me i odvukao do stana uz reci "kolega, sta si to uradio, joj?". Sutra se budim i nije mi jasno zasto su cvikeri razbijeni i otkud mi cvoruga i ogrebotine na sred cela.
Retko sam se napio tako kao tada. Uzas j*bote, tri dana me bolela glava i mucio mamurluk. Nedelju dana sam na poslu nosio kapu na glavi, dok rane nisu zarasle. :mrgreen:

Kad ovo vidim, uvek se setim...Uzivajte. :mrgreen:

Psihicki labilna osoba koja probleme ne zeli ili ne ume da resava pa joj lakse da se dohvati case sa pitjem koju ne ispusta iz ruku i loce svaki dan...osoba kod koje se javljaju fizicki, psihicki i socialni poremecaji...

Izreke, poslovice koje opisuju karakter alkoholicara:

"Realnost je iluzija koja nastaje usljed nedostatka alkohola."

"Ako se desi nešto loše, piješ da zaboraviš;
ako se desi nešto lijepo, piješ da proslaviš;
a ako se ništa ne dešava, piješ da bi se nešto dešavalo."

"Alkohol nije odgovor, ali kad piješ zaboravljaš šta je bilo pitanje. "

"I drink too much. The last time I gave a urine sample it had an olive in it." :lol:

Bolje da me odneses kuci. :lol:
Ove jajare ostavile jadne ljude da se valjaju po asfaltu, ce traktor da ih pregazi. :mrgreen:

E, al ozbiljno, salu na stranu, to sam i ja pomislila
Ne bi mi palo na pamet da snimam, nego bi gledala bar da ih sklonim s puta
I naletela sam na 1000000 takvih snimaka, recimo ortak pokusava da digne ortaka, koji pada, i umesto da pridju da pomognu coveku, jok
Ko da im je u zvezdama pisano da im se nece slositi na sred ulice, dal zbog alkohola, il im nece biti dobro
Takav smo narod, sta ces

Da me onomad nije digao taksista sa ulice, ili bi me neko zgazio (izasao sam iz taksija kod ulaza u garazu), ili bi, sto je verovatnija varijanta, jednostavno riknuo (bilo oko 03:00, znaci nigde zive duse a napolju minus 10). Jedino sto znam je da ja u onom stanju sigurno ne bih uspeo da dodjem do stana, ma ni do ulaza u zgradu.
Ne ponovilo se. :roll:

Da me onomad nije digao taksista sa ulice, ili bi me neko zgazio (izasao sam iz taksija kod ulaza u garazu), ili bi, sto je verovatnija varijanta, jednostavno riknuo (bilo oko 03:00, znaci nigde zive duse a napolju minus 10). Jedino sto znam je da ja u onom stanju sigurno ne bih uspeo da dodjem do stana, ma ni do ulaza u zgradu.
Ne ponovilo se. :roll:
Ja pre 100god nadjem se s ortakom on doso od sestre otrovan od neke votke..pao ko letva na ulicu ne zna za sebe..pitam taxistu da ga odbaci do drajzerove on jedva pristane..kad smo ga ubacili ispovraca se istog trenutka..uzas..izbaci ga napolje i pozovem hitnu..e sad on nije alkos ali se povremeno kad je prilika olesi do ispiranja zelutca..sta reci

Ja pre 100god nadjem se s ortakom on doso od sestre otrovan od neke votke..pao ko letva na ulicu ne zna za sebe..pitam taxistu da ga odbaci do drajzerove on jedva pristane..kad smo ga ubacili ispovraca se istog trenutka..uzas..izbaci ga napolje i pozovem hitnu..e sad on nije alkos ali se povremeno kad je prilika olesi do ispiranja zelutca..sta reci

On nije u formi, prasta mu se. Video sam ja brdo takvih, neiskusnih, koji ne piju redovno, ali jednom se zaj*bu i onda im ne bude dobro. :mrgreen:

On nije u formi, prasta mu se. Video sam ja brdo takvih, neiskusnih, koji ne piju redovno, ali jednom se zaj*bu i onda im ne bude dobro. :mrgreen:

De se ti iskusan zaeba :)
To je momenat o kom sam pricala: ne znas sta ti se pise, bio ovakav ili onakav
Moja keva pala na sred ulice od pritiska, ljudi je preskocili ladno. I to je bilo pre 15 godina
A sad su lekari za bogate, pasulj za bogate (pogledaj kolko kostaju rebra), i sve za bogate, a obicni ljudi da tako kazem, ce da gledaju i da snimaju, ali ne da pomognu. I kad skupe para za net, da se smeju tudjoj muci, i nadju utehu u istoj

Back