Šta je pokajanje?

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.773
Moj Bog se ponaša totalno ispravno. On je napravio sve savršeno, ali pošto je pravedan dao je ljudima slobodan izbor.
SZ je pun mana, ali ne Božijih.
Ne, Bog nema mane.
Poruka je automatski spojena:

Nikako, ali si rekao da Bog preti, pa otkud znam možda imaš neko iskustvo kad ti je pretio.
Vidim koliko je pravedan. Potop i tu smo završili priču o pravednom Bogu.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.822
Vidim koliko je pravedan. Potop i tu smo završili priču o pravednom Bogu.
Bog ne tolerise i ne podnosi greh i to je ljudima jasno dao do znanja.Ljudi su odbacili to Bozje otkrivenje i krenuli na gresan put. Bog je opomenuo gresan svet da ce biti unisten ukoliko se ne vrati sa svog zlog puta i dao im je jos 120 godina da se poprave ali ljudi su odbacili taj zadnji Bozji poziv za spasenje...Jedino je jedan covek i njegova porodica NA CITAVOJ PLANETI bila verna Bogu i stoga su jedino oni bili spaseni.
Dakle evo "zutog kartona":
1 Mojs.6,3:
"...A Gospod reče: neće se duh moj dovijeka preti s ljudima, jer su tijelo; neka im još sto i dvadeset godina."

Evo stanja nakon tog roka:
1 Mojs.6,5-7:
"...I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle,
Pokaja se Gospod što je stvorio čovjeka na zemlji, i bi mu žao u srcu.
I reče Gospod: hoću da istrijebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čovjeka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio..."

Evo sta kaze Pismo za Noja:
1 Mojs.6,8.9:
"...Ali Noje nađe milost pred Gospodom.
Ovo su događaji Nojevi: Noje bješe čovjek pravedan i bezazlen svojega vijeka; po volji Božjoj svagda življaše Noje..."

Kada je nastao potop,Noje i njegova porodica su bili spaseni i oni su produzili nasu vrstu zivota na planeti...
_____________________________________________________________________________________________

Evo,to su Bibiske cinjenice,reci mi sta ima tu nepravedno,molim te obrazlozi da ne bude to samo "pausalno pljuvanje"... !!?

Poslednja izmena:

robivek

Aktivan član
Poruka
1.822
aha po bibliji taj potop se desio pre 4000 godina, a jel bog znao da su postojali i drugi narodi osim semitskih?
ili je samo podavio nijih pošto se družio samo s njima?
Obaveze koje su ljudi imali prema Bogu su u pocetku bili svima dobro poznati jer su ocito bili zapisani "u njihova srca" ali su nazalost neki odlucili da sve to ignorisu i da idu 'svojim putem" ( citaj - putem otvorenog greha).
Ono sa "semitskim narodima", iskreno,deluje kao da si "istresao iz rukava"jer mislim da svaki dobar poznavaoc Pisma moze potvrditi da se je jevrejski narod,izrailj,na svetsku scenu pojavio ( citaj - etablirao kao zasebni etnikum) NAKON potopa !!!

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.139
Obaveze koje su ljudi imali prema Bogu su u pocetku bili svima dobro poznati jer su ocito bili zapisani "u njihova srca" ali su nazalost neki odlucili da sve to ignorisu i da idu 'svojim putem" ( citaj - putem otvorenog greha).
nije kod svakog naroda ista etika, u nama je zapisana dualnost (o tom zakonu sam ti pisao) o dobrom i lošem. muslimanima je dozvoljeno kao i kod starih jevreja poput davida i solomona da imaju više žena i to je pred gospodom bilo dobro, grešim li?
a onda isus dođe i kaže: ma samo pomisli već si zgrešio u srcu svom.
gospod biblijski menja moral vremenom. nekada je incest bio blsgosloven, sada je po meni najveća boleština.
tako da ti argument pada u vodu
Ono sa "semitskim narodima", iskreno,deluje kao da si "istresao iz rukava"jer mislim da svaki dobar poznavaoc Pisma moze potvrditi da se je jevrejski narod,izrailj,na svetsku scenu pojavio ( citaj - etablirao kao zasebni etnikum) NAKON potopa !!!
ajde pogledaj etimilogiju pretpotopnih ljudi, samo jevrejska sem adama (od glavne linije) a i adam vuče semitski koren.
nisam video nekog pavela, sredoja, mišiku, si đi pinga, nagasakija itd
tako da ti i taj argument pada u vodu

robivek

Aktivan član
Poruka
1.822
nije kod svakog naroda ista etika, u nama je zapisana dualnost (o tom zakonu sam ti pisao) o dobrom i lošem. muslimanima je dozvoljeno kao i kod starih jevreja poput davida i solomona da imaju više žena i to je pred gospodom bilo dobro, grešim li?
Sale,Sale,ovde Zemlja,gde si to otisao prijatelju...!?? 🛰️🛩️
Govorimo o vremenu PRE potopa...

