Šta je pokajanje?

Greh kao nesto cega smo svesni ne. Zlocinci cine greh i ne kaju se zbog toga...
pitanje je definicija greha. Sta je ustvari greh i ko je izvrsio klasifikaciju sta je greh a sta ne?
Ocigledno da je greh povezan sa stvaranjem ljudske zajednice pa se i odnosi na ponasanje u toj zajednici.
U zivotinjskom svetu postoji prevara, ubijanje, .........radi opstanka. I koreni ljudskog greha su u opstanku.
Zato treba postaviti pitanje Bogu zasto nam je tako postavio zivot da smo prisiljeni da gresimo jer, ruku na srce, niko ne cini greh iz zabave.....mora imati neku korist , koja ce mu ulepsati zivot.
Daklem, poenta je da , kada bi nam zivot bio savrsen, ne bismo imali potrebu za grehom. Posto , ne samo da nismo savrseni vec sme svakog trenutka u egzistencijalnoj opasnosti, instiktivno se hvatamo greha i tako prezivimo......psihicki ili fizicki, svejedno.

Ne mozes dete isterati na ulicu i od njega zahtevati da ostane posten i da ne pravi nikakav greh.........sto je nemoguce, jer dete mora preziveti na ulici.
Nekada smo ziveli u raju gde nije bilo greha, a onda smo baceni u iskusenja i egzistencijalnu nesigurnost , da se borim za goli zivot.........SAMO ZATO STO JE EVA UKRALA JABUKU .................a ipak "prvi greh" nije jabuka vec seks..............Biblija je prepuna protivrecnosti, samu sebe negira i daleko je od boga.............jer je tesko zamisliti da jedno savrseno bice ko sto je bog, pravi toliko nelogicne i diletantske greske. Taku aljkavost moze pociniti samo covek.........i to ne danasnji covek vec covek Mojsijevog vremena kada je intelekt covecanstva bio na niskom nivou pa je biblija produkt takvog intelekta.
O pravom cilju stvaranja hriscanskog bozanstva i kompletne "scenografije" u vezi toga, ne treba ni pominjati. ZLO DANAS VLADA PLANETOM.

i nadam se da me forumska administracija nece "sankcionisati" radi ovog "bogohulnog teksta" koji se ne uklapa u danasnji svetski poredak.
 
Ali šta ćemo sa rečenicom u bibliji da svako ko tvori greh od đavola je i da ko god stoji u Hristu ne greši, a onaj ko greši ne vide Ga niti pozna?
1 Jov.2,1.2:
"...Dječice moja! ovo vam pišem da ne griješite; i ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika,
I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta..."

Kad se cita Biblija veoma je bitno da se nista ne vadi iz konteksta ili bolje receno - da se pomenuti materijal proucava integralno.
Dakle apostol je hteo motivisati ljude da da se fokusiraju na Isusa Hrista i da ne grese sto ce reci da drze zapovesti Bozje ali...
To definitivno ne znaci da vernici nikada nece pogresiti !!!
Naime,kad pogrese,trebali bi se setiti da je to stanje odlika onih koji su sa djavolom dok su ostali,koji ne grese, U ISUSU HRISTU s tim da moraju znati da kad se desi taj duhovni pad ( greh) ljudi imaju zastupnika kod oca a to je upravo Isus Hristos !!!
Nema tu vise bilo kakvih "svestenickih posrednika"nit potrebe da se ljudi ispovedaju drugim ljudima !!!
 
Ako si svestan ucinjenog greha, greh boli. Kada se iskreno pokajes ta bol je mnogo manja ili nestaje.
Da ,ali nije samo poenta ucinis greh ,pokajes se i opet teras dalje ,nego moliti Boga da da snage da se covek bori protiv svojih slabosti,strasti itd i tako se radi na sebi i to je duznost svakog hriscanina ,trezvenost ,rasudjivanje ,umna molitva ili secanje na Boga….
Meni je jedan iskusenik ,moj prijatelj,rekao mi ….(ja sam se tako isto zalio nije mi dobro ovo ono )…kada Isus leci onda zna i da boli ,cupa se greh ,taj gnoj ..a mi ljudi hocemo sve na gotovo i sto bezbolnije i lakse ….ne moze to tako ,duhovna borba je NAJTEZA i ona traje do kraja ovozemaljskog zivota!

Сви људи греше,сви су људи грешни а само је Господ безгрешан и савршен.
Nema coveka da ne gresi a svako ko tvrdi drugacije je laza i to je Gospod rekao!
 
