Šta je pokajanje?

Gde to piše i kada je napisano?
Веома је упечатљиво да своју јавну делатност проповедника Свети Јован Крститељ и Господ Исус Христос почињу истим речима: “Покајте се, јер се приближило Царство небеско“. О томе сведочи и јеванђелист Матеј (Мт 3, 2 и Мт 4, 17).
 
Bog je jedan i on je ljubav i pravedan je.
To su osnovne karakteristike Boga.
:D
Ljudi koji se malo zaglave na jednoj ideji, pa ih treba malo "ćušnuti" da opet prorade kako treba. Bilo da se radi o "muzičaru" koji ustvari zna da svira samo jednu pesmu ili "političaru" koji je pronašao neku žicu u narodu, pa se samo nje drži jer vidi da pali svaki put, pokvarene ploče su prisutne u svim krugovima društva; od razrednog smarača do mega-zvezda javnog života.
https://vukajlija.com/k-o-pokvarena-ploca
 
Веома је упечатљиво да своју јавну делатност проповедника Свети Јован Крститељ и Господ Исус Христос почињу истим речима: “Покајте се, јер се приближило Царство небеско“. О томе сведочи и јеванђелист Матеј (Мт 3, 2 и Мт 4, 17).
da li se carstvo nebesko približilo svima (tada pre 2000 godina) i da li to približavanje još uvek traje?
 
Pokajanje je poput okretanja od starog i ulazak u novi život. To je kada molimo Boga za oprost naših grehova, ali ne samo za oprost već menjamo naš život iz korena.
U Ivanovoj 1,9 piše
,,Ako priznamo svoje grehe, On je pravedan i veran, i oprostiće nam grehe i očistiti nas od svake nepravde"
Takođe, bez pokajanja propadamo (Luka 13:3)
Biblija nas upozorava da se što pre pokajemo, jer se bliži Carstvo Božije.
Ali, da li posle pokajanja idalje grešimo?
Ali onda u Bibliji nazilazimo na ovo:
,,Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna" po Bibliji onaj ko tvori greh od đavola je.
Ali kao što znamo Bog je milostiv i prašta tako da bi što više ljudi dobilo život večni.
Da li je pravedan onaj koji greši? Da li dok smo na Zemlji uvek činimo greh? Ili je to moguće izbeći?
Naknadna pamet
Osvešćuje se narod u svakom telefonskom razgovoru: "a znaš, a iebiga, a razumeš... čuješ, iebiga, razumeš, znaš..."
 
Koja je razlika da se pokajem u sebi ali ono, smrtno i ozbiljno,, i da se pokajem/ispovedim kod sveštenika?
Rekla sam nekom...gluposti svoje....
i sad sa tim popom moram da se srećem od praznika do praznika.
Da li se on uvek seća šta sam mu rekla?
Lakše pada razovor sa samim Bogom nego sa ljudima.
 
Koja je razlika da se pokajem u sebi ali ono, smrtno i ozbiljno,, i da se pokajem/ispovedim kod sveštenika?
Rekla sam nekom...gluposti svoje....
i sad sa tim popom moram da se srećem od praznika do praznika.
Da li se on uvek seća šta sam mu rekla?
Lakše pada razovor sa samim Bogom nego sa ljudima.
Bogu se ispoveda a ne ljudima...
Imas primer Davidove molitve Bogu
Bogu se moli za oprostaj
 
Koja je razlika da se pokajem u sebi ali ono, smrtno i ozbiljno,, i da se pokajem/ispovedim kod sveštenika?
Rekla sam nekom...gluposti svoje....
i sad sa tim popom moram da se srećem od praznika do praznika.
Da li se on uvek seća šta sam mu rekla?
Lakše pada razovor sa samim Bogom nego sa ljudima.
Ne znam, imas i psihologe pa se ispovedi njima :P
 

Back
Top