sta je to slucajnost?

da bas glupo uopste
e glup mi je post bas ne bi trebalo da je tamo nego da ga obrisem. bas sam siromashna u mozgu en znam zasto nekad nisam bila. kad sam isla u skolu
ok ovo nije tema ali nema veze mozda je neko bas sad gledao slike iz skole i onda procita moj post i kao AHA
sve je to kao one knjige sa vise krajeva izaberes jedan i teraj
nema ni ovo veze ali neka
 
angeles:
sidro:
Slucajnosti ne postoje, sve se desava sa nekim razlogom...
Slucajnosti se dogadaju zbog nedovoljno znanja o necemu u datom trenutku...

Pošto niko od ljudi nema znanja o svemu, to je bar jasno, onda može to biti, po definiciji, jedino Bog.
Zna li Bog onda tvoju sudbinu? Mogao bi, ali neće da je zna. Želi da nam pomogne u shvaćanju života, da nam da savet ali odluku prepušta nama. U Bibliji piše, da nam je dao slobodnu volju. DAO. Kao dar.

Razmisli: ako imaš lep glas, zar čitavo vreme pevaš? ili Pošto imaš određenu fizičku snagu, zar dižeš svaki predmet oko sebe, koji možeš dići?
 
Apokalipsa:
angeles:
sidro:
Slucajnosti ne postoje, sve se desava sa nekim razlogom...
Slucajnosti se dogadaju zbog nedovoljno znanja o necemu u datom trenutku...

Pošto niko od ljudi nema znanja o svemu, to je bar jasno, onda može to biti, po definiciji, jedino Bog.
Zna li Bog onda tvoju sudbinu? Mogao bi, ali neće da je zna. Želi da nam pomogne u shvaćanju života, da nam da savet ali odluku prepušta nama. U Bibliji piše, da nam je dao slobodnu volju. DAO. Kao dar.

Razmisli: ako imaš lep glas, zar čitavo vreme pevaš? ili Pošto imaš određenu fizičku snagu, zar dižeš svaki predmet oko sebe, koji možeš dići?
Mnoge odluke donosimo podsvjesno,samo nam se cini da je donijeta slobodnom voljom
 
Apokalipsa:
Zna li Bog onda tvoju sudbinu? Mogao bi, ali neće da je zna. Želi da nam pomogne u shvaćanju života, da nam da savet ali odluku prepušta nama. U Bibliji piše, da nam je dao slobodnu volju. DAO. Kao dar.
Pišeš kao da govoriš o svom bliskom rođaku. Otkud ti znaš šta hoće a šta neće jedno mitsko, kontradiktorno, nedokazivo i izmaštano biće?
 
"boga nema, ali on te uvek nekako kazni kad ne valjash"
"bog je jedan iz vidjenja, iz Beograda, zato se nas dvoje tako retko srecemo"
Bog zivi po crkvama i ima crveno kandilo sto nije semafor da se pretvori u zeleno nego se uvek crveni
Bog je da se volimo i varamo. I da kazemo: boga ti tvoga balavog"

Olovka pishe srcem, M.Antic (tj deca)
 
Sizif:
Apokalipsa:
Zna li Bog onda tvoju sudbinu? Mogao bi, ali neće da je zna. Želi da nam pomogne u shvaćanju života, da nam da savet ali odluku prepušta nama. U Bibliji piše, da nam je dao slobodnu volju. DAO. Kao dar.
Pišeš kao da govoriš o svom bliskom rođaku. Otkud ti znaš šta hoće a šta neće jedno mitsko, kontradiktorno, nedokazivo i izmaštano biće?

Pa zato nam se i predstavio. Možeš i ti pročitati, ako ti nije teško. :)
 
Apokalipsa:
Pa zato nam se i predstavio. Možeš i ti pročitati, ako ti nije teško. :)
Meni se niko nije predstavio. Bajke pisane pre dva milnijuma ne uzimam u obzir, ako bih u njih verovao onda bih morao uključiti i Zevsa, Ra, Budu, Peruna, Zoroastera i mnoge mitske likove još starije od tvog Deda Mraza.
 