Poslednja izmena:
Primer jednog monaha koji je bio u iskusenju ali nije molio Gospoda da uzme to iskusenje od njega ,da to prestane ….nego je molio da mu da snage da to izdrzi i da se bori ,u tome je poenta …

Da se nadovezem ,pravo pokajanje bez smiravanja ali i duhovne borbe ne ide .
Nisam hteo da napisem smirenoumlje ,zato sto to bukvalno niko od nas i nema .
 
cim opsujes,napravio si greh.cim si popusio cigaretu ili napio,napravio si greh…
Pre mislim ako si pomislio napravio si greh. Ni alkohol ni cigare nisu grehovi, psovanje mozda...
Ako cemo tako sve je greh, jedes svinjetinu je veci greh nego ovo sto si naveo.... pederises se to je
za smrtnu kaznu, ne postujes roditelje smrtna kazna, radis subotom smrtna kazna... itd...
daj budimo ozbiljni...
 
sveti-jovan-krstitelj.jpg
 
Pre mislim ako si pomislio napravio si greh. Ni alkohol ni cigare nisu grehovi, psovanje mozda...
Ako cemo tako sve je greh, jedes svinjetinu je veci greh nego ovo sto si naveo.... pederises se to je
za smrtnu kaznu, ne postujes roditelje smrtna kazna, radis subotom smrtna kazna... itd...
daj budimo ozbiljni...
Ako cemo ozbiljno,onda ti moram priznati da gotovo sve sto si naveo jesu gresi za koje se ljudi definitivno trebaju pokajati.
Stoji i to da su svi ljudi gresni u smislu da niko nije besgresan ali definitivno to ne znaci da ljudi ne mogu "pobediti"svoje slabosti i grehe i da nakon toga ne mogu, Hristovom pomocju, produziti svoj hriscanski rast.
 
Ako cemo ozbiljno,onda ti moram priznati da gotovo sve sto si naveo jesu gresi za koje se ljudi definitivno trebaju pokajati.
Stoji i to da su svi ljudi gresni u smislu da niko nije besgresan ali definitivno to ne znaci da ljudi ne mogu "pobediti"svoje slabosti i grehe i da nakon toga ne mogu, Hristovom pomocju, produziti svoj hriscanski rast
Ja uživam u grehovima i ne kajem se. Ponosno dižem glavu i družim se sa demonima...
 
1 Jov.2,1.2:
"...Dječice moja! ovo vam pišem da ne griješite; i ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika,
I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta..."

Kad se cita Biblija veoma je bitno da se nista ne vadi iz konteksta ili bolje receno - da se pomenuti materijal proucava integralno.
Dakle apostol je hteo motivisati ljude da da se fokusiraju na Isusa Hrista i da ne grese sto ce reci da drze zapovesti Bozje ali...
To definitivno ne znaci da vernici nikada nece pogresiti !!!
Naime,kad pogrese,trebali bi se setiti da je to stanje odlika onih koji su sa djavolom dok su ostali,koji ne grese, U ISUSU HRISTU s tim da moraju znati da kad se desi taj duhovni pad ( greh) ljudi imaju zastupnika kod oca a to je upravo Isus Hristos !!!
Nema tu vise bilo kakvih "svestenickih posrednika"nit potrebe da se ljudi ispovedaju drugim ljudima !!!
Naravno, Bog prašta. Ali, da li to znači da je nama odobreno grešiti? Ne,nije. Velika je razlika između greške i greha.
Сви људи греше,сви су људи грешни а само је Господ безгрешан и савршен.
Nikada nisam napisala da su ljudi bezgrešni. Bezgrešan je onaj koji nikad nije zgrešio, a to je samo Bog. Niti sam navela da su ljudi savršeni, ali ne možemo ignorisati takve stvari, vernici ne bi trebalo da greše, jer je to protiv Boga. Naravno, desiće se i da vernik pogreši, ali to ne treba biti normalizovano.
Pre mislim ako si pomislio napravio si greh. Ni alkohol ni cigare nisu grehovi, psovanje mozda...
Ako cemo tako sve je greh, jedes svinjetinu je veci greh nego ovo sto si naveo.... pederises se to je
za smrtnu kaznu, ne postujes roditelje smrtna kazna, radis subotom smrtna kazna... itd...
daj budimo ozbiljni...
Alkohol je greh, cigare su greh, psovanje je greh. I sve ostalo što si naveo je greh. Da li mora biti tačno citirano u Bibliji "Alkohol, cigare, droga, kriminal je greh!" da li je to nešto što je razumljivo da je greh, jer tako uništavaš svoje telo koje ti je Bog podario. Svaki greh je greh, ne postoji greh koji je manje grešan ili više grešan. Svi su podjednako loši i odvratni pred Gospodom.
Ja uživam u grehovima i ne kajem se. Ponosno dižem glavu i družim se sa demonima...
Ovo je šala, pretpostavljam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top