poput davida i solomona da imaju više žena i to je pred gospodom bilo dobro, grešim li?
a onda isus dođe i kaže: ma samo pomisli već si zgrešio u srcu svom.
gospod biblijski menja moral vremenom. nekada je incest bio blsgosloven, sada je po meni najveća boleština.
tako da ti argument pada u vodu
Isus je jasno rekao da ono sto su tokom vremena radili jevreji NIJE BILO U POCETKU TAKO sto ce reci da su pravili neke improvizacije 'na svoju ruku"...
Bog nije pozvao Solomona u vreme kada je imao mnogo zena nego pre toga a koliko se on realno ofajdio od te svoje avanture vidimo u Pismu.
Medjutim,iskreno,moram priznati da nemam dovoljno podataka kako bih mogao "oberucki potpisati" dali je Bog dopustio ( nalozio) mnogozenstvo u SZ iz nekih razloga ili je tolerisao,takodje iz meni nepoznatih razloga...
Sto se mene tice,Isus je to veoma jasno rascistio stoga hriscani ne bi trebali imati dileme po ovom pitanju...

ajde pogledaj etimilogiju pretpotopnih ljudi, samo jevrejska sem adama (od glavne linije) a i adam vuče semitski koren.
nisam video nekog pavela, sredoja, mišiku, si đi pinga, nagasakija itd
tako da ti i taj argument pada u vodu
Dobro,kad ti kazes tako...mada se meni pre cini da ti pojma nemas o cemu TI govoris ( a jos manje JA)...:D
Kako god,predlazem ti da bar nekoliko puta preprocitas ono sto si sada napisao pa jos par puta Bibliska poglavlja koja tretiraju ovu materiju pa se tek onda vrati da nastavimo ovaj deo diskusije,jel vazi ??? :mazi:

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.139
Sale,Sale,ovde Zemlja,gde si to otisao prijatelju...!?? 🛰️🛩️
Govorimo o vremenu PRE potopa...
ajde polako
i što jednostavnije :D
ti kažeš da su jevreji nastali nakon potopa. (to je tačno-po bibliji)
a ja ti kažem otkud pretpotopnim ljudima jevrejska imena kada nisu postojali (uopšte semiti-po bibliji)
:hahaha:

a zašto da pojednostaviš kad možeš da zakomplikuješ da bi pisao nešto što nema veze sa predmetnom raspravom da pokriješ ne znanje odgovora ovog jednostavnog pitanja.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.822
ajde polako
i što jednostavnije :D
ti kažeš da su jevreji nastali nakon potopa. (to je tačno-po bibliji)
a ja ti kažem otkud pretpotopnim ljudima jevrejska imena kada nisu postojali (uopšte semiti-po bibliji)
:hahaha:
A odkud tebi ideja da su to bila JEVREJSKA imena...!?? U nasim se krajevima se u zadnje vreme veoma cesto koriste imena David i sta to treba znaciti,po tvojoj logici,da su makedonci odjednom postali jevreji ??? :hahaha:

a zašto da pojednostaviš kad možeš da zakomplikuješ da bi pisao nešto što nema veze sa predmetnom raspravom da pokriješ ne znanje odgovora ovog jednostavnog pitanja.
A pitanje koje ti ga nisam odgovorio bese...bese... izvini,a koje to bese pitanje ??? :eek:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.737
aha po bibliji taj potop se desio pre 4000 godina, a jel bog znao da su postojali i drugi narodi osim semitskih?
ili je samo podavio nijih pošto se družio samo s njima?
Ljudi su potop uklopili u Bozji plan posto nisu verovali da je prirodna nepogoda. Ko kad bi sad nekom uraganu ili cunamiju
ili vulkanu trazili logiku, to je jer su ovi naljutili Boga, pa se isprede legenda, kao Bog se naljutio.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.