Moram da se umesham jer sam primetio da sizif "LOZI" vernike na religiozne rasprave , koristeci svoj tvrdokoran ateisticki stav sa ubacenim drskim zacinskim provokacijama.

Ako se ovo deshavalo u proslosti i bilo uzrok poplavi religioznih rasprava, mislim da je bilo dosta da forum bude zabavni poligon ponovo , pa bio sizif namerno ovakav ili zbog ravnopravnosti iznoshenja stavova kao i svi ostali.....

Znaci radi foruma bih zamolio sizifa da se odrekne svojih prava u domenu preispitivanja zasnovanosti religije radi MIRA NA FORUMU.
 
:arrow:

S obzirom na delovanje zakona uzroka i posledice,
na delovanje Vise sile, faktora nase (slobodne) volje…..tesko je odrediti i znati sta je slucajnost. …
Covek je sklon da ono sto ne razume definise kao slucajnost, mada ne znaci da to jeste tako….Mozda postoji razlog koji ne mozemo da vidimo ili ne razumemo.
Mislim da zbog delovanja sila (bilo dobrih ili zlih) u nasem zivotu, malo toga je prepusteno slucajnosti…..


8)
 
Sizif:
Apokalipsa:
Bajka je puna mitova....
Kao na primer izmišljotine da neko može hodati po vodi, oživeti mrtve dodirom, kontrolisati vremenske nepogode itd.

Ti kažeš, da su to izmišljotine.
Međutim pisano je, da se dogodilo pred gomilom svedoka...
On je to napravio (Bog mu je dao snagu/sposobnost za to), ne da bi se pravio važan, kako možda neko, sasvim normalno, ljudski, misli, nego da pokaže, kako je vera veoma važna za naš život.
Npr.: Malo pre smo pričali o čoveku, koji se loše oseća i pred sobom ima pištolj. Šta će učiniti, zavisi od njegove vere, zar ne?

Zatim (je izvodio te stvari), da pokaže, kako je to zaista preko proroka obećani mesija, Njegov sin i da Bog svakako može da ispuni obećanje koje je dao (i možeš ga pročitati npr. u Apokalipsi, u 21. poglavlju).

Zatim je s tim pokazao, da je će to ujedno biti i ispunjenje njegove volje sa čovečanstvom, koja je naravno izražena već u početku, t.j. u 1.Mojsijevoj.

Da ponovimo: sve to, da imamo veru. Jer bez nje ćemo biti kao ustalasano more, bez mira i nade.

Mislim, da si knjigu (grčki=biblija) već pročitao. Ali nisi je shvatio. Zašto? To je naročita knjiga. I ti si veoma inteligentan i načitan čovek. Ali, dok je budeš čitao sa visine , ne možeš je nikako shvatiti. Sa duge strane, ni ja ne razumem baš sve. Ona poseduje izvanredne dubine, pa je možemo studirati čitav život i pred nama će se otvarati sve veća mudrost. Mudrost, koja nije od čoveka. Mudrost, kod koje je sve povezano i većno. Istina.

On je dao, da je pišu ljudi, baš zbog toga, da je možemo shvatiti, kroz ljudske mane i osećanja različitih ljudi ali čitači je sa poštovanjem, otvorenog srca, bez predasuda. Probaj, nikad ti neće biti žao...
 
bez veze. ovo za religiju. ipak je to povezano pitanja o postanku itd.

ok meni se deshava da srecem jednog coveka povremeno, na ulici. znamo se sa jednog kursa:))) 'lore'. nismo nikad pricali mada mislim da me zna. cudan je, kao da se raspada, ali ima zhive ochi. uvek je sam i cuti. ja isto cesto cutim
sretnem ga ponekad, mozda je trip, kad sam u nekoj dilemi. mislim d ase desilo 3 puta do sada. a mozda i vishe. jednom na adi kad je bilo okupljanje na koje ne odoh i danas i jos jednom. ne znam palo mi je na pamet da je cudno. mozhda mi je on neki signalizator. andjeo chuvar. ok da zivi blizu ili radi, ali da ga vidim na adi i kalishu. hm. mada..bilo je lepo vreme. ok
 

Back
Top