Šta je pokajanje?

Od čega mi sve ne umiremo svakodnevno, a da ni ne znamo...
Pa pazi recimo svi antipsihotici izazivaju neuroleptic malignant sindrome, tardive discinesiu i secer, pa opet silom teraju ljude da ih piju.
Mislim ono kakav je to lek, da moras da pijes antiparkinsone da bi neutralizovao tardive discinesiu?
Razaraju mozak i izazivaju mnostvo fatalnih efekata na mozak, a to se mora?
 
Pa pazi recimo svi antipsihotici izazivaju neuroleptic malignant sindrome, tardive discinesiu i secer, pa opet silom teraju ljude da ih piju.
Mislim ono kakav je to lek, da moras da pijes antiparkinsone da bi neutralizovao tardive discinesiu?
Razaraju mozak i izazivaju mnostvo fatalnih efekata na mozak, a to se mora?
Slažem se..Dosta lekova je štetno, kao i ostale stvari na koje nas navikavaju.
 
Stetan je i seksualni nagon, posto te tera da vrsis grehove non stop :P
A sto bi bio stetan seksualni nagon ?
To je izuzetno lep nagon koji je Bog usadio u ljudskom tijelu tako da ukoliko nisi ozenjen preporucujem ti da sto to pre to resis i onda brale uzivajte sa suprugom kolko god ste raspolozeni i kondiciono spremni da to "izdrzite"... Ovo je sve u redu ukolko se taj nagon praktikuje u okvirima braka a grehovi se cine ukoliko se to radi van tih okvira ( citaj - gde god ti se ukaze povoljna "prilika za akciju")... :)
 
A sto bi bio stetan seksualni nagon ?
To je izuzetno lep nagon koji je Bog usadio u ljudskom tijelu tako da ukoliko nisi ozenjen preporucujem ti da sto to pre to resis i onda brale uzivajte sa suprugom kolko god ste raspolozeni i kondiciono spremni da to "izdrzite"... Ovo je sve u redu ukolko se taj nagon praktikuje u okvirima braka a grehovi se cine ukoliko se to radi van tih okvira ( citaj - gde god ti se ukaze povoljna "prilika za akciju")... :)
Zabranjen je seks osim u svrhu pravljenja dece.
 
Opšte poznata stvar, ako je d....e greh i to je...
Lepo sam te pitao,na osnovu cega si dosao do takvog zakljucka jer koliko je meni poznato,seks je izuzetno lep nagon koji bi svaki zdravi supruznici trebali praktikovati cak i u duboku starost ( koliko im kondicija to dozvoljava)...Biblija je veoma jasna po tom pitanju i zato si me iznenadio takvom tvrdnjom stoga te molim da nam izneses Bibliske dokaze u prilog,naravno ako ih imas...
Dakle ???
 
Lepo sam te pitao,na osnovu cega si dosao do takvog zakljucka jer koliko je meni poznato,seks je izuzetno lep nagon koji bi svaki zdravi supruznici trebali praktikovati cak i u duboku starost ( koliko im kondicija to dozvoljava)...Biblija je veoma jasna po tom pitanju i zato si me iznenadio takvom tvrdnjom stoga te molim da nam izneses Bibliske dokaze u prilog,naravno ako ih imas...
Dakle ??
Ne piše ni za duvan ni alkohol, pa sve jedno kažu greh... a ne piše ni za drkanje...
 
Pokajanje je poput okretanja od starog i ulazak u novi život. To je kada molimo Boga za oprost naših grehova, ali ne samo za oprost već menjamo naš život iz korena.
U Ivanovoj 1,9 piše
,,Ako priznamo svoje grehe, On je pravedan i veran, i oprostiće nam grehe i očistiti nas od svake nepravde"
Takođe, bez pokajanja propadamo (Luka 13:3)
Biblija nas upozorava da se što pre pokajemo, jer se bliži Carstvo Božije.
Ali, da li posle pokajanja idalje grešimo?
Ali onda u Bibliji nazilazimo na ovo:
,,Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna" po Bibliji onaj ko tvori greh od đavola je.
Ali kao što znamo Bog je milostiv i prašta tako da bi što više ljudi dobilo život večni.
Da li je pravedan onaj koji greši? Da li dok smo na Zemlji uvek činimo greh? Ili je to moguće izbeći?
Da je Bog pravedan i dobar ne bi od nas zahtevao da mu se molimo i da tražimo oprost. Samo bi to od sebe učinio.
 
Da je Bog pravedan i dobar ne bi od nas zahtevao da mu se molimo i da tražimo oprost. Samo bi to od sebe učinio.
Bog nikada nije rekao da se moramo pokajati ili da se moramo moliti, ako nećeš izvoli snosi posledice. Ali nemoj posle, Bog je kriv.

To tako ljudi misle, jer je Bog kako ga zamisljaju mocan covek sa svim manama i vrlinama. Stari Zavet je pun toga.
Bog nema mane, on nije čovek pa da ih ima. Stari Zavet je pun ljudi sa manama, to je sve.

Osnovno hrišćasnko verovanje jeste da je Bog svemoćan i sve, sve.
Da nije svemoćan onda ne bi bio Bog.

Ne moze da napravi drugog Boga, jer je Bog samo jedan. Dakle nije svemocan...
Ko kaže?
 
Bog nikada nije rekao da se moramo pokajati ili da se moramo moliti, ako nećeš izvoli snosi posledice. Ali nemoj posle, Bog je kriv.


Bog nema mane, on nije čovek pa da ih ima. Stari Zavet je pun ljudi sa manama, to je sve.


Da nije svemoćan onda ne bi bio Bog.


Ko kaže?
Tvoj Bog se ponaša kao histerična žena što bi rekao Fridrih Niče. Da je savršen sve bi napravio savršeno bez mana. Ta tvrdnja je besmislena. A onda kažeš da je stari zavet puna mana. Slažem se sa tom, ali opet si kontradiktorna. Ako je stari zavet pun mana onda je i Bog pun mana. Tako ga vernici doživljavaju.

Jel tebi dođe Bog pa ti preti, ili onako bratski komunicirate?
Opet zanemaruješ ono što piše u Bibliji.
 
Tvoj Bog se ponaša kao histerična žena što bi rekao Fridrih Niče. Da je savršen sve bi napravio savršeno bez mana. Ta tvrdnja je besmislena. A onda kažeš da je stari zavet puna mana. Slažem se sa tom, ali opet si kontradiktorna. Ako je stari zavet pun mana onda je i Bog pun mana. Tako ga vernici doživljavaju.
Moj Bog se ponaša totalno ispravno. On je napravio sve savršeno, ali pošto je pravedan dao je ljudima slobodan izbor.
SZ je pun mana, ali ne Božijih.
Ne, Bog nema mane.

Opet zanemaruješ ono što piše u Bibliji.
Nikako, ali si rekao da Bog preti, pa otkud znam možda imaš neko iskustvo kad ti je pretio.
 

Back
Top